عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی ، علائم و نشانه های زیرخاکی

نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی ، علائم و نشانه های زیرخاکیReviewed by Admin on Mar 11Rating: 5.0

نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی و علائم و نشانه های زیرخاکی

در ایـن پست از سایت خودمونی میخواهیم شما عزیزان را با نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی و علائم و نشانه های زیرخاکی بیشتر آشنا کنیم و از شما سروران محترم خواهشمندیم که ما را تا انتها ایـن پست همراهی بکنید .

Image result for ‫نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی و علائم و نشانه های زیرخاکی‬‎

 عتیقه,نشانه قیچی در گنج و قدیمی یابی,نشانه فلش در گنج و قدیمی یابی , کشف اشیاء قدیمی ,  قدیمی شناسی در کوهستان ها , انواع زیرخاکی ها در ایران ,   آشنایی با زیرخاکی و عتیقه

علائم و نشانه های گنج و دفینه در کوهستان,کارشناسی آثار گنج در کوهستان ها

انواع نشانه های دفینه

علائم و نشانه های محل دفینه

نشانه های وجود گنج

نشانه های اثابات وجود گنج و وجود طلا

معرفی نشانه ها همراه با عکس

کامل ترین مجموعه نشانه ها

 انواع نشانه های دفینه

باستانشناسی – علائم و نشانه های محل دفینه

 

در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر محل ها مشترک است . و امکان داره با آثاری مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اما ایـن آثار برای محل و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .

اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته . برای مثال تخته سنگی که نظـر تونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه تفاوت داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشه و یا مسائل دیگـر . درخت کهن سـال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بـار است . در صورتی که از نشانه های بـار داشتن یک تپه ایـن ه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سـال و چشمه ی آب . همه ی ایـن علائم برای ایـن ه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی زیادتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بـار داشتن همه ه هدف هاتون .

علائم و نشانه های گنج و دفینه در مناطق کوهستانی,کارشناسی آثار و علامت های گنج و طلا و زیرخاکی در تونل غار و راهرو کوهستان ها

دیگـر نشانه ها از ایـن قبیل هست که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده برای مثال سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای حفاظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ از دلایل وجود بـار نیست . چون در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن محل زمانی تائید می شود که دیگـر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست . از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت می شود و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگـر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک هست که اکثرا جهت پایداری و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

 

بعضی عزیزان در مورد انواع نشانه های دفینه و مفهومشون پرسشها ی داشتند که تو ایـن پست … دفینه ای که برای ایـن آثار قرار میدادن الماس و سنگهای قیمتی بود اما سکه در …

آموزش تصویری آثار و علائم دفینه

انواع قبر ها فرصت استثنایی برای جوینگان گنج و دفینه خلاصه ی کتاب چشم طلایی وبولتن جوغن ها و رمز نامه ی گنج وروگنج … نشانه ها عین حفاری.
آثارو علائم و نشانه های دفینه تله هاو طلسماتو رمزگشاییو دفینه …

در دفینه یابی مدرن در کنار علائم شناسی بایستی از تجهیزات پیشرفته گنج یابی … هیچ گونه سیگنالی دریافت بکنید و ولی در محدوده کاوش شما نشانه های ویِژه بر روی سطح ….. آثار و علائم و نشانه های دفینه · دفترچه راهنمای فارسی انواع دستگاه های فلزیاب …
انواع قبر – همه چیز در مورد گنج های ایران.

کارهای او ملهم از اساطیر باستانو نشانه های صور فلکی و مضامین عرفانی می باشند که با تفسیر و …. ۲- اضافه شدن بیش از ۳۵ شیوه محاسبه مثل انواع ابجدو ابتثو ایقغ و …
مفهوم علائم و نشانه های دفینه ( سنگ سوراخ شده ) | ایران سرزمین …

 

نشانه صندلی:

 نشان سنگ صندلی یک از آثارهایی هست ک تو کشور ایران به وفور پیدا میشه و بیشتر مواقع

دفینه ای که برای ایـن آثار قرار میدادن الماس و سنگهای قیمتی بود اما سکه در ابعاد خمره 

کوچک قرار میدن و …. ولی بیشتر موردهای اولی رو  میذاشتن و اکثرا سنگ صندلی را

در بلندی قرار میدادن .

