عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

خواص عرق رازیانه چیست؟

خواص عرق رازیانه چیست؟Reviewed by سجاد on Oct 21Rating: 5.0

خواص عرق رازیانه چیست؟

خواص عرق رازیانه
خواص عرق رازیانه

در این مقاله می خواهیم شما را به خواص بیشتر گیاه رازیانه آشنا کنیم ازفوائد این تا طریقه مصرف و غیره در این مقاله به شما توضیح کامل داده شده است شما می توانید با مطالعه کامل این مقاله اطلاعات لازم را در مورد این گیاه کسب نمایید .

خواص عرق رازیانه,خواص عرق رازیانه با عسل,خواص عرق رازیانه برای لاغری,خواص عرق رازیانه در طب سنتی,خواص عرق رازیانه برای پوست,خواص عرق رازیانه در تنبلی تخمدان,خواص عرق رازیانه در بارداری,خواص عرق رازیانه برای خانمها,خواص عرق رازیانه برای کیست تخمدان,خواص عرق رازیانه برای چشم,فواید عرق رازیانه با عسل,خاصیت عرق رازیانه با عسل,خواص عرق رازیانه و لاغری,فواید عرق رازیانه برای لاغری,خاصیت عرق رازیانه

مطلب مرتبط :

فوائد عرق گیاهی رازیانه

بازکننده گرفتگی های کبد , شیر‌افزا و قاعده آور؛ تقویت هورمونهای زنان ؛ ضد ضعف مفاصل ؛ ضد سرفه و خون ریزی سینه ؛ خونساز سودمند جهت دردهای پهلو

طریقه استفاده عرق رازیانه

بعد از هر غذا یک استکان میل شود .

طبع عرق رازیانه

طبیعت رازیانه گرم است

فوائد رازیانه

مطالب مرتبط:

۱. گیاه رازیانه از نظـر طب قدیم ایران گرم و خشک است‌. ریشه رازیانه گرم‌تر از بقیه قسمت‌های گیاه است‌.
۲. رازیانه اثر زیاد کنده شیر را در خانم ها شیرده دارد و بدین منظور می‌توان از دم‌کرده رازیانه استفاده کرد‌.
۳. اشتها‌آور و م پر قدرت است‌.
۴. نفخ و گاز معده را از بین می‌برد.
۵. قاعده‌آور است .
۶. برگ‌های رازیانه ادرار‌آور است‌.
۷. جوشانده ریشه رازیانه ملین مسهل است‌.
۸. روغن تخم رازیانه کرم روده را از بین می‌برد‌.
۹. حالت تهوع را بر طرف می‌کند‌.
۱۰. جهت برطرف کردن آسم‌؛ سرفه و تنگی نفس از دم‌کرده تخم رازیانه به مقدار سه فنجان در روز استفاده کنید‌.
۱۱. جهت از بین بردن اسهال رازیانه را با زیره سبز به نسبت مساوی دم کرده و به مریض بدهید‌.
۱۲. می‌توان از رازیانه داروی ضد نفخ به‌صورت زیر ساخته کرد‌:
۵ گرم پودر انیسون و ۵ گرم پودر زیره کرمان‌؛ ۵ گرم پودر تخم گش و ۵ گرم پودر رازیانه را با آمیخته کرده در یک لیتر آب جوشیده بریزید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید سپس آن را صاف کرده و کم کم بنوشید‌.
۱۳. رازیانه به علت داشتن هورمون زنانه پیشرفت دخترها را جلو می‌اندازد‌.
۱۴. رازیانه مغز را فعال می‌کند‌.
۱۵. ریشه رازیانه دارای کومارین Coumarin می‌باشد‌. چون ایـن ماده رقیق‌کننده خون هست پس آنهائی که مبتلا به تصلب شرائین یا انسداد رگ‌ها هستند می‌توانند از جوشانده ریشه رازیانه استفاده کنند‌.
۱۶. دردهای مفاصل را برطرف می‌کند‌.
۱۷. اشتها را زیاد می‌کند‌.
۱۸. جهت از بین بردن درد آرتروز روغن رازیانه را در محل درد بمالید‌.

