عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

درمان موهای زائد با طب سنتی

درمان موهای زائد با طب سنتیReviewed by سجاد on Oct 21Rating: 5.0

درمان موهای زائد با طب سنتی چگونه انجام می شود؟

بهبود موهای زائد با طب سنتی
بهبود موهای زائد با طب سنتی

در این مطلب می پردازیم به اینکه درمان موهای زائد با طب سنتی چطوری میشه از بین برد در این صفحه به طور کامل نوشته شده است با مراجعه به همین صفحه و مطالعه دقیق آن می توانید موهای زائد خود را از بین ببرید .

رمان موهای زائد با طب سنتی,درمان موی زائد با طب سنتی,درمان موی زاید با طب سنتی,درمان موهای زاید با طب سنتی,درمان موهای زاید بدن با طب سنتی,درمان موی زاید صورت با طب سنتی,درمان موهای زائد صورت باطب سنتی,درمان مو زائد با طب سنتی,درمان موهای زاید صورت با طب سنتی,درمان موهای زائد صورت با طب سنتی,درمان موهای زاید صورت در طب سنتی,رفع موهای زاید صورت در طب سنتی,رفع موهای زاید صورت با طب سنتی

مطلب مرتبط :

 

به طور کلی جهت از بین بردن موهای بدن؛ دو انتخاب خواهید داشت:

روشهای موقت

روشهای دائم

روشهای مزمان رفع موهای زائد بدن حاوی استفاده از تیغ؛ کرم‌های موبر؛ موم؛ اپلاسیون و … هست و روشهای دائمی از بین بردن  موهای اضافی حاوی لیزر و الکترولیز می‌باشد که همان گونه که ذکر شد پرهزینه می‌باشند. اما روش‌هایی وجود دارند که با استفاده از آنها؛ می‌توانید تا حدودی به نتایج دلخواه برسید که اما هزینه زیادی را جهت شما در پی نخواهند داشت.

در ایـن مطلب روش‌های سنتی حذف دائم موهای زائد بدن را که می‌توانید در منزل مورد استفاده قرار دهید؛ ارزیابی شده هست ولی پیش از آن می بایست بدانید که مو؛ نقش حفاظت ی جهت پوست بدن دارد؛ و تنها در صورتی دیگر پیشرفت نخواهد کرد که فولیکول آن تخریب شده باشند. (عملی که در لیزر و الکترولیز انجام می‌شود).

حذف موهای زائد با طب سنتی و گیاهان

  • سنگ پا جهت از بین بردن مو زائد

خلل و فرجی که بر روی سنگ پا وجود دارد می‌تواند جهت از بین بردن و تخریب فولیکول‌های مو مورد استفاده قرار گیرد.

بعد از اینکه سطح مورد نظـر را با صابون یا بقیه نرم کننده‌ها پوشاندید؛ به آرامی و بدون فشار بسیار زیاد سنگ پا را بر روی پوست ناحیه بکشید. دقت کنید که عدم استفاده از نرم کننده (مثل صابون) و یا فشار بسیار زیاد بر ناحیه می‌تواند سبب پوسته پوسته شدن بدن و همین طور ایجاد جوش و لکه های قرمز در سطح پوست شود. استفاده منظم از سنگ پا در زمان حمام کردن و شستشوی بدن می‌تواند به مرور زمان سایز موهای زائد را کم و حتی به کلی از بین ببرد.

مد نظر داشته باشید که استفاده از سنگ پا جهت نواحی بدن که پوست نازک و حساس دارند (مثل زیربغل؛ صورت و نواحی تناسلی) مناسب نمی‌باشد.

  • از بین بردن موهای زائد گرد نخود و پودر زردچوبه

استفاده از ایـن روش در هندوست ها خیلی وسیع است . اما مردم مکانی در برخی از نواحی ایران از ایـن شیوه‌ی سنتی جهت از بین بردن موهای زائد در کودکان استفاده می‌کنند. اعتقاد بر ایـن هست که همچنین اگر مخلوطی از گرد نخود به همراه زردچوبه و شیر آغوز را بر روی پوست کودک یا نوزاد قرار دهند؛ در آن نواحی مو پیشرفت نخواهد کرد.