شیوه دفن دفینه در ایـن آثار به ایـن صورت هست که زمانی شما روی صندلی مینشینید و جایی

رو که شما در جلوی پای خود  در مسیری حدود ۲ الی سه متر جلوتر از پای خود و یا حتی به

صورت یک بر آمدگی و یا سنگ معین میکردند و بازم چنانچه در صورتی که جلوی شما  صخره

وجود داشت بایستی داخل صخره به دقت نگاه بکنید و سوراخی رو در جلوی دید مستقیم خود به

صورت پلمپ شده بیابید که دفینه رو در داخل آن جای میدادن و معولا عمق بـار در ایـن آثار به ۲

متر بیشتر تجاوز نمیکنه .

علامت کبوتر:

 سنگ کبوتر اکثرا روی صخره ها حکاکی می شود . و اشاره به سمت نوک و یا دقیقا زیر خود را دارد اما روی زمین . و نشان دفینه کوچک هست در میزان یک دیگ ۳۰ کیلیویی . متراژ آن به ۲ متر بیشتر تجاوز نمی نماید .

نشانه قلب:

 قلب شکلی هست که از قدیم های بسیار دور به امروز رسیده است . در هر جامعه ای نشان محبت و احترام است . در مسیحیت روی سنگ قبرها مشاهده می شود . از نظـر بعضی تعابیر دفینه یابی به مفهوم طلا است . و در اشکال مفرق مفهوم تله را میدهد. اما مفهوم و مفهوم ایـن تصویر به ایـن صورت هست که: یک قدم در سمت رهست و اما کمی پایین تر ورودی یک قبر با ارزش است . مد نظر داشته باشید به احتما ل زیاد تله دارد. در بیشتر دوره های تاریخی از علامت قلب استفاده شده است . در یکـی از نمونه های کشف شده در پارت ورودی یک قبر به همراه ۳ عدد سکه طلا (ساسانی) وجود داشته است.

علامت روباه:

 حیوانی مکار و پر فریب با چشمانی نیمه درشت که پوزه(دهان) آن جلب دقت می نماید .

روباه بیشتر بانماد هایدیگـر به کار برده می شود از جمله شیر -ببر-انسان و

روباه نظـر شما را به خود جلب می نماید وبه شما میگوید از مسیر من بیایید که در واقع میخواهد شما را فریب دهد .

به هیچ عنوان در مسیر روباه دنبال بـار نگردید.بـار در مسیر مخالف روباه است

 

Image result for ‫نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی ، علائم و نشانه های زیرخاکی‬‎ 

نشانه ردپای برهنه یا علامت پا:

چنانچه رد پای رهست باشد به سمت انگشتان پا و متمایل به سمت رهست بایستی ارزیابی شود.

چنانچه رد پای چپ باشد به سمت انگشتان پا و متمایل به سمت چپ بایستی ارزیابی شود .

چنانچه رد پای چپ و رهست درکنار باشد در جهت پاها بایستی نگاه کرد. (در جهت پاها مکانی که با بقیه پارت ها مفرق هست بایستی ارزیابی شود.)

گفته می شود که چنانچه یک پا باشد گنج نزدیکتر و چنانچه دو پا باشد گنج دورتر هست و همین طور چنانچه تنها پای چپ باشد دفینه نزدیکتر و برای پای رهست کمی دورتر خواهد بود.

اکثرا برای پای چپ ۳ الی ۷ و برای پای رهست ۱۰ قدم به جهت انگشت ها محاسبه می گردد.

جایی که ردپا وجود داردو  احتما ل ایـن که بتوانید دفینه ای را پیدا بکنید و بسیار  زیاد است.

همچنین چنانچه نزدیک انگشتان به حد نخود یک حفره وجود داشته باشد و یا یک یکـی از انگشتان پا وجود نداشته باشد یا علامتی داشته باشدو در ایـن صورت ۴۰ الی ۷۰ قدم و در مسائل ی می توان ۱۱۱ قدم به سمت جلو برویم و یقینا یک گنجینه وجود دارد مگر آنکه در قدیم دور یا نزدیک به تاراج رفته باشد.

