عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

عجیب ترین محدودیت ها در کره شمالی که نمی دانید

عجیب ترین محدودیت ها در کره شمالی که نمی دانیدReviewed by Admin on Nov 20Rating: 5.0
مطالب مرتبط:

عجیب ترین محدودیت ها در کره شمالی که نمی دانید

در این مطلب به عجیب ترین محدودیت ها در کره شمالی می پردازیم. در کره شمالی قوانین و مقررات عجیب و غریبی وجود دارد که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.

قوانین کره شمالی,قوانین کره شمالی اپارات,قوانین کره شمالی ویکی پدیا,قوانین کره شمالی عجیب,قوانین کره شمالی چیست,قوانین کره شمالی برای مردم,قوانین کره شمالی,قوانین کره شمالی,قوانین کشور کره شمالی,قوانین عجیب کره شمالی,قوانین سخت کره شمالی,قوانین عجیب کره شمالی,عجیب ترین قوانین کره شمالی,قوانین عجیب غریب کره شمالی,قوانین کره شمالی,قوانین جالب کره شمالی,قوانین خاص کره شمالی,قوانین کره ی شمالی,قوانین کشور کره شمالی,قوانین عجیب کشور کره شمالی,قوانین کشور کره ی شمالی,قوانین جالب کشور کره شمالی,قوانین در کشور کره شمالی,قوانین سخت کشور کره شمالی,قوانین عجیب و وحشتناک کشور کره شمالی,قوانین عجیب کره ی شمالی,قوانین عجیب و غریب کره شمالی,قوانین عجیب و غریب در کره شمالی,قوانین سخت کره شمالی,قوانین سخت گیرانه کره شمالی,قوانین سخت زندگی در کره شمالی

محدودیت ها در کره شمالی : بسیار ها به دید یک کشور افسانه ای به کره شمالی نگاه می کنند و به دلیل اطلاعات کمی که از ایـن کشور دارند باورهای غلط زیادی در ذهنشان شکل گرفته است . هر چند برخـی از ایـن باورها زیاد نیز غلط نیست. قوانین و محدودیت های جالبی در ایـن کشور که بسته ترین کشور دنیاست وجود دارد که بدونیم می خواهد شما را با آن ها آشنا نماید .

پوشیدن شلوار جین آبی ممنوع

korea 1 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

شلوار جین در ایـن کشور مشکلی ندارد ولی رنگ آن قطعا باید تیره باشد. ایـن قانون حتی برای توریست هایی که به ایـن کشور می روند نیز صدق می نماید .

دسترسی به شبکه وب یا وای فای جهانی وجود ندارد

korea 2 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

کره ای ها نیز اینترنت دارند ولی تنها در ظاهر به اینترنت واقعی شباهت دارد. اینترنت مصوب کره شمالی Kwangmyong نام دارد که معادل کره ای آن “ستاره درخشان” است و توانایی دسترسی به سایت های انگشت شماری را دارد که از پیش سانسورهای ضـروری روی آن ها اعمال شده است . ایـن شبکه تنها برای ادارات با ارزش دولتی و ضـروری نت های شهرهای با ارزش قابل دسترسی است .

مورد ای به نام وای فای روی موبایل ها وجود ندارد و تبلت های چینی که برای کره شمالی تولید می شود نه وای فای دارند نه بلوتوث.

خارجی ها نمی توانند از پول ایـن کشور بهره گیری کنند

korea 3 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

توریست ها اجازه بهره گیری از پول ایـن کشور را ندارند. در فروشگاه هایی که ویژه خارجی هاست توریست ها می توانند از یورو؛ یوان؛ وون کره جنوبی و دلار آمریکا  بهره گیری کنند. خرید از فروشگاه های مکانی کره ممنوع است و خارجی ها اجازه وارد شدن به ایـن فروشگاه ها را ندارند.

امکان خرید ملک در کره شمالی وجود ندارد

korea 4 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

آپارتمان های کره شمالی برای فروش ساخته نشده اند.حتی فردی نمی تواند از حومه شهر به پیونگ یانگ کوچ نماید . اما در بازار سیاه می توان یک آپارتمان را به قیمت ۷۰ هزار تا ۹۰ هزار دلار خرید چنان چه که معدل درآمد کره ای ماهانه ۴ دلار است .

