عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷

ثبت نام کنکور سراسری 96-97Reviewed by Baran on Jan 23Rating: 5.0داوطلبانی که تمایل دارند در کنکور همه ی 97 کمپانـی کنند می بایست از شرایط مرتبط به ثبت نام کنکور همه ی 97 اطلاع داشته باشند .

ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷

ثبت نام کنکور سراسری 96-97
ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷
ثبت نام کنکور سراسری 96-97
ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷

داوطلبانی که تمایل دارند در کنکور سراسری ۹۷ شرکت کنند می بایست از شرایط مرتبط به ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ اطلاع داشته باشند . با اینکه کنکور هر سـال برگزار می گـردد اما عده ای می باشند که از شرایط ثبت نام در کنکور سراسری ۹۶-۹۷، تیـم های آزمایشی موجود در کنکور سراسری ، زمان ثبت نام کنکور سراسری ، اثر سهمیه ها در کنکور سراسری ، روش ثبت نام کنکورسراسری اعلام نتایج کنکور سراسری ، شرایط عمومی و اختصاصی کنکور سراسری ، اسناد ثبت نام کنکور سراسری و نکات ی از این قبیل بی اطلاع می باشند . ما در این مقاله نیت داریم مباحث مشابه با کنکور سراسری را مطرح کنیم ، تا شما عزیزان با دانستن این مطلب بتوانید به درستی در کنکورسراسری ثبت نام و شرکت نمایید . موقعی ایجاد هرگونه مساله و یا تهیه هرگونه پرسش خواهید توانست با مشاوران آوای مشاور در ارتباط باشید.

روش ثبت نام کنکورسراسری ۹۶-۹۷

ثبت نام کنکورسراسری هر ساله از طریق وب سایت سازمان سنجش به شیوه کاملا اینترنتی انجام می پذیرد . داوطلبان می بایست پیش از ثبت نام کارد اعتباری مورد نیاز خود را ساخته کنند.

بعد از اخذ کد سوابق تحصیلی و خرید کارت اعتباری ،داوطلبان با وارد کردن اطلاعات می توانند ثبت نام خود را تکاستفاده کنند .

نکته: داوطلبان متقاضی ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد نیازی به خریدن کارت اعتباری ندارند.

بعد از اتمام ثبت نام درخواست کنندگان می بایست کد رهگیری را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارند زبرا این کد تا انتهـا ثبت نام در دانشگاه مورد نیاز می باشد.

 

ثبت نام کنکور سراسری 96-97
ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷

شرایط ثبت نام در کنکورسراسری ۹۶-۹۷

همـان طور که در مقاله ی مرتبط به شرایط ثبت نام اشاره کردیم، داوطلبان می بایست دارای دیپلم نظام قدیم ، مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم باشند تا بتوانند در این آزمون شرکت کنند. برای اطلاع از دیگر شرایط به مقاله شرایط ثبت نام کنکورسراسری ۹۷ رجوع نمایید .

زمان ثبت نام کنکور سراسری ( مهلت و تاریخ ثبت نام کنکور سراسری ) ۹۶-۹۷

طبق اعلام سازمان سنجش در مـورد ی تاریخ ثبت نام کنکور سراسری ۹۷، ثبت نام این آزمون از روز یک شنبه ۹۶/۱۱/۰۱ شـروع شده و به مدت یک هفته ادامه دارد. ضـروری به ذکر هست که وقـت ثبت نام هر ساله تمدید می شود ولی مناسـب تر هست داوطلبان در وقـت تعیین شده ثبت نام خود را انجام دهند.

تیـم های آزمایشی در کنکور سراسری ۹۶-۹۷

داوطلبانی که نیت شرکت در کنکور همه ی را دارند می توانند در ۵ تیـم آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسان ی ، هنر و زبان ثبت نام کرده و شرکت نمایند. داوطلبان می بایست از میـان تیـم های ریاضی، تجربی ، انسان ی یکـی را گزینش کنند ولی می توانند در کنار یکـی از این تیـم ها، در تیـم های هنر یا زبان و یا هنر و زبان باهم ثبت نام کرده و شانس خود را امتحان کنند.

اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۶-۹۷

بعد از برگزاری آزمون در تاریخ ۷ و ۸ تیرماه ،زمان اعلام نتایج کنکور سراسری فرا می رسد که این زمان با توجه به اعلام نتایج سال های قبل در نیمه دوم مرداد بوده و اعلام نتایج نهایی در نیمه سوم شهریور خواهد بود.

جدول زمان بندی کنکور سراسری سال ۹۶-۹۷

زمان ثبت نام در آزمون سراسری ۹۷ : ۱ الی ۸ بهمن ۹۶

زمان برگزاری آزمون سراسری ۹۷ : ۷ الی ۸ تیر ۹۷

زمان اعلام نتایج اولیه: نیمه دوم مرداد ۹۷  (متعاقبا اعلام خواهد شد)

زمان اعلام نتایج نهایی: نیمه سوم شهریور ۹۷ (متعاقبا اعلام خواهد شد)

شرایط عمومی و اختصاصی کنکور سراسری ۹۶-۹۷

داوطلبانی که قصد دارند در کنکور سراری سال ۹۷ ثبت نام و شرکت کنند باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند. این شرایط به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی کنکور سراسری ۹۶-۹۷

الف: اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

ب: ملتزم بودن به احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات )

تبصره ۱: ملاک وضع کنونی داوطلب در هنگام ثبت نام است.

تبصره ۲: اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی ، از این شرط مستثنی هستند.

ج:عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.

تبصره: در صورتی که داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.

د: نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.

مطالب مرتبط:

ه: عدم احراز فساد اخلاقی

و: عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال ( در صورت اشتغال قبلی )

ز: برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

 

ثبت نام کنکور سراسری 96-97
ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷

شرایط اختصاصی در ثبت نام کنکور سراسری ۹۷

الف: دارا بودن دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ دریـافت گـردد و یا دارا بودن مدرک کاردانی(فوق دیپلم).

تبصره ۱:داوطلبانی که حاوی مدرک کاردانی از دستگاهها آموزش عالی می باشند و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای اموزش و پرورش ، ضمناً داوطلبانی که تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ فارغ التحصیل مقطع کاردانی می شوند می توانند در آزمون همه ی ثبت نام کنند.

تبصره ۲:فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های تیـم پزشکی که حاوی طرح می باشند به شرطی می توانند در آزمون سراسزی شرکت کنند که طرح خود را تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱ یا ۹۷/۰۶/۳۰ به انتهـا برسانند.

تبصره ۳:فارغ التحصیلان مقطع کاردانی در رشته های غیر پزشکی نیز می بایست تا تاریخ ۹۷/۰۶/۳۱  تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.

ب داوطلب نبایستی دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و دستگاهها آموزش عالی باشد . ( بجز دانشجویان تبصره ۲ و ۳ بند الف)

تبصره ۱:دانشجویان داخل ی پیش از سـال ۹۶ دوره روزانه دانشگاه ها و دستگاهها آموزش عالی ، ( بجز دانشجویان تبصره های ۲و۳ بند الف) ، چنان چه که حاوی شرایط دیگر مندرج در دفترچه باشند و تا تاریخ ۹۶/۱۲/۰۱ از دانشگاه انصراف قطعی بدهند ، حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را دارند.

تبصره ۲:دانشجویان اخراجی آموزشی مقوله مسائـل مشابه آیین نامه آموزشی و ضمناً دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی را دریـافت کرده اند نیز مثل مقررات مرتبط به دانشجویان انصرافی پـس از تسویه حساب کامل با موسسه و اداره کل کارها دانشجویان درون و صندوق رفاه دانشجویان ،در صورت نداشتن مساله نظام وظیفه (برای آقایان) حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را دارند.

