عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

جوغن شناسی در غارها و کوهستان ها ، تحلیل علائم و نشانه های جوغن شناسی

جوغن شناسی در غارها و کوهستان ها ، تحلیل علائم و نشانه های جوغن شناسیReviewed by Admin on Mar 9Rating: 5.0

جوغن شناسی در غارها و کوهستان ها و تحلیل علائم و نشانه های جوغن شناسی

در ایـن پست از سایت خودمونی میخواهیم شما عزیزان را با جوغن شناسی در غارها و کوهستان ها و تحلیل علائم و نشانه های جوغن شناسی بیشتر آشنا کنیم و از شما سروران عزیز خواهشمندیم که ما را تا انتهای ایـن پست همراهی بکنید .

Image result for ‫جوغن شناسی در غارها و تحلیل علائم جوغن شناسی‬‎

جوغن شناسی در علم باستان شناسی و تحلیل علائم و نشانه های جوغن شناسی و آشنایی با جوغن شناسی و انواع جوغن شناسی و کشف جوغن و جوغن شناسی در کوهستان ها 

 

تحلیل جوغن ها و کاسه ها در گنج یابی

کاسه ها و جوغن ها

معرفت جوغن ها در گنج یابی بسیار با ارزش هست چون:

یکی از بیشترین علایمی که در ایران عزیز وجود داره سنگ کاسه و جوغنها می باشند کاسه ها به طور معمول نشانه قبر می باشند اما بعضی مواقع تفسیر دیگری نیز دارند برای یافتن مقبره باید بسته به نوع منطقه شکل قرارگیری کاسه ها و نشانه های کنار آنها و جهت های جغرافیایی دقت نمود هر چه کاسه خوش تراشتر و عمیق تر باشه به همـان حد بزرگی و ثروت فرد متوفی رو می رسونه اکثرا فاصله کاسه تا قبر از ۱۰ متر تجاوز نمی کنه اما درمواقعی استثناهایی نیز وجود داره.

اصولا کاسه ها و جوغنها اینگونه تقسیم می شوند.

از نظـر عمق و حد :

 • کاسه و یا جوغن ها از لحاظ حد به سه گروه کوچک متوسط و بزرگ تقسیم می شوند.
 • کاسه و یا جوغن ها از لحاظ عمق به صورت عمیق و به صورت کم عمق یافت می شوند.

 از لحاظ وضعیت :

 • آن هایی که در سقف غارها و یا اتاق ها یافت می شوند.
 • آن هایی که نشانه قبر می باشند و در نزدیکی قبری قرار دارند.
 • آن هایی که در کنار و همراه سایر علامت ها استفاده می شود.
 • آن هایی که دفینه در داخل و یا زیر آن ها قرار دارد.

نکته با ارزش : دوست ها کاسه به سنگی گفته می شـود که تنها یک سر آن سوراخ باشد و از درونش زمین زیر آن معلوم نباشه اما جوغن به سنگی گفته میشه که دارای دو سوراخ از سر تا ته آن باشه و از ته آن زمین معلوم باشه.

کاسه نماید ه شده روی سنگ

ایـن کاسه های نماید ه شده که به شکلهای متفاوت نماید ه کاری شده اند(مربع و گرد و مستطیل) نماد قبر می باشند .در قدیم اعتقاد داشته اند که از آبی که در آن کاسه جمع می شود توسط مرده داخل قبر نوشیده می شود .یعنی در اطراف سنگی که کاسه نماید ه کاری شده قبری وجود دارد.همه ایـن علامت ها بـار ندارند.سنگهایی که قابل حرکت می باشند و از جای دیگـر ی به انجا آورده شده دارای بـار می باشند .بدین صورت که تنها یه زرع زیر سنگی که کاسه روی آن نماید ه کاری شده را بکاوید.بـار ان عموما یک خمره کوچک است . پس سراغ کاسه هایی که روی یک سنگ ریشه دار می باشند نروید.

مواد تشکیل دهنده ساروج :

بدنه مهم ساروج از ترکیب آهک با سیلیس فعال شکل می‌گیرد. نکته با ارزش در ایـن جا فعال بودن سیلیس می‌باشد که به سیلیس آمورف یا بی‌شکل مشهور هست چرا که ساختمان آن بلوری نمی‌باشد. در قدیم برای تامین سیلیس از خاکستری که در محل با سوزاندن فضولات حیوانی حاصل می‌شد استفاده می‌کردند که امروزه می‌توان از جایگزینهایی مثل سیلکافوم میکروسیلیس استفاده کرد. یکـی از معایب مهم ساروج ویژگی کم شدن سایز آن می‌باشد که با دقت به کاربرد ساروج در امر پوشش و ایـن ویژگی سبب ترک خوردگی در سطح و در نتیجه ایجاد اختلال در نقش مهم آن یعنی نفوذناپذیر کردن سطح می‌شود. برای کم شدن اثرات ایـن ویژگی مخربو در قدیم از الیاف طبیعی که حاوی الیاف گیاهی مثل لوئی که از نوعی نی بدست می‌آمده و همین طور الیاف حیوانی مثل پشم بز و شتر و یا بعضی وقتها موی سر انسان و استفاده می‌شده است . امروزه می‌توان از الیاف مصنوعی مثل الیاف پلیمری و فلزی و یا شیشه‌ای بجای الیاف مصنوعی استفاده کرد. در بعضی مواقع که مواد مهم تشکیل دهنده ساروج کمیاب بوده و یا بعضی وقتها برای بدست آوردن ساروجهایی با خاصیتهای متفاوت از ماسه ریز دانه استفاده می‌شده هست ولی ایـن ماسه کارآیی ملات را پایین می‌آورده که برای جبران آن از خاک رس استفاده می‌شده است . بعضی وقتها مواد افزودنی خاصی مثل تخم مرغ به ساروج اضافه می‌شده که تنها بایستی با آزمایش اثرات دقیق آن را معین نمود

راهنمایی در مورد ساروج و شیوه های شکستن ساروج

 کاربردهای ساروج:

ساروج با دقت به ویژگی مهم آن یعنی نفوذپذیری بسیار اندک به عنوان روکش در سازه‌هایی که در ارتباط مستقیم با آب بوده‌اند مثل آب‌انبـار ها و حوضها و حمامها و … مورد استفاده قرار گرفته است .

ساروج با دقت به روش اجرای آن از سطحی بسیار بسیار صاف و براق برخوردارهست که ایـن ظاهر ساروج و سبب استفاده از آن در امر تزئینات ساختمان گردیده.

ایا ساروج را میتوان خرد کرد:

طریقه خرد کردن هرکدام از انواع ساروجها مفرق هست ولی به طور کلی میتوان آنها را خرد کرد و از بین برد. برای مثال یک الماس را فزض بکنید که میخواهید آن را خرد بکنید . چنانچه با پتک روی آن بزنید خرد نمی شود ولی چنانچه بدانید که ضربه را به کجای الماس وارد بکنید به راحتی خرد می شود و به حتما ت کوچک تقسیم می شود . ساروج مثل همین الماس است .

شیوه شکستن ساروج

—————————————————————

۱- استفاده از مواد منبسط شودنده   

شما همچنین میتوانید از مواد منبسط شونده مثل کتراک استفاده نمائید. ایـن مواد در وقتی که با آب سرد آمیخته می گردند و به شکل ملاطی داخل چالهایی که به همین منظور در سنگ ایجاد شده اند و ریخته می شوند و با گذشت زمان اندک منبسط شده و سبب شکستن سنگ می گردند و قابلیت انبساط ایـن گونه مواد به میزانی هست که می توانند فشاری معادل ۵۰۰ Kg/Cm2 و یا ۵ Mpa بر دیواره های چال وارد نمایـن د . ایـن میزان فشار می تواند بلوک سنگ و یا بلوک سیمان را بدون ایجاد آلودگی صوتی و زیست محیطی و بدون آموزش قوت کارشناس از توده آن جدا نمایـد .

استفاده از حلال ها

حلال ساروج:

قابلیت انحلال هیدروکربورها در آب عموما بسیار کم می‌باشد. میزان آب موجود در هیدروکربورها با افزوده شدن درجه گرما زیاد می‌شود. حلالیت هیدروکربورها اصولا روفرم و سولفورکربن و تتراکلریدکربن حائز ارزش هست که با افزوده شدن درجه گرما و زیاد و با افزوده شدن وزن مولکولی کاسته می‌گردد. قابلیت انحلال آروماتیکها بیشتر بوده و بعد از آنها اولفین‌ها – نفتن‌ها – متانی‌ها قرار دارد. همچنین قابلیت انحلال ترکیبات اکسیژنه – ازته – سولفوره و کمتر از هیدروکربورها می‌باشد. بالاخره نفت و حلال هیدروکربورهای گازی‌شکل و نسبتا تمام هیدرورکربورهای جامد – گریس‌ها – رزین‌ها – گوگرد و ید می‌باشد. ۱- تیتراسیون کربنات سدیم ۲- دی سولفات امونیوم ۳- هیدروفلوریک اسید صنعتی.

اما بایستی مد نظر داشته باشید که همه ایـن مواد تنها بر روی سطح اثر گذاشته و قادر نمی باشند که در عمق ساروج نفوذ کنند . به همین خاطر استفاده از حلال ها غیر اصولی و به صرفه ناست و زمان  هزینه بسیار   زیادی را حاوی می شود .

حلال بتون وساروج pancher

این محصول(خورنده بتن و ساروج) جدید کاملاً بی تهدید ..

