تبلیغ CD که بیل گیتس را ثروتمند کرد + عکس

شاید کمتر کسی در دنیا باشد که نام بیل گیتس را نشنیده باشد بیل گیتس یکی از ثروتمندترین آدم های روی زمین است که فصل جدیدی در دنیای تکنولوژی ایجاد کرد.

تبلیغ CD که بیل گیتس را ثروتمند کرد + عکس

بیل گیتس

 این مطلب را نیز بخوانید: موبایل چه بلایی سر گردن تان می آورد؟
رابطه بین هنر و تبلیغات معمولا خصمانه نشان داده شده است. اما هنرهای زیبا در قرن ۲۰۰ میلادی فاصله بین هنر و تبلیغات را کم کرده. در طی ۲۵ سال گذشته این رابطه تحت تغییرات و پیچیدگی‌های بسیاری قرار گرفته است. هنرمندان نقش چشمگیری در زیبایی و خلاقیت بیلبردهای تبلیغاتی داشته‌اند که بسیاری از آنها جلوه‌هایی از زیبایی‌های هنر معاصر است.
 
در حالیکه عده‌ای ممکن است بر این باور باشند که تبلیغات فقط شکلی از هنر است که برای فروش محصولات طراحی شده است، عده‌ای دیگر این ارتباط را بسیار پیچیده‌تر می‌بینند. در بریتانیا، تبلیغات و بازارات به همراه هنر یک شاخه جدید به نام «صنعت خلاقیت» را به وجود آورده اند. تبلیغات سال‌هاست که برای هنرمندان راهی برای دستیابی به پول به حساب می‌آید.
 
اما آیا دامنه هنر تبلیغات تا همین جاست؟ به راستی نه؛ هنرمند مخاطب و صاحب محصول همچون سه راس یک مثلث از تبلیغ صحیح سود می برند. شاید یک مثال روشنگر باشد:
 
قبل از اختراع سی‌دی به عنوان دیسکی برای ذخیره سازی اطلاعات، فلاپیها وجود داشتند که به دلیل حافظه کوچکشان برای ذخیره سازی اطلاعات به تعداد زیادی از آنها نیاز بود.
 
۳۸ سال پیش، درست در زمانی که لوح فشرده ( Compact Disc ) آماده ورود به بازار بود؛ کسی حتی تصوری از قیافه CD نداشت. حتی کسی نمی‌دانست این لوح فشرده چگونه استفاده می‌شود اما این موضوع باعث نشد تا خالق لوح فشرده یعنی  «بیل گیتس» دست از تلاش بردارد. شاید اگر تبلیغات خوبی نمی‌شد،‌ این تکنولوژی بدون استقبال به قبرستان تاریخ می‌پیوست.
 
جواب این سوالها و سوالهایی از این دست در یک کلمه خلاصه می‌شود.
 
شاید حتی شخص بیل گیتس نظری در مورد چگونه تبلیغ‌کردن CD نداشت و فقط می‌دانست که باید با تبلیغ درست، مردم را نیازمند تکنولوژی خود کند. مهم نیست که تبلیغ انجام شده حاصل تلاش فردی بیل گیتس بود یا تیمی تبلیغاتی.
 
مهم تبلیغی است که ساده بودنش حتی کسی را به این فکر نمی‌اندازد که اگر این تبلیغ نبود سرنوشت CD چه ‌می‌شد؟
 

76604_334

بیل گیتس

  این مطلب را نیز بخوانید: اقدامات اساسی پس از خرید کامپیوتر و لپ تاپ

بیل گیتس ۳۸ سال پیش CD را با این تصویر تبلیغ کرد.
 در تبلیغ این تکنولوژی  آمده بود «حجم اطلاعاتی که در CD می توان ذخیره کرد برابر است با حجم کاغذهایی که بیل گیتس نشسته است.»
 همین تبلیغ کوتاه و عکس گویا کافی بود تا یکی از گامهای پولدار شدن  بیل گیتس برداشته شود. او نه در تبلیغ محصولش غلو کرد و نه کار عجیبو غریبی انجام داد. فقط نیاز مردم را به خوبی شناسایی کرد و پاسخ به نیاز را در راستای خرید تکنولوژی خود معرفی کرد.