عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

تاثیر لاغر شدن بر تندرستی بدن

لاغری چه تاثیری در تندرسی انسان دارد به همراه ارائه راهکارها

از بیـن بردن چربی و کم شدن بی‌رویه وزن باعث می‌شود بدن توانایی خود را برای کارآیی بهتر از دست بدهد. اما چربی‌های اضافی در اطراف قفسه سینه، شکم، گردن و اطراف سینه می‌تواند راه‌های تنفسی را مسدود نماید چراکه فضای هوایی در ریه‌ها را کم شدن می‌دهد. چربی‌های بالا تنه بدن باعث می‌شود که ما نتوانیم ریه‌های خود را به حد ضـروری از هوا پُر کنیم. وزن بالا، تهدید مبتلا شدن به بیماری ‌های مزمن ریه همچون تنگی نفس در هنگام خواب و آمبولی ریوی مزمن را سبب می‌شود. از طرف دیگر، کم کردن بی‌رویه وزن نیز باعث می‌شود که جوانی و جذابیت خود را از دست بدهید

تاثیر لاغر شدن بر تندرستی بدن

با سلام خدمت همه همراهان عزیز

در این پست میخواهیم به برسی کم کردن وزن (لاغر شدن ) و تاثیر آن بر سلامتی عمومی بدن بپردایم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد.

لاغر شدن
لاغر شدن

تندرست بهتر

متخصصان بهداشت در مرکز ممانعـت از بیماری ‌های آمریکا می‌گویند: « از بیـن بردن چربی و کم شدن بی‌رویه وزن باعث می‌شود بدن توانایی خود را برای کارآیی بهتر از دست بدهد. اما چربی‌های اضافی در اطراف قفسه سینه، شکم، گردن و اطراف سینه می‌تواند راه‌های تنفسی را مسدود نماید چراکه فضای هوایی در ریه‌ها را کم شدن می‌دهد. چربی‌های بالا تنه بدن باعث می‌شود که ما نتوانیم ریه‌های خود را به حد ضـروری از هوا پُر کنیم.
وزن بالا، تهدید مبتلا شدن به بیماری ‌های مزمن ریه همچون تنگی نفس در هنگام خواب و آمبولی ریوی مزمن را سبب می‌شود. از طرف دیگر، کم کردن بی‌رویه وزن نیز باعث می‌شود که جوانی و جذابیت خود را از دست بدهید.

مفاصل و عضلات

انسان در سن بالا، مبتلا شدن به بیماری ‌های التهابی مفاصل افزوده شدن می‌یابد. ۴۳ درصد از اشخاصـی که از سن ۳۰ سالگی گذر می‌کنند در معرض تهدید التهاب مفاصل و مـوارد حرکتی قرار می‌گیرند.
وزن بالا سبب افزوده شدن فشار روی مفاصل و تهدید انقباض غضروف می‌شود و همچنیـن مـوارد حرکتی را افزوده شدن می‌دهد. غضروف زانو و لگن یکـی از آسیب‌پذیرترین اتصالات بدن است؛ چراکه بیشترین وزن را به‌خصوص در هنگام حرکت متحمل می‌شود. به عنوان مثال، زانو ۴۰ مساوی کل وزن فعلی شما را حمایت می‌کند. پس ، چنان چه وزن شما دو کیلوگرم باشد بدان معناست که در هر زاویه ۸۰ کیلوگرم وزن را تحمل می‌کند. متخصصان ضمناً اخذ ند که افزوده شدن چربی بدن شانس دارد تهدید مبتلا شدن به آرتروز را افزوده شدن دهد.

مطالب مرتبط:

قند خون

به گزارش انجمن دیابت آمریکا، افزوده شدن وزن یکـی از عوامل تهدید مبتلا شدن به دیابت نوع دوم می باشد. بطور کلی، افزایش B.M.I  (شاخص توده فیزیکی )، تهدید مبتلا شدن به این بیماری را تا ۷ مساوی افزوده شدن می‌دهد. از بـقیـه علل مبتلا شدن به دیابت نوع دوم می‌توان به کار فیزیکی بد، سیگار کشیدن، بی‌خوابی و اضطراب اشاره کرد.

قلب قوی

در تحقیق منتشر شده بوسیـله انجمن قلب آمریکا، نشان می‌دهد که آترواسکلروز (هنگامی که رسوبات چربی به همراه سایـر عناصر خونی در سرخرگ‌های بدن تجمع یابد، سبب تنگی آن‌ها شده و درسرانجام گذر جریـان خون سخت می‌گردد که به این حالت «تصلب شریان» یا همـان «آترواسکلروز» می‌گویند) و فشار خون بالا شانس دارد از افزوده شدن وزن و رژیم غذایی نامعتدلانه و نداشتن حرکت، سیگار کشیدن و  قرار گرفتن در معرض سطوح بالای اضطراب حاصل شود.

پیروی از خواب راحت

افزوده شدن وزن می‌تواند باعث مساله تنفسی شود. به‌خاص اگر چربی در گردن و نیم تنه بالا تجمع پیدا نماید باعث ممانعـت از خواب راحت و عمیق می‌شود.

خب به پایان این مطلب رسیدیم اما شما دوستان عزیز بدانید که کم کردن وزن اثرات مثبت بسیار زیادی دارد که میتوانید در مطالب دیکر این سایت مشاهده نمایید . از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم .

شاد و موفق باشید .

تاثیر لاغر شدن بر تندرستی بدن
۴٫۵ (۹۰%) ۲ votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.