عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

اشکال هندسی زیرخاکی ها ، وجود زیرخاکی در کوهستان ها

اشکال هندسی زیرخاکی ها ، وجود زیرخاکی در کوهستان هاReviewed by Admin on Mar 8Rating: 5.0

اشکال هندسی زیرخاکی ها  ؛ وجود زیرخاکی در کوهستان ها

در ایـن پست از سایت خودمونی میخواهیم شما عزیزان را با اشکال هندسی زیرخاکی ها و وجود زیرخاکی در کوهستان ها بیشتر آشنا کنیم و از شما سروران عزیز خواهشمندیم که ما را تا انتها ایـن پست همراهی بکنید .

کارشناسی جوغن در گنج و دفینه یابی (انواع جوغن و حکاکی های گود و گرد),جوغن شناسی

انواع زیر خاکی ها در ایران باستان ؛ نقش دفینه و گنج در علم باستان شناسی ؛ تشخیص علائم و نشانه های محل زیرخاکی و قدیمی ؛ علائم و نشانه های زیرخاکی و قدیمی ؛   وجود زیرخاکی و قدیمی در کوهستان ها

ایـن ها نشانه های گنج و دفینه در کوهستان و کوه میباشند . در قدیم و زمانهای قدیم برای دفن کردن اشویِژه و اشخاص بلندبار در داخل کوه غار درست میکردند یعنی به ایـن صورت که کوه را می نماید ند و حفاری میکردند و به صورت غار بزرگ چندین متر کوه را سوراخ میکردند بعد جسد فردا را در آخرین بخش غار دفن میکردند و هدایا و گنجینه ها را در جای دیگـر ی از غار و یا کنار جسد پنهان میکردند اما تله ها و طلسم هایی را برای ایـن کار درنظـر میگرفتند تا از سرقت دزدها در امان باشد .

علائم و نشانه های گنج و دفینه در کوهستان,کارشناسی آثار گنج در کوهستان ها

انواع نشانه های دفینه

علائم و نشانه های محل دفینه

نشانه های وجود گنج

نشانه های اثابات وجود گنج و وجود طلا

معرفی نشانه ها همراه با عکس

کامل ترین مجموعه نشانه ها

 

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر محل ها مشترک است . و امکان داره با آثاری مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اما ایـن آثار برای محل و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .

اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته . برای مثال تخته سنگی که نظـر تونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه تفاوت داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشه و یا مسائل دیگـر . درخت کهن سـال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بـار است . در صورتی که از نشانه های بـار داشتن یک تپه ایـن ه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سـال و چشمه ی آب . همه ی ایـن علائم برای ایـن ه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی زیادتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بـار داشتن همه ه هدف هاتون …..

علائم و نشانه های گنج و دفینه در مناطق کوهستانی,کارشناسی آثار و علامت های گنج و طلا و زیرخاکی در تونل غار و راهرو کوهستان ها

دیگـر نشانه ها از ایـن قبیل هست که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده برای مثال سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای حفاظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ از دلایل وجود بـار نیست . چون در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن محل وقت ی تائید خواهد شد که دیگـر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست . از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت خواهد شد و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگـر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک هست که اکثرا جهت پایداری و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

آموزش تصویری آثار و علائم دفینه

انواع قبر ها فرصت استثنایی برای جوینگان گنج و دفینه خلاصه ی کتاب چشم طلایی ؛ بولتن جوغن ها ؛ رمز نامه ی گنج ور؛ گنج … نشانه ها عین حفاری.
آثار؛ علائم و نشانه های دفینه تله ها؛ طلسمات؛ رمزگشایی؛ دفینه …

در دفینه یابی مدرن در کنار علائم شناسی بایستی از تجهیزات پیشرفته گنج یابی … هیچ گونه سیگنالی دریافت بکنید ؛ ولی در محدوده کاوش شما نشانه های ویِژه بر روی سطح ….. آثار ؛ علائم و نشانه های دفینه · دفترچه راهنمای فارسی انواع دستگاه های فلزیاب …
انواع قبر – همه چیز در مورد گنج های ایران

کارهای او ملهم از اساطیر باستان؛ نشانه های صور فلکی و مضامین عرفانی می باشند که با تفسیر و …. ۲- اضافه شدن بیش از ۳۵ شیوه محاسبه مثل انواع ابجد؛ ابتث؛ ایقغ و …
مفهوم علائم و نشانه های دفینه ( سنگ سوراخ شده ) | ایران سرزمین …

 