-استفاده از انفجار

یکـی دیگـر از شیوه های معمول شکستن ساروج استفاده از مواد آتشبـار ی است

انجام پروژه های اتشبـار ی و تخریب با انفجار های قابل کنترل و بروز

با مجوز از صنایع و معادن و وزارت دفاع

فشیوه مواد اتشبـار ی

شیوه کاربرد جوغن ها در گنج یابی

شیوه کاربرد جوغن ها در گنج یابی

جوغنی که به لبه ان یک دایره کوجک وصل باشد
محاسبه=نشان از یک تپه درهمـان نزدیکـی میدهد که جوغنی دیگـر در انجا است و محاسبات دیگـر ازان جوغن شروع می شود
جوغنی که دردیواره ان یک گردی ویاسوراخ داشته باشد…

در ایـن جا کوشش شده تا اصولی ترین و متداول ترین شیوه استفاده از جوغن ها بیان بشه اما در دوره های متفاوت و حتی در مناطق متفاوت اصول بکارگیری جوغن با تفاوت میکـرده بعضی وقتها اوقات ,دارم کوشش میکنم همه مطالب رو با استفاده از عکس برای دوست ها به اشتراک بزارم که یه میزان زمان میبره ایـن نکته رو بگم که به میزانی پیچیدگی کار تو ایـن زمینه زیاده که بعضی وقتها اوقات خودم به بن بست میرسم و نکته انتها ایـن که اصول بکارگیری تک جوغن ها با چند جوغنی ها با مفرق ه که کوشش میشه تو مباحث آینده به اون پرداخته بشه فعلا بنا به درخوهست دوست ها تو چند وهله گوشه ای از تحقیقاتمو براتون میذارم امیدوارم به دردتون بخوره.
۱-جوغنی که قطروعمق ان باهم مساوی وبالاتراز ۱۲سانتی مترباشد
محاسبه=قطر جوغن *۲*۳/ ۳
۲-جوغنی که به لبه ان یک دایره کوجک وصل باشد
محاسبه=نشان از یک تپه درهمـان نزدیکـی میدهد که جوغنی دیگـر در انجا است و محاسبات دیگـر ازان جوغن شروع می شود
۳-جوغنی که دردیواره ان یک گردی ویاسوراخ داشته باشد
محاسبه=روبروی همـان سوراخ یا دایره ۶متر حرکت شود
۴-جوغنی که عمقش بزرگترازقطرش باشد
محاسبه=عمق*۳/۳به طرف جنوب غربی
۵-جوغنی که یک شیار ازان خارج می شود
محاسبه=دارای ارزش است وجهتهای ان معمولا بطرف شمال غربی وجنوب غربی است طول شیار*۳/۳وبه طرف مسیر شیار حرکت شود
۶-جوغنی که دهانه ان ۳تا۷سانتیمتر وعمق ان کمتر ۲سانتیمتر باشد
محاسبه=قطر+عمق تقسیم بر۷ *۳/۳بطرف علامت معین ه
۷-جوغنی که بشکل کاسه وارونه است

محاسبه=قطر- عمق*۳/۳بطرف علامت معین ه

 

کندر و گنج یابی

 

در یکـی از منابع ارزشمند و با ارزش گنج یابی و کشف دفینه یعنی کتاب میراث زرین و دربـار ه بعضی تمدن هی قدیمی از جمله تمدن بزرگ نبطی شرحی آمده هست لذا تصمیم گرفته شد تا دربـار ه نماید ر در ایـن جا به عنوان گنج و دفینه بشری شرحی بیاید.

رایحه باستانی نماید ر یادآور بوی کلیسا و عهد عتیق هست با تاریخی به قدمت انجیلو جاذبه و فوائد نماید ر در تمدن های کهن یونانیو رومیو ایرانی و عبری برای مصارف خانگی و مذهبی شناخته شده بود. در کتاب انجیل از نماید رو همراه با مورد (صمغ سقزی) به عنوان یک کالای ارزشمند نام برده شده است . امروزه چنان به عنوان بوی خوش و به خاطر اثر آرام بخش و تمیز کننده اش و برای کمک به مکاشفه در اکثر کلیساها استفاده می شـود .

تمدن عظیم نبطی ها که در کتاب میراث زرین توضیح داده شده هست بعنوان پای های مهم تمدن بزرگ بوده هست و از دود آن در مراسمات مذهبی خود استفاده میکردند و همین الان مورد استفاده و احتررام تمدنهای دیگـر بوده و به حیات خود ادامه میدهد.

کندر در واقع درخت صمغ هست بومی بیابان های عمانو سومالی و حبشهو بعضی وقتها به عنوان اولیبانوم شناخته می شـود . روغن آن زرد کم رنگ و از محلول صمغ رزین به وسیله تقطیر با بخار کشیده می شـود . ایـن شیوه تا حد ای پر خرج هست و روغن آن به نسبت گران. رایحه ای گرمو کهنه و گل حنایی دارد با نشانه ای از لیمو و کافور.

فوائد :

کندرو روغنی هست آرام بخش و تسکین دهنده به تنفس عمیق کمک کـرده و برای رفع فشار روحی و هر نوع اشکالات تنفسی اثر گذار است .

کندر می تواند برای مبتلایان به آسم و زکام و برونشیت و سرفه سودمند باشد. همین طور آشکار شده هست که فوائد ضد التهاب آن در تخفیف درد و ورم مفاصل چون آرتروز اثر گذار است .

کندر تونیک م پر قدرت برای پوست های چربو به ویِژه پوست بزرگسـال ان هست و چنین ایـن ویژگی به آن نسبت داده می شـود که از چین و چروک می کاهد.

از فوائد دیگـر نماید ر اثر آرام بخش آن برای مواجهه با فشار روحی و مصیبت و چنین گذراندن دروان یائسگی زنان است . رایحه آرام بخش ایـن روغن به فرد اطمینان خاطر می کنئ

 

گنج یابی و دفینه یابی و معرفت زیرخاکی و گنج نامه

 

گنج نامه ها چه آنهایی که توسط اشویِژه نوشته شده هست و چه آنهایی که موبدان آنها را نوشته اند همگی به رمز هست و طلسمات سنگینی دارند و چون کسانی که ایـن گنج نامه ها را نوشته اند به علوم غریبه آشنا بوده اند رموز سنگینی برای گنج نامه ها گذاشته اند و ترجمه آنها کار استادانی هست که به خط شناسی و طلسمات آگاهی کامل داشته باشند..

 باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی

در زمانهای قدیم که چیزی به نام بتون وجود نداشت و برای ساختن جاهای مستحکم از موادی به نام ساروج استفاده می شد. امروزه به غلط مردم فکر میکنند که ساروج برای نگهداری عتیقه بوده هست در صورتی که اینطور نیست.

ساروج برای پل سازی و تهیه قلعه های محکم و سد سازی و و راه برای آب و نگهداری عتیقه و بسیاری از این مواری استفاده می شده است .

ساروج انواع متفاوت دارد که محکمترین آن به ترتیب از ساروج سیاه شروع میشود و بعد از آن ساروج سفید و ساروج طوسی و ساروج کرم است . بعضی از ساروجها با موادی بنام سیلکس و بعضی با سرب و مس ذوب شده درست می شدند. اینها استقامت ساروج و محکمی آن را بالا میبرد.

در ساروجهایی که برای جلوگیری از نفوذ آب ساخته میشد از پشم شتر و موی بز استفاده میشد که ساروج را برای جلوگیری از نفوذ آب مستحکم میکرد.

تا چند سـال پیش شصدو دو نوع ساروج شناخته شده هست که از این تعداد پنجاه و یک نوع آن بدون اموال (زیر خاکی) میباشد و از باقیمانده انواع ساروج همه دارای طلا نمیباشد. در حفاریهای انجام شده اکثرا از سه نوع ساروج بـار طلا بیرون آمده هست و الباقی دارای نقره و متفاوت و اجناس دیگر بوده اند.

کلیه ساروجها از مواد اصلی زیر درست شده اند.

شن و ماسه و آهک و سفیده تخم مرغ و…

مواد دیگری به انواع ساروج اضافه میشد که در بالا نام بردیم.

طریقه خرد کردن هرکدام از این ساروجها مفرق هست ولی به طور کلی میتوان آنها را خرد کرد و از بین برد. برای مثال یک الماس را فزض کنید که میخواهید آن را خرد کنید. چنانچه با پتک روی آن بزنید خرد نمیشود ولی چنانچه بدانید که ضربه را به کجای الماس وارد کنید به راحتی خرد میشود و به حتما ت کوچک تقسیم میشود. ساروج مثل همین الماس هست و چنانچه مواد آن در دسترس نباشد باید بدانید که از کجا شروع به شکستن آن بکنید تا بهتر نتیجه بگیرید.

برای تهیه مواد جهت خرد کردن ساروج باید نمونه ساروج وجود داشته باشد و مواد برای آن نمونه ساخته شود یا اینکه بدانید ساروج شما از چه نوعی است .

از بین بردن ساروجهایی که به صورت عمودی میباشد با استفاده از مواد بسیار سخت تر هست ولی نشدنی نیست. اول باید دور جایی را که میخواهیم مواد بریزیم با خمیر گرفته و آن را کاملا آبندی کنیم و بعد از مواد ساروج استفاده کنیم.

حالا که بحث ساروج را تمام کردیم چند خط در مورد سنگ برایتان بگویم.

سنگ را نیز چنانچه از نقطه ضعیف آن کار کنیم به راحتی شکسته میشود و میتوان سنگهای چند تنی را خرد کرد ولی چنانچه به پست سنگی خوردید که قطر داشت رگه نداشت که بتوان با قلم و چکش خردش کرد و باید به شیوه زیر عمل کنیم.

چند سوراخ در یک امتداد و به فاصله های معین در سنگ ایجاد میکنید و در داخل آنها موادی به نام کترا میریزیم (نوع ایرانی آن بهتر از نوع خارجی آن عمل میکند) و بعد با چوب سوراخها را کاملا از نفوذ هوا میپوشانیم و محکم میکنیم. از بیست و چهار ساعت تا چهل و هشت ساعت بعد کترا در داخل سوراخ سایز میگیرد و سبب ترک میل کردن سنگ میشود و سنگ را خرد میکند.

این مطلب در همینجا به پایان رسید اگه مشکلی داشتید با من در میان بگذارید.

درخت و انواع آن:

در ایران انواع متفاوت درخت وجود دارد.

در قدیم درختانی که عمر طولانی داشتند برای نشانه استفاده میشدند و در بیشتر جاهایی که اموال گذاشته می شد درختی کاشته می شد که بعدها پیدا کردن جا راحت باشد.

درختانی که بیشتر برای اینکار استفاده می شد به ترتیب زیر میباشد.

بوته گز که در حدود شش هزار سـال عمر میکند.

درخت سرو که اکنون چهار هزار سـال ه آن وجود دارد.

درخت داغداغان که اکنون چهار هزار و پانصد سـال ه آن هست.

درخت آزاد که دو هزار سـال عمر میکند و در جنگلهای شمالی ایران به وفور یافت میشود.

درخت چنار که حدود هفتصد سـال عمر میکند و بعد از آن هر سـال یک بـار خود کشی میکند و خود را میسوزاند تا از بین برود که این خود سوزی چندین سـال طول میکشد. مثل درخت چنار امامزاده صالح که حدود نهصد سـال قدمت دارد.

درخت نارون حدود پانصد سـال عمر میکند.

درخت سنجد نیز حدود پانصد سـال عمر میکند.

درختهایی با عمر طولانی اکثرا نشانه بـار هست و بـار هر کدام از آنها با دیگری مفرق هست به فرض اموالی که در نزدکی بوته گز یافت میشود با اموالی که در کنار سرو یافت میشود همیشه مفرق بوده است .

