عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

آثار و نقش های شگفت انگیز در صحرایی دور افتاده

آثار و نقش های شگفت انگیز در صحرایی دور افتاده

آثار و نقش های شگفت انگیز در صحرایی دور افتاده از دیگر مطالبی است که مخواهیم در اینجا با شما به اشتراک بگذاریم. یکـی از اسرارآمیز‌ترین و شگفت انگیز آثار باستانی در جهان در بیابان‌های آمریکای جنوبی وجود دارد و هنوز محققان نتوانسته اند علت کشیده شدن آنان برروی زمین را شناسایی کنند.

باستان شناسان آلمانی نخستین مرتبه در دهه ۱۹۶۰ میلادی نقشی جذاب و استثنایی را در صحرای کشور پرو کشف کردند که به نام ژئوگلیف (geoglyph) شناخته می‌شوند. محل این نقش‌ها پـس از کشف تا مدتی گم شده بود، ولی دوباره با انجام عکس برداری‌های هوایی محل آنها در سـال ۲۰۱۵ شناسایی شد.

آثار و نقش های شگفت انگیز
آثار و نقش های شگفت انگیز

این نقش‌ها خیلی گسترده می باشند و از طراحی خیلی ویژه‌ای برخوردارند و با دقت به قدمت ۲۰۰۰ ساله تحقیق گـران هنوز نتوانسته اند علت طراحی دقیق آن‌ها را کشف کنند.

بعضـی طرفداران وجود حیات فرازمینی هوشمند اعتقاد دارند، طراحی نقش‌ها با این دقت زیاد بوسیله ی انسان ‌ها در هزاران سـال پیش انجام نشده می باشد.

سایت منطقه پالپا در جنوب کشور پرو و در نزدیکـی صحرای پررمز و راز نازکا قرار دارد که تعداد بی‌شماری از نقش‌های غول پیکر بر سطح زمین آن وجود دارد.

آثار و نقش های شگفت انگیز
آثار و نقش های شگفت انگیز

نقش جدیدی که در صحرای پرو کشف شده متعلق به یک نهنگ هست و متخصصین باستان شناس نگران قاچاقچیان و دزدان آثار باستانی می باشند که شانس آسیب رساندن و نماید ن بخش‌هایی از سایت باستانی برای آن‌ها منبع درآمد می باشد.

درطول سال‌ها قسمـت گسترده ی از این طرح استثنایی بر اثر عوامل مختلـف از جمله فرسایش خاک، توفان و ریزش باران از بیـن رفته و آسیب جدی دیده می باشد.

مطالب مرتبط:

بعضـی از متخصصین معتقد هستند این نقش‌ها بوسیـله تمدن‌های باستانی مایا و آزتک طراحی شده و یک نشان تجاری برای انجام کار ‌های بازرگانی آنان بوده می باشد.

عمق خط‌های کشیده شده بر روی زمین و سنگ‌ها برای طراحی نقش‌های باستانی بیـن ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر هست و از سطح زمین نمی‌توان نقش نهایی را مشاهده کرد، ولی از ارتفاع چند ۱۰ متری و با بهره گیری از عکس برداری هوایی طرح اصلی کاملاً مشاهده می‌شود.

آثار و نقش های شگفت انگیز
آثار و نقش های شگفت انگیز

در اطراف خط‌ها از ماده معدنی اکسید آهن که رنگی قهوه‌ای مایل به قرمز دارد بهره گیری شده هست که شبیه به نقش‌های صحرای نازکا هست و در لایه زیرین خط‌ها مقدار زیاد آهک وجود دارد که یک لایه حفاظت ی برای مواظبت کردن از خط‌ها در مساوی باد می باشد.

آثار و نقش های شگفت انگیز
آثار و نقش های شگفت انگیز

محقققان بیشتری تابحال در مـورد خط‌های مرموز در صحرای نازکا به مطالعه پرداخته اند که به شکل موجود‌های افسانه ای، خورشید، انسان ، حیوان‌های پرنده و غیر طبیعی وجود دارند.

آثار و نقش های شگفت انگیز
آثار و نقش های شگفت انگیز

تحقیق ‌ها نشان می‌دهند که این خط‌ها در نیمکره جنوبی کره زمین ترسیم شده اند و می‌تواند نشانگر شـروع فصل کشت و برداشت محصول و انقلاب تابستانی و زمستانی باشد.

به پایان این مقاله رسیدیم، از توجه و همراهی شما صمیمانه سپاس گزاریم .

آثار و نقش های شگفت انگیز در صحرایی دور افتاده
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.