مفهوم علائم و نشانه های دفینه ( سنگ سوراخ شده ) … که اکثرا عمق چندانی ندارد و به ایـن نوع نشانه؛ اصطلاحا سنگ دوربین یا (دوربین سنگ) می گویند. … انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) · سنگ نگاره هایی که نشانه دفینه نیستند · آموزش …
انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) | ایران سرزمین گنجهای گمشده

 

آثار؛ علائم و نشانه های دفینه ؛ فلزیاب ؛ تله ها؛ طلسمات؛ رمزگشایی … انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) … سنگ نگاره هایی که نشانه دفینه نیستند.
ایران سرزمین گنجهای گمشده | آثار؛ علائم و نشانه های دفینه …

عکس های و عکس های بعضی از آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه و قبرهای قدیمی بر روی کوه ها تپه ها و صخره ها به همراه کارشناسی تفسیر توضیح و مفهوم جوغان ها (علامت حیوانات انسان و …) مشاوره و کارشناسی باستان شناسی

نشانه انتها در تشخیص مقبره ها ؛ نشانه انتها در تشخیص قبور با ارزش ؛ نشانه انتها در تشخیص چاه ها ؛ نشانه انتها در قلعه ها و تپه ها ؛ نشانه انتها در دفینه ای که به قصد دفینه و پس انداز قرار داده شده ؛ نشانه انتها در …….

آخرین نشانه به محل کاوش شما و همین طور نوع دفینه ای که به دنبال آن می باشید مفرق است .

از مقبره ها شروع می کنیم . نشانه انتها مقابر ؛ بستگی به زمان و دوره تدفین و همین طور ؛ مکانی که شما در آن قرار گرفته اید دارد . به ایـن مفهوم که ؛ در زمینهای صخره ای و کوهستانی غرب و شمال غرب نوع خاصی از مقابر ساخته می شده که به تناسب آن نشانه های انتها ویِژه خود را داشته و در دشت های جنوب و جنوب غربی ؛ نوعی دیگـر ؛ با علایمی دیگـر به چشم میخورد . در شرق کشور به همین ترتیب است .

مقبره ها در دو نوع کلی ساخته می شدند یا داخل کوه و دامنه کوه ؛ یعنی بالاتر از سطح زمین ؛ و یا در زیر سطح زمین ساخته می شدند . از آنجا که طبق اعتقادات ؛ ایـن مقبره ها بایستی ۱۲۰۰۰ سـال ( در تدفین ها به طور کامل توضیح داده می شود ) دوام بیاورد ساختار بسیار مستحکمی دارند بالاخص مقابر نماید ه شده در کوه ها .

مقبره هایی که در بالای سطح زمین هست خود دو نوع درب دارند . یا در دل صخره ها دربی همرنگ صخره های مجاور دارند که با ساروجی همرنگ پلمپ شده اند و یا درب ورودی آن در زیر خاک مدفون است .

آن دسته که دربی بر دل صخره دارند بسیار راحت تر از دسته دومی ؛ قابل تشخیص می باشند . ایـن مقابر دارای علایم و نمادهای حیوانی می باشند و علایم آن تا شعاع یک متری ادامه دارد تنها بایستی چشمی کاوشگر داشت تا به نتیجه رسید . جوغن بزرگ و هوا کش از معین ه های قابل تشخیص می باشند . اکثرا با ایـن دسته از مقابر ؛ هیچ مشکلی نخواهید داشت چون در امتداد نگاه نمادهای حیوانی می باشند و چیدمانی معین دارند.

دسته دوم از مقابر روی سطح زمین ؛ آن دسته از مقابرند که یا به علت شسته شدن خاک از ارتفاعات و رسوب بر روی درب مقبره ؛ قابل تشخیص نیستند و یا درب آن به صورت مخفی در زیر خاک قرار دارد . ایـن دسته از مقابر با کمی دقت ؛ قابل رمز گشایی است . ایـن دسته مثل دسته اول ؛ دارای نماد حیوانی می باشند و ایـن علایم تا یک متری آن ادامه دارد دقیقا به مثل دسته اول ؛ دارای هواکش و بعضا جوغن یا اسکنه می باشند تنها درب آن قابل رویت نیست . نکته بنیادی ایـن جهست : شما تا یکـی دو متری درب با استفاده از علایم ابتدایی آمده اید حال نمی دانید کجا درب ورودی هست و از آنجا که درب ایـن مقابر ؛ بسیار با ارزش هست ( چون از طریق سقف و یا کناره ها ؛ قابل نفوذ نیستند ) کاوش شما متوقف می شود .

