عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روز

اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روزReviewed by سجاد on Nov 4Rating: 5.0

اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روز

اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روز
اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روز

در این مطلب قصد داریم اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روز را برای شما بگیم شما می توانید ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

?اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روز?

۱۰۸ بار ✨ یا حق✨
۱۰۰ بار ✨یا قاضی الحاجات✨
۱۰۱ بار ✨آیه ۹ یاسین✨
۷ بار ✨سوره نصر✨
۷ بار ✨ آیت الکرسی✨
۱۰۰ بار ✨ یا معید✨
۱۰ بار ✨یا رئوف یا رحیم✨
۱۴ بار ✨ صلوات✨
۱۵۰ بار ✨ یا فتاح✨

نکته:
تمام این ذکرها هر روز بایدخونده شود

قرآن سر تا سر دارای اعجاز در زندگـی مادی و معنوی است که چنان چه ما با معرفت تلاوت کنیم قطعا اثرات آن را خواهیم دید. از این رو در اثرات سوره عظیم الشأن های قرآن اثرات عجبیبی ذکر شده که هر کدام یک معجزه ای می باشند. ولی در سوره عظیم الشأن های قرآن آنچه که بسیار اثرات معجزه آسایی از آن ذکر شده است سوره عظیم الشأن مبـار که حمد است که در کمتر سوره عظیم الشأن ای یافت می شود .

«سوره حمد» نسخه‎ای است برای بهبود همه آلام جسمی و روحی. و چون انسان «العیاذ بالله» مریض شد؛ راحت‎ترین بهبود و کم ‎هزینه‎ ترین بهبود ؛ خواندن سوره عظیم الشأن حمد است .

«صادق آل‎ عبا» فرمود: «چنان‎چه بر مرده‎ای ۷۰ بـار سوره عظیم الشأن حمد خواندید و زنده شد تعجب ننمایید .» (اصول کافى)

امام صادق علیه السلام فرمودند: سوره عظیم الشأن ی «حمد» سوره عظیم الشأن ای است که ابتدایش «حمد» خدا و وسطش «اخلاص» و آخرش دعا است .

از سلمه بن محمد نقل است که بیان کرد: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود: فردی که سوره عظیم الشأن حمد؛ او را شفا نبخشد؛ چیزی او را شفا نمی بخشد. (فوائد القرآن؛ ص۴۸)

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: سوره عظیم الشأن حمد بر هیچ دردی خوانده نشد مگر اینکه دردش آرام می گیرد (قرآن بهبود ی روحی و جسمی ؛ ص ۶۲) و…

امیرالمومنین علیه السلام فرمود: از پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود: به پژوهش خدای متعال به من گفته: ای محمد به تو هفت آیه از مثانی و قرآن عظیم داده ایم. پس فاتحه الکتاب را جدا کرد و بر من منت گذاشت آن را در مساوی قرآن عظیم قرار داد.»

پیامبر محترم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمود:  فضیلت سوره عظیم الشأن حمد مثل فضیلت حاملان عرش است؛ هر کس آن را قرائت نماید ؛ ثوابی مثل ثواب حاملان عرش به او داده می شود . (مستدرک الوسائل؛ ج۴؛ ص۳۳۰)

از پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم شنیدم که فرمود: به پژوهش خدای متعال به من گفته: ای محمد به تو هفت آیه از مثانی و قرآن عظیم داده ایم. پس فاتحه الکتاب را جدا کرد و بر من منت گذاشت آن را در مساوی قرآن عظیم قرار داد».

در روایتی رسول خدا صلی الله علیه و آله  آمده است: چنان چه سوره حمد را در یک کفه میزان و باقی سوره عظیم الشأن های قرآن را در کفه دیگر قرار دهند؛ سوره عظیم الشأن «حمد» هفت مساوی سنگین تر است . (مجمع البیان؛ ج۱؛ ص۳۶ )

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هرکس سوره عظیم الشأن حمد را قرائت نماید خداوند متعال به عدد خواندن تمام کتاب هایی که از آسمان نازل شده به او ثواب و انعام عنایت می فرماید. (الاختصاص؛ ص۳۹)

سوره حمد, فوائد سوره عظیم الشأن حمد,فضیلت سوره عظیم الشأن حمد «سوره حمد» نسخه‎ای است برای بهبود همه آلام جسمی و روحی