اینم یک مطلب در مورد درختان

ممکنه درختانی از قلم افتاده باشند و ذهنم اینقدر یاری کرد و به بزرگی خودتون ببخشید.

گنج نامه

گنج نامه کتابهایی بوده هست که حاوی مکانهایی هست که در آنجا گنجی دفن است .

تمام کسانی که مالک گنج نامه بوده اند همه دارای علوم غریبه و علوم قدیمی میباشند.

تعدادی از گنج نامه ها به شرح زیر است: گنج نامه الوان هندی و گنج نامه احمد وزیر و گنج نامه ملاصدرا و گنج نامه قائم مقام فرهانی و گنج نامه میرزا مکتب خان تبریزی و گنج نامه باگواس و گنج نامه شیخ بها (که به دو خط شجر ایستاده و شجر خوابیده نوشته شده است).

همین طور موبدان قبل از ادرود همگی دارای گنج نامه بوده اند. چون همگی آنها در زمان خودشان امانت دار بوده اند و از اموال مردم حفاظت میکردند. موبدان خود به دو پارت تقسیم میشوند. اول موبد که اموال مردم نزد آنها به امانت گذاشته میشده است . و موبد موبدان که از اموال دربـار یان و پادشاهان حفاظت میکردند و نقش امین و کاتب شاهان را بر عهده داشتند.

به همین دلیل هست که قبر موبد موبدان همواره بـار های نفیسی در خود دارد و جزو قبرهای بسیار ارزشمند است .

گنج نامه ها چه آنهایی که توسط اشویِژه نوشته شده هست و چه آنهایی که موبدان آنها را نوشته اند همگی به رمز هست و طلسمات سنگینی دارند و چون کسانی که ایـن گنج نامه ها را نوشته اند به علوم غریبه آشنا بوده اند رموز سنگینی برای گنج نامه ها گذاشته اند و ترجمه آنها کار استادانی هست که به خط شناسی و طلسمات آگاهی کامل داشته باشند.

ایـن یک مطلب در مورد گنج نامه که یکـی از بچه های خوب حفار تقاضا کـرده بود

گورستانها و انواع قبرها

از برترین جای آن شروع میکنیم که گورستان گبریان است .

بسیار از مردم اعتقاد دارند که قبرستان گبریان متعلق به کافران هست ولی ایـن موضوع درست نیست.

گبر یعنی غیر مسلمان و به کسانی که غیر مسلمان بوده اند بی دین گفته نمی شود . گبریان دین زردتشت داشتند.

حال میخواهیم ببینیم که قبرهای زمان قبل از ادرود به چه شکلی بوده اند و نوع دفن کردن اجساد به چه صورت بوده است . در زمان پیش از ادرود قبر زنها گرد و مدور بوده هست و قبر مردها به صورت مستطیل بوده و قبر بچه ها به صورت مثلث بوده است . بعضی ها را در خمره میگذاشتند.

در تمام قبرهای گبری حداقل یک کاسه آب و یک کاسه غذا گذاسته میشده هست که کسی که میمیرد از گشنگی و تشنگی عذاب نکشد.

در اکثر قبرهای گبری لوازم مورد نیاز فرد گذاشته میشده هست که بستگی به پول داری یا بی پول بودن مرده است . مردگان پول دار ظروف طلا و اجناسی مثل شمشیر زره وبسیار چیزهای دیگـر به همراه دارند ولی مردگان بی پول و بی بضاعت اموال کمتری با خود به همراه دارند یا اموال آنها از فلزات ارزشمند نیست.

نوع دیگـر قبرها قبر پیغمبری هست که چنانچه شما آن را بشکافید هیچ چیزی داخل آن یافت نمی شود نه جنازه نه اموال. ایـن قبرها چند پوش می باشند و تازه از قبر راهی دارد برای جایی دیگـر که جنازه و اموال آن در آنجا هست.

قبرهایی وجود دارد که به صورت ایستاده است . ایـن قبرها متعلق به یک سری از ایرانیان هست که معتقد بودند آنها را بایستی ایستاده به خاک سپرد.

اکثر خلاف کاران را به صورت ایستاده در بین دیوارهای قلعه ها و جاهای دیگـر زنده به گور میکردند که خود ایـن ها به نوعی قبر ایستاده تبدیل شده است .

بعضی از قبرها به صورت کشویی هست که مربوط به روبین هست که در ایران با آئین خودشان دفن شده اند.

یک نوع قبر داریم که به آن قبر دخمه ای گفته می شود که نمونه آن در تخت رستم پیدا شده است .

جنازه قبرهای خمره ای همواره به صورت نشسته بوده هست و جنازه آنها را به صورت نشسته در خمره میگذاشتند و دفن میکردند.

زمانی در جنگها جنگجویان میمردند آنها را با اموال و لباسهایشان و زره دفن میکردندکه نمونه ایـن قبرستان در چهاربداران در نزدکی مرز ترکیه موجود است که شاه اسماعیل اول در جنگ با عثمانی شکست خورد و بیست و هفت هزار کشته داد که همه آنها با لباسهای رزمشان دفن شده بودند.

در قدیم ما گورستانهای دسته جمعی داریم که متعلق به اشخاص مریض است . در جاهائی که وبا یا طاعون میآمده جنازه اشخاص را به صورت دسته جمعی دفن میکردند. در همینجا یک مطلب بسیار با ارزش را برایتان بگویم و آن ایـن که کسانی که قبری را میشکافند بسیار بایستی مواظب باشند و بفهمنه که جنازه مریض هست یا نیست و حتما ٌ بایستی استخوان شناس باشند و یا بتوانند استخوان اشویِژه مریض را از استخوان اشخاص سـال م تشخیص دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

همواره زمانی میخواهید قبری را باز بکنید حتما ٌ از دستکش و ماسک حسابی استفاده بکنید .

جنازه هایی که در غارها و ذاغه ها است و جنازه هایی که در صحرا است و جنازه هایی که در کوهستانها است از نظـر ماهیت کاملاٌ با مفرق است .

هر قبرستان و هر کوری دارای اموال ناست . چون اکثر مردم فقیر بوده اند و بدون اموال دفن میشدند.

در هر قبرستان تعدادی قبر سلطانی وجود دارد که دارای اموال میباشند که بایستی نتوانید آنها را تشخیص دهید و از روی بعضی شواهد تشخیص آنها میسر است .

اکثر گورستانها در سینه کشی ها و کنار رودخانه ها است . در اکثر قبرستانها یک چهارطاقی است که نشان میدهد در بین آن چهار طاقی فرد مهمی فوت کـرده هست و اکثرا دارای اموال میباشند.

در ایران قبرهای یهودی بسیار هست که نوع قرار کرفتن سنگ آنها مفرق هست و میتوان از روی سنگ قبر فهمید که ایـن قبر متعلق به یک یهودی است . (سنگ قبر یهودیان دارای فلش است).

و مطلب انتها در مورد کسانی که به حفاری میروند و میگویند در سه متری یا چهار متری یک طابوت طلا یا یک جنازه مومیایی پیدا کـرده ایم. ایـن ها همه دروغ است . شخصیتهایی را که در طابوت طلا یا نقره یا سنگ یشم میگذاشتند همواره در عمق بالای بیست متر دفن میکردند. و در عمق کم ایـن کار انجام نمیشد. برای ایـن جنازه ها حتما ٌ اطاقی از ساروج درست میکردند و آن را آنقدر پایین میبردند که از گزند جانوران خاک به دور باشد و همین طور دزدان نتوانند گزندی به جنازه و اموال آن بزنند. در کنار ایـن جنازه ها حتما ٌ اموال زیاد وجود دارد و کنیزان و نوکران آنها را با جنازه اربابشان زنده به گور میکردند. پس چنانچه کسی گفت جنازه ای در آورده بدون اموال بدانید که احتما ل دروغ گفتن آن زیاد است .

ایـن هم یک مطلب برای شما دوست ها عزیز در رابطه با گورستانها

پوست وانواع نوشته ها و ورژن ها

گنج نامه ها اکثرا روی سنگ هست و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های با ارزش که دربـار ی بوده هست بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن است . ولی اکثر گنج نامه ها روی سنگ یشم حکاکی میشده است .

بیشتر نوشته های روی پوست را داغ میکردند و جوهر های مخصوصی بود که قابل شستشو بود و آب آنها را از بین نمیبرد که اکثر نوشته های روی پوست با ایـن جوهر نوشته میشده است .

بعضی اوقات نوشته هائی رو میبینم روی پوست که با خون نوشته شده است .

اکثر نوشته های روی پوست با خون گنج نامه یا ورژن نیست و بیشتر آنها دعا هست و جزو طلسمات محسوب می شود و اکثرا با خون کفتر نوشته میشده است .

پس ایـن مورد رو غلط نکنیم.

پوستها در زمان خود دباغی میشدند و مواد مخصوصی مثل رزین و روغن به آنها میخورده هست که عمر پوست رو بالا میبرده و پایداری آن را بسیار زیاد میکـرده . ایـن پوستها چنانچه در جای مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سـال عمر میکنند.

پوستها را اکثرا در جای خشک یا داخل نی نگهداری میکردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای کمتری برخور نماید سـال م تر میماند و عمر آن زیاد تر می شود .

ولی باز مگویم که هشتاد درصد گنج نامه ها روی سنگ نوشته میشده است .

آتشکده ها

آتش کده از زمان ظهور حضرت زرتشت که پیامبر ایرانیان فبل از ادرود بود درست شد.

بعضی ها به غلط فکر میکنند که ما ایرانیان در زمان قدیم آتش پرست بودیم در صورتی که ایـن درست نیست. ایرانیان در زمان زرتشت به آتش احترام میگذاشتند و آن را سمبل میدانستند و ولی در همـان زمان هم یکتا پرست بودند. و به همین خاطر سمبل بودن آتشکده ها برپا شد و موبدینی در آتشکده ها شروع به خدمت کردند.

آتشکده ها با هیزم و روعن چراغ همواره روشن بودهاند. و چنانچه آتشکده ای خاموش میشد موبد آن مجازات میشد.

موبدان از نظـر قدرت دسته کمی از حکومت زمان نداشتند و حرف آنها در دربـار بسیار برش داشت. و همین طور برای مردم.

اکثر آتشکده ها نوشته ای دارند به زبان پهلوی و تعداد کمی از آنها نوشته ای دارند به خط میخی.

آتشکده ها در آن زمانها به صورت امانت سرا بوده است . اولین امانت آتشکده ها همـان آتش برافراشته آن بوده که هیچ زمان نبایستی خاموش می شد. و دومین امانت آتشکده ها امانت مردم بوده هست که به موبد در آتشکده سپرده میشد.