نشانه های درب آن چیست ؟ نشست بی دلیل زمین در شعاع یک یا دو متری ؛ بر آمدگی بی دلی در شعاع دو متری ؛ خاک دستی و روشن تر از محل ؛ سنگی قابل جابجایی که نیمی از آن داخل زمین هست ؛ سنگ های کبود رنگ که با سنگ های منطقه همخوانی ندارد ؛ بوته هایی که در جهت جریـان باد به طور کلی خم شده و ریشه سستی دارند ؛ بوته های روشن تر از بقیه محل ها و تردد موشهای سفید بزرگ و خاکستری روشن بزرگ و  ….. ایـن ها همه نشانه های عمومی درب می باشند ولی از همه مهمتر ….

در باستان ؛ رسمی وجود داشته که بسیار پر قدرت جریـان داشته و اجرا میشده که برای جویندگان راه گشاست .

برای همه مقابر ؛ اصرار میکنم همه مقابر ؛ مکانی می ساختند یا مکانی انتخاب می کردند که بتوانند مراسم مذهبی را اجرا کنند . در ایـن مراسم ها فضایی برای آتش روشن کردن به جهت نور ( مثل جوغنهای افقی ) و فضایی برای تجمع و دعا کردن بایستی باشد . یک نکته که کمتر به آن پرداخته خواهد شد ایـن هست که ایرانیان ایـن مراسم را در بودن نمادها و در جلوی رویت نمادهای مقدس انجام می دادند . یعنی چنانچه یک مقبره ای که درب آن باز شده باشد را بیابید و در جلوی ورودی به طوری که کمر شما به سمت داخل مقبره باشد مدقت خواهید شد که همه عناصر موجود در اطراف ؛ به گونه ای چیده شده اند که انگار در حال نگاهبانی و یا رویت درب ورود می باشند . نمادها در حال حفاظت یا رویت مقبره می باشند . همـان جا یعنی جلوی درب ورودی مکانی بوده که فرد مذهبی آن زمان ؛ قرار میگرفته و مشغول دعا خواندن و تحویل دادن روح فرد متوفی به خدایان میشده است . پس به راحتی میتوان از ایـن ترفند استفاده کرد تا درب ورودی را یافت . فرض بکنید شما از مقبره بیرون آمدید برترین منظـر ه برای شما کجهست و یا برترین نقطه برای حفاظت دادن نمادها و رویت نمادها ؛ کجهست چون همه نمادها و عناصر موجود به سمت درب ورود نشانه رفته اند حتی چیدمان سنگها و تراش میل کردن سنگها بی دلیل صورت نگرفته است . برای درب ورودی فاصله ای کمتر از ۵ متر با خود مقبره در نظـر بگیرید . مقابر عمدتا تونلهای زیاد ندارند . تونلهای زیاد ؛ مختص دفینه زاغه و یا غار ههست که اکثرا در جلوی درب آنها نگهبان و یا خود سازندگان غار دفن شده اند.

علائم ونشانه های دفینه و گنج یابی

هر تپه ای نشانه گنج است؛ در صورتی که از نشانه های وجود گنج در یک تپه ایـن هست که اولا خاک آن دستی بوده و نبایستی بکر یا طبیعی و دارای رگه های سنگی باشد. ثانیا تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشد و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهنسـال و چشمه آب و … وجود داشته باشد. مد نظر داشته باشید که با دیدن درست آثار و علائم موجود و گمانه زنی درست و اصولی؛ می تواند شما را از حفاریهای بیهوده و مایوس کننده؛ تا حدود زیادی نجات دهد!…

گنج

در گنج یابی و حفاری گنج تشخیص برترین نشانه ها می تواند شما را به گنج به رساند اما عدم تشخیص ایـن نشانه ها شما را از گنج دور می نماید .

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشوید که در اکثر محل ها مشترک هست و امکان داره با آثاری مواجه بشوید که تا حالا نمونه اش را از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اکثرا ایـن آثار برای مکانها و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می نماید .
اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته باشد. برای مثال تخته سنگی که بتواند نظـر ها را به خود جلب نمایـد ؛ بایستی با بقیه سنگهای اطراف تفاوت داشته باشد و به راحتی نتوان آن را جابجا نمود و یا ایـن که نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشد و یا …

مد نظر داشته باشید وجود تخته سنگ؛ درخت کهنسـال ؛ چشمه آب؛ تپه و تل خاکی؛ دلیل وجود حتمی و صددرصدی گنج و دفینه نیست!
بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه گنج است؛ در صورتی که از نشانه های وجود گنج در یک تپه ایـن هست که اولا خاک آن دستی بوده و نبایستی بکر یا طبیعی و دارای رگه های سنگی باشد. ثانیا تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشد و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهنسـال و چشمه آب و … وجود داشته باشد. مد نظر داشته باشید که با دیدن درست آثار و علائم موجود و گمانه زنی درست و اصولی؛ می تواند شما را از حفاریهای بیهوده و مایوس کننده؛ تا حدود زیادی نجات دهد!