اما ایـن روش تنها از طریق تجربه بدست آمده هست و انجام تحقیقات علمی در ایـن زمینه ضروری به نظـر می‌رسد.

فرمول استفاده از ایـن شیوه اینگونه هست که مخلوطی از زردچوبه؛ کشک (یا شیر) و پودر نخود را جهت مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست قرار می‌دهند تا کاملا خشک شود و بعد از خشک شدن؛ در جهت مخالف رویش موهای بدن آمیخته را بر می‌دارند. بعد از آن جهت نرم شدن پوست می توانید از کرم‌ها و کارهای نرم کننده و مرطوب کننده استفاده کنید. بکار گیری ایـن روش یک تا دوبـار در هفته ضروری می‌باشد.

  • چای نعناع جهت حذف مو زائد 

گاهی اوقات عدم تعادل هورمونی در بدن سبب افزوده شدن رشد موهای زائد و ضخیم می‌شود و یکـی از مهمترین هورمون‌ها؛ آزمایش وسترون است . ایـن هورمون که علت اصلی ایجاد صفات مردانه می‌باشد می‌تواند در برخی از زنان بیشتر از مقدار طبیعی وجود داشته باشد.

چای نعناع می‌تواند سبب کم شدن مقادیر هورمون آزمایش وسترون در بدن شود و در نتیجه منجر به کم شدن رشد موهای زائد شود. نوشیدن یک فنجان چای نعناع در صبح جهت رسیدن به نتیجه مطلوب‌تر توصیه می‌شود.

* همیشه قبل از استفاده موادی که بر سطح هورمونی اثر می‌گذارند با پزشک مشورت کنید.

  • بهبود مو زائد با ترکیب عسل؛ لیمو و شکر 

یک موم خانگی! که به راحتی ساخته می‌شود و می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. همچنین اگر از کرم‌ها و موم‌های تجاری جهت حذف موهای دست و پا استفاده می‌کنید؛ می‌توانید به جای آن‌ها از ترکیب عسل؛ آب لیمو و شکر استفاده کنید.

این مواد را به نسبت ۶:۱:۳ (به ترتیب) با ترکیب کنید. (یعنی ۳ قاشق عسل؛ ۱ قاشق آب لیمو و ۶ قاشق شکر) و بعد از اینکه خوب آنان را آمیخته کردید؛ آمیخته بدست آمده را داخل مایکروفر و یا یک ماهیتابه قرار دهید تا خوب گرما ببیند و به حالت ژل مثل تبدیل شود. بعد از خنک شدن می‌توانید از ایـن موم استفاده کنید.

لایه نازکی از موم ساخته شده را بر روی پوست قرار دهید و یک پارچه روی آن بکشید. بعد از چند دقیقه؛ موم را در جهت خلاف پیشرفت موهای ناحیه بکشید. موضع را با آب گرم شست و شو دهید و جهت نرم شدن پوست؛ از کارهای نرم کننده و مرطوب کننده استفاده کنید.

  • کاغذ سمباده جهت بهبود مو زائد 
مطالب مرتبط:

استفاده از ایـن روش شبیه شیوه سنگ پا به هیچ عنوان در نواحی با پوست حساس توصیه نمی‌شود و ممکن است در برخی اشخاص ایجاد حساسیت نماید و یا دردناک باشد.

جهت بکارگیری ایـن روش؛ کاغذ سمباده نرم را انتخاب کنید و به آرامی بر روی پوست بکشید؛ همین طور به جای اینکه از کاغذ سمباده نرم استفاده کنید می‌توانید از کیسه حمام (در کنار لیف) استفاده کنید. هیچزمان کیسه حمام یا کاغذ سمباده را بر روی پوست صورت نکشید. ایـن روش ممکن است در برخی نواحی موهای زیادی را حذف نکند ولی میتواند تا حدودی اثر بخش باشد.

در بکارگیری روشهای ذکر شده جانب احتیاط را رعایت کنید و صبور باشید؛ جهت اینکه نتیجه‌ی کار را ببینید ممکن است ضروری باشد ماه‌ها به طور منظم ایـن روش‌ها را مورد استفاده قرار دهید. روش‌هایی که در ایـن مطلب گفتیم سال‌ههست که در بین اقوام متفاوت در دنیا مورد استفاده قرار گرفته و کمترین عوارض جانبی و کمترین هزینه را جهت شما دربرخواهد داشت.

