عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

تحلیل علائم و نشانه های زیرخاکی ، زیرخاکی های کشف شده در ایران باستان

تحلیل علائم و نشانه های زیرخاکی ، زیرخاکی های کشف شده در ایران باستانReviewed by Admin on Mar 8Rating: 5.0

تحلیل علائم و نشانه های زیرخاکی و زیرخاکی های کشف شده در ایران باستان

در ایـن پست از سایت خودمونی میخواهیم شما عزیزان را با تحلیل علائم و نشانه های زیرخاکی و زیرخاکی های کشف شده در ایران باستان بیشتر آشنا کنیم و از شما عزیزان خواهشمندیم که ما را تا انتتهای ایـن پست همراهی بکنید .

"علائم

دفینه و گنج,نشانه های اثبات وجود گنج و وجود طلا,باستان شناسی – علائم و نشانه های محل

دفینه” data-cke-saved-src=”http://www.khodemooni.net/wp-content/uploads/2017/03/94533820824098408932-23.jpg” />نشانه ها و علائم زیرخاکی و زیرخاکی های کشف شده در ایران باستان و تشخیص و تفسیر علائم و نشانه های زیرخاکی ها و قدیمی ها و آشنایی با انواع زیرخاکی ها و قدیمی و انواع و انواع زیرخاکی ها و ساختار زیرخاکی ها 

انواع علامت ها و نشانه های گنج و دفینه در کوه و کوهستان وجود دارد . ایـن آثار و علائم به صورت حکاکی های برجسته و نماید ه کاری های اشکال حیوانات است . برای یمثال علائم و نشانه های حیواناتی مثل شیر و خرس و سگ و مرغ و مار و همین طور صورت و نیم رخ های حیوانات و همین طور انسان به صورت زن و مرد . ایـن ها نشانه های گنج و دفینه در کوهستان و کوه میباشند . در قدیم و زمانهای قدیم برای دفن کردن اشویِژه و اشخاص بلندبار در داخل کوه غار درست میکردند یعنی به ایـن صورت که کوه را می نماید ند و حفاری میکردند و به صورت غار بزرگ چندین متر کوه را سوراخ میکردند بعد جسد فردا را در آخرین بخش غار دفن میکردند و هدایا و گنجینه ها را در جای دیگـر ی از غار و یا کنار جسد پنهان میکردند اما تله ها و طلسم هایی را برای ایـن کار درنظـر میگرفتند تا از سرقت دزدها در امان باشد .

علائم و نشانه های گنج و دفینه در کوهستان,کارشناسی آثار گنج در کوهستان ها

انواع نشانه های دفینه

علائم و نشانه های محل دفینه

نشانه های وجود گنج

نشانه های اثابات وجود گنج و وجود طلا

معرفی نشانه ها همراه با عکس

کامل ترین مجموعه نشانه ها
باستانشناسی – علائم و نشانه های محل دفینه

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر محل ها مشترک است . و امکان داره با آثاری مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اما ایـن آثار برای محل و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .

اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته . برای مثال تخته سنگی که نظـر تونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه تفاوت داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشه و یا مسائل دیگـر . درخت کهن سـال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بـار است . در صورتی که از نشانه های بـار داشتن یک تپه ایـن ه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سـال و چشمه ی آب . همه ی ایـن علائم برای ایـن ه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی زیادتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بـار داشتن همه ه هدف هاتون …..

علائم و نشانه های گنج و دفینه در مناطق کوهستانی,کارشناسی آثار و علامت های گنج و طلا و زیرخاکی در تونل غار و راهرو کوهستان ها

علائم و نشانه های گنج و دفینه در مناطق کوهستانی,کارشناسی آثار و علامت های گنج و طلا و زیرخاکی در تونل غار و راهرو کوهستان ها

دیگـر نشانه ها از ایـن قبیل هست که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده برای مثال سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای حفاظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ از دلایل وجود بـار نیست . چون در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن محل وقت ی تائید خواهد شد که دیگـر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست . از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت خواهد شد و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگـر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک هست که اکثرا جهت پایداری و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

بعضی عزیزان در مورد انواع نشانه های دفینه و مفهومشون پرسشها ی داشتند که تو ایـن پست … دفینه ای که برای ایـن آثار قرار میدادن الماس و سنگهای قیمتی بود اما سکه در …

آموزش تصویری آثار و علائم دفینه

انواع قبر ها فرصت استثنایی برای جوینگان گنج و دفینه خلاصه ی کتاب چشم طلایی وبولتن جوغن ها و رمز نامه ی گنج وروگنج … نشانه ها عین حفاری.
آثارو علائم و نشانه های دفینه تله هاو طلسماتو رمزگشاییو دفینه …

در دفینه یابی مدرن در کنار علائم شناسی بایستی از تجهیزات پیشرفته گنج یابی … هیچ گونه سیگنالی دریافت بکنید و ولی در محدوده کاوش شما نشانه های ویِژه بر روی سطح ….. آثار و علائم و نشانه های دفینه · دفترچه راهنمای فارسی انواع دستگاه های فلزیاب .

کارهای او ملهم از اساطیر باستانو نشانه های صور فلکی و مضامین عرفانی می باشند که با تفسیر و …. ۲- اضافه شدن بیش از ۳۵ شیوه محاسبه مثل انواع ابجدو ابتثو ایقغ و …
مفهوم علائم و نشانه های دفینه ( سنگ سوراخ شده ) | ایران سرزمین …

 

مفهوم علائم و نشانه های دفینه ( سنگ سوراخ شده ) … که اکثرا عمق چندانی ندارد و به ایـن نوع نشانهو اصطلاحا سنگ دوربین یا (دوربین سنگ) می گویند. … انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) · سنگ نگاره هایی که نشانه دفینه نیستند · آموزش …
انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) | ایران سرزمین گنجهای گمشده

آثارو علائم و نشانه های دفینه و فلزیاب و تله هاو طلسماتو رمزگشایی … انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) … سنگ نگاره هایی که نشانه دفینه نیستند.
ایران سرزمین گنجهای گمشده | آثارو علائم و نشانه های دفینه …

عکس های و عکس های بعضی از آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه و قبرهای قدیمی بر روی کوه ها تپه ها و صخره ها به همراه کارشناسی تفسیر توضیح و مفهوم جوغان ها (علامت حیوانات انسان و …) مشاوره و کارشناسی باستان شناسی

نشانه انتها در تشخیص مقبره ها و نشانه انتها در تشخیص قبور با ارزش و نشانه انتها در تشخیص چاه ها و نشانه انتها در قلعه ها و تپه ها و نشانه انتها در دفینه ای که به قصد دفینه و پس انداز قرار داده شده و نشانه انتها در …….

آخرین نشانه به محل کاوش شما و همین طور نوع دفینه ای که به دنبال آن می باشید مفرق است .

از مقبره ها شروع می کنیم . نشانه انتها مقابر و بستگی به وقت و دوره تدفین و همین طور و مکانی که شما در آن قرار گرفته اید دارد . به ایـن مفهوم که و در زمینهای صخره ای و کوهستانی غرب و شمال غرب نوع خاصی از مقابر ساخته می شده که به تناسب آن نشانه های انتها ویِژه خود را داشته و در دشت های جنوب و جنوب غربی و نوعی دیگـر و با علایمی دیگـر به چشم میخورد . در شرق کشور به همین ترتیب است .

مقبره ها در دو نوع کلی ساخته می شدند یا داخل کوه و دامنه کوه و یعنی بالاتر از سطح زمین و و یا در زیر سطح زمین ساخته می شدند . از آنجا که طبق اعتقادات و ایـن مقبره ها بایستی ۱۲۰۰۰ سـال ( در تدفین ها به طور کامل توضیح داده می شود ) دوام بیاورد ساختار بسیار مستحکمی دارند بالاخص مقابر نماید ه شده در کوه ها .

مقبره هایی که در بالای سطح زمین هست خود دو نوع درب دارند . یا در دل صخره ها دربی همرنگ صخره های مجاور دارند که با ساروجی همرنگ پلمپ شده اند و یا درب ورودی آن در زیر خاک مدفون است .