بعد از شروع حفاری مد نظر داشته باشید که ابتدا بایستی از خاک سطح عبور بکنید و بسته به منطقه مورد نظـر (کوهستانی؛ جنگلی؛ کشاورزی و …) حداکثر تا عمق ۷۰ سانتیمتر؛ آثاری همچون ذغال؛ خشت یا تکه آجر؛ سنگ رودخانه ای و … تا ایـن عمق؛ دلیل ی محسوب نمیشوند و حدودا از عمق یک متری به بعد هست که بایستی آثار را کم کم مشاهده نمایید؛ مثل سنگ چین؛ خاک قبر یا جسد انسان ؛ کوزه سفالی؛ ذغال چوب یکدست (حداقل ۷ سانتیمتر) و یا گلهای صابونی(روغنی) که در قدیم جهت عایق و جلوگیری از عبور آب و رطوبت و حفاظت از اموال مورد استفاده قرار می گرفته و …
اما وجود ذغال چوب یا سنگ از دلایل وجود صددرصد گنج و دفینه نیست؛ چرا که در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده باشد و یا سقف چوبی و دیوار سنگی ساختمان و عمارتی بر اثر جنگ یا آتش سوزی فرو ریخته باشد. آن محل وقت ی تائید می شود که نشانه های دیگـر وجود داشته باشند و به هیچ عنوان خاک بهم خورده و دارای لکه های متفاوت نباشد.
از دیگـر نشانه ها؛ سنگ چین با ملات یا وجود تخته سنگ یا سنگ های تراش خورده بزرگ در عمق حدودی یک و نیم متر به بعد است .
آجر و خشت های خام که بصورت مربع بوده و پلکانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشند بطوریکه مسکونی بودن محل را تائید نکند؛ می تواند از نشانه ها باشد و …

علائم و نشانه گنج و دفینه در مناطق مختلف

  • چنانچه نخلی را که دیواره هایش از زمین بیرون آمده باشد و به سمت بالا رفته باشد و در زمین ثابت نباشد بدانید که محل دفن هست چنانچه درختی را یافتید که بر محل ثابت قدم و پابرجا نیست و دایما تمایل و کجی دارد و چنانچه آن را ببرید می بینید تمایل دارد بدانید که ان محل دفینه است . …

گنج

وجود گنج در هرجا میسر است اما در جاهای متفاوت وجود گنج دارای نشانه های متفاوت زیادی است و زمین با آسمان ایـن نشانه ها فرق دارند.

چنانچه گنج در مسکن باشد پس دارای نشانه های واضحی خواهد بود:

  • برای مثال چنانچه محل آن در یک اتاق باشد کسی که در آن اتاق خوابیده باشد دایما احساس خواب الودگی می نماید و چنانچه جماع نماید در آن جماع را احساس نمی نماید و چنانچه چه از جماع با زوجه اش یا غیر دیگـر ی متالم باشد و چنانچه چه مردی در آن یا چه زنی در آن اتاق باشد.
  • اما چنانچه در سـال ن منزل باشد پس دایما محل خالی را پیدا می نماید که در آن چیزی قرار ندارد , پس چنانچه مالک مسکن بخواهد چیزی را در آن محل قرار بدهد رای و نظـر ش تفاوت خواهد کرد و آن وسیله را به محل دیگـر ی خواهد گذاشت و یا حتی در آن محل چیزی را پیدا می نماید که از مکانش انتقال پیدا کـرده و او در واقع نخواهد دانست که چطور آن شیی منتقل شده هست , چنانچه در آن محل بنشیند در واقع دوست نخواهد داشت که در آنجا جلوس کـرده و بنشیند و کودکانی را دایما می بیند که بر سر آن محل واقع می شوند یا در بین آنها همواره اختلاف و دعوا خواهد شد.
  • اما چنانچه در محل حیوانات باشد پس در آنجا حیواناتی راپیدا می نماید که ابدا تکبر نمی کنند یا در میل کردن , چنانچه یکـی بمیرد یا یکـی چیزی بخورد دیگـر ی جای آن را می گیرد یا حتی بین آنها یکـی یا دو تایی یا بیشتر را خواهد یافت یا حتی یک حیوان یا یک پرنده ای را می یابد که تماما مخفی و متفاوت بوده و در آن اثار حیاتی در محل یا آثار نفس در جزیی از جسد حیوان پیدا نمی نماید .