درمان موهای زائد با طب سنتی
درمان موهای زائد با طب سنتی

 

ماسک زردچوبه جهت از بین بردن موهای زائد صورت و بدن

از بین بردن موهای زائد با ماسک زردچوبه و آرد نخود

طرز ساخته :

۲ قاشق غذاخوری آرد نخود را در یک کاسه بریزید

۱ قاشق غذا خوری خامه شیر تازه اضافه کنید

۲ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل اضافه کنید

۱ قاشق غذاخوری روغن خردل اضافه کنید

۱ قاشق غذا خوری گلاب بریزید

کمی زردچوبه بریزید و سپس همه مواد را آمیخته کنید تامثل خمیر شود. ایـن ماسک  را بر روی پوستی که موهای زائد دارد می مالیم ۲۰ دقیقه بعد که خشک شد جهت خلاف رشد مو با آب سرد می شوئیم هر یک از ایـن ماسک ها را چند بـار در هفته استفاده کنید

همین طور بخوانید : رژیم خیار جهت لاغری در ۷ روز + دستور

ورژن طب سنتی جهت از بین بردن موهای زائد با کمک مورچه ها

در برخی از متون سنتی به ایـن موضوع اشاره شده که طِلا کردن مورچه های کشته شده روی پوست می تواند به از بین رفتن موهای زائد در بدن کمک نماید . به ایـن ترتیب در زمان های قدیم جهت از بین بردن موهای زائد؛ مورچه ها را می کشتند و می سابیدند و آنان را روی پوست می مالیدند و مانع رشد موهای زائد در بدن می شدند. ایـن شیوه در شرایطی که فرد پیش از ایـن جهت از بین بردن موهای زائدخویش از شیوه های دیگر استفاده نکـرده باشد؛ در متون طبی توصیه شده است . در ایـن صورت فرد می تواند به از بین رفتن موهای زائد امیدوار باشد ولی کسانی که پیش از ایـن روش های دیگر را تجربه کـرده اند با تکرارکردن ایـن شیوه و طِلا کردن مورچه های سابیده شده روی پوست می توانند جهت از بین بردن موهای زائد اقدام کنند.

  از بین بردن موهای زائد با پوست گردو

درمان موهای زائد با طب سنتی
درمان موهای زائد با طب سنتی

ماسک پوست گردوی سبز برترین روش طب سنتی جهت از بین بردن موهای زائد

تعداد زیادی پوست گردو را بسوزانید. خاکستر حاصل شده را داخل آب بریزید ( یک قاشق غذاخوری خاکستر به همراه یک لیتر آب).اجازه دهید آمیخته به دست آمده ۱۲ ساعت بماند. یک پنبه را به ایـن ماده آغشته کـرده و به محل موهای زائد بزنید. ایـن کار را چندین بـار در روز (هر بـار ۱۵ دقیقه) تکرار کنید.

ماسک عدس قرمز جهت از بین بردن موهای زائد در خانه

 روش ساخته

نصف فنجان عدس قرمزرا چرخ کـرده تا پودر شود

۲ قاشق از پودر عدس را در کاسه بریزید

۱ قاشق خاک رس بریزید

۱قاشق چای خوری پودر چوب صندل بریزید

۲ قاشق عسل بریزید

خوب آمیخته کنید تا خمیر شود و این ماسک را بر روی پوستی که موهای زائد دارد می مالیم ۲۰ دقیقه بعد که خشک شد جهت خلاف رشد مو با آب سرد می شوئیم هر یک از ایـن ماسک ها را چند بـار در هفته استفاده کنید

روش سریع خانگی جهت از بین بردن موهای زائد

آمیخته ۳۰ گرم شکررا با ۱۰میلی لیترآب لیموی تازه در ۱۵۰ میلی لیتر آب حل کنید و خوب به بزنید وسپس آن را بر روی صورت روی موهای زائد بمالید به بعد از ۱۵ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید و بعد به آرامی مالش دهید ایـن کار را روزی یکبـار در هفته انجام دهید.

درمان موهای زائد با طب سنتی
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.