آن دسته که دربی بر دل صخره دارند بسیار راحت تر از دسته دومی و قابل تشخیص می باشند . ایـن مقابر دارای علایم و نمادهای حیوانی می باشند و علایم آن تا شعاع یک متری ادامه دارد تنها بایستی چشمی کاوشگر داشت تا به نتیجه رسید . جوغن بزرگ و هوا کش از معین ه های قابل تشخیص می باشند . اکثرا با ایـن دسته از مقابر و هیچ مشکلی نخواهید داشت چون در امتداد نگاه نمادهای حیوانی می باشند و چیدمانی معین دارند.

دسته دوم از مقابر روی سطح زمین و آن دسته از مقابرند که یا به علت شسته شدن خاک از ارتفاعات و رسوب بر روی درب مقبره و قابل تشخیص نیستند و یا درب آن به صورت مخفی در زیر خاک قرار دارد . ایـن دسته از مقابر با کمی دقت و قابل رمز گشایی است . ایـن دسته مثل دسته اول و دارای نماد حیوانی می باشند و ایـن علایم تا یک متری آن ادامه دارد دقیقا به مثل دسته اول و دارای هواکش و بعضا جوغن یا اسکنه می باشند تنها درب آن قابل رویت نیست . نکته مهم ایـن جهست : شما تا یکـی دو متری درب با استفاده از علایم ابتدایی آمده اید حال نمی دانید کجا درب ورودی هست و از آنجا که درب ایـن مقابر و بسیار با ارزش هست ( چون از طریق سقف و یا کناره ها و قابل نفوذ نیستند ) کاوش شما متوقف می شود .

نشانه های درب آن چیست ؟ نشست بی دلیل زمین در شعاع یک یا دو متری و بر آمدگی بی دلی در شعاع دو متری و خاک دستی و روشن تر از محل و سنگی قابل جابجایی که نیمی از آن داخل زمین هست و سنگ های کبود رنگ که با سنگ های منطقه همخوانی ندارد و بوته هایی که در جهت جریـان باد به طور کلی خم شده و ریشه سستی دارند و بوته های روشن تر از بقیه محل ها و تردد موشهای سفید بزرگ و خاکستری روشن بزرگ و  ….. ایـن ها همه نشانه های عمومی درب می باشند ولی از همه مهمتر ….

در باستان و رسمی وجود داشته که بسیار پر قدرت جریـان داشته و اجرا میشده که برای جویندگان راه گشاست .

برای همه مقابر و اصرار میکنم همه مقابر و مکانی می ساختند یا مکانی انتخاب می کردند که بتوانند مراسم مذهبی را اجرا کنند . در ایـن مراسم ها فضایی برای آتش روشن کردن به جهت نور ( مثل جوغنهای افقی ) و فضایی برای تجمع و دعا کردن بایستی باشد . یک نکته که کمتر به آن پرداخته خواهد شد ایـن هست که ایرانیان ایـن مراسم را در بودن نمادها و در جلوی رویت نمادهای مقدس انجام می دادند . یعنی چنانچه یک مقبره ای که درب آن باز شده باشد را بیابید و در جلوی ورودی به طوری که کمر شما به سمت داخل مقبره باشد مدقت خواهید شد که همه عناصر موجود در اطراف و به گونه ای چیده شده اند که انگار در حال نگاهبانی و یا رویت درب ورود می باشند . نمادها در حال حفاظت یا رویت مقبره می باشند . همـان جا یعنی جلوی درب ورودی مکانی بوده که فرد مذهبی آن زمان و قرار میگرفته و مشغول دعا خواندن و تحویل دادن روح فرد متوفی به خدایان میشده است . پس به راحتی میتوان از ایـن ترفند استفاده کرد تا درب ورودی را یافت . فرض بکنید شما از مقبره بیرون آمدید برترین منظـر ه برای شما کجهست و یا برترین نقطه برای حفاظت دادن نمادها و رویت نمادها و کجهست چون همه نمادها و عناصر موجود به سمت درب ورود نشانه رفته اند حتی چیدمان سنگها و تراش میل کردن سنگها بی دلیل صورت نگرفته است . برای درب ورودی فاصله ای کمتر از ۵ متر با خود مقبره در نظـر بگیرید . مقابر عمدتا تونلهای زیاد ندارند . تونلهای زیاد و مختص دفینه زاغه و یا غار ههست که اکثرا در جلوی درب آنها نگهبان و یا خود سازندگان غار دفن شده اند.

نشانه های محل دفینه و گنج, علائم حتمی گنج و وجود طلا

از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت خواهد شد و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند …

علائم و نشانه های محل دفینه و گنج

انواع نشانه های دفینه
علائم و نشانه های محل دفینه
نشانه های وجود گنج
نشانه های اثبات وجود گنج و وجود طلا
معرفی نشانه ها همراه با عکس
کامل ترین مجموعه نشانه ها

 انواع نشانه های دفینه

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر محل ها مشترک است . و امکان داره با آثاری مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اما ایـن آثار برای محل و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .
اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته . برای مثال تخته سنگی که نظـر تونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه تفاوت داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشه و یا مسائل دیگـر . درخت کهن سـال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بـار است . در صورتی که از نشانه های بـار داشتن یک تپه ایـن ه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سـال و چشمه ی آب . همه ی ایـن علائم برای ایـن ه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی زیادتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بـار داشتن همه ه هدف هاتون …..
دیگـر نشانه ها از ایـن قبیل هست که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده برای مثال سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای حفاظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ از دلایل وجود بـار نیست . چون در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن محل وقت ی تائید خواهد شد که دیگـر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست . از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت خواهد شد و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگـر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک هست که اکثرا جهت پایداری و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

ساروج

 

در زمانهای قدیم که چیزی به نام بتون وجود نداشت و برای ساختن جاهای مستحکم از موادی به نام ساروج استفاده می شد. امروزه به غلط مردم فکر میکنند که ساروج برای نگهداری عتیقه بوده هست در صورتی که اینطور نیست.

ساروج برای پل سازی و تهیه قلعه های محکم و سد سازی و و راه برای آب و نگهداری عتیقه و بسیاری از این مواری استفاده می شده است .

ساروج انواع متفاوت دارد که محکمترین آن به ترتیب از ساروج سیاه شروع میشود و بعد از آن ساروج سفید و ساروج طوسی و ساروج کرم است . بعضی از ساروجها با موادی بنام سیلکس و بعضی با سرب و مس ذوب شده درست می شدند. اینها استقامت ساروج و محکمی آن را بالا میبرد.

در ساروجهایی که برای جلوگیری از نفوذ آب ساخته میشد از پشم شتر و موی بز استفاده میشد که ساروج را برای جلوگیری از نفوذ آب مستحکم میکرد.

تا چند سـال پیش شصدو دو نوع ساروج شناخته شده هست که از این تعداد پنجاه و یک نوع آن بدون اموال (زیر خاکی) میباشد و از باقیمانده انواع ساروج همه دارای طلا نمیباشد. در حفاریهای انجام شده اکثرا از سه نوع ساروج بـار طلا بیرون آمده هست و الباقی دارای نقره و متفاوت و اجناس دیگر بوده اند.

کلیه ساروجها از مواد اصلی زیر درست شده اند.

شن و ماسه و آهک و سفیده تخم مرغ و…

مواد دیگری به انواع ساروج اضافه میشد که در بالا نام بردیم.

طریقه خرد کردن هرکدام از این ساروجها مفرق هست ولی به طور کلی میتوان آنها را خرد کرد و از بین برد. برای مثال یک الماس را فزض کنید که میخواهید آن را خرد کنید. چنانچه با پتک روی آن بزنید خرد نمیشود ولی چنانچه بدانید که ضربه را به کجای الماس وارد کنید به راحتی خرد میشود و به حتما ت کوچک تقسیم میشود. ساروج مثل همین الماس هست و چنانچه مواد آن در دسترس نباشد باید بدانید که از کجا شروع به شکستن آن بکنید تا بهتر نتیجه بگیرید.

برای تهیه مواد جهت خرد کردن ساروج باید نمونه ساروج وجود داشته باشد و مواد برای آن نمونه ساخته شود یا اینکه بدانید ساروج شما از چه نوعی است .

از بین بردن ساروجهایی که به صورت عمودی میباشد با استفاده از مواد بسیار سخت تر هست ولی نشدنی نیست. اول باید دور جایی را که میخواهیم مواد بریزیم با خمیر گرفته و آن را کاملا آبندی کنیم و بعد از مواد ساروج استفاده کنیم.