در آن زمانها چون بانکی وجود نداشت و موبدان مورد احترام و اعتماد مردم بودند و مردم اموال اضافی خود را به آنها می سپردند یا زمانهائی که میخواستند به سفر بروند امانات خود را به موبدان میدادند و هر زمان که احتیاجی به آنها داشتند یا از سفر بر میگشتند آن را تقاضا میکردند و پس میگرفتند.

در زیر آتشکده ها مکانهائی بنا شده بود که از اموال مردم در مساوی دزدان حفاضت نماید و موبدان اموال امانتی مردم را در ایـن مکانهای امن میگذاشتند. و رسیدی برای اشخاص صادر میکردند که بعد از مراجعت با نشان دادن رسید مال خود را دریافت کنند و موبد اموال را در مکانی معین دنفن میکرد و یک نوشته (نسخه) از اموال میکشید و در جائی محفوظ میگذاشت که چنانچه زمان زیاد شد محل فراموش نشود و بسیار از ورژن ها به ایـن صورت نوشته شد. که موبد مرد و مالک مال نیامد و ایـن سند باقی ماند و به صورت ورژن در آمد.

ایـن اسناد جمع میشد و به فردی که به آن موبد موبدان میگفتند تحویل میشد که کل موبدان زیر نظـر او بودند.

مطالب مرتبط:

به طور مثال وزیر خسرو پرویز که خود یکـی از موبدموبدان بوده هست سلمان فارسی است . و مطلب دیگـر در مورد موبد موبدان ایـن هست که آنها تحقیق گران زمان خود بوده اند.

اوج شکوفائی آتشکده ها در زمان ساسانی است و کل آتشکده ها دارای اطاقی در زیر خود بود که همواره آتش در آنجا روشن بود.

نودو هشت درصد آتشکده ها دارای بـار میباشند (اما چنانچه بـار آنها نرفته باشد) در بهضی از مناطق که دزدان زیاد به آتشکده ها حمله میکردند و اموال آن را به سرقت میبردند و اموال آتشکده در بیرون آن مدفون هست.

بیشتر آتشکده ها همواره در روی بلندی بنا میشد که مردم بتوانند آتش رو ببینند.

تعدادی از آتشکده ها در وقتی که اعراب به ایران حمله کردند و مردم ایران مسلمان شدند به امامزاده تبدیل شد و اکثرا ایـن امامزاده ها شجره ندارند.

در امام زاده هائی که نماید وکاو می شود و در زیر آن اطاقی پیدا می شود که در آن دوده زیاد هست نشان میدهد که جزو همین آتشکده ها بودهاند.

در بعضی از آتشکدهها موبدان در آتشکده دفن میشدند و در بعضی از آنها در بیرون آتشکده و اکثر آتشکده ها در زیر خود راهرو و اطاقهای زیاد دارد که به جاهائی در اطراف میرود. و بـار ها و جنازه موبدان در آنها گذاشته می شده است .

تا اواخر زمان ساسانی و قبل از حمله اعراب به ایران آتشکده ها ساخته میشده هست و وقتی که دین ادرود دین رسمی ایرانیان شد و آتشکده ها از رونق افتادند

به خاطر ایـن که مردم به زیارت آتشکده ها نروند و مورد احترام مردم نباشد و بیشتر به صورت امامزاده در آمد و اشویِژه مومن و با ایمان و یا زنان مومنه در ایـن آتشکده ها دفن شدند که از آن به بعد مسلمانان به زیارت آنها میرفت ند.

شکل ظاهری آتشکده ها مثل امامزاده های امروزی است و اکثرا دارای گنبد و بـار گاه بوده اند.

در انتها در مورد جائی دیگـر که مورد پرستش ایرانیان بوده بگم و ایـن مطلب رو به انتها ببریم. قلعه هائی که قلعه دختر نامیده می شود در اصل بنام یکـی از خدایان (آناهیتا) بوده هست و ایـن قلعه ها جای بسیار مقدسی برای ایرانیان زمان خویش بوده است .

فلزیاب

ممکن است برای بسیار از شما دوست ها پرسش پیش اومده باشه در قدیم که فلزیاب نبوده پس به چه شیوه هایی گنج های زیر زمین رو پیدا می کردند و بسیار چیزهای دیگه در ایـن رابطه …..

درسته که در قدیم مثل الان دستگاهای گنج یاب یا فلزیاب پیشرفته وجود نداشته اما کاشفان گنج در روزگاران بسیار دور برای خود شیوه های داشتند که بسیار از شما دوست ها تا به حال نشنیده اید یکـی از ایـن شیوه ها شاقول است . اما شاقول هایی که در مورد ش می خواهیم در ایـن جا حرف کنیم دستگاههای فلزیاب شاقولی امروزه از قدیم سر چشمه گرفته شده . در قدیم به ایـن شیوه رایج بوده که یک قطعه طلا برای مثال به حد ی یک انگشتر در زیر زبانشان قرار می دادند و یک قطعه طلای دیگـر که به آن یک زنجیر طلا یا مس نصب می کردند نسبتا طول سیم مس یا زنجیر طلا به حد ی ۳۰ cm و نزدیک محل که می شدند بلافاصله از ایـن شیوه استفاده می کردند . کار ایـن شاقولی ها ایـن طور بوده که زمانی نزدیک هدف می شد قطعه طلای نصب شده به سیم مس خودشو می کشه به سمت هدف مثل یک آهن ربا و چنانچه روی هدف قرار می گرفت به صورت دایره شروع به چرخش می کرد و چنانچه غیر ایـن صورت بود به صورت لوزی یا تخم مرغی شروع به چرخش می کرد .

در قدیم چند شیوه دیگـر ی رایج بوده برای نقطه یابی هدف . و فکر می کنم تا همین جا ضروری باشه .

طلسم خون تا به حال به شکل های متفاوتی دیده شده و برای هر کدام راه حل های متفاوتی نسبت به نوع طلسم خون توصیه داده شده که بایستی اول نوع اون رو ذکر بکنید تا من راه حلشو براتون بگم . اما در مورد طلسم نفاغ و کینه شیوه شناسایش به ایـن شکل هست که در نزدیک ترین آبادی به محل دفینه دعوایی در اون آبادی رخ می ده که چنانچه طلسم باطل نشه کار به خون ریزی کشیده خواهد شد . که اشخاص حاضر در محل دفینه سریع یک نفر به داوطلب چند قطره از خون خود را بایستی به زمین بریزد تا جنگ و دعوا بخوابه . راه حلش سادست اما چنانچه شرایط باطل کردن طلسم رعایت نشه فجایع وخیمی رخ خواهد داد …

و اما در مورد رفع سنگ .دوست عزیزمون نوع سنگ اول بایستی معین بشه کا آیا ساروج هست یا غیر ساروج . و ایـن که چنانچه ساروج هست نوع اون رو بایستی معین کرد . برای رفع ساروج راه حل های زیادی وجود داره که من به چند مورد از اون اشاره خواهم کرد . ( استفاده از کتراک و اسید و … )

که در بخش ساروج با شیوه ها ی آسان تر رفع ساروج توضیحات بیشتر داده ام .

اما در مورد طلسم سگ .که نوع سگ های اون بایستی معین بشه . که یک سری راه حل داره که بایستی وهله به مر حله انجامش بدی که از گفتنش در ایـن پست سرفه نظـر می کنم به دلیل تهدید اتش

( کله سر ) نامی هست آشنا برای کسانی که از علوم غریبه سر رشته ای دارند . کله سر در علوم غریبه یعنی کیمیا …لیمیا …هیمیا …سیمیا … ریمیا … که همـان پنچ علوم غریبه می باشند که نام کله سر متشکل شده از ایـن علوم . و فکر می کنم که کمتر کسی بتونه طلسم ایـن تپه یا غار داخل کوه رو بشکنه و باطلش کنه . با دقت به اسمش و طلسماتی که روی ایـن تپه گذاشته شده به نظـر می یاد که بـار سنگینی در اونجا وجود داشته باشه . باطل کردن ایـن طلسم کار هر کسی نیست و بهتر که بی خیالش بشید .

پ.۶- من تا حالا ایـن کتاب رو از نزدیک ندیدم و نشنیدم اما کتاب های زیادی در ایـن زمینه وجود داره که ممکن است شما یکـی مشابه از ایـن کتاب ها رو داشته باشید . اما شما به تنهایی و تنها متکی به ایـن کتاب نخواهید توانست فوتو فن طلسمات رو یاد بگیرید . به دلایل متفاوت «۱» شما تا حالا با ایـن علم هیچ گونه آشنایی نداشته و ندارید . و امکان گمراه شدنتان وجود دارد . «۲» در بین ایـن راه با راه های فرعی بسیار زیادی مواجه خواهید شد که چنانچه استادی وجود نداشته باشد مسلما از همه لحاظ از قبیل روحی و روانی و جسمی و مالی و….. آسیب خواهید دید به دلیل ایـن که وارد جهان ی موجوات عجیب و قریبی خواهید شد که تا حالا هیچ گونه برخوردی باهاشون نداشته اید . و…. بسیار چیز های دیگه که توصیم ایـن ه ایـن کارو شما بسپارید به استادادن فنون و چنانچه واقعا شما با طلسمی مواجع شده اید در حین حفاری چنانچه با کمک ورژن یا راهنمای گنج اقدام کـرده باشید که بایستی به عرضتون برسونم که در همه ه ورژن های گنج شیوه باطل کردن طلسم رو یاداوری کـرده ( توضیح کامل داده شده ) و در اصل راهنمای گنج یا همـان ورژن ی گنج برای همین منظور تعبیه شده که شما برای بدست آوردن گنج سختی کمتری بکشید . چنانچه در ایـن رابطه سوالی داشتید در پارت نظـر ات یا به ایملم مطرح بکنید …

اکثرا اشخاص پرسشها ی مبنی بر ایـن که در مکانی مشغول حفاری می باشند و یکـی از دلایل حفاری هاشون ایـن ه که با یک ورژن حالا یا کپی گرفته شده از روی مهم یا ایـن که الان اصلش در دستشون نیست و دست کسی دیگـر هست و یا کلا با در دست داشتن اصل دارند حفاری می کنند ولی هنوز نتیجه نگرفته اند و از بنده در خوهست دارند که راهنمایشون کنم ….