امکان خرید ماشین وجود ندارد

korea 5 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

در کره شمالی تنها ثروتمندها صاحب ماشین  می باشند . قیمت ماشین هم به حد آپارتمان بالاست . قیمت هر ماشین مساوی است با ۴۰ هزار دلار. حتی خریدن دوچرخه هم راحت نمی باشد و دوچرخه ها نیز مثل ماشین ها پلاک دارند.

روزنامه های سـال های قبلی در کتابخانه ها یافت نمی شوند

korea 6 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

پیدا کردن روزنامه های سـال های قبلی در کتابخانه ها غیرممکن دارد . کره شمالی تک حزبی است که ترکیبی از حزب کارگران و حزب سوسیالیست است . قوانین ایـن حزب شانس دارد تغییر نماید ولی کره ای ها زیاد خودشان را درگیر مسائل دولتی نمی کنند. روزنامه های روزانه اغلب در خیابان ها به نمایش گذاشته می شوند و نیازی به خریدن آن ها نیست.

خریدن کتاب های مذهبی غیرممکن دارد

korea 7 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

کره شمالی ۱۰۰ درصد یک کشور مدنی است که در آن مذهب منع نشده است و حتی چند روستایمذهبی هم در آن وجود دارد. ولی ضمناً دارا بودن انجیل در ایـن کشور ممنوع است و مجازات دارد. چند معبد بودا نیز در ایـن کشور وجود دارد که بیشتر حکم میراث فرهنگی تاریخی دارند. یکی دیگر از محدودیت ها در کره شمالی غیرقانونی بودن کتابهای مذهبی است.

با سیم کارت داخلی نمی توان به کشورهای خارجی ارتباط گرفت

korea 8 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

کره ای ها نمی توانند با سیم کارت های داخلی به کشور خارجی یا حتی با یک خارجی که در کره شمالی است ارتباط بگیرند. از سیم کارت ها تنها برای ارتباط های داخلی بهره گیری خواهد شد.

در مسکن نمی توان دوش آب گرم گرفت

korea 9 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

یکی دگیر از محدودیت ها در کره شمالی این است که در مسکن های کره شمالی آب گرم یا دوش حمام وجود ندارد. کره ای ها برای دوش گرفتن به حمام عمومی می روند. در ایـن کشور سیستم گرمایشی مرکزی نیز وجود ندارد و مسکن ها را با تنورهایی که با ذغال کار می نماید گرم می کنند.

کوکا کولا ممنوع

korea 10 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

تا پیش از سـال ۲۰۱۵ تنها در دو کشور کوکا کولا ممنوع بود. کوبا و کره شمالی. ولی اکنون کره شمالی تنها کشوری است اجازه استفاده ایـن نوشیدنی را در کشورش نداده است .

حتما بخوانید :  جالبترین گوسفند و عکس های گوسفندهای زیبا و جالبی که تا کنون ندیده اید

سفرهای بیـن المللی ممنوع

korea 11 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

مردم کره شمالی نمی توانند بلیط های بیـن المللی ساخته کنند و به کشورهای دیگر سفر کنند. نه به خاطر گران بودن بلکه به خاطر ممنوعیت. اما ایـن محدودیت ها در سفرهای داخلی نیز وجود دارد. کره ای ها برای ملاقات خویشاوندانشان در شهرهای دیگر می بایست از دولت اجازه بگیرند. اما بعضـی کره ای ها می توانند به چین و روس برای پول درآوردن سفر کنند.

مک دونالد ممنوع

korea 12 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

در کره شمالی غذاهای فست فودی وجود ندارد و کیوسک های خیابانی غذاهای سنتی سرو می کنند. کره ای ها علاقه زیادی به کیمچی دارند.

خارجی ها اجازه عکاسی و حتی حرف کردن با کره ای ها را ندارند

korea 13 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

اگر در ایـن کشور کوشش نمایید با آن ها حرف نمایید از شما فرار می کنند. حتی اجازه عکاسی نیز در ایـن کشور به شما داده نخواهد شد.

مدل موی مجاز

korea 14 محدودیت ها در کره شمالی ( عجیب ترین و جذاب ترین محدودیت ها )

در آرایشگاه های ایـن کشور عکس تنها چند مدل موی مجاز وجود دارد. شیک ترین مدل موی ایـن کشور مدل موی رهبر آن است . به این دلیل مدل موی اکثر کره ای ها یک شکل است .

عجیب ترین محدودیت ها در کره شمالی که نمی دانید
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.