حالا که بحث ساروج را تمام کردیم چند خط در مورد سنگ برایتان بگویم.

سنگ را نیز چنانچه از نقطه ضعیف آن کار کنیم به راحتی شکسته میشود و میتوان سنگهای چند تنی را خرد کرد ولی چنانچه به پست سنگی خوردید که قطر داشت رگه نداشت که بتوان با قلم و چکش خردش کرد و باید به شیوه زیر عمل کنیم.

چند سوراخ در یک امتداد و به فاصله های معین در سنگ ایجاد میکنید و در داخل آنها موادی به نام کترا میریزیم (نوع ایرانی آن بهتر از نوع خارجی آن عمل میکند) و بعد با چوب سوراخها را کاملا از نفوذ هوا میپوشانیم و محکم میکنیم. از بیست و چهار ساعت تا چهل و هشت ساعت بعد کترا در داخل سوراخ سایز میگیرد و سبب ترک میل کردن سنگ میشود و سنگ را خرد میکند.

این مطلب در همینجا به پایان رسید اگه مشکلی داشتید با من در میان بگذارید.

درخت و انواع آن:

 

در ایران انواع متفاوت درخت وجود دارد.

در قدیم درختانی که عمر طولانی داشتند برای نشانه استفاده میشدند و در بیشتر جاهایی که اموال گذاشته می شد درختی کاشته می شد که بعدها پیدا کردن جا راحت باشد.

درختانی که بیشتر برای اینکار استفاده می شد به ترتیب زیر میباشد.

بوته گز که در حدود شش هزار سـال عمر میکند.

درخت سرو که اکنون چهار هزار سـال ه آن وجود دارد.

درخت داغداغان که اکنون چهار هزار و پانصد سـال ه آن هست.

درخت آزاد که دو هزار سـال عمر میکند و در جنگلهای شمالی ایران به وفور یافت میشود.

درخت چنار که حدود هفتصد سـال عمر میکند و بعد از آن هر سـال یک بـار خود کشی میکند و خود را میسوزاند تا از بین برود که این خود سوزی چندین سـال طول میکشد. مثل درخت چنار امامزاده صالح که حدود نهصد سـال قدمت دارد.

درخت نارون حدود پانصد سـال عمر میکند.

درخت سنجد نیز حدود پانصد سـال عمر میکند.

درختهایی با عمر طولانی اکثرا نشانه بـار هست و بـار هر کدام از آنها با دیگری مفرق هست به فرض اموالی که در نزدکی بوته گز یافت میشود با اموالی که در کنار سرو یافت میشود همیشه مفرق بوده است .

 

گنج نامه

 

گنج نامه کتابهایی بوده هست که حاوی مکانهایی هست که در آنجا گنجی دفن است .

تمام کسانی که مالک گنج نامه بوده اند همه دارای علوم غریبه و علوم قدیمی میباشند.

تعدادی از گنج نامه ها به شرح زیر است: گنج نامه الوان هندی و گنج نامه احمد وزیر و گنج نامه ملاصدرا و گنج نامه قائم مقام فرهانی و گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی و گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها (که به دو خط شجر ایستاده و شجر خوابیده نوشته شده است).

همین طور موبدان قبل از ادرود همگی دارای گنج نامه بوده اند. چون همگی آنها در وقت خودشان امانت دار بوده اند و از اموال مردم حفاظت میکردند. موبدان خود به دو پارت تقسیم میشوند. اول موبد که اموال مردم نزد آنها به امانت گذاشته میشده است . و موبد موبدان که از اموال دربـار یان و پادشاهان حفاظت میکردند و نقش امین و کاتب شاهان را بر عهده داشتند.

به همین دلیل هست که قبر موبد موبدان همواره بـار های نفیسی در خود دارد و جزو قبرهای بسیار ارزشمند است .

گنج نامه ها چه آنهایی که توسط اشویِژه نوشته شده هست و چه آنهایی که موبدان آنها را نوشته اند همگی به رمز هست و طلسمات سنگینی دارند و چون کسانی که ایـن گنج نامه ها را نوشته اند به علوم غریبه آشنا بوده اند رموز سنگینی برای گنج نامه ها گذاشته اند و ترجمه آنها کار استادانی هست که به خط شناسی و طلسمات آگاهی کامل داشته باشند.

ایـن یک مطلب در مورد گنج نامه که یکـی از بچه های خوب حفار تقاضا کـرده بود.

گورستانها و انواع قبرها

 

از برترین جای آن شروع میکنیم که گورستان گبریان است .

بسیار از مردم اعتقاد دارند که قبرستان گبریان متعلق به کافران هست ولی ایـن موضوع درست نیست.

گبر یعنی غیر مسلمان و به کسانی که غیر مسلمان بوده اند بی دین گفته نمی شود . گبریان دین زردتشت داشتند.

حال میخواهیم ببینیم که قبرهای زمان قبل از ادرود به چه شکلی بوده اند و نوع دفن کردن اجساد به چه صورت بوده است . در وقت پیش از ادرود قبر زنها گرد و مدور بوده هست و قبر مردها به صورت مستطیل بوده و قبر بچه ها به صورت مثلث بوده است . بعضی ها را در خمره میگذاشتند.

در تمام قبرهای گبری حداقل یک کاسه آب و یک کاسه غذا گذاسته میشده هست که کسی که میمیرد از گشنگی و تشنگی عذاب نکشد.

در اکثر قبرهای گبری لوازم مورد نیاز فرد گذاشته میشده هست که بستگی به پول داری یا بی پول بودن مرده است . مردگان پول دار ظروف طلا و اجناسی مثل شمشیر زره وبسیار چیزهای دیگـر به همراه دارند ولی مردگان بی پول و بی بضاعت اموال کمتری با خود به همراه دارند یا اموال آنها از فلزات ارزشمند نیست.

نوع دیگـر قبرها قبر پیغمبری هست که چنانچه شما آن را بشکافید هیچ چیزی داخل آن یافت نمی شود نه جنازه نه اموال. ایـن قبرها چند پوش می باشند و تازه از قبر راهی دارد برای جایی دیگـر که جنازه و اموال آن در آنجا هست.

قبرهایی وجود دارد که به صورت ایستاده است . ایـن قبرها متعلق به یک سری از ایرانیان هست که معتقد بودند آنها را بایستی ایستاده به خاک سپرد.

اکثر خلاف کاران را به صورت ایستاده در بین دیوارهای قلعه ها و جاهای دیگـر زنده به گور میکردند که خود ایـن ها به نوعی قبر ایستاده تبدیل شده است .

بعضی از قبرها به صورت کشویی هست که مربوط به روبین هست که در ایران با آئین خودشان دفن شده اند.

یک نوع قبر داریم که به آن قبر دخمه ای گفته می شود که نمونه آن در تخت رستم پیدا شده است .

جنازه قبرهای خمره ای همواره به صورت نشسته بوده هست و جنازه آنها را به صورت نشسته در خمره میگذاشتند و دفن میکردند.

وقت ی در جنگها جنگجویان میمردند آنها را با اموال و لباسهایشان و زره دفن میکردندکه نمونه ایـن قبرستان در چهاربداران در نزدکی مرز ترکیه موجود است که شاه اسماعیل اول در جنگ با عثمانی شکست خورد و بیست و هفت هزار کشته داد که همه آنها با لباسهای رزمشان دفن شده بودند.

در قدیم ما گورستانهای دسته جمعی داریم که متعلق به اشخاص مریض است . در جاهائی که وبا یا طاعون میآمده جنازه اشخاص را به صورت دسته جمعی دفن میکردند. در همینجا یک مطلب بسیار با ارزش را برایتان بگویم و آن ایـن که کسانی که قبری را میشکافند بسیار بایستی مواظب باشند و بفهمنه که جنازه مریض هست یا نیست و حتما ٌ بایستی استخوان شناس باشند و یا بتوانند استخوان اشویِژه مریض را از استخوان اشخاص سـال م تشخیص دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

همواره وقت ی میخواهید قبری را باز بکنید حتما ٌ از دستکش و ماسک حسابی استفاده بکنید .

جنازه هایی که در غارها و ذاغه ها است و جنازه هایی که در صحرا است و جنازه هایی که در کوهستانها است از نظـر ماهیت کاملاٌ با مفرق است .