چنانچه دفینه  در محل مزرعه (زراعت ) باشد:

  • پس زمینی در ایـن محل خواهد بود که زرع و دانه بصورت زیبا خارج نخواهد شد چنانچه چه از نوع مزه متفاوت باشد و چنانچه چه کوچکتر آنها یا انواع زراعت باشد یا حتی میوه ای را پیدا می نماید که کوچک و صغیر بوده و یا رشد نمی نماید یا ثمره نمی دهد در آن نقطه گیاهی سبز نخواهد شد در واقع زراعت در آن محل مرده هست چنانچه چه در کنار آن درخت مزروعی میوه داری پیدا شود میوه ای را پیدا خواهد کرد که از بالای زمین ریشه بوده و یا حتی فراگیر در خاک باشد پس چنانچه بادی در آن محل بوزد بی خانمان آن میوه خواهد شد
  • چنانچه نخلی را که دیواره هایش از زمین بیرون آمده باشد و به سمت بالا رفته باشد و در زمین ثابت نباشد بدانید که محل دفن است
  • چنانچه درختی را یافتید که بر محل ثابت قدم و پابرجا نیست و دایما تمایل و کجی دارد و چنانچه آن را ببرید می بینید تمایل دارد بدانید که ان محل دفینه است .

نشانه های وجود دفینه در کوه ها و تپه ها:

ü      اما چنانچه دیدید که در طریق و راه صاف منطقه حس خواهد شد که آن زیر قدم های شما غیر ثابت بوده بدانید که محل دفینه است

ü      چنانچه دیدید که زمینی که روی آن راه می روید بر آن بقعه ای بوده که از دیگـر ی مغایر بوده بدانید که بر آن دفینه است

ü      چنانچه زمینی را یافتید که از زمین مجاور مرتفع بوده و حول آن شقف شده بدانید که محل دفینه است

ü      چنانچه صخره های متقاطره یافتید بدانید که محل دفینه است

ü      چنانچه کوهی را دیدید که با آن در وسطش کریدور عبور خواهد شد و منطقه غیر جمعیت باشد بدانید که محل مربوط به گنج است .

نماد علامت دست در باستان شناسی

علامت دست

مطالب مرتبط:

ایـن علامت چند حالت دارد که بایستی به آن دقت نمایید(آیا دست رهست و یا دست چپ است؟و…)دقت بکنید که چنانچه انگشتی با بقیه تفاوت داشته باشد یا کج شده باشد آن انگشت جهت را به شما نشان می دهد.

دست بایستی نشانه دیگـر ی داشته باشد ؛ پس آن انگشتی که کج هست به نشانه انتها اشاره دارد. وقت ی در کنار دست علامت های دیگـر ی باشد (مثل سوراخ و…) می تواند جهت را نشان بدهد و عمق هدف را معین می نمایـد .

اکثرا ً یونانی ها از دست برای قسم ؛ آنهم بصورت برجسته استفاده می نمودند و وقت ی باهم گنجینه ای را مخفی می کردند بدین صورت قسم می میل کردن د و یا بقولی قسم می شدند.

چنانچه اطراف دست علامت دوم نباشد (مانند: یک خط یا نقطه وسوراخ و…) برای دست رهست ۲۵ قدم و برای دست چپ ۵ قدم به سمت مسیر انگشتان بایستی بروید.

چنانچه دو دست باشد قسم هست و میتواند مربوط به دعا نمودن ونیایش باشد.

چنانچه در داخل دست علامت + یا ضرب باشد صد درصد علامت دفینه است . در ایـن حالت چنانچه در داخل دست راستی که انگشتان از باز شده اند علامت + یا ضرب باشد به سمت انگشتان ۱۹ الی ۲۵ قدم بروید و به دنبال نشان انتها باشید.

در همین حالت چنانچه انگشتان بسته باشد و تنها انگشت اشاره باز شده باشد ؛ ۴۰ الی ۷۰ قدم به سمت جایی که اشاره می نماید ؛ هدف قرار دارد.

اصولا دست نشانه انتها نیست و بایستی یک علامت دیگـر را پیدا بکنید که آن علامت تمام کننده است .

رد پای برهنه

چنانچه رد پای رهست باشد به سمت انگشتان پاو متمایل به سمت رهست باید بررسی شود.

چنانچه رد پای چپ باشد به سمت انگشتان پاو متمایل به سمت چپ باید بررسی شود .

