عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

خواص روغن سیاه دانه چیست ؟

خواص روغن سیاه دانه چیست ؟

خواص روغن سیاه دانه
خواص روغن سیاه دانه

در این مقاله از سایت می خواهیم شما را با فوائد و خواص روغن سیاه دانه شما را بیشتر آشنا کنیم شما می توانید با مراجعه به همین صفحه از تمامی خاصیت های این گیاه اطلاعات لازم را کسب نماید .

خواص روغن سیاه دانه,خواص روغن سیاه دانه برای ابرو,خواص روغن سیاه دانه برای لاغری,خواص روغن سیاه دانه برای مو,خواص روغن سیاه دانه برای پوست صورت,خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو,خواص روغن سیاه دانه,خواص روغن سیاه دانه برای سینوزیت,خواص روغن سیاه دانه برای مو,خواص روغن سیاه دانه در طب سنتی,فواید روغن سیاه دانه برای ابرو,خواص روغن سیاه دانه در لاغری,خواص روغن سیاه دانه و لاغری,خواص روغن

مطالب مرتبط :

توصیه های اشخاص بعد از لاغر شدن و تناسب اندام 

تصاویر بهنوش طباطبایی تک نفره در یک جای خاص

تمام فوائد و فوائد سیاه دانه

سیاه دانه چه فوائد ی دارد که اینقدر توصیه می شـود تا از آن در برنامه غذایی خود قطعا استفاده کنید. در ایـن قسمت از مجله سلامت نمناک قصد داریم را با کاملترین لیست فوائد سیاه دانه و فوائد روغن سیاه دانه و بهبود های طب سنتی با سیاه دانه و عسل آشنا کنیم.سیاه دانه

سیاه دانه چیست؟

سیاه دانه مزه ی تلخ دارد و به عنوان ادویه در مواد غذایی به خصوص ترشیجات استفاده می شـود .این دانه بومی جنوب غربی آسیهست و از قدیم به عنوان ضد انگل؛ ضد باکتری و مسهل استفاده می کردند. استفاده سیاه دانه جهت زنان شیرده سودمند هست چون سبب افزوده شدن ترشح شیر می شـود . نام های دیگر سیاه دانه؛ سیاه تخمه؛ سرنیچ سیاه؛ سنوخ سیاه؛ کمون اسود؛ شونیز؛ شونوز و کمون هندی است .

 

خواص روغن سیاه دانه,خواص روغن سیاه دانه برای ابرو,خواص روغن سیاه دانه برای لاغری,خواص روغن سیاه دانه برای مو,خواص روغن سیاه دانه برای پوست صورت,خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو,خواص روغن سیاه دانه,خواص روغن سیاه دانه برای سینوزیت,خواص روغن سیاه دانه برای مو,خواص روغن سیاه دانه در طب سنتی,فواید روغن سیاه دانه برای ابرو,خواص روغن سیاه دانه در لاغری,خواص روغن سیاه دانه و لاغری,خواص روغن

سیاه دانه – فوائد سیاه دانه – بهبود بیماری ها و سرطان با سیاه دانه

فوائد بهبود ی سیاه دانه جهت بهبود بیماری ها و سلامت بدن

تحقیقات نشان داده هست مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاه دانه در بهبود دیابت؛ سل؛ بیماری های قلبی و عروقی؛ کم خونی و میگرن سودمند است .

اسیدهای چرب ضروری زیاد موجود در سیاه دانه آن را به نوعی مواد غذایی ضد سرطان تبدیل کـرده که در حفظ سلامت پوست و مو سودمند است .

سیاه دانه آهن و پتاسیم زیادی دارد و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن؛ سبب از بین بردن مسمومیت خونی و یبوست می شـود .

سیاه دانه دارای فوائد خیلی زیادی از جمله در بهبود سرطان ها؛ بهبود زخم معده؛ از بین بردن سموم در کبد و تنظیم سیستم گوارش بدن دارد.