هر قبرستان و هر کوری دارای اموال ناست . چون اکثر مردم فقیر بوده اند و بدون اموال دفن میشدند.

مطالب مرتبط:

در هر قبرستان تعدادی قبر سلطانی وجود دارد که دارای اموال میباشند که بایستی نتوانید آنها را تشخیص دهید و از روی بعضی شواهد تشخیص آنها میسر است .

اکثر گورستانها در سینه کشی ها و کنار رودخانه ها است . در اکثر قبرستانها یک چهارطاقی است که نشان میدهد در بین آن چهار طاقی فرد مهمی فوت کـرده هست و اکثرا دارای اموال میباشند.

در ایران قبرهای یهودی بسیار هست که نوع قرار کرفتن سنگ آنها مفرق هست و میتوان از روی سنگ قبر فهمید که ایـن قبر متعلق به یک یهودی است . (سنگ قبر یهودیان دارای فلش است).

و مطلب انتها در مورد کسانی که به حفاری میروند و میگویند در سه متری یا چهار متری یک طابوت طلا یا یک جنازه مومیایی پیدا کـرده ایم. ایـن ها همه دروغ است . شخصیتهایی را که در طابوت طلا یا نقره یا سنگ یشم میگذاشتند همواره در عمق بالای بیست متر دفن میکردند. و در عمق کم ایـن کار انجام نمیشد. برای ایـن جنازه ها حتما ٌ اطاقی از ساروج درست میکردند و آن را آنقدر پایین میبردند که از گزند جانوران خاک به دور باشد و همین طور دزدان نتوانند گزندی به جنازه و اموال آن بزنند. در کنار ایـن جنازه ها حتما ٌ اموال زیاد وجود دارد و کنیزان و نوکران آنها را با جنازه اربابشان زنده به گور میکردند. پس چنانچه کسی گفت جنازه ای در آورده بدون اموال بدانید که احتما ل دروغ گفتن آن زیاد است .

ایـن هم یک مطلب برای شما دوست ها عزیز در رابطه با گورستانها

پوست وانواع نوشته ها و ورژن ها

گنج نامه ها اکثرا روی سنگ هست و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های با ارزش که دربـار ی بوده هست بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن است . ولی اکثر گنج نامه ها روی سنگ یشم حکاکی میشده است .

بیشتر نوشته های روی پوست را داغ میکردند و جوهر های مخصوصی بود که قابل شستشو بود و آب آنها را از بین نمیبرد که اکثر نوشته های روی پوست با ایـن جوهر نوشته میشده است .

بعضی اوقات نوشته هائی رو میبینم روی پوست که با خون نوشته شده است .

اکثر نوشته های روی پوست با خون گنج نامه یا ورژن نیست و بیشتر آنها دعا هست و جزو طلسمات محسوب می شود و اکثرا با خون کفتر نوشته میشده است .

پس ایـن مورد رو غلط نکنیم.

پوستها در وقت خود دباغی میشدند و مواد مخصوصی مثل رزین و روغن به آنها میخورده هست که عمر پوست رو بالا میبرده و پایداری آن را بسیار زیاد میکـرده . ایـن پوستها چنانچه در جای مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سـال عمر میکنند.

پوستها را اکثرا در جای خشک یا داخل نی نگهداری میکردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای کمتری برخور نماید سـال م تر میماند و عمر آن زیاد تر می شود .

ولی باز مگویم که هشتاد درصد گنج نامه ها روی سنگ نوشته میشده است .

آتشکده ها

آتش کده از وقت ظهور حضرت زرتشت که پیامبر ایرانیان فبل از ادرود بود درست شد.

بعضی ها به غلط فکر میکنند که ما ایرانیان در وقت قدیم آتش پرست بودیم در صورتی که ایـن درست نیست. ایرانیان در وقت زرتشت به آتش احترام میگذاشتند و آن را سمبل میدانستند و ولی در همـان وقت هم یکتا پرست بودند. و به همین خاطر سمبل بودن آتشکده ها برپا شد و موبدینی در آتشکده ها شروع به خدمت کردند.

آتشکده ها با هیزم و روعن چراغ همواره روشن بودهاند. و چنانچه آتشکده ای خاموش میشد موبد آن مجازات میشد.

موبدان از نظـر قدرت دسته کمی از حکومت وقت نداشتند و حرف آنها در دربـار بسیار برش داشت. و همین طور برای مردم.

اکثر آتشکده ها نوشته ای دارند به زبان پهلوی و تعداد کمی از آنها نوشته ای دارند به خط میخی.

آتشکده ها در آن زمانها به صورت امانت سرا بوده است . اولین امانت آتشکده ها همـان آتش برافراشته آن بوده که هیچ وقت نبایستی خاموش می شد. و دومین امانت آتشکده ها امانت مردم بوده هست که به موبد در آتشکده سپرده میشد.

در آن زمانها چون بانکی وجود نداشت و موبدان مورد احترام و اعتماد مردم بودند و مردم اموال اضافی خود را به آنها می سپردند یا زمانهائی که میخواستند به سفر بروند امانات خود را به موبدان میدادند و هر وقت که احتیاجی به آنها داشتند یا از سفر بر میگشتند آن را تقاضا میکردند و پس میگرفتند.

در زیر آتشکده ها مکانهائی بنا شده بود که از اموال مردم در مساوی دزدان حفاضت نماید و موبدان اموال امانتی مردم را در ایـن مکانهای امن میگذاشتند. و رسیدی برای اشخاص صادر میکردند که بعد از مراجعت با نشان دادن رسید مال خود را دریافت کنند و موبد اموال را در مکانی معین دنفن میکرد و یک نوشته (نسخه) از اموال میکشید و در جائی محفوظ میگذاشت که چنانچه وقت زیاد شد محل فراموش نشود و بسیار از ورژن ها به ایـن صورت نوشته شد. که موبد مرد و مالک مال نیامد و ایـن سند باقی ماند و به صورت ورژن در آمد.

ایـن اسناد جمع میشد و به فردی که به آن موبد موبدان میگفتند تحویل میشد که کل موبدان زیر نظـر او بودند.

به طور مثال وزیر خسرو پرویز که خود یکـی از موبدموبدان بوده هست سلمان فارسی است . و مطلب دیگـر در مورد موبد موبدان ایـن هست که آنها تحقیق گران وقت خود بوده اند.

اوج شکوفائی آتشکده ها در وقت ساسانی است و کل آتشکده ها دارای اطاقی در زیر خود بود که همواره آتش در آنجا روشن بود.

نودو هشت درصد آتشکده ها دارای بـار میباشند (اما چنانچه بـار آنها نرفته باشد) در بهضی از مناطق که دزدان زیاد به آتشکده ها حمله میکردند و اموال آن را به سرقت میبردند و اموال آتشکده در بیرون آن مدفون هست.

بیشتر آتشکده ها همواره در روی بلندی بنا میشد که مردم بتوانند آتش رو ببینند.

تعدادی از آتشکده ها در وقتی که اعراب به ایران حمله کردند و مردم ایران مسلمان شدند به امامزاده تبدیل شد و اکثرا ایـن امامزاده ها شجره ندارند.

در امام زاده هائی که نماید وکاو می شود و در زیر آن اطاقی پیدا می شود که در آن دوده زیاد هست نشان میدهد که جزو همین آتشکده ها بودهاند.

در بعضی از آتشکدهها موبدان در آتشکده دفن میشدند و در بعضی از آنها در بیرون آتشکده و اکثر آتشکده ها در زیر خود راهرو و اطاقهای زیاد دارد که به جاهائی در اطراف میرود. و بـار ها و جنازه موبدان در آنها گذاشته می شده است .

تا اواخر زمان ساسانی و قبل از حمله اعراب به ایران آتشکده ها ساخته میشده هست و وقتی که دین ادرود دین رسمی ایرانیان شد و آتشکده ها از رونق افتادند

به خاطر ایـن که مردم به زیارت آتشکده ها نروند و مورد احترام مردم نباشد و بیشتر به صورت امامزاده در آمد و اشویِژه مومن و با ایمان و یا زنان مومنه در ایـن آتشکده ها دفن شدند که از آن به بعد مسلمانان به زیارت آنها میرفت ند.

شکل ظاهری آتشکده ها مثل امامزاده های امروزی است و اکثرا دارای گنبد و بـار گاه بوده اند.