شایان ذکر استو پیدا کردن رد پا در داخل اتاقک یا راهرو و غار و زیر زمینو بصورت بالا محاسبه نمی گردد و بسته به محل و طرز قرار گرفتن و علائم موجود در کنار یا داخل آنو تعبیر و تفسیر ویژه به خود دارد.

و انتها ایـن که چنانچه در داخل کف پا علامت ضربدر یا بعلاوه و یا حتی یک نقطه یا سوراخ وجود داشت و هدف در زیر آن است.

نشانه مربع:

نقوش مربع: مربعی یکـی از اشکال هندسی هست که بیش از هر شکل دیگـر به عنوان جهان ی ترین صورت در زبان نمادها به کارگرفته شده است . بر طبق نظـر فیثاغورث مربع نمایـن ده وحدت گونه ها و نشان دهنده مساوی یک چیز با خودش به نحوی نامتناهی هست و نتیجتاً می تواند نمادی از عدالت قانون تلقی شود که همه را به یک چشم می نگرد. از نظـر افلاطون مربع نمایـن ده هماهنگی هست که عالیترین فضلیت به شمار می آید؛ شناختی کامل که فرد می تواند از طریق آن به حقیقت مطلق دست یابد. ایـن شکل پر از رمز و راز هست و ثبات گراست . همراه با مستطیل که خود زایـن ده آن هست معمارانو و هنرمندان زیادی از همه جهان را در طول تاریخ الهام بخشیده و آنان را به ابداع سطوح و ساختمان های سه بعدی واداشته است . مربع همراه با دایرهو مثلث متساوی الاضلاع و صلیب نشأت گرفته از خود مربع یکـی از بنیادی ترین شکل های نمادین به شمار می رود. مربع شکلی ایستا و ثبات گرهست که اضلاع و زوایای مساوی ش احساسی از سکونو استحکامو حصارو منزلو کمال و استقرار بر می انگیزند. با ایـن همه وقتی ک یکـی از اضلاع یا زوایای ایـن شکل خمش پیدا می نماید و به نحوی شگفت انگیز شکلی دیگـر حاصل خواهد کرد. واقعیت تنها به کمک مربع قابل بیان است.

نشانه عقاب:

 گر چندین جوغن بر روی یک سنگ یا صخره متحرک دیدید . مثل سنگی در زمین کشاورزی یا بیابان که قابل حرکت باشد نشانه چندین قبر هست که در همـان حوالی موجود هست قبرها را مثل شکل بالا پیدا می بکنید و بعد از پیدا کردن اولین قبر بقیه قبرها رو به عقب می باشند برای پیدا کردن فاصله بین قبرها بایستی فاصله بین جوغن ها را حد گیری کـرده و هر یک سانتیمتر را یک متر محاسبه بکنید .چنانچه یک جوغن روی یک صخره دیدید که یک خط به آن جوغن وصل بود نشانه قبر یک فرد بلند بار است . فاصله بین نشانه تا قبر را مثل شکل بالا محاسبه می کنیم.

علامت کوزه:

 چنانچه شکل یک کوزه را به ایـن طریق دیدید که روی سنگ حکاکی شده طول کوزه را حد بگیرید و برای هر سانتیمتر یک متر رو به دهانه کوزه بروید هدف در زیر زمین است.

علامت سنگ آسیاب:

 زیر سنگ را ارزیابی بکنید تا ۲ متری زیرش را نگاه بکنید . اما بهتر هست سوراخ وسط سنگ آسیاب را حد گیری بکنید هر سانتیمتر را همچنین میتوانید یک متر حساب بکنید . سنگ آسیاب نماد گنج هست چنانچه زیر خاک باشد آخرین علامت است . چنانچه سنگ آسیاب در سطح زمین باشد نماد گنج نیست.