ج:بر حسب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست کنندگان سـال ۶۳-۶۴ به پـس اگر در دو نوبت در دوره های روزانه در رشته های تحصیلی متمرکز و یا نیمه متمرکز قبول کرده شده باشند ،حق ثبت نام در آزمون همه ی ۹۷ را نخواهند داشت.

د:داوطلبانی که در کنکور سـال ۹۶ شرکت و در یکـی از دوره های روزانه قبول کرده و ثبت نام کرده باشند، منحصرا مجاز به گزینش رشته در دوره های غیر روزانه ، نیمه حضوری، پیغام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان و مجازی می باشند .

ه:دانشجویان دوره های شبانه ،مجازی، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان، پیغام نور، غیر انتفاعی، به شرطی که مساله نظام وظیفه نداشته باشند می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون همه ی سـال ۹۷ شرکت کنند. این داوطلبان پـس از قبولی در رشته ی مورد نظـر می بایست از قبولی قبلی خود انصراف قطعی بدهند.

و:بر حسب مصوبه جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی کنکور ، با دقت به محدودیت امکانات دانشگاه ها و دستگاهها دولتی و توزیع عادلانه فرصت های موجود میـان درخواست کنندگان ،پذیرش داوطلبانی که قبلا از امکانات دولتی (رایگان ) بهره گیری کرده و تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند ، در همـان مقطع و در دوره روزانه میسر نیست. این داوطلبان می بایست در دوره های نوبت دوم یا دوره روزانه با پرداخت شهریه شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند.

 

ثبت نام کنکور سراسری 96-97
ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷

رعایت مسائـل پایین برای رشته های پزشکی الزامی است:

۱-گذراندن تعهد آموزش رایگان و پرداخت هزینه های آموزش رایگان در دانشگاه قبلی

۲- نداشتن تعهد به دستگاه های اجرایی ، ارگان ها و تعهد خدمت.

۳- گذراندن طرح برای دانش آموختگان کاردانی و بالاتر که طرح اجباری دارند.

ضوابط و شرایط کامل تحصیل در دانشگاه ها و دستگاهها آموزش عالی:

۱-طبق اطلاعیه دیوان عدالت اداری ، محدودیتی برای تحصیل دوباره داوطلبانی که قبلا از امکانات دولتی ( رایگان ) بهره گیری کرده اند وجود ندارد.

۲-دانشجو موظف هست همه مقررات برای داخل به دانشگاه ها یا موسسه های آموزش عالی را رعایت نمایند.

۳-داوطلبان نبایستی برای آغاز و ادامه تحصیل از نظـر قوانین و مقررات منعی داشته باشند.

۴-دانشگاه و دستگاهها آموزش عالی تعهدی به دانشجویان از لحاظ تامین خوابگاه ، مسکن، و کمک هزینه ی مالی ندارند.

۵- دانشجو می بایست برنامه وقتی ، مکانی ، درسی و … که در دانشگاه ها و دستگاهها آموزش عالی تدوین می گـردد را رعایت کنند.

۶- تحصیل در دانشگاه ها و دستگاهها آموزش عالی به شیوه تمام زمان می باشد. کارمندان دولتی چنان چه می توانند به تحصیل بپردازند که موافقت نامه رسمس مبنی بر شرکت در همـه کلاس ها ، کار آموزی ها، آزمایشگاه ها و … ارائـه کنند.

۷- هیچ دانشجویی مجاز نمی بـاشد که همزمان در دو رشته محل تحصیل نماید .

۸-دانشجویان انصرافی چه در آزمون همه ی قبول کرده شوند یا نشوند حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی را ندارند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد و ثبت نام تیزهوشان کلیک کنید.

مطلب مرتبط:

آموزش تصویری ثبت‌نام و کار با اینستاگرام

ثبت نام بیمه سلامت ایرانیان + شرائط

 

ثبت نام کنکور سراسری ۹۶-۹۷
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.