عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

دلایل خرابی باتری ماشین در زمستان

دلایل خرابی باتری ماشین در زمستان

در این مطلب میخواهیم دلایل خرابی باتری ماشین در زمستان را مورد بررسی قرار دهیم یه دلیل اساسی می تواند باعث خراب شدن باتری خودرو در زمستان می‌شوند که این سه دلیل اساسی را در زیر شرح خواهیم داد.

دلایل خرابی باتری ماشین
دلایل خرابی باتری ماشین

سه دلیل اساسی خرابی باتری ماسین :

کم شدن ظرفیت باتری، برق بیشتری که موتور استارت از باتری می‌گیرد و برق اضافی که لوازم برقی از باتری می‌گیرند. اما روشن‌ ماندن چراغ‌های درون خودرو برای زمان‌های کوتاه مساله جدی تهیه نمی‌کند.

هنگامی که خودروی خود را روشن می‌نمایید موتور استارت برای چرخاندن موتور به شدت جریـان بیشتری احتیاج دارد. در شرایط عادی باتری خودروی شما از این مقوله هیچ شکایتی نمی‌کند چون توانایی عرضه شدت جریـان بالا در مدت وقـت کوتاه، یکـی از نقاط قوت فناوری خیلی قدیمی باتری اسید سربی می باشد.

مطالب مرتبط:

اما یک باتری که مدت بیشتری از عمر آن قبلی است، احتمال دارد در زمستان با مـوارد زیادی روبرو شود و حتی چنان چه ظرفیت باتری با گذشت وقـت کم شدن نیافته باشد، دمای صفر درجه یا پایین صفر درجه می‌تواند ظرفیت یک باتری کاملا نو را در میزانی زیـر بیاورد که نتواند شدت جریـان مورد نیاز موتور استارت را تامین نماید .

وقتی به ارقام حیاتی یک باتری نگاه می‌نمایید ، قدرت استارت باتری در حالت سرد به صورت یک عدد بیان می‌شود که بیانگر میزان شدت جریـان ی است که باتری می‌تواند در حالت سرد عرضه دهد. هر چقدر این عدد بالاتر باشد نشان می‌دهد که باتری مذکور می‌تواند نسبت به یک باتری که عدد پایینتری دارد، جریـان زیادتری را تأمین نماید . به عبارت دیگر، این باتری در هوای سرد که از ظرفیت آن کاسته می‌شود، عملکرد بهتری خواهد داشت.

در بعضـی مسائل به زمینه در هوای بسیار سرد، موتور استارت خودرو نسبت به حالت عادی نیاز به شدت جریـان زیادتری پیدا می‌کند که مساله را حادتر می‌کند. مساله اینجاست که وقتی هوا سرد است غلظت روغن موتور زیـادتر می‌شود به ویژه چنان چه از روغن موتور با درجه گرانروی ثابت بهره گیری نمایید که درجه گرانروی متغیر برای هوای سرد و گرم نداشته باشد. وقتی غلظت روغن افزوده شدن می‌یابد چرخاندن موتور دشوارتر خواهد بود که درسرانجام باعث می‌شود موتور استارت شدت جریـان زیادتری استفاده نماید .

رانندگی در زمستان نیز اغلب فشار زیادتری به باتری تحمیل می‌کند چون وقتی که روزها کوتاهتر و شانس نامساعدبودن هوا زیـادتر باشد بهره گیری از وسایل برقی مثل چراغ‌های جلو و برف‌پاک‌کن‌ها افزوده شدن می‌یابد که برق زیادتری استفاده می‌کنند. ضمناً فن بخاری نیز احتمالا بطور پیوسته روشن می باشد.

در این وضعیت  سیستم شارژ خودروی شما خیلی سخت می‌تواند برق مورد نیاز خودرو را تامین نماید، اما در صورتی که دینامی با عملکرد بالا داشته باشید. از آنجایی‌که در این شرایط به خاطر سردی هوا از ظرفیت باتری نیز کاسته شده است، عمر باتری کم می شود.

خب دوستان به پایان این مطلب رسیدیم . امیدواریم مورد توجه شما قرار گزفته باشد . از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم

 

دلایل خرابی باتری ماشین در زمستان
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.