اما بایستی در جواب ایـن دوست ها بگم که چه کوپی گرفتن از روی اصل ورژن گنج یا ایـن که الان اصلش در دستمان نیست ولی از نزدیک اصلشو دیدم و آدرسو می دونیم کجهست یا کلا ورژن ی گنج اصلیشو در دست داریم ولی هنوز نتییجه نگرفته ایم چند حالت وجود دارد … «۱» یا نتوانسته اید درست ترجمه بکنید . «۲» یا هنوز آدرسه دقیق دفینه رو نتونسته اید پیداکنید و به غلط دارید جای دیگـر و که مشابه هست حفاری می بکنید .«۳» یا نسختون مهم نیست و ساخته ی دست امروزه «۴» یا بـار و قبلا کسی دیگه خالی کـرده و برده و شما کمی دیر مدقت شده اید که در ایـن محل گنجی پنهان شده . و… اما قابل دقت همه ی دوست ها : ورژن ی گنج در اصل یعنی آدرس محل دقیق قرار گرفتن و آگاه ساختن شخصی که به جهان ل گنج بوده از تهدید های احتما لی ( یعنی طلسم و تله های مکانیکـی ) و بسیار چیز های دیگـر که چنانچه آثار به نخورده باشه احتیاجی به دستگاه نیست چون که در ورژن عمق و محل دقیق قرار گرفتن دفینه رو اشاره کـرده و بسیار چیزهای دیگـر …. امیدوارم که با حرف های پوچ زمان ارزشمند خودشونو سپری نکنند و بیشتر دنبال حقیقت باشند که به هدف نزدیکترشون بکنه .

اکثر اشخاص ایمیل می فرستند و راه حلی برای باطل کردن طلسم می خوان . سوالم ایـن جهست که اکثرا کسانی که ایمیل می زند آیا تا به حال طلسم رو از نزدیک دیدند و یا ایـن که نقل و قول کسی دیگـر و می کنند که جایی مشغول حفاری بودند و با طلسم بر خورند و دست از کار کشیدند و یا اکثرا دیدم که برای مثال می گن بابامون تعریف کـرده که فلان جا طلسم داره و یا فلان کس خواب دیده که فلان جا یه مالی داره و طلسمش برای مثال مار هست ………..

کسی نیست به ایـن اشخاص بگه آخه انسان ه حسابی شما تا زمانی که با چشم خودت ندیدی چرا بیخودی اراجیف اونارو میگی .؟ من منکر طلسم نیستم اما توصیم ایـن ه تا زمانی طلسم رو با چشمانه خودتون ندیدید و یا توی ورژن نخونید باور نکنید . اکثر ایـن طلسم هایی که بین مردم صحبتش هست به مثال ایـن ه که برای مثال برای ایـن که یک بچه رو از رفتن و یا دست زدن به یک شئی منعش بکنید بهش ایـن طوری می گید که چنانچه دست بزنی به لولو خورخوره می گم بیاد بخورتد یا از ایـن جور حرف ها که برای باز داشتند یک نفر ازکاری ……

بسیار وقتها همین افکار پریشان و کذب سبب شده که اشخاص دست از کار بکشند و کسی دیگه بیاد هدفشونو در بیاره و حالشو ببره در حالی که زحتمشو یکـی دیگه کشیده اما به خاطر بی کفایتی فرد ایـن اتفاق افتاده. اما کوشش کنید تمام ایـن حرفارو کنار بزارید و به هدفتون بچسبید و دست ازش برندارید . اما تا زمانی که شما با طلسم در نیافتید طلسم هیچ آسیبی به شما نخواهد رسوند در واقع طلسم برای ایـن منظور قرار داده شده که چنانچه فردی قصد جابه جایی مال رو داشت باهاش مواجهه کنه و مانع ایـن کار بشه . و طلسم تنها و تنها به چشم و گوش کسی دیده و شنیده می شه که قصد جابه جایی بـار رو داشته باشه . ( هیچ گاه با حرفای دروغ خودتون رو گول نزنید و عمرتونو هدر ندید) .

گاز طلا :

یکـی از تهدید ناکترین گازهای شناخته شده هست که فرد مواجه شده با ایـن گاز چنانچه اقدامات ضروری برای مداوا انجام ندهد منجرب به مرگ فرد خواهد شد در ظرف کمتر از ۷ الی ۱۵ روز . به تمام کسانی در حین حفاری توصیه می کنم که دقت عمل به خرج بدهند تا از ایـن گاز سمی در امان باشند . راه بسیار آسان وجود داره که در ایـن پست به اون اشاره می کنم . اما اشخاص فوق پیشرفته و باستان شناسان اکثرا از لوازم ویژه حفاری استفاده می کنند که ساخته بعضی از ایـن لوازم برای اشخاص معمولی مقدور نسیت یکـی از ایـن لوازم لباس ویژه حفاری برای جلوگیری از ورود گاز و ارتباط با فرد کاوشگر. مهمترین تاثیری که ایـن گاز می تونه داشته باشه ایـن ه که از راه تنفس وارد شش های شما بشه و اثر خودشو بزاره . شما بایستی در حین حفاری یک دستمال یا پارچه و یک بطری سرکه به همراه داشته باشید که زمانی احساس کردید با گاز طلا یا بوی عجیب و غریب مواجه شده اید سرکه رو به دستمال آغشته بکنید و به جلوی بینی خود بگیرید . ایـن شیوه تا مدتی می تونه کار ساز بشه و شما به کارتون ادامه بدید . کوشش کنید چنانچه با بـار یا کوزه یا صندوقچه ی گنج رو به رو شدید در فضای آزاد و باز درشو باز بکنید تا به کسی آسیب نرسونه . به علت گستردگی ایـن موضوع تا همین جا اکتفا می کنم . ( همشهری )

 

منشور حقوق بشر کوشیوه در موزه بریتانیا

ایـن ک به یاری اهورمزدا تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای چهارگانه را بر سر گذاشته ام اعلام می کنم تا روزی که زنده هستم و اهورمزدا پادشاهی را به من ارمغان می نماید کیش و آیین و باورهای مردمانی را که من پادشاه آنها هستم را محترم بدارم و نگذارم که فرمانروایان و زیر دستان من و کیش و آیین و دین و شیوه مردمان دیگـر را پست بدارند و یا آنها را بیازارند .

من که امروز افسر پادشاهی را بر سر گذاشته ام و تا روزی که زنده هستم و مزذا پادشاهی را به من ارزانی کـرده هرگز فرمانروایی خود را بر هیچ مردمانی به زور تحمیل نکنم و در پادشاهی من هر ملتی آزاد هست که مرا به شاهی خوذ بپذیرد یا نپذیرد و هرگاه نخاهد و مرا که و پادشاه ایران و بابل و کشورهای چهار گانه هستم و نخواهم گذاشت که کسی به دیگـر ی ستم نماید و چنانچه کسی ناتوان بود و بر او ستمیرفت من از وی دفاع خواهم کرد و حق او را گرفته و به او پس خواهم داد و ستم کاران را به کیفر خواهم رساند .

من تا روزی که پادشاه هستم نخواهم گذاشت کسی مال و اموال دیگـر ی را با زور یا هر شیوه نادرست دیگـر ی از او بدون پرداخت ارزش واقعی آن بگیرد .

من تا روزی که زنده هستم نخواهم گذاشت کسی و کسی را به بیگاری بگیرد و به او مزد نپردازد .

من اعلام می کنم که هر کسی ازاد هست هر دین و آیینی را که میل دارد بر گزیند و در هر جا که می خواهد سکونت نمایـد و به هر گونه که معتقد هست عبادت نماید و معتقدات خود را به جا آورد و هر کسب و کاری را که می خواهد انتخاب نمایـد و تنها به شرطی که حق کسی را پایمال ننمایـد و زیانی به حقوق دیگـر ان وارد نسازد .

من اعلام می کنم هر کس پاسخگوی اعمال خود است هیچ کس را نبایستی به انگیزه ایکه از بستگانش خلاف کـرده هست مجازات کرد و چنانچه کسی از دودمان یا خانواده ای خلاف کرد تنها همـان کس را به کیفر برسد و با دیگـر مردمان و خانواده کاری نیست .

تا روزی که من زنده هستم نخواهم گذاشت مردان و زنان را به نام برده یا نام های دیگـر بفروشند و ایـن رسم زندگـی بایستی از گیتی رخت بر بندد .

از مزدا می خواهم که مرا در تعهداتی که نسبت به ملت های ایران و ممالک چهار گانه گرفته ام پیروز گرداند .

من که امروز افسر پادشاهی را بر سر گذاشته ام و تا روزی که زنده هستم و مزذا پادشاهی را به من ارزانی کـرده هرگز فرمانروایی خود را بر هیچ مردمانی به زور تحمیل نکنم و در پادشاهی من هر ملتی آزاد هست که مرا به شاهی خوذ بپذیرد یا نپذیرد و هرگاه نخاهد و مرا که و پادشاه ایران و بابل و کشورهای چهار گانه هستم و نخواهم گذاشت که کسی به دیگـر ی ستم نماید و چنانچه کسی ناتوان بود و بر او ستمیرفت من از وی دفاع خواهم کرد و حق او را گرفته و به او پس خواهم داد و ستم کاران را به کیفر خواهم رساند .

من تا روزی که پادشاه هستم نخواهم گذاشت کسی مال و اموال دیگـر ی را با زور یا هر شیوه نادرست دیگـر ی از او بدون پرداخت ارزش واقعی آن بگیرد .

من تا روزی که زنده هستم نخواهم گذاشت کسی و کسی را به بیگاری بگیرد و به او مزد نپردازد .

من اعلام می کنم که هر کسی ازاد هست هر دین و آیینی را که میل دارد بر گزیند و در هر جا که می خواهد سکونت نمایـد و به هر گونه که معتقد هست عبادت نماید و معتقدات خود را به جا آورد و هر کسب و کاری را که می خواهد انتخاب نمایـد و تنها به شرطی که حق کسی را پایمال ننمایـد و زیانی به حقوق دیگـر ان وارد نسازد .

من اعلام می کنم هر کس پاسخگوی اعمال خود است هیچ کس را نبایستی به انگیزه ایکه از بستگانش خلاف کـرده هست مجازات کرد و چنانچه کسی از دودمان یا خانواده ای خلاف کرد تنها همـان کس را به کیفر برسد و با دیگـر مردمان و خانواده کاری نیست .

تا روزی که من زنده هستم نخواهم گذاشت مردان و زنان را به نام برده یا نام های دیگـر بفروشند و ایـن رسم زندگـی بایستی از گیتی رخت بر بندد .
از مزدا می خواهم که مرا در تعهداتی که نسبت به ملت های ایران و ممالک چهار گانه گرفته ام پیروز گرداند .