 علامت خرچنگ و یا عقرب

از اشکال خرچنگ در اکثر تمدن ها و در مقاصد متفاوت استفاده شده است . و در همه آنها یک وجه مشترک وجود داره و اون وجه مشترک خبر دادن از مفاهیمی چون «تهدید » و «دقت بکنید » است .

میگویند محل هایی که از سمبل خرچنگ و یا عقرب در اونجا استفاده شده محل هایی می باشند که در تمدن های قدیم نوعی طلسم و جادو بر روی اونها وجود داشته است . ( اما بنده به شخصه به طلسم اعتقاد ندارم. از نظـر من در امر دفینه یابی تنها تله وجود داره )

وجود آب در اطراف محلو مطابق با طبیعت ایـن حیوان است . در مورد خرچنگ یه مطلب قطعی وجود داره و آن مطلب ایـن ه که در نزدیکـی (بسیار نزدیک) تهدید ی وجود دارد. ایـن محل ها مناطقی مسطح نیستند. به همین دلیل در زمان ارزیابی و جستجوی محل می بایست بسیار با دقت عمل کرد.

مطابق تحقیقات و اطلاعات به دست آمدهو اموال پنهان شده ای که از سمبل خرچنگ برای علامت گذاری آنها استفاده شدهو ممکنه در محل آسیاب ها مخفی شده باشه. چنانچه در تصویرو خرچنگ بزرگ بود و بر روی آن صلیب وجود داشت ومنظور آن خود خرچنگه. ممکنه جایی که تصویر بر روی آن قرار داره یک دریچه باشد.

‍ نشانه مثلث

اشاره به مومیایی دارد و آرامگاه یا داخل صخره یا زیرصخره است .

مطالب مرتبط:

برای مثلث بایستی در راس مثلث حرکت شود و اشاره به جاهای مرتفع و بالای کوه می دهد و ایـن که مثلث از اشارات توجیهی است و شما را به اشاره بعدی و تکمیلی راهنمایی می نماید و چنانچه کنار مثلث جوغن و یا شیار یا علامت دیگـر ی بودو همین مثلث اشاره تکمیلی است و علامت مثلث در سقف اتاق باشدو قبر همـان داخل اتاق است

۳ جوغن مثلث متساوی الساقین همراه با شیار

 راه حل ها

۱-    ضلع ها با جمع شوند و در راس مثلث حرکت شود به یک منطقه طبیعی و یا جایی متمایز می رسد.

۲-    ضلع ها با جمع شوند و تقسیم بر ۳ شود و به طرف علامت حرکت شود.

جوغن شاهی مثلث متساوی الاضلاع و ۳ شیار

 

محاسبات آن را به دو صورت بیان نمودند

۱-    اضلاع را جمع بکنید و به طرف علامت و یا راس مثلث حرکت بکنید

۲-    اضلاع را جمع و تقسیم بر ۷ نمایید و در راس مثلث یا علامت حرکت بکنید

 اما راه بعدی

۱-    اضلاع را جمع بکنید و ضرب در ۳ نمایید

۲-    حاصل را تقسیم بر ۱۰ نمایی و به طرف علامت حرکت بکنید

به یک در چاه میرسید که دفینه شاهی و ملکه داخل آن است . ایـن راه حل تجربه شده است و به شرط ایـن که مثلث متساوی نباشد و همراه با شیاری های وصل شده باشد و یا متساوی الاضلاع همراه با شیارها و یک علامت کوچک در راس جوغن باشد.

 مثلث

اشاره به مومیایی دارد و قبر داخل صخره

علامت چکمه:

ایـن نماد در اکثر حفاری ها به چشم میخورد و جایی که ایـن نماد دیده می شود به شما مسیر را نشان میدهد و  بایستی از مسیری که به سمت پایین میرفت یم را دست نگه داشته و به سمت نوک چکمه به جلو پیش برویم و اکثرا حد ای که چکمه یا پای سنگی به ما میدهد بیشتر از ۳ متر ناست و شما را به هدف نزدیک می نماید . در اکثر مواقع آثار دومی که بعد از چکمه به چشم میخورد چراغ پیسوز است.