طریقه استفاده رازیانه

دم کرده رازیانه‌: مقدار یک قاشق چایخوری رازیانه را کوبیده و در یک لیوان آب جوشیده بریزید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید.

دم کرده برگ رازیانه: ۳۰ گرم برگ رازیانه را در یک لیتر آب جوشیده ریخته و به مدت ده دقیقه دم کنید. ایـن دم کرده م پر قدرت اعصاب بوده و هضم غذا را سریع می‌کند.

  • طریقه استفاده رازیانه جهت از بین بردن بوی بد دهان و بهبود گلودرد

به ایـن منظور می‌توان رازیانه را قرقره کرد یا بذر آن را داخل دهان گذاشت و چند دقیقه جوید. به ایـن منظور بعد از غذا چند دانه رازیانه را در دهانن خود نگه دارید و آهسته آب آن را که در دهان جمع می‌شود؛ فرو ببرید.

  • طریقه استفاده رازیانه جهت بهبود چین و چروک صورت

جهت استفاده موضعی و بهبود چین و چروک و تازگی و طراوت پوست صورت؛ ابتدا دانه‌های رازیانه را پودر کنید و یک قاشق مرباخوری از آن را در نصف لیوان آب جوشیده به مدت یک ساعت دم کنید. سپس دم کـرده آن را صاف و با عسل و ۱ قاشق غذاخوری مهست شیرین آمیخته و به مدت ۲۰ دقیقه ایـن آمیخته را روی صورت قرار دهید.

  • طریقه استفاده رازیانه جهت ساخته روغن رازیانه

جهت ساخته روغن رازیانه؛ ۱ قاشق غذاخوری پود تخم رازیانه را با ۱ فنجان روغن خوراکی (روغن زیتون؛ روغن کنجد یا روغن آفتابگردان) در شیشه‌ای در بسته بریزید و در دمای محیط حدود ۱۰ روز قرار دهید. بعد از ان ایـن مایع را با تنظیف (پارچه توری نازک) صاف کنید. روغن حاصل به رنگ سبز روشن خواهد بود. آن را در ظرف شیشه‌ای و دربسته در یخچال نگهداری کنید. روغن رازیانه جهت دفع موهای زائد و تسکین دردهای مفصلی کاربرد دارد.

مضرات رازیانه

اگرچه بیشتر اشخاص مشکلی با استفاده رازیانه ندارند ولی در برخی از مسائل می بایست از استفاده ایـن گیاه خودداری کرد. برخی از اشخاص ممکن است به برخی از مواد حساسیت داشته باشند. به همین خاطر می بایست از استفاده دانه‌های رازیانه اجتناب کنند. به خاطر سطح پتاسیم بالایی که در رازیانه وجود دارد کسانی که مبتلا به بیماری کلیوی هستند می بایست استفاده آن را محدود سازند. کسانی که از مسدود کننده‌های بتا استفاده می‌کنند می بایست از استفاده رازیانه خودداری نمایند.

رازیانه به دلیل طبع گرمی که دارد پس جهت گرم مزاجها خوب نیست و اینگونه اشخاص باید آنرا با سکنجبین استفاده کنند . استفاده زیاد رازیانه معده راسست کـرده و سبب تشنج عضلانی و توهم می شود .
تمام قسمت ‌های متفاوت ایـن گیاه یعنی دانه؛ برگ و ریشه آن خوراکی است ؛ ولی روغن به دست آمده از دانه‌ های رازیانه؛ سمی هست و حتی مصرفف کم آن؛ سبب ایجاد دانه ‌های پوستی؛ مسائل تنفسی و حالت تهوع می گردد.

خواص عرق رازیانه چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.