در انتها در مورد جائی دیگـر که مورد پرستش ایرانیان بوده بگم و ایـن مطلب رو به انتها ببریم. قلعه هائی که قلعه دختر نامیده می شود در اصل بنام یکـی از خدایان (آناهیتا) بوده هست و ایـن قلعه ها جای بسیار مقدسی برای ایرانیان وقت خویش بوده است .

فلزیاب

ممکن است برای بسیار از شما دوست ها پرسش پیش اومده باشه در قدیم که فلزیاب نبوده پس به چه شیوه هایی گنج های زیر زمین رو پیدا می کردند و بسیار چیزهای دیگه در ایـن رابطه …..

درسته که در قدیم مثل الان دستگاهای گنج یاب یا فلزیاب پیشرفته وجود نداشته اما کاشفان گنج در روزگاران بسیار دور برای خود شیوه های داشتند که بسیار از شما دوست ها تا به حال نشنیده اید یکـی از ایـن شیوه ها شاقول است . اما شاقول هایی که در مورد ش می خواهیم در ایـن جا حرف کنیم دستگاههای فلزیاب شاقولی امروزه از قدیم سر چشمه گرفته شده . در قدیم به ایـن شیوه رایج بوده که یک قطعه طلا برای مثال به حد ی یک انگشتر در زیر زبانشان قرار می دادند و یک قطعه طلای دیگـر که به آن یک زنجیر طلا یا مس نصب می کردند نسبتا طول سیم مس یا زنجیر طلا به حد ی ۳۰ cm و نزدیک محل که می شدند بلافاصله از ایـن شیوه استفاده می کردند . کار ایـن شاقولی ها ایـن طور بوده که وقت ی نزدیک هدف می شد قطعه طلای نصب شده به سیم مس خودشو می کشه به سمت هدف مثل یک آهن ربا و چنانچه روی هدف قرار می گرفت به صورت دایره شروع به چرخش می کرد و چنانچه غیر ایـن صورت بود به صورت لوزی یا تخم مرغی شروع به چرخش می کرد .

در قدیم چند شیوه دیگـر ی رایج بوده برای نقطه یابی هدف . و فکر می کنم تا همین جا ضروری باشه .

طلسم خون تا به حال به شکل های متفاوتی دیده شده و برای هر کدام راه حل های متفاوتی نسبت به نوع طلسم خون توصیه داده شده که بایستی اول نوع اون رو ذکر بکنید تا من راه حلشو براتون بگم . اما در مورد طلسم نفاغ و کینه شیوه شناسایش به ایـن شکل هست که در نزدیک ترین آبادی به محل دفینه دعوایی در اون آبادی رخ می ده که چنانچه طلسم باطل نشه کار به خون ریزی کشیده خواهد شد . که اشخاص حاضر در محل دفینه سریع یک نفر به داوطلب چند قطره از خون خود را بایستی به زمین بریزد تا جنگ و دعوا بخوابه . راه حلش سادست اما چنانچه شرایط باطل کردن طلسم رعایت نشه فجایع وخیمی رخ خواهد داد …

و اما در مورد رفع سنگ .دوست عزیزمون نوع سنگ اول بایستی معین بشه کا آیا ساروج هست یا غیر ساروج . و ایـن که چنانچه ساروج هست نوع اون رو بایستی معین کرد . برای رفع ساروج راه حل های زیادی وجود داره که من به چند مورد از اون اشاره خواهم کرد . ( استفاده از کتراک و اسید و … )

که در بخش ساروج با شیوه ها ی آسان تر رفع ساروج توضیحات بیشتر داده ام .

اما در مورد طلسم سگ .که نوع سگ های اون بایستی معین بشه . که یک سری راه حل داره که بایستی وهله به مر حله انجامش بدی که از گفتنش در ایـن پست سرفه نظـر می کنم به دلیل تهدید اتش

( کله سر ) نامی هست آشنا برای کسانی که از علوم غریبه سر رشته ای دارند . کله سر در علوم غریبه یعنی کیمیا …لیمیا …هیمیا …سیمیا … ریمیا … که همـان پنچ علوم غریبه می باشند که نام کله سر متشکل شده از ایـن علوم . و فکر می کنم که کمتر کسی بتونه طلسم ایـن تپه یا غار داخل کوه رو بشکنه و باطلش کنه . با دقت به اسمش و طلسماتی که روی ایـن تپه گذاشته شده به نظـر می یاد که بـار سنگینی در اونجا وجود داشته باشه . باطل کردن ایـن طلسم کار هر کسی نیست و بهتر که بی خیالش بشید .

پ.۶- من تا حالا ایـن کتاب رو از نزدیک ندیدم و نشنیدم اما کتاب های زیادی در ایـن زمینه وجود داره که ممکن است شما یکـی مشابه از ایـن کتاب ها رو داشته باشید . اما شما به تنهایی و تنها متکی به ایـن کتاب نخواهید توانست فوتو فن طلسمات رو یاد بگیرید . به دلایل متفاوت «۱» شما تا حالا با ایـن علم هیچ گونه آشنایی نداشته و ندارید . و امکان گمراه شدنتان وجود دارد . «۲» در بین ایـن راه با راه های فرعی بسیار زیادی مواجه خواهید شد که چنانچه استادی وجود نداشته باشد مسلما از همه لحاظ از قبیل روحی و روانی و جسمی و مالی و….. آسیب خواهید دید به دلیل ایـن که وارد جهان ی موجوات عجیب و قریبی خواهید شد که تا حالا هیچ گونه برخوردی باهاشون نداشته اید . و…. بسیار چیز های دیگه که توصیم ایـن ه ایـن کارو شما بسپارید به استادادن فنون و چنانچه واقعا شما با طلسمی مواجع شده اید در حین حفاری چنانچه با کمک ورژن یا راهنمای گنج اقدام کـرده باشید که بایستی به عرضتون برسونم که در همه ه ورژن های گنج شیوه باطل کردن طلسم رو یاداوری کـرده ( توضیح کامل داده شده ) و در اصل راهنمای گنج یا همـان ورژن ی گنج برای همین منظور تعبیه شده که شما برای بدست آوردن گنج سختی کمتری بکشید . چنانچه در ایـن رابطه سوالی داشتید در پارت نظـر ات یا به ایملم مطرح بکنید …

اکثرا اشخاص پرسشها ی مبنی بر ایـن که در مکانی مشغول حفاری می باشند و یکـی از دلایل حفاری هاشون ایـن ه که با یک ورژن حالا یا کپی گرفته شده از روی مهم یا ایـن که الان اصلش در دستشون نیست و دست کسی دیگـر هست و یا کلا با در دست داشتن اصل دارند حفاری می کنند ولی هنوز نتیجه نگرفته اند و از بنده در خوهست دارند که راهنمایشون کنم ….

اما بایستی در جواب ایـن دوست ها بگم که چه کوپی گرفتن از روی اصل ورژن گنج یا ایـن که الان اصلش در دستمان نیست ولی از نزدیک اصلشو دیدم و آدرسو می دونیم کجهست یا کلا ورژن ی گنج اصلیشو در دست داریم ولی هنوز نتییجه نگرفته ایم چند حالت وجود دارد … «۱» یا نتوانسته اید درست ترجمه بکنید . «۲» یا هنوز آدرسه دقیق دفینه رو نتونسته اید پیداکنید و به غلط دارید جای دیگـر و که مشابه هست حفاری می بکنید .«۳» یا نسختون مهم نیست و ساخته ی دست امروزه «۴» یا بـار و قبلا کسی دیگه خالی کـرده و برده و شما کمی دیر مدقت شده اید که در ایـن محل گنجی پنهان شده . و… اما قابل دقت همه ی دوست ها : ورژن ی گنج در اصل یعنی آدرس محل دقیق قرار گرفتن و آگاه ساختن شخصی که به جهان ل گنج بوده از تهدید های احتما لی ( یعنی طلسم و تله های مکانیکـی ) و بسیار چیز های دیگـر که چنانچه آثار به نخورده باشه احتیاجی به دستگاه نیست چون که در ورژن عمق و محل دقیق قرار گرفتن دفینه رو اشاره کـرده و بسیار چیزهای دیگـر …. امیدوارم که با حرف های پوچ وقت ارزشمند خودشونو سپری نکنند و بیشتر دنبال حقیقت باشند که به هدف نزدیکترشون بکنه .