کسانی که بعد از مبتلا شدن به سرماخوردگی مدام عطسه می کنند می توانند جوشانده آمیخته سیاه دانه بوداده و روغن زیتون را به مدت یک دقیقه روی پیشانی خود مرهم کنند. ایـن آمیخته به آنان کمک می نماید تا از شر عطسه ها خلاص شوند.

برخی از بهبود گران طب سنتی بر ایـن باورند که سیاه دانه جویده شده و ترکیب شده با بزاق دهان سبب بهبود زگیل می شـود .

اشخاص مبتلا به سینوزیت بهتر هست در فصل پاییز هفته ای یک بـار از بخور سیاه دانه استفاده کنند.

استفاده سیاه دانه در وعده های غذایی جهت خانم های سردمزاجی که شیر آنان جهت نوزادشان کم هست اثر گذار هست و به مرور سبب افزوده شدن شیر آنان می شـود .

فوائد سیاه دانه در طب اسلامی

استفاده سیاه دانه در طب اسلامی اصرار شده هست و امامان و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) از فوائد آن جهت بهبود دردها نام برده اند.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم فرمود: “ما من داء إلا فی الحبه السوداء منه شفاء إلا السام” یعنی هیچ بیماری نیست مگر شفای آن در سیاه دانه هست جز مرگ.

امام رضا علیه السلام دربـار ه فوائد اعجاب انگیز سیاه دانه می فرماید:در سیاهدانه برکت است . در چهل چیز خداوند متعال برکت قرار داده ازحبوبات و جمادات سیاهدانه را بر گزیده است .

مطابق توصیه امام رضا علیه السلام سیاه دانه و بوییدن گل نرگس خصوصیت ایمنی در مساوی زکام را دارند. امام رضا (علیه السلام) می فرماید:وَلیشُمَّ النَّرجِسَ ؛ فَإِنَّهُ یأمَنُ الزُّکامَ ؛ وکذلِک الحَبَّهُ السَّوداءُ؛ ؛ گل نرگس ببویید؛ چون از زکام؛ ایمنی می‏بخشد و همین طور هست سیاه دانه.(۳)

خواص روغن سیاه دانه
خواص روغن سیاه دانه

 

سیاه دانه – فوائد روغن سیاه دانه – بهبود بیماری ها و تسکین سریع دردهای بدن با روغن سیاه دانه

فوائد روغن سیاه دانه

استفاده روغن سیاه دانه در برنامه غذایی در کم شدن قند خون؛ تعادل فشارخون؛ بهبود آرتروز و التهاب لثه مۆثر هست و کلیه و مجاری ادرار را تصفیه می نماید .

 تسکین روماتیسم با روغن سیاه دانه

یک فنجان روغن سیاه دانه را گرم کنید. سپس قبل از خواب آن را در محل درد بمالید و خوب ماساژ دهید. بعد محل مورد نظـر را با یک تکه پارچه پشمی باندپیچی کرده و استراحت کنید.

 فوائد و فوائد سیاه دانه در طب سنتی و ورژن های گیاهی بهبود ی

 سیاه دانه جهت بهبود سرگیجه و درد گوش :

یک قاشق مرباخوری عسل را با چند قطره روغن سیاه دانه آمیخته کـرده و هر صبح ناشتا؛ میل کنید. ایـن کار را حداقل تا ۱۱ روز ادامه دهید.

 سیاه دانه جهت بهبود اسهال :

یک قاشق غذاخوری سیاه دانه ی آسیاب شده را با نصف استکان عصاره ی تره تیزک (شاهی) آمیخته کـرده و بعد از صرف غذا در سه وعده میل نمایید.

 سیاه دانه جهت بهبود دیابت نوع ۲:

استفاده تنها ۲گرم سیاه دانه در روز مقدار قند خون و هموگلوبین گلیکوزیه (HbA1C) را کم شدن می دهد. همین طور قادر هست عملکرد سلول بتا را افزوده شدن داده؛ در حالی که پایداری به انسولین را کم می نماید .