چنانچه رد پای چپ و رهست درکنار باشددر جهت پاها باید نگاه کرد. (در جهت پاهامکانی که با بقیه پارت ها مفرق استباید بررسی شود.)

گفته میشود که چنانچه یک پا باشد گنجنزدیکتر و چنانچه دو پا باشد گنج دورتر هست ؛ همین طور چنانچه تنها پای چپ باشد دفینهنزدیکتر و برای پای رهست کمی دورترخواهد بود.

اکثرا برای پای چپ ۳ الی ۷ و برای پای راست….

شیر سنگی

شیر حیوانی درنده وحشی و بسیارتهدید ناک هست خلق و خوی آنرا در نظـر گرفته وبه مسائل زیر دقت کنید

در قدیم نماد شیر به چندین صورت بهکار گرفته شده هست تندیس شیر رویاجناس قدیمی و روی سنگ و… بیشتر بهایـن صورت هست که شیر روی دو دستنشسته و مقابل را مشاهده می نماید یا بعضیمواقع به اطراف می نگرد همواره مسیرنگاه آن را دنبال بکنید .

۱-مجسمه ساروجی شیر:بیشتر نماد قلعه-نماد گذرگاه به سمت….

photo_2016-07-19_09-09-54

نشانه جوغن در سنگ متحرک

چنانچه چندین جوغن بر روی یک سنگ یا صخره متحرک دیدید . مثل سنگی در زمین کشاورزی یا بیابان که قابل حرکت باشد نشانه چندین قبر هست که در همـان حوالی موجود هست قبرها را مثل شکل بالا پیدا می بکنید و بعد از پیدا کردن اولین قبر بقیه قبرها رو به عقب می باشند برای پیدا کردن فاصله بین قبرها بایستی فاصله بین جوغن ها را حد گیری کـرده و هر یک سانتیمتر را یک متر محاسبه بکنید .

نشانه سنگ صندلی

ایـن علامت گنجینه بزرگی دارد و آنهایی که به دنبال دفینه می روند خوب نمی توانند تشخیص بدهند که سنگ یافته شده صندلی هست یا نه؟ در بغل سنگ صندلی بایستی جایی باشد که دست را روی آن تکیه بدهند و پشت آن بایستی به صورتی باشد که به راحتی بتوان سر را به آن تکیه داد و حتی برای پاها بایستی مکانی تعبیه شده باشد.

چنانچه ایـن چنین نباشد سنگ صندلی نیست و بدون ایـن مسائل سنگ نشیمن گاه محسوب می گردد. چنانچه در جایی که آرنج قرار می گیرید علامتی وجود داشته باشد احتما لاً روبروی سنگ بایستی یک برجستگی کوچک (تل خاکی) باشد که دفینه در داخل آن است .

چنانچه سنگ صندلی در داخل غار باشد و در اطرافش نماید ه کاری های گرد و دایره شکل باشد ؛ گنجینه یک حاکم یا رئیس در داخل صخره های غار ؛ اتاق های مخفی وجود دارد که اکثرا ً در کف غار است . اما دیوارهای غارحتما ً بایستی ارزیابی شوند و فراموش نکنید که کف غار را ارزیابی نمایید . در حالتی که در روبری سنگ صندلی دره ایی وجود داشته باشد چنانچه روی صندلی نشستید و پاهایتان …..

ساروج مخلوطی هست ازآهک وخاکستر و یا روث حیوان که با گل و آب آمیخته می‌کنند و بعد از ایـن که خشک شد آن را در کوره آتشین می‌سوزانند تا ایـن که به ساروج تبدیل شود؛ وبعداً آن را نرم می‌کنند یا کوبیدن پتک و یا با سنگ آسیاب بروی آن می‌چرخانند که نرم شود؛ وخاکستر که در آب بمرور جذب ایـن درید کربنیک نماید و آهکش بصورت سنگ آهک که محکم وپایدار هست در می آید در دروان قدیم ساروج از ارزش خاصی برخوردار بوده و جهت ساختن حوض؛ آب انبـار ؛ برکه گرمابه و بنای مسکن و سد کاربرد داشته است .

کاربردهای ساروج :

– ساروج با دقت به ویژگی بنیادی آن یعنی نفوذپذیری بسیار اندک به عنوان روکش در سازه‌هایی که در ارتباط مستقیم با آب بوده‌اند مثل آب‌انبـار ها ؛ حوضها ؛ حمامها و … مورد استفاده قرار گرفته است .

– ساروج با دقت به روش اجرای آن از سطحی بسیار بسیار صاف و براق برخوردارهست که ایـن ظاهر ساروج ؛ سبب استفاده از آن در امر تزئینات ساختمان گردیده.