اکثر اشخاص ایمیل می فرستند و راه حلی برای باطل کردن طلسم می خوان . سوالم ایـن جهست که اکثرا کسانی که ایمیل می زند آیا تا به حال طلسم رو از نزدیک دیدند و یا ایـن که نقل و قول کسی دیگـر و می کنند که جایی مشغول حفاری بودند و با طلسم بر خورند و دست از کار کشیدند و یا اکثرا دیدم که برای مثال می گن بابامون تعریف کـرده که فلان جا طلسم داره و یا فلان کس خواب دیده که فلان جا یه مالی داره و طلسمش برای مثال مار است . ……….

کسی نیست به ایـن اشخاص بگه آخه انسان ه حسابی شما تا وقت ی که با چشم خودت ندیدی چرا بیخودی اراجیف اونارو میگی .؟ من منکر طلسم نیستم اما توصیم ایـن ه تا وقت ی طلسم رو با چشمانه خودتون ندیدید و یا توی ورژن نخونید باور نکنید . اکثر ایـن طلسم هایی که بین مردم صحبتش هست به مثال ایـن ه که برای مثال برای ایـن که یک بچه رو از رفتن و یا دست زدن به یک شئی منعش بکنید بهش ایـن طوری می گید که چنانچه دست بزنی به لولو خورخوره می گم بیاد بخورتد یا از ایـن جور حرف ها که برای باز داشتند یک نفر ازکاری ……

بسیار وقتها همین افکار پریشان و کذب سبب شده که اشخاص دست از کار بکشند و کسی دیگه بیاد هدفشونو در بیاره و حالشو ببره در حالی که زحتمشو یکـی دیگه کشیده اما به خاطر بی کفایتی فرد ایـن اتفاق افتاده. اما کوشش کنید تمام ایـن حرفارو کنار بزارید و به هدفتون بچسبید و دست ازش برندارید . اما تا وقت ی که شما با طلسم در نیافتید طلسم هیچ آسیبی به شما نخواهد رسوند در واقع طلسم برای ایـن منظور قرار داده شده که چنانچه فردی قصد جابه جایی مال رو داشت باهاش مواجهه کنه و مانع ایـن کار بشه . و طلسم تنها و تنها به چشم و گوش کسی دیده و شنیده می شه که قصد جابه جایی بـار رو داشته باشه . ( هیچ گاه با حرفای دروغ خودتون رو گول نزنید و عمرتونو هدر ندید) .

گاز طلا :

یکـی از تهدید ناکترین گازهای شناخته شده هست که فرد مواجه شده با ایـن گاز چنانچه اقدامات ضروری برای مداوا انجام ندهد منجرب به مرگ فرد خواهد شد در ظرف کمتر از ۷ الی ۱۵ روز . به تمام کسانی در حین حفاری توصیه می کنم که دقت عمل به خرج بدهند تا از ایـن گاز سمی در امان باشند . راه بسیار آسان وجود داره که در ایـن پست به اون اشاره می کنم . اما اشخاص فوق پیشرفته و باستان شناسان اکثرا از لوازم ویژه حفاری استفاده می کنند که ساخته بعضی از ایـن لوازم برای اشخاص معمولی مقدور نسیت یکـی از ایـن لوازم لباس ویژه حفاری برای جلوگیری از ورود گاز و ارتباط با فرد کاوشگر. مهمترین تاثیری که ایـن گاز می تونه داشته باشه ایـن ه که از راه تنفس وارد شش های شما بشه و اثر خودشو بزاره . شما بایستی در حین حفاری یک دستمال یا پارچه و یک بطری سرکه به همراه داشته باشید که وقت ی احساس کردید با گاز طلا یا بوی عجیب و غریب مواجه شده اید سرکه رو به دستمال آغشته بکنید و به جلوی بینی خود بگیرید . ایـن شیوه تا مدتی می تونه کار ساز بشه و شما به کارتون ادامه بدید . کوشش کنید چنانچه با بـار یا کوزه یا صندوقچه ی گنج رو به رو شدید در فضای آزاد و باز درشو باز بکنید تا به کسی آسیب نرسونه . به علت گستردگی ایـن موضوع تا همین جا اکتفا می کنم . ( همشهری )

 

ایـن ک به یاری اهورمزدا تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای چهارگانه را بر سر گذاشته ام اعلام می کنم تا روزی که زنده هستم و اهورمزدا پادشاهی را به من ارمغان می نماید کیش و آیین و باورهای مردمانی را که من پادشاه آنها هستم را محترم بدارم و نگذارم که فرمانروایان و زیر دستان من و کیش و آیین و دین و شیوه مردمان دیگـر را پست بدارند و یا آنها را بیازارند .

من که امروز افسر پادشاهی را بر سر گذاشته ام و تا روزی که زنده هستم و مزذا پادشاهی را به من ارزانی کـرده هرگز فرمانروایی خود را بر هیچ مردمانی به زور تحمیل نکنم و در پادشاهی من هر ملتی آزاد هست که مرا به شاهی خوذ بپذیرد یا نپذیرد و هرگاه نخاهد و مرا که و پادشاه ایران و بابل و کشورهای چهار گانه هستم و نخواهم گذاشت که کسی به دیگـر ی ستم نماید و چنانچه کسی ناتوان بود و بر او ستمیرفت من از وی دفاع خواهم کرد و حق او را گرفته و به او پس خواهم داد و ستم کاران را به کیفر خواهم رساند .

من تا روزی که پادشاه هستم نخواهم گذاشت کسی مال و اموال دیگـر ی را با زور یا هر شیوه نادرست دیگـر ی از او بدون پرداخت ارزش واقعی آن بگیرد .

من تا روزی که زنده هستم نخواهم گذاشت کسی و کسی را به بیگاری بگیرد و به او مزد نپردازد .

من اعلام می کنم که هر کسی ازاد هست هر دین و آیینی را که میل دارد بر گزیند و در هر جا که می خواهد سکونت نمایـد و به هر گونه که معتقد هست عبادت نماید و معتقدات خود را به جا آورد و هر کسب و کاری را که می خواهد انتخاب نمایـد و تنها به شرطی که حق کسی را پایمال ننمایـد و زیانی به حقوق دیگـر ان وارد نسازد .

من اعلام می کنم هر کس پاسخگوی اعمال خود است هیچ کس را نبایستی به انگیزه ایکه از بستگانش خلاف کـرده هست مجازات کرد و چنانچه کسی از دودمان یا خانواده ای خلاف کرد تنها همـان کس را به کیفر برسد و با دیگـر مردمان و خانواده کاری نیست .

تا روزی که من زنده هستم نخواهم گذاشت مردان و زنان را به نام برده یا نام های دیگـر بفروشند و ایـن رسم زندگـی بایستی از گیتی رخت بر بندد .

از مزدا می خواهم که مرا در تعهداتی که نسبت به ملت های ایران و ممالک چهار گانه گرفته ام پیروز گرداند .

من که امروز افسر پادشاهی را بر سر گذاشته ام و تا روزی که زنده هستم و مزذا پادشاهی را به من ارزانی کـرده هرگز فرمانروایی خود را بر هیچ مردمانی به زور تحمیل نکنم و در پادشاهی من هر ملتی آزاد هست که مرا به شاهی خوذ بپذیرد یا نپذیرد و هرگاه نخاهد و مرا که و پادشاه ایران و بابل و کشورهای چهار گانه هستم و نخواهم گذاشت که کسی به دیگـر ی ستم نماید و چنانچه کسی ناتوان بود و بر او ستمیرفت من از وی دفاع خواهم کرد و حق او را گرفته و به او پس خواهم داد و ستم کاران را به کیفر خواهم رساند .

من تا روزی که پادشاه هستم نخواهم گذاشت کسی مال و اموال دیگـر ی را با زور یا هر شیوه نادرست دیگـر ی از او بدون پرداخت ارزش واقعی آن بگیرد .

من تا روزی که زنده هستم نخواهم گذاشت کسی و کسی را به بیگاری بگیرد و به او مزد نپردازد .

من اعلام می کنم که هر کسی ازاد هست هر دین و آیینی را که میل دارد بر گزیند و در هر جا که می خواهد سکونت نمایـد و به هر گونه که معتقد هست عبادت نماید و معتقدات خود را به جا آورد و هر کسب و کاری را که می خواهد انتخاب نمایـد و تنها به شرطی که حق کسی را پایمال ننمایـد و زیانی به حقوق دیگـر ان وارد نسازد .

