عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

دهقان فداکار درگذشت

دهقان فداکار درگذشتReviewed by سجاد on Dec 3Rating: 5.0

دهقان فداکار درگذشت

 دهقان فداکار درگذشت
دهقان فداکار درگذشت

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد اینکه دهقان فداکار درگذشت توضیحاتی را برای شما ارائه بدیم شما می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و توضیحات ذکر شده را مطالعه کنید. در ادامه با ما باشید.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز شامگاه شنبه با صدور اعلامیه تسلیت؛ از فـوت ‘ازبرعلی حاجوی’ مشهور به ‘دهقان فداکار’ در بیمارستان امام رضا (علیه السلام) تبریز خبر داد. دهقان فداکار به خاطر مـوارد مغزی و ریوی ابتدا به مدت چند روز در بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان میانه؛ زادگاه وی؛ بستری بود و سپس برای بازبینـی زیـادتر به بیمارستان امام رضا(علیه السلام) تبریز منتقل شده بود. مردم ایران با قصه ریز علـی مشهور به ‘دهقان فداکار’ در کتاب های درسی دوره دبستان به واسطه متوقف کردن قطار و نجات جان مسافران سال‌هاست که آشنا می باشند . ‘ازبرعلی حاجوی’ از شهروندان میانه هست که به دلیل ایثار و از خودگذشتگی در متوقف کردن قطار پر از مسافر در راه ریزش کوه مشهور شد. در آن زمان؛ روزنامه نگاران و تاریخ نگاران به غلط نام و فامیل وی را ‘ریزعلی خواجوی’ ثبت کردند.

مطالب مرتبط:

وی ۵۵ سـال پیش در سن ۳۲ سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد؛ متوجه مسدود شدن راه قطار به علت ریزش کوه شد و در آن هنگام برای نجات قطار و مسافرانش ؛ کت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد.
به گفته او پـس از توقف قطار؛ مردم ناراضی از قطار پیاده شده و او را کتک زدند تا اینکه او آنان را متوجه تهدید ی که در انتظارشان بود؛ کرد؛ پـس از آنکه مسافران با چشم خود ریزش کوه را دیدند از او تشکر و عذرخواهی کردند. دهقان فداکار؛ فرزند علـی اصغر در سـال ۱۳۰۹ شمسی در یکـی از روستاهای شهرستان میانه در ۱۶۰ کیلومتری جنوب تبریز به دنیا آمد.

مطلب مرتبط:

زن مطلقه ای که دنیا را فتح کرد و به شهرت و ثروت رسید

دست‌چینی از عکس‌های عجیب و دیدنی خبرگزاری‌ها

دهقان فداکار درگذشت
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.