سیاه دانه جهت بهبود عفو نت با هلیکوباکتر پیلوری:

فوائد ضد تشنجی سیاه دانه به طور سنتی شناخته شده است . بر طبق مطالعات به عمل آمده برخی بیماری ها چون صرع که در مساوی داروهای مدرن مقاوم هستند ؛ به راحتی با استفاده عصاره سیاه دانه قابل بهبود اند. چرا که ایـن دانه ها قادرند تشنج را به طور عجیبی کم شدن دهند.

سیاه دانه جهت بهبود فشار خون بالا:

اشخاص مبتلا به ایـن مساله می توانند تنها طی مدت دو ماه بهبود شوند. ضروری هست دوبـار در روز ۱۰۰ و ۲۰۰ میلی گرم عصاره سیاه دانه را استفاده کنند.

سیاه دانه جهت بهبود آسم:

آزمایشات انجام شده بر روی تعداد زیادی حیوانات مبتلا به آسم به روشنی نشان می دهد که اثرات سیاه دانه (همراه با آویشن) نتایج خیلی چشمگیری را نسبت به داروهای معمولی دارد.بنابر دیگر آزمایشات نوشیدن آب جوشیده به همراه عصاره سیاه دانه اثرات خیلی مطلوبی را جهت اشخاص مبتلا به آسم و راههای هوایی آنان دارد.

سیاه دانه جهت بهبود سرطان روده بزرگ:

این سرطان پیشرفت یافته را می توان با استفاده ازعصاره سیاه دانه به راحتی متوقف کـرده و از استفاده داروهای شیمیایی ضرردار در امان ماند. تحقیقات دامی نشان می دهد که روغن سیاه دانه بدون داشتن عوارض جانبی؛ اثرات عجیبی را بر روی موشهای سرطانی داشته است .

سیاه دانه جهت بهبود جهت بهبود ریز ش مو

خواص روغن سیاه دانه
خواص روغن سیاه دانه

بهبود و ممانعت از ریزش مو با سیاه دانه – بازگشت موهای ریخته با سیاه دانه – فوائد سیاه دانه جهت پوست و مو

جهت ممانعت از ریزش موها و رویاندن موهای ریخته شده؛ پودر سیاه دانه و حنا را در روغن سوسن آمیخته کـرده و بر سر ضماد کنید.

مطالب مرتبط:

سیاه دانه جهت جوانی و قشنگی پوست

مالیدن جوهر سیاه دانه بر صورت سبب جوان شدن پوست صورت می شـود .در برخی متون طب سنتی به ایـن نکته اشاره شده که استفاده موضعی از تخم سیاه دانه و روغن کنجد جهت بهبود جوش های زیرپوستی خیلی اثر گذار است . ایـن بهبود گران جهت ساخته ایـن ترکیب به بیماران شان توصیه می کنند روغن کنجد و پودر سیاه دانه را با یکدیگر ترکیب کـرده و آن را روی پوست صورت ماسک کنند. استفاده از ایـن ترکیب به مدت ۲ هفته به بهبود جوش های زیرپوستی منجر می شـود ؛ ولی وقت استفاده از ایـن ترکیب می بایست مراقب بود کهبیشتر از حد از ایـن روغن روی پوست استفاده نکنید چرا که استفادهبیشتر از حد از انواع روغن ها سبب بسته شدن منافذ پوستی می شـود . جهت استفاده از ایـن ترکیب می بایست سرانگشتان تان را اندکی به ایـن روغن آغشته کنید و روی پوست تان ماساژ دهید.

 سیاه دانه جهت بهبود و ترک اعتیاد:

سیاه دانه قادر بوده ۳۵ فرد معتاد را که به طور زیاد مدت اسیر دام مواد مخدر بوده اند؛ نجات دهد.