 
قالیچه های پرنده

خلفای اموی و عباسی و همین طور موقولها در سرکوب تکنولوژی تهیه قالیچه های پرنده نقش
مهم را داشتند بعد نیست ایـن موضوع رو دنبال بکنید و بعد خودتون قاضی بشید که تاریخ ایران چقدر مورد آسیب قرار گرفته و چه اتفاقات زیادی بر سر مردم و سرزمین ایران در قدیم تا کنون افتاده و ایرانیان باستان چه اهمیت ی در قدیم بین ملت های دیگـر داشتند و امروزه اهمیت شون در بین دیگـر ممالک از چه رتبه ای برخوردار است

هنری بک در سرداب های زیرزمینی قلعه الموتو در نزدیکی دریای خزرو طومارهایی یافته هست که شواهد جدیدی در مورد قالیچه های پرنده به دست می دهد.ایـن طومارها که به طرز خارق العاده ای سـال م مانده اندو در اوایل قرن سیزدهم میلادی توسط یک محقق یهودی به نام اسحاق بن شریره نوشته شده است .

بعد از آن که پروفسور جی. دی . سپتیموسو زبان شناس مشهور و ایـن متون را از زبان فارسی به انگلیسی ترجمه کردو ایـن دست نوشته ها سبب جنجال های زیادی در جامعه علمی جهان شدند. مدت کوتاهی بعد از انتشار ترجمه ایـن متونو کنفرانسی با بودن کارشناسان برجسته بین المللی در مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی لندن برگزار شد. اکثر مورخان با حمله به بکو ایـن دست نوشته ها را جعلی خواندن. اما پروفسور سپتیموس که به خاطر عدم شرکت بک در ایـن کنفرانس به خاطر تولد فرزندش دفاع از او را به عهده داشتو گفت که ایـن متون بایستی به طور دقیق مورد ارزیابی قرار بگیرند.

قدمت ایـن دست نوشته ها اکنون در انستیتوی لئوناردو داوینچی شهر تریستو به کم شیوه رادیو کربن در حال معین است .

بنا بر نوشته های بن شریرهو حکام مسلمان متعصب آن زمان قالیچه های پرنده را وسیله ای شیطانی می دانسته اند و به همین خاطر دانش و سازندگان آن را سرکوب کرده اند و ردپای آن را از تاریخ به دقت پاک کرده اند.هر چند قالیچه های پرنده تا اواخر قرن سیزدهم میلادی بافته و فروخته می شده اندو اما استفاده از آن در انحصار اشخاص خاصی بوده است .

بنابر یادداشت های بن شریرهو نخستین اشارات به قالیچه های باستانی در دو متن باستانی صورت گرفته است . یکی از ایـن کتاب هاو مجموعه ای از ضرب المثل ها هست که توسط شامشادو وزیر نبوکدنزر پادشاه بابلی جمع آوری شده هست و منبع دیگـر و مجموعه ای از گفتگوهای باستانی هست که توسط شخصی به نام ژوزفوس نگاشته شده است .

بر طبق نوشته های بن شریرهو قالیچه های پرنده ای که می توانستند چند متر بر فراز زمین شناور باشندو نخستین بـار توسط کیمیاگران و صنعت گران دربـار ملکه صبا درست شد و ملکه صبا آن را به نشانه عشق خود برای حضرت سلیمان فرستاد. اما زمانی ملکه صبا خبر برخورد سرد حضرت سلیمان را با هدیه اش شنیدو دل شکسته شد و صنعت گران خود را از دربـار بیرون کرد. ایـن صنعت گران در نهایت در ناحیه بین النهرین و در نزدیکی شهر بغداد ساکن شدند و کسب و کار خود را ادامه دادند.

بن شریره در یادداشت های خود به توضیح چگونگی کار ایـن قالیچه های پرنده می پردازدو اما متأسفانه اکثر اصطلاحات و عبـار ات فنی به کار رفته در ایـن پارت قابل فهم نیست. اما از پارت های قابل خواندن متن چنین بر می آید که قالیچه های پرنده مثل قالیچه های معمولی روی دار بافته می شده اند و فرق آنها با قالیچه های معمولی در وهله رنگرزی بوده است . صنعتگران دربـار ملکه صبا گل مخصوصی «به دست آمده از چشمه های کوهستان» کشف کرده بودند که وقتی که در معرض گرما شدیدو «داغ تر از آتش حلقه هفتم جهنم» در ظرفی محتوی روغن یونانی قرار می گرفتو ویژگی ضد مغناطیسی پیدا می کرد. با دقت به مغناطیس بودن کره زمینو وجود میلیون ها محور مغناطیسی که از قطب جنوب تا قطب شمال کشیده شده اندو قالیچه هایی که الیافشان به ایـن گل آغشته می شد می توانستند از سطح زمین فاصله بگیرند. ایـن فاصله با دقت به غلظت و میزان گل به کار رفتهو از یک متر تا چند ده متر می رسید. محورهای مغناطیسی مثل ریل های هوایی عمل می کردند و قالیچه می توانست در امتداد ایـن محورها پیش رود.

بر طبق یادداشت های بن شریرهو کتابخانه اسکندریه تعداد زیادی از ایـن قالیچه های پرنده را در اختیار داشته هست و آن را برای گردش بین قفسه های مملو از پاپیروس کتابخانهو در اختیار مراجعه کنندگان به کتابخانه می گذاشته است . ایـن کتابخانه که در یک زیگورات قرار داشته استو بیش از ۴۰ هزار طومار خطی در اختیار داشته هست که توسط سیصد نسل از کاتبان نگاشته شده بود. سقف ایـن کتابخانه آن قدر بلند بوده هست که اکثر مراجعه کنندگان ترجیح می داده اند به حالت شناور در هوا و روی قالیچه های پرنده مطالعه کند. بر طبق یادداشت های بن شریرهو تهیه قالیچه های پرنده در سرزمین های اسلامی به دو دلیل سرکوب شد.

نخست ایـن که حکام متعصب مسلمان می گفتند بشر قرار نیست پرواز کند و قالیچه های پرنده سبب به میل کردن نظم امور می شوند. دلیل دوم بیشتر اقتصادی بود. اکثر اشراف و ثروتمندان عرب ثروت خود را مدیون گله های شتر و اسب خود بودند و دلشان نمی خوهست چند صنعتگر فقیر و بی چیز با تهیه قالیچه های پرنده کسب و کار آنها را نابود کنند.

قالیچه های پرنده در زمان حکومت خلفای اموی و عباسی به شدت سرکوب شدند و در نهایت در سـال ۱۲۲۶ میلادی و با حمله مغول به آسیای مرکزیو در هرات و بلخ و بخارا حمام خون به راه افتاد. مغول در جریـان غارت و تاراج خودو چند قالیچه پرنده پیدا کردند و وقتی که مردی به آنها گفت ایـن قالیچه ها تیزروتر از اسب های پاکوتاه مغول می باشند و چنگیرخان چنان از ایـن توهین برآشفته شد که سر مرد را از تنش جدا کرد و دستور داد تمام قالیچه های پرنده قلمروی وسیع ش را جمع آوری و نابود کنند

امکان ایـن که از ایـن قالیچه بازم وجود داشته باشه است .

بعضی از اشخاص سوالی مبنی بر ایـن که به مکانی بر خوردیم که از استحکام بالایی بر خوردار هست و برای ادامه و پیشروی کار با مساله مواجه شده ایم . لطفا مارا راهنمایی بکنید ….

در جواب به ایـن اشخاص و راه حلهایی که به ذهنم تا ایـن جا خطور می کـرده در سایت به همشون اشاره کردم . اما از آنجا که ساخته بعضی از وسایل مورد نیاز برای رفع ایـن مساله برای عموم مساله هست و یا قابل دست رسی نیست و یا از هزینه ی بالایی برخوار هست راه حل های دیگـر ی درخوهست شده که امروز به یکـی از اونها اشاره خواهم کرد . استفاده از مواد منفجره بی صدا هست که چند سـال ی هست از ایـن نوع مواد استفاده می شه و صدای ایـن نوع انفجار برای برای مثال ابعاد ۲متر در ۲ متر چیزی به مشابه صدای دو کف دستانتان هست که فکر می کنم برای اکثرا مکانهایی که اشخاص در حال حفاری می باشند مناسب باشه . اکثرا اشخاص هم از ایـن نوع انفجار رازی بودند به علت کارایی بالا و سرعت عمل سریع و صدای کم و هزینه ی مرقوم به صرفه . چنانچه کسی در ایـن زمینه اطلاعات زیادتری خوهست با ایمیل وب سایت در رابطه باشه و نوع درخواستشو نسبت به عمق و سایز گود برداری بگه تا اطلاعات دقیق تری در اختیارش قرار بدم .

علائم و نشانه های موفقیت در حفاری

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر محل ها مشترک است . و امکان داره با آثاری مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اما ایـن آثار برای محل و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .

اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته . برای مثال تخته سنگی که نظـر تونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه تفاوت داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشه و یا مسائل دیگـر . درخت کهن سـال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بـار است . در صورتی که از نشانه های بـار داشتن یک تپه ایـن ه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سـال و چشمه ی آب . همه ی ایـن علائم برای ایـن ه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی زیادتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بـار داشتن همه ه هدف هاتون …..

دیگـر نشانه ها از ایـن قبیل هست که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده برای مثال سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای حفاظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ از دلایل وجود بـار نیست . چون در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن محل زمانی تائید می شـود که دیگـر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست . از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت می شـود و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگـر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک هست که اکثرا جهت پایداری و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

مسائل دیگـر ی هست که بنا به پرسشها ی که در ایـن بـار ه می شـود بایستی جواب داد . همه ه ایـن مسائل امکان دارد که درمکانی همه را مشاهده بکنید و در بعضی از اماکن امکان داره که همه ه ایـن آثار مشاهد نشود که اونم بستگی به تجربه ی شما داره تا از مشاهده ی ایـن آثار چه نتیجه و تصمیم گیری بکنید .

