عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

راه های مدیریت حجم اینترنت

راه های مدیریت حجم اینترنت 

راه های مدیریت حجم اینترنت بسیار زیاد هستند که در این مطلب میخواهیم به بررسی چند روش مختلف مدیریت حجم اینترنت بپردازیم .امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد و بتوانید از روش های آن برای مدیریت حجم اینترنتتان استفاده نمایید . با ما همراه باشید.

 

راه های مدیریت حجم اینترنت
راه های مدیریت حجم اینترنت

علی‌رغم کوشش برای تغییر استفاده اینترنت به مدل غیر حجمی(نامحدود)، کماکان استفاده درست حجم اینترنت، به ویژه برای کاربران موبایلی از ارزش بیشتری برخوردار است؛ به این منظور سامانه‌هایی برای بازبینی میزان استفاده کاربران اینترنت وجود دارد و مشترکان می‌توانند با بهره گیری از آنان استفاده خود را مدیریـت کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اگرچه با تعرفه‌های تازه اینترنت ثابت در حال حرکت از حجم های محدود به اینترنت غیر حجمی  با سیاست استفاده عادلانه هستیم‌ ولی کماکان استفاده درست حجم اینترنت، به ویژه برای کاربرانی که عمده استفاده آن ها  اینترنت همراه است، از ارزش بیشتری برخوردار بوده و کاربران نیز به دنبال این می باشند که با استفاده از روش هایی بر میزان استفاده خود از حجم اینترنت، مدیریـت داشته باشند.

پس در حالی که یکـی از دغدغه‌های کاربران گوشی‌های هوشمند بهره گیری از اینترنت و میزان استفاده آنهاست و بعضـی از کاربران احتمال دارد از استفاده بیش از حد سایز اینترنت خود شکایت داشته باشند و حتی بعضـی از شرکت‌ها و اپراتورها را به کم‌فروشی متهم کنند، مسوولان وزارت رابطه ات و فناوری اطلاعات در جـواب به این اعتراضات، سریع بالای اینترنت اشاره می‌کنند که احتمال دارد باعث شود کاربر تصور کم‌فروشی داشته باشد.

اما همیشه یکـی از دلایل استفاده بی‌رویه اینترنت در گوشی‌های هوشمند فعال بودن نرم افزار های کاربردی که با اینترنت فعالند در پس‌زمینه‌ی موبایل است؛ در حالی که احتمال دارد کاربر از این برنامه ها  بهره گیری نکـرده و یا به ندرت با آن برنامه کار کنند.

مطالب مرتبط:

پس توصیه‌ای که همیشه از طرف مسئولان و متخصصین برای ممانعـت از تصور حجم ‌خوری داده می‌شود این هست که این برنامه‌ها را غیرفعال نمایید . به این ترتیب با غیرفعال شدن برنامه‌ها و نرم افزار های اینترنتی که از آنان بهره گیری نمی‌شود یا به‌روزرسانی اتوماتیک این برنامه‌ها، می‌توان تا حد بیشتری استفاده اینترنت گوشی‌های هوشمند را مدیریـت کرد.

مسوولان در مـورد تصور حجم ‌خوری اینترنت از طرف اپراتورهای ارائه‌دهنده معتقد هستند این اصطلاح تعبیر درستی نیست، چون اکنون همـه امور اپراتورها به شکل هوشمند صورت می‌گیرد و به شکل دستی نمی باشد تا این توانایی وجود داشته باشد که سایز استفاده مشترک تغییر نماید . ولی آنچه باعث کاهش یا اتمام سریع حجم بسته‌های اینترنت می‌شود، بهره گیری مشترکان از فایل‌های ویدئویی هست که حجم اینترنت را با سرعتی خیلی بالا به انتهـا می‌رساند چون بهره گیری از فایل ویدئویی در همـه دنیا حجم پهنای باند بالایی را استفاده می‌کند.

از این جهت  سامانه‌هایی برای بازبینی میزان استفاده کاربران اینترنت در حوزه‌های ADSL و اینترنت تلفن همراه راه‌اندازی شده و در سایت سازمان تنظیم مقررات رابطه ات قرار دارد؛ مشترکان از طریق این سامانه‌ها می‌توانند میزان دقیق استفاده خود را بازبینی کنند و روی میزان استفاده خود مدیریـت داشته باشند.

ضمناً هر یک از اپراتورها سامانه‌ای دارند که به واسطه‌ آن کاربران می‌توانند از طریق حساب کاربری خود به اطلاعات مختـلفی از جمله ریزمکالمات و میزان استفاده و باقی‌مانده بسته‌های خود دسترسی پیدا کنند و میزان استفاده اینترنت خود را به‌طور دائم مورد بازبینی قرار دهند.

جدای از این سه کد نیز در نظـر گرفته شده که هر یک از اپراتورها آنان را اعلام کـرده ‌اند تا کاربران با وارد کردن آنان بتوانند میزان استفاده و باقی‌مانده خود را بازبینی کنند. مشترکان می‌توانند با شماره‌گیری #۱۰۰* از اطلاعات اینترنت همراه سیم‌کارت همراه اول خود مطلع شوند؛ برای اخذ اطلاعات از اپراتور دوم یا ایرانسل نیز کد #۵۵۵* در نظـر گرفته شده می باشد. ضمناً مشترکان رایتل می‌توانند با شماره‌گیری #۱۴۴* اطلاعات مرتبط به بسته‌های اینترنتی خود را به دست آورند.

به پایان این مطلب رسیدیم امیدواریم شما هم بتوانید از این مطالب به صورت کاربردی و عملی استفاده نمایید و در مطالب دیگر این سایت ما را همراهی نمایید .

راه های مدیریت حجم اینترنت
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.