عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

زنجبیل و کم شدن علائم آرتروز

زنجبیل و کم شدن علائم آرتروز

با سلام . در این مطلب میخواهیم به بررسی خواص زنجبیل و تاثیر آن بر کاهش یا رفع علائم آرتروز بپردازیم . امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود  زنجبیل حاوی فوائد متعددی است و به بهبود اکثر بیماری ها بخصوص کم شدن علائم آرتروز کمک می نماید .

زنجبیل و کم شدن علائم آرتروز
زنجبیل و کم شدن علائم آرتروز

 

تحقیقات و پژوهش های اخیر نشان می دهد زنجبیل با کم شدن درد مفاصل و التهاب می تواند به تسکین علائم آرتروز کمک نماید . زنجبیل به عنوان یک ادویه خوراکی در همه دنیا بهره گیری می شود و حاوی فوائد متعددی برای تندرست است که از آن جمله می توان به بهبود بیماری های شایع مثل سوءهاضمه، درد دوره عادت ماهانه، کم شدن میزان کلسترول و ضمناً ممانعـت از مـوارد جدی تری مثل سرطان و حفاظت در مقابل بیماری آلزایمر اشاره کرد.

بر اساس نتایج یک پژوهش جدید، زنجبیل می تواند به کم شدن مواد شیمیایی التهاب زا تولیدشده بوسیـله بدن کمک نماید . التهاب یکـی از علل اصلی بیماری آرتروز می باشد.

مطالب مرتبط:

ضمناً پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که این ریشه گیاهی به بدن در تولید اسید سالیسیلیک نیز کمک می نماید ؛ اسید سالیسیلیک یک ترکیب طبیعی است که در داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID) مورد بهره گیری برای بهبود دارویی آرتروز نیز وجود دارد.اسید سالیسیلیک یکـی از ترکیباتی است که به تسکین درد مفاصل کمک می نماید .

به گفته پژوهشگران ، زنجبیل می تواند کار چندین ماده شیمیایی ایجادکننده التهاب مفاصل را کم شدن دهد. زنجبیل یک داروی گیاهی با عوارض جانبی جزئی می باشد. شایع ترین عوارض گزارش شده این گیاه ناراحتی معده و سوزش دهان بوده می باشد.

با توجه به نتایج این تحقیقات ، افـراد دارای مساله مفاصل که مکمل زنجبیل و ایبوپروفن استفاده می کردند، در مقایسه با اشخاصـی که قرص های دارونما استفاده کـرده بودند، شاهد کم شدن چشمگیر درد مفصل خود بودند.

همچنین قابل ذکر است که ،هم اکنون هیچ دارویی برای درمان قطعی آرتروز وجود ندارد ولی بعضـی داروها و مکمل ها می تواند به کم شدن علائم کمک کنند.

به پایان این مطلب رسیدیم از توجه و همراهی شما بسیار سپاسگزاریم . اگر به طب سنتی و طب اسلامی علاقمند هستید میتوانید سایر مطالب موجود در این سایت را نیز مشاهده نمایید

 

زنجبیل و کم شدن علائم آرتروز
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.