ساروج و سنگ

در زمانهای قدیم که چیزی به نام بتون وجود نداشت و برای ساختن جاهای مستحکم از موادی به نام ساروج استفاده می شد. امروزه به غلط مردم فکر میکنند که ساروج برای نگهداری قدیمی بوده هست در صورتی که ایـن طور نیست.
ساروج برای پل سازی و تهیه قلعه های محکم و سد سازی و و راه برای آب و نگهداری قدیمی و اکثر ایـن مواری استفاده می شده است .
ساروج انواع متفاوت دارد که …

ساروج چیست؟

در زمانهای قدیم که چیزی به نام بتون وجود نداشت و برای ساختن جاهای مستحکم از موادی به نام ساروج استفاده می شد. امروزه به غلط مردم فکر میکنند که ساروج برای نگهداری قدیمی بوده هست در صورتی که ایـن طور نیست.
ساروج برای پل سازی و تهیه قلعه های محکم و سد سازی و و راه برای آب و نگهداری قدیمی و اکثر ایـن مواری استفاده می شده است .
ساروج انواع متفاوت دارد که محکمترین آن به ترتیب از ساروج سیاه شروع می شود و بعد از آن ساروج سفید و ساروج طوسی و ساروج کرم است . بعضی از ساروجها با موادی بنام سیلکس و بعضی با سرب و مس ذوب شده درست می شدند. ایـن ها استقامت ساروج و محکمی آن را بالا میبرد.
در ساروجهایی که برای جلوگیری از نفوذ آب ساخته میشد از پشم شتر و موی بز استفاده میشد که ساروج را برای جلوگیری از نفوذ آب مستحکم میکرد.
تا چند سـال پیش شصدو دو نوع ساروج شناخته شده هست که از ایـن تعداد پنجاه و یک نوع آن بدون اموال (زیر خاکی) است و از باقیمانده انواع ساروج همه دارای طلا ناست . در حفاریهای انجام شده اکثرا از سه نوع ساروج بـار طلا بیرون آمده هست و الباقی دارای نقره و متفاوت و اجناس دیگـر بوده اند.
کلیه ساروجها از مواد مهم زیر درست شده اند.
شن و ماسه و آهک و سفیده تخم مرغ و…
مواد دیگـر ی به انواع ساروج اضافه میشد که در بالا نام بردیم.
طریقه خرد کردن هرکدام از ایـن ساروجها مفرق هست ولی به طور کلی میتوان آنها را خرد کرد و از بین برد. برای مثال یک الماس را فزض بکنید که میخواهید آن را خرد بکنید . چنانچه با پتک روی آن بزنید خرد نمی شود ولی چنانچه بدانید که ضربه را به کجای الماس وارد بکنید به راحتی خرد می شود و به حتما ت کوچک تقسیم می شود . ساروج مثل همین الماس هست و چنانچه مواد آن در دسترس نباشد بایستی بدانید که از کجا شروع به شکستن آن بکنید تا بهتر نتیجه بگیرید.
برای تهیه مواد جهت خرد کردن ساروج بایستی نمونه ساروج وجود داشته باشد و مواد برای آن نمونه ساخته شود یا ایـن که بدانید ساروج شما از چه نوعی است .
رفع ساروجهایی که به صورت عمودی است با استفاده از مواد بسیار سخت تر هست ولی نشدنی نیست. اول بایستی دور جایی را که میخواهیم مواد بریزیم با خمیر گرفته و آن را کاملا آبندی کنیم و بعد از مواد ساروج استفاده کنیم.
حالا که بحث ساروج را تمام کردیم چند خط در مورد سنگ برایتان بگویم.
سنگ را چنانچه از نقطه ضعیف آن کار کنیم به راحتی شکسته می شود و میتوان سنگهای چند تنی را خرد کرد ولی چنانچه به پست سنگی خوردید که قطر داشت رگه نداشت که بتوان با قلم و چکش خردش کرد و بایستی به شیوه زیر عمل کنیم.
چند سوراخ در یک امتداد و به فاصله های معین در سنگ ایجاد میکنید و در داخل آنها موادی به نام کترا میریزیم (نوع ایرانی آن بهتر از نوع خارجی آن عمل می نماید ) و بعد با چوب سوراخها را کاملا از نفوذ هوا میپوشانیم و محکم میکنیم. از بیست و چهار ساعت تا چهل و هشت ساعت بعد کترا در داخل سوراخ سایز میگیرد و سبب ترک میل کردن سنگ می شود و سنگ را خرد می نماید .

ساختار ساروج

    ۱٫  آهک شکفته
    ۲٫ خاک رس
    ۳٫ ماسه بادی
    ۴٫ خاکستر
    ۵٫ الیاف
    ۶٫ آب
    ۷٫ سفیده تخم مرغ
    ۸٫ شیر

استفاده از دو مورد انتها بسیار نادر و برای سازه های دارای ارزش ویِژه بوده است .

آهک شکفته

آهک زنده زمان شکفته شدن گرما پس می دهد و سایز ش زیاد می شـود . هرچه cao  در آهک زنده بیشتر باشد بیشتر با آب ترکیب می شـود و سایز آهک شکفته بیشتر می شـود . سایز ملات ماسه آهک و شکفته آهکی ثابت هست و بعد از گرفتن و سفت شدن تغییر سایز نخواهد داد.

در واقع اصول ساخته و به کارگیری آهکو تبدیل سنگ آن به حالت قابل استفاده است .

سنگ های آهکی منشأ caco3 دارند و با تحمل ۹۰۰ درجه سانتیگراد گرما و ترکیب caco3 می شکند و به آهک زنده تبدیل می شـود .

 خاک رس

خاک رس در نتیجه عمل فرسایش و هوازدگی بر فلدسپات ها و میکا ها و از پوسیدن آنها حاصل می شـود . خاک رس بعد از آب مکیدن؛ چسبناک و خمیری و شکل پذیر می شـود .

میزان مکیدن آب در خاک رس بسته به نوع دانه ها و ریزی و درصد رس آن دارد .

بعضی معتقد هستند که نبایستی به ساروج خاک رس اضافه کرد و خاک رس ملات ساروج را به مرور زمان خراب می نماید . اما در اکثر منابع از خاک رس به عنوان مواد اولیه در ترکیب ساروج نام برده شده است .

ماسه بادی

با دقت به ارزیابی های انجام شده و به دلیل چسبنده بودن خاک رسو خاکستر و آهک علت استفاده از ماسه در ملات ساروج احتما لاً افزوده شدن کارایی ملات بوده است .

همین طور در بعضی مواقع که مواد مهم تشکیل دهنده ساروج کمیاب بوده و یا برای به دست آوردن ساروج هایی با ویژگی های متفاوت از ماسه استفاده می شده است .

خاکستر

خاکستر مصرفی در ملات ساروج از سوزاندن کود حیوانی یا کود گیاهی مثل پوسته برنج حاصل می شـود .

آزمایشات نشان داده اند که میزان خاکستر حاصل از سوزاندن بعضی از گیاهان و سیلیس موجود در خاکستر آنها در پوسته برنج بیشتر از بقیه گیاهان است . وزن ویژه پوسته برنج ۲۲۹۰ kg/cm3 است . از ایـن فرآورده به عنوان ماده پوزولانی جهت تولید سیمان های پوزولانی در کشور های در حال گسترش استفاده می شـود .

از ۱۰۰۰ کیلوگرم برنج تقریباً ۲۰۰ کیلوگرم پوسته تولید شده که از سوزاندن آن حدود ۴۰ کیلوگرم خاکستر به دست می آید که اکثرا ً بین ۸۵ تا ۹۵ درصد سیلیس دارد.

میزان کار خاکستر پوسته برنج در مساوی آهک با ازدیاد دمای سوزاندن و زمان نگهداری در آن گرما و نسبت عکس دارد. به طوری که در ۵۰۰ درجه سانتیگراد و زمان ۲ ساعت ویژگی پوزولانی در بالاترین میزان هست و در ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد ویژگی پوزولانی کاملاً از بین می رود.

برای ملاتی با میزان خاکستر پوسته برنج ثابتو با افزوده شدن نرمی خاکسترو آب مورد نظـر کم شدن می یابد.

الیاف

الیاف مورد استفاده در ساروج حاوی الیاف گیاهی مثل لوئی یا گل نی و یا الیاف حیوانی مثل موی بزو پشم شتر و یا بعضی وقتها موی سر انسان است .

دو دلیل مهم برای استفاده از الیاف در ملات ساروج وجود دارد:

    ۱- افزوده شدن سختی ملات
۲- افزوده شدن بـار بری کششی و جلوگیری از گسترش ترک

از برترین جای آن شروع میکنیم که گورستان گبریان است

بسیار از مردم اعتقاد دارند که قبرستان گبریان متعلق به کافران هست ولی ایـن موضوع درست نیست.

گبر یعنی غیر مسلمان و به کسانی که غیر مسلمان بوده اند بی دین گفته نمی شود . گبریان دین زردتشت داشتند.

حال میخواهیم ببینیم که قبرهای زمان قبل از ادرود به چه شکلی بوده اند و نوع دفن کردن اجساد به چه صورت بوده است . در زمان پیش از ادرود قبر زنها گرد و مدور بوده هست و قبر مردها به صورت مستطیل بوده و قبر بچه ها به صورت مثلث بوده است . بعضی ها را در خمره میگذاشتند.

در تمام قبرهای گبری حداقل یک کاسه آب و یک کاسه غذا گذاسته میشده هست که کسی که میمیرد از گشنگی و تشنگی عذاب نکشد.

در اکثر قبرهای گبری لوازم مورد نیاز فرد گذاشته میشده هست که بستگی به پول داری یا بی پول بودن مرده است . مردگان پول دار ظروف طلا و اجناسی مثل شمشیر زره وبسیار چیزهای دیگـر به همراه دارند ولی مردگان بی پول و بی بضاعت اموال کمتری با خود به همراه دارند یا اموال آنها از فلزات ارزشمند نیست.

نوع دیگـر قبرها قبر پیغمبری هست که چنانچه شما آن را بشکافید هیچ چیزی داخل آن یافت نمی شود نه جنازه نه اموال. ایـن قبرها چند پوش می باشند و تازه از قبر راهی دارد برای جایی دیگـر که جنازه و اموال آن در آنجا هست.

قبرهایی وجود دارد که به صورت ایستاده است . ایـن قبرها متعلق به یک سری از ایرانیان هست که معتقد بودند آنها را بایستی ایستاده به خاک سپرد.

اکثر خلاف کاران را به صورت ایستاده در بین دیوارهای قلعه ها و جاهای دیگـر زنده به گور میکردند که خود ایـن ها به نوعی قبر ایستاده تبدیل شده است .

بعضی از قبرها به صورت کشویی هست که مربوط به روبین هست که در ایران با آئین خودشان دفن شده اند.

یک نوع قبر داریم که به آن قبر دخمه ای گفته می شود که نمونه آن در تخت رستم پیدا شده است .

نازه قبرهای خمره ای همواره به صورت نشسته بوده هست و جنازه آنها را به صورت نشسته در خمره میگذاشتند و دفن میکردند.

زمانی در جنگها جنگجویان میمردند آنها را با اموال و لباسهایشان و زره دفن میکردندکه نمونه ایـن قبرستان در چهاربداران در نزدکی مرز ترکیه موجود است که شاه اسماعیل اول در جنگ با عثمانی شکست خورد و بیست و هفت هزار کشته داد که همه آنها با لباسهای رزمشان دفن شده بودند.