مواد تشکیل دهنده ساروج :

بدنه بنیادی ساروج از ترکیب آهک با سیلیس فعال شکل می‌گیرد. نکته با ارزش در ایـن جا فعال بودن سیلیس می‌باشد که به سیلیس آمورف یا بی‌شکل مشهور هست چرا که ساختمان آن بلوری نمی‌باشد. در قدیم برای تامین سیلیس از خاکستری که در محل با سوزاندن فضولات حیوانی حاصل می‌شد استفاده می‌کردند که امروزه می‌توان از جایگزینهایی مثل سیلکافوم میکروسیلیس استفاده کرد. یکـی از معایب بنیادی ساروج ویژگی کم شدن سایز آن می‌باشد که با دقت به کاربرد ساروج در امر پوشش ؛ ایـن ویژگی سبب ترک خوردگی در سطح و در نتیجه ایجاد اختلال در نقش بنیادی آن یعنی نفوذناپذیر کردن سطح می‌شود. برای کم شدن اثرات ایـن ویژگی مخرب؛ در قدیم از الیاف طبیعی که حاوی الیاف گیاهی مثل لوئی که از نوعی نی بدست می‌آمده و همین طور الیاف حیوانی مثل پشم بز و شتر و یا بعضی وقتها موی سر انسان ؛ استفاده می‌شده است . امروزه می‌توان از الیاف مصنوعی مثل الیاف پلیمری ؛ فلزی و یا شیشه‌ای بجای الیاف مصنوعی استفاده کرد. در بعضی مواقع که مواد بنیادی تشکیل دهنده ساروج کمیاب بوده و یا بعضی وقتها برای بدست آوردن ساروجهایی با خاصیتهای متفاوت از ماسه ریز دانه استفاده می‌شده هست ولی ایـن ماسه کارآیی ملات را پایین می‌آورده که برای جبران آن از خاک رس استفاده می‌شده است . بعضی وقتها مواد افزودنی خاصی مثل تخم مرغ به ساروج اضافه می‌شده که تنها بایستی با آزمایش اثرات دقیق آن را معین نمود .

حلال ساروج

قابلیت انحلال هیدروکربورها در آب عموما بسیار کم می‌باشد. میزان آب موجود در هیدروکربورها با افزوده شدن درجه گرما زیاد می‌شود. حلالیت هیدروکربورها اصولا روفرم ؛ سولفورکربن و تتراکلریدکربن حائز ارزش هست که با افزوده شدن درجه گرما ؛ زیاد و با افزوده شدن وزن مولکولی کاسته می‌گردد. قابلیت انحلال آروماتیکها بیشتر بوده و بعد از آنها اولفین‌ها – نفتن‌ها – متانی‌ها قرار دارد. همچنین قابلیت انحلال ترکیبات اکسیژنه – ازته – سولفوره ؛ کمتر از هیدروکربورها می‌باشد. بالاخره نفت ؛ حلال هیدروکربورهای گازی‌شکل و نسبتا تمام هیدرورکربورهای جامد – گریس‌ها – رزین‌ها – گوگرد و ید می‌باشد. ۱- تیتراسیون کربنات سدیم ۲- دی سولفات امونیوم ۳- هیدروفلوریک اسید صنعتی

رفع ساروج

شما همچنین میتوانید از مواد منبسط شونده مثل کتراک استفاده نمائید. ایـن مواد در وقتی که با آب سرد آمیخته می گردند و به شکل ملاطی داخل چالهایی که به همین منظور در سنگ ایجاد شده اند ؛ ریخته می شوند ؛ با گذشت زمان اندک منبسط شده و سبب شکستن سنگ می گردند ؛ قابلیت انبساط ایـن گونه مواد به میزانی هست که می توانند فشاری معادل ۵۰۰ Kg/Cm2 و یا ۵ Mpa بر دیواره های چال وارد نمایـن د . ایـن میزان فشار می تواند بلوک سنگ و یا بلوک سیمان را بدون ایجاد آلودگی صوتی و زیست محیطی و بدون آموزش قوت کارشناس از توده آن جدا نمایـد .

