عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

خواص رازیانه برای زنان چه مزیتی دارد

خواص رازیانه برای زنان چه مزیتی داردReviewed by سجاد on Oct 21Rating: 5.0

خواص رازیانه برای زنان چه مزیتی دارد

خواص رازیانه برای زنان
خواص رازیانه برای زنان

در این مقاله می توانید خواص رازیانه برای زنان چه مزیتی دارد و همین طور از خواص دیگر این گاه دارویی در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است شما می توانید این این صفحه تمامی اطلاعات در مورد این گیاه دارویی را مطاعه کنید و اذت ببرید .

خواص رازیانه برای زنان,خواص رازیانه برای زنان باردار,خواص رازیانه برای زنان شیرده,خواص رازیانه برای زنان یائسه,خواص رازیانه برای زنان حامله,خواص رازیانه برای زن شیرده,خواص عرق رازیانه برای زنان,خواص دمنوش رازیانه برای زنان,خواص دارویی رازیانه برای زنان,خواص گیاه رازیانه برای زنان,خواص عرق رازیانه برای زنان باردار,خواص رازیانه در زنان باردار,خاصیت رازیانه برای زنان باردار,فواید رازیانه برای زن باردار,خاصیت رازیانه برای زن باردار,خواص عرق

مطلب مرتبط :

رازیانه یک گیاه دارویی هست که طبع گرم و خشکی دارد. در طب سنتی ایران؛ از آن به گیاه ضدبلغم و صفرا یاد می‌شود. چون گیاه خیلی گرمی است . همچنین اگر بخواهید از خصوصیت مسهل بودن آن بهره‌مند شوید؛ می بایست آن را با ماده‌ای استفاده کنید که گرما گیاه را کم نماید و برترین مورد ما جهت همراهی با آن سکنجبین و عسل است .
قسمت‌های مورد استفاده ایـن گیاه عبـار تند از: بذر؛ برگ و ریشه. مقدار استفاده روزانه رازیانه؛ به طور متوسط حداکثر ۵ گرم یا یک تا سه استکان عرق آن توصیه می‌شود و جهت اینکه نتیجه بهبود مفرد شود و گیاه فوائد بهبود ی خویش را به جای بگذارد؛ حداکثر ۴۰ روز وقت نیاز دارد.
در زمان بـار داری و شیردهی؛ استفاده ایـن گیاه زیان ی به همراه ندارد و داروخانه‌های گیاهی ایران به شکل‌های متفاوت (مثل قطره آنتی‌میگرن؛ شربت توسیان؛ شربت تیسیان؛ پودر ژنرال تونیک؛ قطره سنکول؛ سنالین؛ منتازین و لوسیون تقویت موی سنیره) موجود هستند که داخل تمام ایـن کارهای رازیانه وجود دارد.

فوائد معجزه آسای رازیانه چیست ؟

خواص رازیانه برای زنان
خواص رازیانه برای زنان

جهت خانم‌ها

مطالب مرتبط:

رازیانه فوائد هورمونی دارد و جهت بیش از درصد از خانم‌ها تجویز می‌شود. به ایـن شکل که در ترکیب آن؛ استروژن (هورمون زنانه) بالایی یافت می‌شود. به همین دلیل سبب افزوده شدن شیر شده و برترین بهبود جهت قطع قاعدگی است . رازیانه ضد چاقی است؛ التهاب‌های واژن و علائم یائسگی مثل گرگرفتگی را برطرف می‌کند. علاوه بر ایـن همچنین اگر با گل‌گاوزبان صرف شود؛ قاعده‌آور است؛ یعنی قطع قاعدگی را متوقف می‌کند.