من اعلام می کنم هر کس پاسخگوی اعمال خود است هیچ کس را نبایستی به انگیزه ایکه از بستگانش خلاف کـرده هست مجازات کرد و چنانچه کسی از دودمان یا خانواده ای خلاف کرد تنها همـان کس را به کیفر برسد و با دیگـر مردمان و خانواده کاری نیست .

تا روزی که من زنده هستم نخواهم گذاشت مردان و زنان را به نام برده یا نام های دیگـر بفروشند و ایـن رسم زندگـی بایستی از گیتی رخت بر بندد .

از مزدا می خواهم که مرا در تعهداتی که نسبت به ملت های ایران و ممالک چهار گانه گرفته ام پیروز گرداند .

قالیچه های پرنده

خلفای اموی و عباسی و همین طور موقولها در سرکوب تکنولوژی تهیه قالیچه های پرنده نقش

مهم را داشتند بعد نیست ایـن موضوع رو دنبال بکنید و بعد خودتون قاضی بشید که تاریخ ایران چقدر مورد آسیب قرار گرفته و چه اتفاقات زیادی بر سر مردم و سرزمین ایران در قدیم تا کنون افتاده و ایرانیان باستان چه اهمیت ی در قدیم بین ملت های دیگـر داشتند و امروزه اهمیت شون در بین دیگـر ممالک از چه رتبه ای برخوردار است

هنری بک در سرداب های زیرزمینی قلعه الموتو در نزدیکی دریای خزرو طومارهایی یافته هست که شواهد جدیدی در مورد قالیچه های پرنده به دست می دهد.ایـن طومارها که به طرز خارق العاده ای سـال م مانده اندو در اوایل قرن سیزدهم میلادی توسط یک محقق یهودی به نام اسحاق بن شریره نوشته شده است .

بعد از آن که پروفسور جی. دی . سپتیموسو زبان شناس مشهور و ایـن متون را از زبان فارسی به انگلیسی ترجمه کردو ایـن دست نوشته ها سبب جنجال های زیادی در جامعه علمی جهان شدند. مدت کوتاهی بعد از انتشار ترجمه ایـن متونو کنفرانسی با بودن کارشناسان برجسته بین المللی در مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی لندن برگزار شد. اکثر مورخان با حمله به بکو ایـن دست نوشته ها را جعلی خواندن. اما پروفسور سپتیموس که به خاطر عدم شرکت بک در ایـن کنفرانس به خاطر تولد فرزندش دفاع از او را به عهده داشتو گفت که ایـن متون بایستی به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرند.

قدمت ایـن دست نوشته ها اکنون در انستیتوی لئوناردو داوینچی شهر تریستو به کم شیوه رادیو کربن در حال معین است .

بنا بر نوشته های بن شریرهو حکام مسلمان متعصب آن وقت قالیچه های پرنده را وسیله ای شیطانی می دانسته اند و به همین خاطر دانش و سازندگان آن را سرکوب کرده اند و ردپای آن را از تاریخ به دقت پاک کرده اند.هر چند قالیچه های پرنده تا اواخر قرن سیزدهم میلادی بافته و فروخته می شده اندو اما استفاده از آن در انحصار اشخاص خاصی بوده است .

بنابر یادداشت های بن شریرهو نخستین اشارات به قالیچه های باستانی در دو متن باستانی صورت گرفته است . یکی از ایـن کتاب هاو مجموعه ای از ضرب المثل ها هست که توسط شامشادو وزیر نبوکدنزر پادشاه بابلی جمع آوری شده هست و منبع دیگـر و مجموعه ای از گفتگوهای باستانی هست که توسط شخصی به نام ژوزفوس نگاشته شده است .

بر طبق نوشته های بن شریرهو قالیچه های پرنده ای که می توانستند چند متر بر فراز زمین شناور باشندو نخستین بـار توسط کیمیاگران و صنعت گران دربـار ملکه صبا درست شد و ملکه صبا آن را به نشانه عشق خود برای حضرت سلیمان فرستاد. اما وقت ی ملکه صبا خبر برخورد سرد حضرت سلیمان را با هدیه اش شنیدو دل شکسته شد و صنعت گران خود را از دربـار بیرون کرد. ایـن صنعت گران در نهایت در ناحیه بین النهرین و در نزدیکی شهر بغداد ساکن شدند و کسب و کار خود را ادامه دادند.

بن شریره در یادداشت های خود به توضیح چگونگی کار ایـن قالیچه های پرنده می پردازدو اما متأسفانه اکثر اصطلاحات و عبـار ات فنی به کار رفته در ایـن پارت قابل فهم نیست. اما از پارت های قابل خواندن متن چنین بر می آید که قالیچه های پرنده مثل قالیچه های معمولی روی دار بافته می شده اند و فرق آنها با قالیچه های معمولی در وهله رنگرزی بوده است . صنعتگران دربـار ملکه صبا گل مخصوصی «به دست آمده از چشمه های کوهستان» کشف کرده بودند که وقتی که در معرض گرما شدیدو «داغ تر از آتش حلقه هفتم جهنم» در ظرفی محتوی روغن یونانی قرار می گرفتو ویژگی ضد مغناطیسی پیدا می کرد. با دقت به مغناطیس بودن کره زمینو وجود میلیون ها محور مغناطیسی که از قطب جنوب تا قطب شمال کشیده شده اندو قالیچه هایی که الیافشان به ایـن گل آغشته می شد می توانستند از سطح زمین فاصله بگیرند. ایـن فاصله با دقت به غلظت و میزان گل به کار رفتهو از یک متر تا چند ده متر می رسید. محورهای مغناطیسی مثل ریل های هوایی عمل می کردند و قالیچه می توانست در امتداد ایـن محورها پیش رود.

بر طبق یادداشت های بن شریرهو کتابخانه اسکندریه تعداد زیادی از ایـن قالیچه های پرنده را در اختیار داشته هست و آن را برای گردش بین قفسه های مملو از پاپیروس کتابخانهو در اختیار مراجعه کنندگان به کتابخانه می گذاشته است . ایـن کتابخانه که در یک زیگورات قرار داشته استو بیش از ۴۰ هزار طومار خطی در اختیار داشته هست که توسط سیصد نسل از کاتبان نگاشته شده بود. سقف ایـن کتابخانه آن قدر بلند بوده هست که اکثر مراجعه کنندگان ترجیح می داده اند به حالت شناور در هوا و روی قالیچه های پرنده مطالعه کند. بر طبق یادداشت های بن شریرهو تهیه قالیچه های پرنده در سرزمین های اسلامی به دو دلیل سرکوب شد.

نخست ایـن که حکام متعصب مسلمان می گفتند بشر قرار نیست پرواز کند و قالیچه های پرنده سبب به میل کردن نظم امور می شوند. دلیل دوم بیشتر اقتصادی بود. اکثر اشراف و ثروتمندان عرب ثروت خود را مدیون گله های شتر و اسب خود بودند و دلشان نمی خوهست چند صنعتگر فقیر و بی چیز با تهیه قالیچه های پرنده کسب و کار آنها را نابود کنند.

قالیچه های پرنده در وقت حکومت خلفای اموی و عباسی به شدت سرکوب شدند و در نهایت در سـال ۱۲۲۶ میلادی و با حمله مغول به آسیای مرکزیو در هرات و بلخ و بخارا حمام خون به راه افتاد. مغول در جریـان غارت و تاراج خودو چند قالیچه پرنده پیدا کردند و وقتی که مردی به آنها گفت ایـن قالیچه ها تیزروتر از اسب های پاکوتاه مغول می باشند و چنگیرخان چنان از ایـن توهین برآشفته شد که سر مرد را از تنش جدا کرد و دستور داد تمام قالیچه های پرنده قلمروی وسیع ش را جمع آوری و نابود کنند

.

بعضی از اشخاص سوالی مبنی بر ایـن که به مکانی بر خوردیم که از استحکام بالایی بر خوردار هست و برای ادامه و پیشروی کار با مساله مواجه شده ایم . لطفا مارا راهنمایی بکنید ….

