عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

روشن‌ بینی یعنی چی ؟

روشن‌ بيني یعنی چی ؟Reviewed by سجاد on Nov 14Rating: 5.0

روشن‌ بینی یعنی چی ؟

روشن‌ بینی یعنی چی ؟
روشن‌ بینی یعنی چی ؟

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد روشن بینی توضیحاتی را ارائه بدیم شما می توانید با در ادامه همراه ما باشید .

روشن‌بینی یعنی روشن دیدن و رسیدن به وضوح دید، در مورد جهان هستی و فلسفه‌ی خلقت و این‌که از کجا آمده‌ایم؟ به چه منظوری آمده‌ایم؟ به کجا می‌رویم و چه هدفی را دنبال می‌کنیم؟

روشن‌بینی یعنی چشم بصیرت پیدا کردن و توانایی درک معرفت یافتن و رسیدن به قابلیت خواندن کتاب جهان هستی که کتاب مبین و آیات آشکار خداوند است. روشن‌بینی نتیجه‌ی ارتباط و اتصال به شبکه‌ی مثبت است و چیزی نیست که بتوان بیهوده ادعای آن را داشت، نمی‌توان به زور به آن رسید و در دنیای عرفان و معرفت و شهود و اشراق قابل حصول است. بطور خلاصه یعنی دیدن آنچه چشم ظاهری از رویت آن عاجز است و نیاز به باز شدن چشم باطن است (چشم بصیرت)

در بعضی از مکاتب، تبعات اتصال به شبکه منفی را «روشن بینی» می‌خوانند و آن را وسیله‌ی قدرت نمایی و اعمال برتری بر دیگران قرار داده، موجب انحراف فکری برای خود و دیگران می‌شوند که در بحث «کمال و قدرت» و «شبکه‌های مثبت و منفی» به آن‌ها اشاره شده است و در این‌جا نیز اشاره‌ی مختصری به آن‌ها می‌کنیم.

– آن‌چه که نفوذ در حریم مقدس دیگران باشد؛ مانند فکرخوانی،
مسخ و…

– آن‌چه که ستار‌العیوب بودن را نقض کند؛ مانند قدرت شخصیت‌خوانی، برملا کردن عیب و اسرار دیگران و…

مطالب مرتبط:

– آن‌چه که اختیار انسان را نقض کند؛ مانند قدرت مسخ دیگران و واداشتن انسانها به کارهای دلخواه و…

– آن‌چه که حوادثی را به انسان تحمیل کند؛ مانند طلسم و جادو و تسخیر و…

– آن‌چه که عدالت الهی را نقض کند؛ مانند طالع‌بینی غیر واقعی بدون دانستن احوال کواکب و…

– آن‌چه که از طریق کار با غیر از خدا به‌دست می‌آید؛ مانند کمک گرفتن وهمکاری با روح، جن و… به‌جای خداوند (نقض پیمان ایاک‌نستعین)

امروزه روش ها و راههای تمرینی بسیاری وجود دارد که در جهت رسیدن به روشن بینی و فراآگاهی پیشنهاد می شود اما نکته قابل توجه در این روش ها اثر داشتن،قابلیت انطباق با عقل ، تاثیر واقعی و کارآمد بودن آنها ست.

هشدار مهم: همه‌ی علاقمندان به کمال و تعالی باید آگاهی لازم برای تشخیص کمال و قدرت را داشته باشند و فرق آن‌ها را به‌خوبی بدانند تا به دام شبکه‌ی منفی اسیر نشوند که رهایی از آن، کاری بسیار دشوار است.

مطلب مرتبط:

انشا درباره ی حضرت رقیه برای پایه ابتدای

دعا برای برکت در کار و شغل

روشن‌ بینی یعنی چی ؟
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.