در قدیم ما گورستانهای دسته جمعی داریم که متعلق به اشخاص مریض است . در جاهائی که وبا یا طاعون میآمده جنازه اشخاص را به صورت دسته جمعی دفن میکردند. در همینجا یک مطلب بسیار با ارزش را برایتان بگویم و آن ایـن که کسانی که قبری را میشکافند بسیار بایستی مواظب باشند و بفهمنه که جنازه مریض هست یا نیست و حتما ٌ بایستی استخوان شناس باشند و یا بتوانند استخوان اشویِژه مریض را از استخوان اشخاص سـال م تشخیص دهند تا با مشکلی مواجه نشوند.

همواره زمانی میخواهید قبری را باز بکنید حتما ٌ از دستکش و ماسک حسابی استفاده بکنید .

جنازه هایی که در غارها و ذاغه ها است و جنازه هایی که در صحرا است و جنازه هایی که در کوهستانها است از نظـر ماهیت کاملاٌ با مفرق است .

هر قبرستان و هر کوری دارای اموال ناست . چون اکثر مردم فقیر بوده اند و بدون اموال دفن میشدند.

در هر قبرستان تعدادی قبر سلطانی وجود دارد که دارای اموال میباشند که بایستی نتوانید آنها را تشخیص دهید و از روی بعضی شواهد تشخیص آنها میسر است .

اکثر گورستانها در سینه کشی ها و کنار رودخانه ها است . در اکثر قبرستانها یک چهارطاقی است که نشان میدهد در بین آن چهار طاقی فرد مهمی فوت کـرده هست و اکثرا دارای اموال میباشند.

در ایران قبرهای یهودی بسیار هست که نوع قرار کرفتن سنگ آنها مفرق هست و میتوان از روی سنگ قبر فهمید که ایـن قبر متعلق به یک یهودی است . (سنگ قبر یهودیان دارای فلش است).

و مطلب انتها در مورد کسانی که به حفاری میروند و میگویند در سه متری یا چهار متری یک طابوت طلا یا یک جنازه مومیایی پیدا کـرده ایم. ایـن ها همه دروغ است . شخصیتهایی را که در طابوت طلا یا نقره یا سنگ یشم میگذاشتند همواره در عمق بالای بیست متر دفن میکردند. و در عمق کم ایـن کار انجام نمیشد. برای ایـن جنازه ها حتما ٌ اطاقی از ساروج درست میکردند و آن را آنقدر پایین میبردند که از گزند جانوران خاک به دور باشد و همین طور دزدان نتوانند گزندی به جنازه و اموال آن بزنند. در کنار ایـن جنازه ها حتما ٌ اموال زیاد وجود دارد و کنیزان و نوکران آنها را با جنازه اربابشان زنده به گور میکردند. پس چنانچه کسی گفت جنازه ای در آورده بدون اموال بدانید که احتما ل دروغ گفتن آن زیاد است .

کتاب نمادها و نشانه های گنج و دفینه

کتاب نمادها و نشانه ها
چطور بایستی بفهمیم که کدام آثار و علائم نشانه دفینه است؟

نسبتا در هر منطقه از کشورمان آثار و علائم حک شده بر روی سنگها را به شکلهای متفاوت مثل نمادهاو خطوط و متن و عکس ها از موجودات زنده میتوان یافت . به ایـن ترتیب پیدا کردن مفهوم و مفهوم آثار بجا مانده از تمدنهای قدیم سـال ها مورد بحث و ارزیابی باستان شناسان قرار گرفته و در بعضی از آثار و علائم به نتیجه هایی رسیدند. نمیتوان تمام ایـن آثار و علائم بجامانده از تمدنهای قدیم را نشانه گنج ودفینه دانست و ایـن کاملا غلط هست که هر علامتی نشانه گنج است . اکثر ایـن آثار و علائم نشانه گنج نیست و مسـال ه ایی که ما بایستی به آن دقت کنیم ایـن هست که کدام یک از ایـن آثار وعلائم یقینا نشانه دفینه است . فراموش نکنیم اون شخصی که دفینه را گذاشته  یه جوری گذاشته که بجز خودش کس دیگـر ی نتواند محل دفینه را پیدا نماید . می خواهم به شما بگویم که منطق تهیه نشانه ها ایـن گونه است .   پس چطور ایـن علائم حل خواهد شد؟ ما در زیر کوشش خواهیم کرد به صورت خلاصه جواب ایـن سئوال را بدهیم

اول از همه به موضوعات زیر دقت کنید!
۱- منطقه ایی که نشانه وجود دارد بایستی آثاری از زندگـی کردن انسان ها در قدیم وجود داشته باشد
۲- سنگی که رویش حکاکی شده بایستی ثابت و بزرگ باشد
۳- سنگ نگاره ها بایستی بصورت برجسته یا فرو رفته باشد
۴- نشانه ها بایستی بصورت عمیق و ضخیم باشد
۵- در همـان محدوده یک و یا چند رابطه مفهوم دار وجود داشته باشد
۶- سنگی که رویش حکاکی شده بایستی محکم و مقاوم در مساوی بلایای طبیعی باشد
۷- نشانه ها نبایستی روی سنگو چسیبده به آب باشد(کسی در کنار آب گنج مخفی نمی نماید )

آثار و علائمی که ایـن ویژگیها را داشته باشد احتما لش زیاد هست که نشانه دفینه باشد .

باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی جوغن آثار علائم نشانه ها …

treasure-book.ir › باستان شناسی

Jan 30, 2016 – باستان شناسی گنج یابی و دفینه یابی جوغن آثار علائم نشانه ها کارشناسی … و رمزیابی و رمزگشایی ورودی غار و تونل و مقبره,پیدا کردن ورودی مقبره و قبر,آموزش ….. عصر اهن ایران در نیمه غربی فلات ایران مورد تحلیل قرار گرفته است .

بعد تجربیات و ریزه کاری های علم باستان شناسی(گنج یابی و دفینه یابی)

treasure-book.ir › کارشناسی باستان شناسی (علامت ها و نشانه ها)

Dec 29, 2015 – در ابتدا باید عرض کنم که علائم شناسی به این سادگی هائی که فکر می کنیم نیست. … جوغن که هر کدام جداگانه بر روی یک سنگ و به شکل مثلث وجود داشت، مطمئن ….. پلمپ شده وجود داره که وقتی وارد غار شدید بازم یک پلمپ دیگه وجود داره. …… با تجزیه و تحلیل کردن تمام موارد، از لحاظ من، مکان درست اهداف همان جاهائی هستند که …

تحلیل جوغن ها و کاسه ها در گنج یابی

www.moshkabadi.loxblog.com/tag/جوغن%۲۰ها/جوغن%۲۰ها.htm

تحلیل جوغن ها و کاسه ها در گنج یابی – آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه ، زیرخاکی و تاریخ … آن هایی که در سقف غارها و یا اتاق ها یافت می شوند. … کتاب دویست نشانه دفینه و گنج یابی منبع شناسایی و آگاهی از دویست علائم سمبل و نشانه در گنج …

فیلم یافتن قبرهای مهم به کمک نشانه های گنج و دفینه – شبکه‌ما

www.shabakema.com/…/فیلم-یافتن-قبرهای-مهم-به-کمک-نشانه-ها…
Jan 5, 2016

یکی از موارد مهم در باستان شناسی، کشف دفینه و گنج، تشخیص محل قبرهای … تحلیل علائم دفینه … فیلم آموزشی جوغن و گنج یابی در باستان شناسی.

باستانشناسی

hadiamoli.mihanblog.com/

Jul 8, 2014 – گر چندین جوغن بر روی یک سنگ یا صخره متحرک دیدید . … اگر بالهایش بسته بوده وبه صورت نشسته باشد ، دفینه آن داخل یک غار بسته و پلمپ شده …

Sep 19, 2016 – باستان شناسی دفینه (۱) · نشانه های دفینه (۱) · روش دست یافتن به دفینه (۱) … سنت ها و … جوغن بزرگ و هوا کش از مشخصه های قابل تشخیص هستند . … تونلهای طولانی ، مختص دفینه زاغه و یا غار هاست که معمولا در جلوی درب آنها نگهبان و یا خود سازندگان غار دفن شده اند ….. + تصاویر – سایت خبری تحلیلی تابناک|اخبار …

Nov 3, 2016 – آیا در زمینه باستان شناسی و گنج یابی و دفینه یابی این گودال ها و سوراخ ها … برای خرید کتاب جوغن ها (جوغن شناسی) بر روی لینک زیر کلیک کنید … … و صخره ها وجود دارد (ماتند: کف غارها و سنگهایی که در در پناه و زیر سنگهای بزرگ …

موضوعات مرتبط: علائم و آثار شناسی,گنج یابی و کشف عتیقه ها,فلزیاب ها و … کردن جوغن های پلمپ شده و دخمه و سنک نشانه را فرا بگیریم , کیفیت تحلیل علائم را یاد خواهیم ….. هنگامی که وارد غار شده اید به دیواره های آن توجه کنید اگر تله داشته باشد از

daneshbastani – Google Sites

https://sites.google.com/site/daneshbastanikamel/home

کتاب ارزشمند رمزیاب حاوی ۲۰۵۰ نشانه و تحلیل آنها … و تله ها – تله های تومولوس و اتاقک – دفینه های موجود در آتشکده و غارها – قلعه ها – محراب ها -چشمه … و طلا – تشکر و مژدگانی – علائم های کامل کشف شده در حین حفاری و کاوش – سنگ های جوغن …. لایه شناسی خاک.

کارشناسی باستان شناسی (معنی و مفهوم علائم نشانه و جوغن عقاب و …

ganj.filekar.ir/…/معنی-و-مفهوم-علامت-و-نشانه-حیوان-عقاب-در-گنج-…

Searches related to جوغن شناسی در غارها و تحلیل علائم جوغن شناسی

دفینه در چاه

نشانه های گنج در مناطق کوهستانی

جوغن دایره ای

عمق دفینه های ایران

Ad

 1. ارائه خط تولید سنگ سارگن – در ایران و جهان-کاروشغل پرسود

  Adwww.sargonstone.com/
  فرصتی مناسب برای همه بدون نیاز به تخصص – با سرمایه اندک درهمه کشورها
در این پست از سایت خودمونی میخواهیم شما عزیزان را با جوغن شناسی در غارها و کوهستان ها و تحلیل علائم و نشانه های جوغن شناسی بیشتر آشنا کنیم .ویک کلیپ وو تعدادی عکس برای شما عزیزان به نمایش گذاشتیم امیدواریم که از پست ما نهایت استفاده را برده باشید .

 

جوغن شناسی در غارها و کوهستان ها ، تحلیل علائم و نشانه های جوغن شناسی
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.