سیاه دانه جهت بهبود ناراحتی های کبدی :

مقداری از پودر سیاه دانه را با گیاه صبر زرد ( آلوئه ورا ) و عسل آمیخته کـرده و هر صبح ناشتا؛ به مدت هفت روز یک قاشق مرباخوری از آن را میل کنید.

همین طور همچنین می توانید روغن سیاه دانه را که در حال جوش است؛ با غنچه ی برگ های بید (برگ های کوچک ) آمیخته کـرده و پیش از خواب یک قاشق مرباخوری از آن را به مدت یک هفته میل کنید

سیاه دانه جهت بهبود سردرد و میگرن :

نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده؛ آمیخته کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر هست کمی عسل خالص اضافه کنید). یک فنجان از ایـن معجون دارویی را همچنین می توانید در وقت آغاز سردرد و میگرن بنوشید. با روغن سیاه دانه؛ گیجگاه و شقیقه خویش را چرب کنید تا از سردرد خلاص شوید.

همین طور بخوانید : واکنش بازیگران به درگذشت پدر نگار جواهریان + اینستاپست

سیاه دانه جهت بهبود درد و ناراحتی های کلیوی :

یک استکان سیاه دانه را در یک لیتر آب بجوشانید و با عسل شیرین کنید و به مدت یک هفته؛ صبح ناشتا آن را میل نمایید.همین طور همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری سیاه دانه آسیاب شده را با نصف لیوان روغن زیتون آمیخته کـرده و به صورت ضماد (یعنی مثل پماد روی یک تکه پارچه تمیز) در آن قسمت از کلیه که احساس درد می کنید بگذارید. ایـن عمل را روزانه یک بـار و به مدت پنج روزادامه دهید.روزانه مقداری جعفری را در یک لیوان آب بجوشانید و هفت قطره روغن سیاه دانه را به آن افزوده و صبح و شب یک فنجان میل کنید. ایـن کار را به مدت پنج روز ادامه دهید.

سیاه دانه جهت تقویت قوای جنسی

خواص روغن سیاه دانه
خواص روغن سیاه دانه

سیاه دانه راه تقویت قوای جنسی طب سنتی – افزوده شدن بـار وری با سیاه دانه – فوائد سیاه دانه – بهبود بیماری ها با سیاه دانه

مالیدن جوهر سیاه دانه بر کمر سبب تمدد اعصاب شده و قدرت جنسی را افزوده شدن می دهد.

سیاه دانه جهت بهبود بی اختیاری ادرار:

پوسته تخم مرغ را بعد از شستن کامل ؛ با گرما مقداری تفت دهید و با مقداری سیاه دانه آمیخته کـرده و بکوبید تا کاملا نرم شود. یک قاشق چایخوری از ایـن آمیخته را در یک لیوان شیر ریخته و آن را به بزنید و صبح و شب؛ به مدت یک هفته میل کنید.

سیاه دانه جهت بهبود دل پیچه و درد های روده ای:

به مقدار مساوی زیره و نعنا و انیسون را بجوشانید و هفت قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه کنید. سپس با عسل خالص آن را شیرین کـرده و در موقع دل پیچه و دل درد آن را بنوشید.

سیاه دانه جهت بهبود درد رحم

جهت بهبود درد رحم و زایمان؛ پودر سیاه دانه را با عسل و روغن آمیخته کرده ؛ میل کنید.

سیاه دانه جهت بهبود جوش های چرکی

همچنین اگر در گروه جوان هایی قرار دارید که از دست جوش های التهابی و ترشحات چرکی آن رنج می برید؛ همچنین می توانید با استفاده از خمیر سیاه دانه جهت بهبود ایـن جوش ها که معمولا بعد از بلوغ در نوجوانان به وجود می آید و در برخی مسائل تا جوانی اشخاص ادامه پیدا می نماید ؛ اقدام کنید. جهت ساخته ایـن خمیر ضروری هست ۲ قاشق پودر سیاه دانه را با مقداری سرکه ترکیب کـرده و آن را روی صورت خود ماسک کنید. ایـن ترکیب کمک می نماید جوش های التهابی و چرکی به مرور خشک و برطرف شوند.