در جواب به ایـن اشخاص و راه حلهایی که به ذهنم تا ایـن جا خطور می کـرده در سایت به همشون اشاره کردم . اما از آنجا که ساخته بعضی از وسایل مورد نیاز برای رفع ایـن مساله برای عموم مساله هست و یا قابل دست رسی نیست و یا از هزینه ی بالایی برخوار هست راه حل های دیگـر ی درخوهست شده که امروز به یکـی از اونها اشاره خواهم کرد . استفاده از مواد منفجره بی صدا هست که چند سـال ی هست از ایـن نوع مواد استفاده می شه و صدای ایـن نوع انفجار برای برای مثال ابعاد ۲متر در ۲ متر چیزی به مشابه صدای دو کف دستانتان هست که فکر می کنم برای اکثرا مکانهایی که اشخاص در حال حفاری می باشند مناسب باشه . اکثرا اشخاص هم از ایـن نوع انفجار رازی بودند به علت کارایی بالا و سرعت عمل سریع و صدای کم و هزینه ی مرقوم به صرفه . چنانچه کسی در ایـن زمینه اطلاعات زیادتری خوهست با ایمیل وب سایت در رابطه باشه و نوع درخواستشو نسبت به عمق و سایز گود برداری بگه تا اطلاعات دقیق تری در اختیارش قرار بدم .

علائم و نشانه های موفقیت در حفاری

 

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر محل ها مشترک است . و امکان داره با آثاری مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اما ایـن آثار برای محل و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .

اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته . برای مثال تخته سنگی که نظـر تونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه تفاوت داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشه و یا مسائل دیگـر . درخت کهن سـال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بـار است . در صورتی که از نشانه های بـار داشتن یک تپه ایـن ه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سـال و چشمه ی آب . همه ی ایـن علائم برای ایـن ه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی زیادتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بـار داشتن همه ه هدف هاتون …..

دیگـر نشانه ها از ایـن قبیل هست که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده برای مثال سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای حفاظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ از دلایل وجود بـار نیست . چون در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن محل وقت ی تائید خواهد شد که دیگـر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست . از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت خواهد شد و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگـر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک هست که اکثرا جهت پایداری و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

 ماهی

ایـن نماد مفهوم پول و ثروت را می دهد و بیشتر در کنار نهر آب و چشمه ها و باتلاق ها بکار می رود در پارت دم ماهی بایستی دنبال قبر باشید در پارت دهان ماهی بایستی دنبال آثار دوم باشید چنانچه ماهی دارای پولک بود و شکم آن بزرگ در داخل یا زیر ماهی بایستی دنبال سنگ قیمتی بود که اکثرا در پارت تخمدان ماهی پارت ی از آن ساروجی هست که دقیقا با ضربه کوچک به آن پارت بزنید سنگ قیمتی نمایان می شود اما ایـن در صورتی هست که ماهی شکمش پر باشد.

جزیره خارک:

جزیره خارک یکـی از شمالی ترین جزایر خلیج فارس به شمار میرود که قدمت آن به بیش از ۶۰۰۰ سـال می رسد.

طول ایـن جزیره حدود ۸ کیلومتر و عرض آن در حدود ۴ کیلومتر و مساحت آن ۲۸ کیلومتر مربع هست و تا بوشهر ۵۷ کیلومتر فاصله دارد.
ایـن جزیره سرزمینی مرجانی هست که زمین شناسان پیدایش آن را به ۱۴ هزار سـال پیش نسبت می دهند. جزیره خارک در نقطه ای سوق الجیشی در امتداد راه دریائی بنادر باستانی مهمی چون سیراف; لیان; سینیز; مهرویان قرار داشت.
به دلیل موقعیت حساس خارک در دوره باستان که به عنوان شمالی ترین پایگاه دریائی قوم پالمیران به شمار میرفت و همین طور گسترش کار های نفتی و تهیه و سازهای وسیع ای که در ایـن جزیره در حال انجام استو هیاتی به سرپرستی حمید زارعی کارشناس ارشد باستان شناسی ساوقت میراث فرهنگی; صنایع دستی وگردشگری استان بوشهر اقدام به ارزیابی و شناسائی کامل جزیره کرد.

 

پیدا کردن گنج در غار

 

اکثرا در قدیم از غارها به عنوان سر پناه استفاده می شد و  جایی امن به حساب می آمد که از گزند حیوانات و دشمنان در امان بود و حتی در مقابل حوادث طبیعی از استحکام بالایی برخودار بود و همین سبب میشد که نظـر بسیار از پنهان کنندگان دفینه رو به خودش جلب نماید و اکثرا بعد از پنهان کردن دفینه در ورودی غار را پلمپ میکردند اما نوع دفینه گذاری در غارها با فرق های زیادی دارد و احتما ل ایـن که درب پلمپ شده ای در داخل غار باشد هست.

 

شیوه های ویِژه برای پنهان کردن دفینه در داخل غارها

 

بعضی ها دم در ورودی غار ستونی را کار می گذاشتند و از ستون دو قدم به سمت داخل غار میرفت ند و دفینه را در عمق حدودا  ۲٫۵ متری (دو گز) جاسازی میکردند .

و عده ای دیگـر در خود غار تلی را درست میکردند و داخل تل دفینه را در عمق ۳ متری جاسازی میکردند.

 

Sep 19, 2016 – مفهوم علائم و نشانه های دفینه ( سنگ سوراخ شده ) | ایران سرزمین … … آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه و قبرهای قدیمی بر روی کوه ها تپه ها و صخره ها به …

گنج و دفینه عتیقه و زیرخاکی | دانلود کتاب گنج و دفینه یابی زیرخاکی …

antique-book-treasure.ir/category/گنج-و-دفینه-عتیقه-و-زیرخاکی/

گنج یابی و دفینه یابی در قبرستانها و گورستان های قدیمی و باستانی برای دانشجویان عزیز … گنجها و دفینه های شگفت انگیز باستانی و سکه های عتیقه کشف شده.

علائم و نشانه های محل دفینه و گنج,نشانه های اثبات وجود گنج و وجود طلا,باستان شناسی … علائم نوشته ها و نشانه های حک شده برجسته روی سنگ و صخره,نشانه های سنگ چین جسد … قدیمی جهت عایق از عبور آب برای محافظت از اموال,نشانه های سنگ چین وجود سنگ های …. و زیرخاکی مشک آبادی) کامل ترین مجموعه و اثر آموزشی درباره گنج یابی و کشف …

Dec 31, 2015 – روشهای تشخیص آثار و نشانه های وجود گنج و دفینه در زیر زمین برای …. زیرخاکی چیست ؟,عکسهای بزرگترین زیرخاکی های کشف شده در ایران و جهان.

ساروج برای پل سازی ، ساخت قلعه های محکم ، سد سازی ، و راه برای آب و نگهداری عتیقه و … دو نوع ساروج شناخته شده است که از این تعداد پنجاه و یک نوع آن بدون اموال (زیر خاکی) … در گذشته درختانی که عمر طولانی داشتند برای نشانه استفاده میشدند و در بیشتر ….. مخصوصی «به دست آمده از چشمه های کوهستان» کشف کرده بودند که هنگامی که در معرض …

Nov 30, 2016 – وبسایتی درباره زیرخاکی های ایران، گنج ها و دفینه ها، طلایاب و گنج یاب و … نشانه مار، نشان اژدها، کتاب دفینه،کتب کمک کننده پیدا کردن زیرخاکی و گنج و. … در یکی از نمونه های کشف شده در قسمت ورودی یک قبر به همراه ۳ عدد سکه طلا …

همانطور که می بینید در سمت چپ نشانه پا یک مقبره باز شده است. … برچسب ها: زیرخاکی, سنگ نگاره زن, سنگی, علامت زن, گنج های ایران, معنی و مفهوم نشانه های دفینه, نشانه زن حامله, نشانه های دفینه … دفینه صدام حسین کشف شده توسط سربازان آمریکایی.

Searches related to نشانه های زیرخاکی ، زیرخاکی های کشف شده

 در این پست از سایت خودمونی شما عزیزان را با تحلیل علائم و نشانه های زیرخاکی و زیرخاکی های کشف شده در ایران باستان بیشتر آشنا کردیم و یک کلیپ و عکس در اختیار شما عزیزان گذاشته ایم و امیدواریم که از پست ما خوشتان آمده باشد .
تحلیل علائم و نشانه های زیرخاکی ، زیرخاکی های کشف شده در ایران باستان
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.