مطالب مرتبط:

برخی از فوائد سوره عظیم الشأن حمد

جهت از میان بردن تب

حضرت امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: هر کس؛ با ایمان سوره عظیم الشأن مبـار که فاتحه را چهل بـار بر قدح آب با خلوص نیت و دقت به خدا و مفهوم آن خوانده شود و آن آب را بر روی فردی که تب دارد بپاشد؛ تب از او زایل می شود . (همـان ص۱۲)

زیادی نور چشم

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: چون فردی را درد چشم باشد یا در بینایی او ضعفی باشد در اول ماه چون هلال ماه را ببیند دست بر چشم خود بنهد و سوره عظیم الشأن فاتحه را ۱۰ بـار با خلوص نیت و دقت به مفهوم آن خوانده شود و در آخر سوره عظیم الشأن مبـار که «توحید» را ۳بـار خوانده شود بعد از آن ۷بـار بگوید: «یا ربِّ قَوِّ بَصَری».

سپس بگوید: «اللهم اکف انت الکافی؛ اللهم عاف انت المعافی». درد چشم و ضعف بینایی به صحت مبدل می گردد. (فوائد آیات قرآن کریم؛ محمدتقی نجفی؛ ص۱۰)

ایجاد برکت

در کلامی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم آمده است: هرکس؛ وقتی که وارد مسکن خود می شود ؛ سوره عظیم الشأن حمد و توحید را قرائت نماید خداوند متعال فقر را از مسکن او دور کـرده و برکت زندگـی او را به حدّی افزوده شدن می دهد. که به همسایگانش نیز می رسد.

پیامبر محترم اسلام صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: فضیلت سوره عظیم الشأن حمد مثل فضیلت حاملان عرش است؛ هر کس آن را قرائت نماید ؛ ثوابی مثل ثواب حاملان عرش به او داده می شود

از حضرت امام صادق علیه السلام روایت شده است:‌ «هرکس سوره عظیم الشأن حمد را قرائت نماید ؛ به لطف و عنایت الهی؛ درهای خیر دنیا و آخرت به روی او گشوده می شود .» (همان؛ ص ۶۵ به نقل از الدرالمنثور؛ ج۶)

 ختومات مجرب

۱) نماز عجیب و مساله گشا

اگر فردی به نیت قضای حاجت دو رکعت نماز خوانده شود و در هر رکعت ۱۹ مرتبه بسم الله الرحمن الرحیم بگوید و بعد از آن سوره عظیم الشأن حمد را تلاوت نماید و بعد از تمام شدن نماز ۷۸۶ مرتبه آیه بسم الله الرحمن الرحیم را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده می شود . ان شاءالله. (همان؛ ص۶۷به نقل از شمس المعارف الکبری )

۲)برکت و گشایش روزی

از مولا علـی علیه السلام نقل شده است: «اگر رزق و روزی و ثروت زیادی می خواهی و دوست داری از هر بنده و آزادی بی نیاز باشی و به زودی به آرزوهایت برسی و از غل و غش و حیله در امان باشی؛ پس «فاتحه الکتاب» را بخوان که اسرار عجیبی در ان پنهان است .

برای رسیدن به آرزوها و حاجت هایت؛ ایـن سوره را در پنج نوبت (صبح؛ ظهر؛ عصر؛ مغرب و عشا) ۱۰۰ مرتبه تلاوت کن. (همان؛ ص ۶۶به نقل از شمس المعارف الکبری)

۳) جهت عزت و شخصیّت و حفظ آبرو

در روز جمعه آغاز نماید تا ۴۱ روز؛ و روزانه ۴۱ مرتبه سوره عظیم الشأن مبـار که حمد را خوانده شود و بعد از اتمام بلافاصله ۱۳ بـار ایـن دعا را بخواند: «یا مُفَتِّحُ فَتَّح یامُفَرِّجُ فَرَّج یامُسَبِّبُ سَبَّب یامُیَسِّرُ یَسَّریامُسَهِّلُ سَهَّل یا مُتَمِّمُ تَمَّم برحمتک یا ارحم الراحمین» (دو هزار و یک ختم؛ ص۴۸)

اذکاری که معجزه میکنند برای کارگشایی تا چهل روز
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.