خرد کردن ساروج 

طریقه خرد کردن هرکدام از انواع ساروجها مفرق هست ولی به طور کلی میتوان آنها را خرد کرد و از بین برد. برای مثال یک الماس را فزض بکنید که میخواهید آن را خرد بکنید . چنانچه با پتک روی آن بزنید خرد نمی شود ولی چنانچه بدانید که ضربه را به کجای الماس وارد بکنید به راحتی خرد می شود و به حتما ت کوچک تقسیم می شود . ساروج مثل همین الماس هست ؛ چنانچه مواد آن در دسترس نباشد بایستی بدانید که از کجا شروع به شکستن آن بکنید تا بهتر نتیجه بگیرید. برای تهیه مواد جهت خرد کردن ساروج بایستی نمونه ساروج وجود داشته باشد.

Jan 30, 2016 – و نگذارید این عتیقه و زیرخاکی ها و گنج های بسیار گرانقیمت و ارزشمند به …. به عنوان مثال وجود یک دایره در لاک لاکپشت به معنی وجود یک چاه یا یک سنگ گرد … نظر سوم: نشانه آهو معمولا در قله کوه ها و یا نقطه شروع تپه ها نقش شده است.

Sep 19, 2016 – انواع علامت ها و نشانه های گنج و دفینه در کوه و کوهستان وجود دارد . …. آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه و قبرهای قدیمی بر روی کوه ها تپه ها و صخره ها به …

دفینه – گنج یابی

yeralti.blogfa.com/category/4

برای یک دفینه چرا نیاز به نشانه گذاری به وجود آمد ؟ … سنگ دایره در حفاری به این معنی است که فضای زیر آن بعد یک الی ۲ متر به صورت گنبدی …. فکر کنید غیر ممکن است اما با علم به این مسئله اگر به تپه ها و کوه ها نگاه کنید متوجه خواهید شد. … اگر توانستید مسیری باقی مانده از یک جریان قدیمی آب مانند نهر یا جوب خشک شده ای را در روی یک …

جوغان، جوغن در گنج و عتیقه یابی – صفحه اول

www.iranikaan.loxblog.com/tag/جوغان/جوغان.htm

جوغان، جوغن در گنج و عتیقه یابی – آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه، زیرخاکی و … نشانه های وجود دفینه در کوه ها و تپه ها: …. اشکال هندسی و جوغن ها در گنج یابی.

غلامت هم دایره ای است با ضرب دری توش که توی ائن هم چهار نقطه دیگه هم هست نشانه چیه … صندوق سنگی است به شکل یک صندوق مربعی شکل که دقیقا مثل صندوق های قدیمی است و … در قلعه ها هم دفینه وجود داشته و اگر خزانه بوده باشد، حتما به غارت رفته و به ندرت …. شاید در کوه یا بیابان نوعی علف که حتی خود نفهمیده که این گیاه در میان ناهار یا …

Oct 16, 2016 – در این پست از سایت treasure-antique-discover-symptoms.ir … جوغن ها انواع مختلفی دارند از جوغنهای گرد و دایره گرفته تا جوغن مثلث و مربع و لوزی و … … جوغن بر روی سنگها در کوهستان,جوغن در بالای کوه,علائم و نشانه های جوغن,اسرار و …

۹ – علاعم نشانه ها

dafaynss.mihanblog.com/page/9

Jan 19, 2015 – جایی که ردپا وجود دارد، احتمال اینکه بتوانید دفینه ای را پیدا کنید، بسیار زیاد است. … مربع همراه با دایره، مثلث متساوی الاضلاع و صلیب نشأت گرفته از خود مربع یکی از بنیادی … چنانچه در کنار و پهلوی کوه یا تپه ای و به موازات آن نشانه شتر نشسته ای را یافتید که ….. همه دستگاههای ما اشیائ قدیمی رو تشخیص میدهند.

Jul 19, 2016 – اگر سنگ صندلی در داخل غار باشد و در اطرافش کنده کاری های گرد و دایره شکل … برای خواندن ادامه مطالب و بسیاری مطالب گرانبهای دیگر نرم افزار عتیقه یابی را … یک محل دیگری نیز وجود خوا هد داشت در پشت آن کوه تجمعی از سنگها یا تل …

غار سنگ ها در دفینه گنج یابی | جستجو | سی خبر

ckhabar.ir/list/غار+سنگ+ها+در+دفینه+و+گنج+یابی.html

Searches related to اشکال هندسی عتیقه ، وجود عتیقه در کوهستان ها

 در این پست از سایت خودمونی شما عزیزان را با اشکال هندسی زیرخاکی ها  و وجود زیرخاکی در کوهستان ها بیشتر آشنا کنیم و یک کلیپ و تعدادی عکس برای شما عزیزان به نمایش گذاشتیم امیدواریم که از پست ما نهایت استفاده را برده باشید .
اشکال هندسی زیرخاکی ها ، وجود زیرخاکی در کوهستان ها
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.