رازیانه جهت جوانی

رازیانه جهت پوست ما فوائد بیشماری دارد. برای مثال جهت ورم پلک و چین و چروک پوست سودمند هست که اما می بایست به صورت پماد استفاده شود. بدین صورت که می بایست بذر رازیانه را جوشانده و یا پودر کرد و سپس آن را داخل Cold Cream ریخت و به صورت کرم به پوست مالید. کُلدکرم یک کرم پایه هست که می‌توانید آن را از داروخانه‌ها ساخته کنید.
رازیانه به شکل ضماد جهت از بین بردن موهای زائد خیلی مناسب است . جهت این کار؛ بذر رازیانه را پودر کنید و سپس آن را با یک نوع روغن (مثل روغن زیتون یا روغن بادام) آمیخته کنید و به صورت ماسک روی صورت خود بگذارید. ایـن ماسک سبب روشن شدن و شفاف شدن پوست می‌شود.

ضد سکسکه

رازیانه جهت کلیه فوائد زیادی دارد و همراه با کاکل ذرت سبب دفع سنگ‌های کلیوی می‌شود. همچنین اگر فردی که مبتلا به سنگ کلیه (کوچکتر از ۵ میلی‌متر) است؛ روزی ۴ تا ۵ مرتبه بذر رازیانه و کاکل ذرت را بجوشاند و میل نماید ؛ سنگ‌ها دفع می شود .
ریشه ایـن گیاه سبب برطرف شدن مسائل کلیوی می‌شود. علاوه بر ایـن دارای فوائد گوارشی زیادی هست.
رازیانه ضداسپاسم و ضد نفخ است؛ ورم‌های روده و معده را از بین می‌برد؛ به بهبود سندرم روده تحریک‌پذیر کمک می‌کند و سبب کم شدن مقدار اشتها می‌شود. همین طور سکسکه و سوءهاضمه را برطرف می‌کند.

فوائد معجزه‌آسای رازیانه:

یکـی از معجزه‌آساترین فوائد رازیانه (که در گیاهان دیگر کمتر به چشم می‌خورد) تقویت دید است . به ایـن ترتیب که عرق رازیانه را جوش می‌دهیم تا استریل شود و از وجود هر نوع میکروب یا عفو نت پاک شود. سپس آن را داخل قطره‌چکان ریخته و داخل چشم می‌چکانیم. روزی چند قطره (صبح؛ ظهر و شب) سبب افزوده شدن نورچشم؛ کم شدن التهابات چشم (مثل قرمزی) و کم شدن تهدید مبتلا شدن به آب‌مروارید می‌شود. رازیانه همین طور جهت بهبود التهاب پلک‌ها و بهبود شب‌کوری خیلی سودمند است .
جهت بدبویی دهان و بهبود گلو‌درد می‌توان رازیانه را قِرقِره کرد و یا بذر آن را داخل دهان گذاشت و چند دقیقه جوید.
زنان بـار دار با صرف رازیانه به زیبا تر شدن نوزاد کمک می‌کنند. جدای از این ؛ رازیانه شانس اینکه فرزندتان دختر باشد را افزوده شدن می‌دهد؛ یعنی به مشخص جنسیت فرزند کمک می‌کند.

خواص رازیانه برای زنان
خواص رازیانه برای زنان

 

مضرات رازیانه

استفاده بیش از میزان رازیانه؛ شانس آلرژی‌های پوستی را افزوده شدن می‌دهد. جدای از این ؛ کسانی که ناراحتی‌های تنفسی دارند می بایست مراقب باشند؛ چون ممکن است با تنفس و یا استفاده گیاه دچار حمله‌های آسم شوند.
از دیگر تاثیرات جانبی رازیانه؛ شانس کم شدن قوت جنسی در آقایان و لاغری در خانم‌هاست . علاوه بر ایـن استفاده زیاد از میزان آن سبب قطع و یا کم شدن شیر در خانم ها شیرده می‌شود. اشخاص سردمزاج با میل کردن ایـن گیاه ممکن است دچار سردرد شوند.
اثر عجیب رازیانه ایـن هست که خانم‌ها را لاغر و آقایان را چاق می‌کند!برترینها گردآوری سلامت اکاایران

خواص رازیانه برای زنان چه مزیتی دارد
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.