خانه » دانلود » جزوه و نمونه سوال » نمونه سوال ابتدایی » انشا با موضوع پدر و مادر برای پایه ابتدای

انشا با موضوع پدر و مادر برای پایه ابتدای

انشا با موضوع پدر و مادر برای پایه ابتدایReviewed by سجاد on Nov 13Rating: 5.0

انشا با موضوع پدر و مادر

انشا با موضوع پدر و مادر

انشا با موضوع پدر و مادر

در این مطلب برای شما دانش آموزان عزیز انشا با موضوع پدر و مادر برای پایه ابتدای  را قرار داده ایم. در ادامه با ما همراه باشید. در مطالب دیگر سایت مطالب بیشتری راجع به انشا پایه دهم ابتدایی قرار داده ایم.

موضوع انشا: پدر و مادر

از آنجا که اصل وجود هر انسانی از پدر و مادر است، ‌می توان گفت درمیان پیوندهای خویشاوندی، هیچ کس به اندازه پدر و مادر به انسان نزدیک نیست. همچنانکه هیچ کس به اندازه آنها ، با انسان مهربان نیست. پدر و مادر بعد از خداوند، حق حیات بر گردن فرزند دارند. این دو موجود مهربان، فرزند یا فرزندان خود را از دوران ضعف و ناتوانی آنها یعنی از دوران کودکی تا زمان توانمندی یاری می رسانند و همه امکانات خود را سخاوتمندانه نثار فرزندان می کنند. بنابراین نقش حیاتی و ارزشمند پدر و مادر در پرورش و رشد فرزند، بر کسی پوشیده نیست و بر فرزندان لازم است که قدر زحمات پدر و مادر را بدانند.

جایگاه پدر و مادر در تمام ادیان آسمانی و حتی مکاتب غیرالهی، مورد احترام و تکریم قرار گرفته است. پیامبر و اهل بیت آن حضرت و همچنین آیاتی از قرآن کریم، به طور مکرر، مقام و منزلت والدین را بیان کرده و به انسانها سفارش می کنند که از احترام به پدر و مادر و نیکی به آنها غفلت نورزند. در چند سوره از قرآن کریم، نیکی به والدین، بلافاصله پس از مبحث توحید آمده است. اهمیت این موضوع تا بدان پایه است که در روایات اهل بیت پیامبر (ص) توصیه شده که حتی اگر پدر و مادر کافر باشند، رعایت احترامشان لازم است. در سوره انعام قسمتی از آیه ۱۵۱ می خوانیم: ” … چیزی را شریک خدا قرار ندهید و به پدر و مادر نیکی کنید …

مطلب مرتبط:

انشا با موضوع دزد لباس صداقت برای پایه نهم

انشا با موضوع کتاب خاک گرفته کنج کتابخانه

انشا با موضوع پدر و مادر برای پایه ابتدای
به این مطلب امتیاز دهید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

قالب وردپرس
x

این مطالب را نیز ببینید!

انشا با موضوع دزد لباس صداقت برای پایه نهم

انشا با موضوع دزد لباس صداقت برای پایه نهمReviewed by سجاد on Nov 11Rating: 5.0انشا با موضوع دزد لباس صداقت ...