سیاه دانه جهت بهبود تب :

همچنین اگر مقداری سیاه دانه را بکوبید و با کمی سکنجبین میل نمایید؛ تب را برطرف می نماید .

فوائد سیاه دانه و عسل

فوائد سیاه دانه معجون سیاه دانه و عسل مشهور به معجون دوسین از داروهای آسان و در عین حال اثر گذار ی هست که از قدیم در طب سنتی محبوب بوده و جهت بهبود بیماری های متفاوتی از آن استفاده می شده است . این معجون فوائد خیلی زیادی دارد که در ایـن مطلب به بخشی از آنان اشاره می کنیم.

خواص روغن سیاه دانه
خواص روغن سیاه دانه

سیاه دانه – فوائد سیاه دانه و عسل جهت سلامت ی بدن – بهبود سیرع سرماخوردگی با سیاه دانه و عسل

۱-از اصلی ترین فوائد معجون سیاه دانه ایـن هست که سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید

۲- جهت بهبود سرماخوردگی های پی در پی سودمند است .

۳-در بهبود تب های بلغمی و سوداوی اثر دارد.

۴-ادرارآور هست و جهت مردان مبتلا به پروستات سودمند است . همین طور عفو نت های ادراری را بهبود می نماید .

۵- جهت بهبود سردرد هایی که مرتبط با مزاج سرد هستند سودمند است .

۶-مالیدن ایـن ترکیب به پوست جهت بهبود جوش های بلغمی سودمند است . مد نظر داشته باشید که جوش های بلغمی بدون التهاب؛ زیرپوستی و سفت هستند و استفاده از ایـن ترکیب جهت جوش های قرمز و پرالتهاب نتیجه عکس خواهد داد و وضع پوست خود بدتر می شود .

۷-اثر خوبی بر دستگاه گوارش و انگل های روده دارد.

۸- نفخ معده و دل درد های ناشی از آن را بهبود می نماید .

۹- جهت جلوگیری و بهبود زخم معده اثر گذار است .

۱۰- جهت بهبود بیماری های پوستی پیسی و لک سودمند هست.

۱۱-می تواند سنگ های کلیه و مثانه را از بین ببرد.

۱۲-در روزهای پایانی بـار داری به کنترل درد و افزوده شدن توان و پایداری مادران وقت زایمان کمک می نماید . مد نظر داشته باشید قطعا با مشورت پزشک زنان و یا کارشناس طب سنتی از ایـن معجون استفاده کنید.

۱۳- سبب افزوده شدن شیر مادران شیرده می شـود .

۱۴- از مبتلا شدن به بیماری های مزمن و سرطان ممانعت می نماید چون اثر معجون سیاه دانه به مدت زیاد در بدن باقی می ماند

۱۵-سبب کم شدن عوارض داروهای شیمی بهبود ی بر کلیه ها می شـود .

۱۶- با طبع گرم خیلی انرژی زا و سبب از بین رفتن افسردگی می شـود .

۱۷-استفاده یک قاشق مرباخوری از ترکیب روغن سیاه دانه و عسل خالص به نسبت مساوی سبب بهبود اضطراب و تپش های قلب و تنظیم ضربان قلب می شـود .

۱۸- سیاه دانه دارای ماده ای هست که در بدن تولید انتی هیستامین می نماید به همین دلیل جهت بهبود حساسیت و آسم خیلی سودمند است .

۱۹- افزوده شدن دهنده طبیعی میل جنسی

۲۰- افزوده شدن تعداد اسپرم و بهبود نابـار وری حاصل از کمبود تعداد اسپرم است .

حالا خودتان قضاوت کنید که فوائد سیاه دانه چقدر می تواند معجزه گر باشد.

خواص روغن سیاه دانه چیست ؟
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.