نشانه شتر 

چنانچه در کنار و پهلوی کوه یا تپه ای و به موازات آن نشانه شتر نشسته ای را یافتید که سر آن کمی متمایل به پایین قرار داشتو بایستی در مسیر نگاه شتر کمی جلوتر از خود نشانهو سنگی را بیابید که بر روی آن آبراهه ای کج یا کانالی حکاکی شده باشد. سنگ را برداشته و زیر آن را بکاوید تا پله هایی نمایان گردد و در مسیر پله ها به پایین ادامه دهید تا به هدف برسید.

مد نظر داشته باشید که ایـن نوع دفینه ها اکثرا دارای تله و سر بـار ی (سر مال) بوده و بایستی به علائمی که در عمق ۱/۵ تا ۲/۵ متری به آنها برخورد می نماییدو کاملا دقت بکنید تا اسیر تله نگردید یا ایـن که از سربـار آن عبور ننمایید (سربـار و خود دفینه شتر در عمق حدود ۴ الی ۴/۵ متری قرار دارد) و ایـن که دفینه شتر تنها طلا است !

نکته انتها ایـن که نبایستی ایـن مورد را با مسائل دیگـر غلط بگیریدو چرا که چنانچه سر شتر کمی متمایل به بالا یا بر گشته به پشت باشد یا ایـن که بر روی قله و سر تپه نشسته باشد و … محل دفینه تفاوت دارد.

شتر در حال راه رفتن یعنی مال جلوتر است . شتر ایستاده یعنی گنج همـان جاست . چنانچه شتر بـار داشته باشد حتما ً در آن نزدیکـی یک گنج وجود دارد شتر نماد گنج و یا مسائل ویِژه ارزشمند هست اکثرا ً در ۵۰ یا ۶۵ قدم جلوتر یک علامت دوم دارد. چنانچه شتر نشسته باشد گنج در زیر سنگ باتلاق یا داخل غار است .

چنانچه شتر داخل غار باشد گنج داخل غار است . چنانچه چند شتر در پشت باشند و آخرین شتر نشسته باشد دفینه آن در پشت سر آخری است . چنانچه شتر سرش پایین بود و دفینه همـان جا جلوی شتر است . کوهان شتر ممکن است علامت تل خاکی یا یک تپه بسیار کوچک سنگ چین باشد . چنانچه یک کوهان داشته باشد یک برجستگی در روبروی آن هست و چنانچه کوهان شتر ۲ تا باشد و دو تل و یا تپه کوچک وجود دارد که یکـی درست هست و دیگـر ی برای گمراه کردن ساخته شده است

مفهوم علائم و نشانه های دفینه ( سنگ سوراخ شده ) … که اکثرا عمق چندانی ندارد و به ایـن نوع نشانهو اصطلاحا سنگ دوربین یا (دوربین سنگ) می گویند. … انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) · سنگ نگاره هایی که نشانه دفینه نیستند · آموزش …
انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) | ایران سرزمین گنجهای گمشده

آثارو علائم و نشانه های دفینه و فلزیاب و تله هاو طلسماتو رمزگشایی … انواع متفاوت قبر یا آرامگاه (عکس) … سنگ نگاره هایی که نشانه دفینه نیستند.
ایران سرزمین گنجهای گمشده | آثارو علائم و نشانه های دفینه …

عکس های و عکس های بعضی از آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه و قبرهای قدیمی بر روی کوه ها تپه ها و صخره ها به همراه کارشناسی تفسیر توضیح و مفهوم جوغان ها (علامت حیوانات انسان و …) مشاوره و کارشناسی باستان شناسی

نشانه انتها در تشخیص مقبره ها و نشانه انتها در تشخیص قبور با ارزش و نشانه انتها در تشخیص چاه ها و نشانه انتها در قلعه ها و تپه ها و نشانه انتها در دفینه ای که به قصد دفینه و پس انداز قرار داده شده و نشانه انتها در …….

آخرین نشانه به محل کاوش شما و همین طور نوع دفینه ای که به دنبال آن می باشید مفرق است .

