مصرف بیش از حدپالم برای بدن انسان مضر است زیرا به هر حال نوعی چربی اشباع محسوب می‌شود ولی وجود پالم  در سایر محصولاتی که زنجیره اصلی تغدیه افراد را شامل نمی شود، بلا مانع است.

1

 این مطلب را نیز بخوانید: روش تهیه سوپ گوجه فرنگی با روغن ریحان

مهران ولایی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه  باشگاه خبرنگاران جوان ، علمی پزشکی با اشاره به مجوزدار بودن شکلات نوتلا در کشور در خصوص مسئله وجود پالم در نوتلا و در سایر محصولات غذایی گفت: حتی روکش بستنی ها نیز به منظور داشتن پایداری و قوام، سرشار از پالم است و بدون آن به سختی می‌توان روکش ها را ثابت نگه داشت.

مهران ولایی با تاکید بر وجود برخی فرافکنی ها و چالش سازی ها در خصوص وجود پالم در سایر محصولات غذایی که این‌بار به یکی از برندهای مطرح شکلات (نوتلا) رسیده، ابراز داشت: این گونه حاشیه سازی ها در مورد پالم را بیشتر ناشی از فضای رقابتی در محصولات غذایی است که این بار روی یک برند محبوب شکلات تاثیر گذاشته است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران با اشاره به اینکه وجود پالم فقط در محصولات لبنی غیرمجاز است، تصریح کرد: برای تهیه چربی لبنیات که مهمترین زنجیره غذایی روزانه تمام مردم دنیا است، باید از چربی خود محصول (کره) استفاده شود. بنابراین افزودن چربی اشباع و کاملا غیر لبنی دیگری به لبنیات تخلف محسوب می‌شود.

مهران ولایی با اشاره به اینکه پالم باعث تشکیل تومور در بدن نمی‌شود، عنوان کرد: پالم روغن خرما از نوع نیمه اشباع است که برای ایجاد انسجام بالا و شکل گیری مواد غذایی همچون بستنی، شکلات و نظایر آن استفاده می‌شود.

 این مطلب را نیز بخوانید:دختران در قهوه‌خانه‌ها چه می‌کنند؟ +تصاویر