عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

خطرات ناشی از رژیم غذایی سنگین موقع بارداری

خطرات ناشی از رژیم غذایی سنگین موقع بارداریReviewed by سجاد on Nov 18Rating: 5.0

خطرات ناشی از رژیم غذایی سنگین موقع بارداری

خطرات ناشی از رژیم غذایی سنگین موقع بارداری
خطرات ناشی از رژیم غذایی سنگین موقع بارداری

به گزارش خبرنگاران؛ متخصصین درجدیدترین تحقیق ‌های خود اخذ ند مادرانی که در زمان بـار داری مواد غذاییبیشتر از حد می‌خورند و ایـن تصور غلط را دارند که جنین به ایـن ترتیب بهتر پیشرفت می‌کند؛ ناخواسته فرزند خود را در معرض تهدید مبتلا شدن به ایـن بیماری ‌های مرگبـار قرار می‌دهند.

بر حسب تحقیق ها؛ جنین چنان چه رشد غیر طبیعی وبیشتر از حد داشته باشد در سال‌های آینده دچار بیماری هایی؛ چون قند و فشارخون بالا؛ چربی خون و چاقی می‌شود.

متخصصین موسسه ملی تندرست (National Institutes of Health) ایـن یافته‌ها را با تحقیق بررویبیشتر از ۲۸۰۰ مادر بـار دار آمریکایی در بازه وقتی سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ به دست آورده اند. چاقی جنین و اضافه وزن در وقـت بـار داری می‌تواند باعث زایمان زودرس؛ سختی زایمان طبیعی مادر و بالارفتن درصد نیاز به جراحی سزارین؛ خونریزیبیشتر از حد و بالارفتن فشارخون در وقـت زایمان و نیز ومساله در بازگشت به وزن پیش از بـار داری درمادر شود.

مطالب مرتبط:

به خاص بعد از زایمان مادر به دلیل شیردهی می بایست مواد مغذی ضـروری استفاده نماید و نمی‌تواند یک رژیم غذایی خیلی سنگین بگیرد به این دلیل مادرانی که اضافه وزن زیاد درزمان بـار داری دارند پـس از زایمان با چاقی مواجه می‌شوند؛ بر حسب آمار‌ها تنها درسال ۲۰۱۴بیشتر از ۵۰ درصد از زنان بـار دار آمریکایی دچار افزوده شدن وزن غیرطبیعی بوده اند.

متخصصین براین اساس به مادران بـار دار توصیه می‌کنند نظارت دقیقی بروزن خود داشته باشند وبه طور منظم خود را وزن و آن را یادداشت کنند؛ از مواد غذایی سالم حاوی اقسام میوه و سبزی‌های تازه؛ پروتئین حیوانی کم چرب؛ ماهی و آبزیان دریایی؛ حبوبات؛ غلات؛ دانه‌های آجیل؛ شیر و مواد لنبی بهره گیری کنند.

درطول بـار داری با نظارت پزشک ورزش‌های سبک برای افزوده شدن توان زایمان طبیعی و محکم شدن پرده شکمی بهره گیری کنند؛ خواب به حد داشته باشند؛ هرگونه سابقه مبتلا شدن به بیماری درخود و اقوام را به اطلاع پزشک برسانند؛ از دارا بودن اضطراب اجتناب کنند؛ فست فود و مواد غذایی فرآوری شده استفاده نکنند و به حد غذا بخورند تا تندرست آن‌ها و جنین حفظ شود.

مطلب مرتبط:

خطرات ناشی از رژیم غذایی سنگین موقع بارداری

تصاویر و بیوگرافی ریما رامین فر

 

خطرات ناشی از رژیم غذایی سنگین موقع بارداری
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.