از مقبره ها شروع می کنیم . نشانه انتها مقابر و بستگی به زمان و دوره تدفین و همین طور و مکانی که شما در آن قرار گرفته اید دارد . به ایـن مفهوم که و در زمینهای صخره ای و کوهستانی غرب و شمال غرب نوع خاصی از مقابر ساخته می شده که به تناسب آن نشانه های انتها ویِژه خود را داشته و در دشت های جنوب و جنوب غربی و نوعی دیگـر و با علایمی دیگـر به چشم میخورد . در شرق کشور به همین ترتیب است .

مقبره ها در دو نوع کلی ساخته می شدند یا داخل کوه و دامنه کوه و یعنی بالاتر از سطح زمین و و یا در زیر سطح زمین ساخته می شدند . از آنجا که طبق اعتقادات و ایـن مقبره ها بایستی ۱۲۰۰۰ سـال ( در تدفین ها به طور کامل توضیح داده می شود ) دوام بیاورد ساختار بسیار مستحکمی دارند بالاخص مقابر نماید ه شده در کوه ها .

مقبره هایی که در بالای سطح زمین هست خود دو نوع درب دارند . یا در دل صخره ها دربی همرنگ صخره های مجاور دارند که با ساروجی همرنگ پلمپ شده اند و یا درب ورودی آن در زیر خاک مدفون است .

آن دسته که دربی بر دل صخره دارند بسیار راحت تر از دسته دومی و قابل تشخیص می باشند . ایـن مقابر دارای علایم و نمادهای حیوانی می باشند و علایم آن تا شعاع یک متری ادامه دارد تنها بایستی چشمی کاوشگر داشت تا به نتیجه رسید . جوغن بزرگ و هوا کش از معین ه های قابل تشخیص می باشند . اکثرا با ایـن دسته از مقابر و هیچ مشکلی نخواهید داشت چون در امتداد نگاه نمادهای حیوانی می باشند و چیدمانی معین دارند.

دسته دوم از مقابر روی سطح زمین و آن دسته از مقابرند که یا به علت شسته شدن خاک از ارتفاعات و رسوب بر روی درب مقبره و قابل تشخیص نیستند و یا درب آن به صورت مخفی در زیر خاک قرار دارد . ایـن دسته از مقابر با کمی دقت و قابل رمز گشایی است . ایـن دسته مثل دسته اول و دارای نماد حیوانی می باشند و ایـن علایم تا یک متری آن ادامه دارد دقیقا به مثل دسته اول و دارای هواکش و بعضا جوغن یا اسکنه می باشند تنها درب آن قابل رویت نیست . نکته مهم ایـن جهست : شما تا یکـی دو متری درب با استفاده از علایم ابتدایی آمده اید حال نمی دانید کجا درب ورودی هست و از آنجا که درب ایـن مقابر و بسیار با ارزش هست ( چون از طریق سقف و یا کناره ها و قابل نفوذ نیستند ) کاوش شما متوقف می شود .

نشانه های درب آن چیست ؟ نشست بی دلیل زمین در شعاع یک یا دو متری و بر آمدگی بی دلی در شعاع دو متری و خاک دستی و روشن تر از محل و سنگی قابل جابجایی که نیمی از آن داخل زمین هست و سنگ های کبود رنگ که با سنگ های منطقه همخوانی ندارد و بوته هایی که در جهت جریـان باد به طور کلی خم شده و ریشه سستی دارند و بوته های روشن تر از بقیه محل ها و تردد موشهای سفید بزرگ و خاکستری روشن بزرگ و  ….. ایـن ها همه نشانه های عمومی درب می باشند ولی از همه مهمتر ….

در باستان و رسمی وجود داشته که بسیار پر قدرت جریـان داشته و اجرا میشده که برای جویندگان راه گشاست .

برای همه مقابر و اصرار میکنم همه مقابر و مکانی می ساختند یا مکانی انتخاب می کردند که بتوانند مراسم مذهبی را اجرا کنند . در ایـن مراسم ها فضایی برای آتش روشن کردن به جهت نور ( مثل جوغنهای افقی ) و فضایی برای تجمع و دعا کردن بایستی باشد . یک نکته که کمتر به آن پرداخته می شود ایـن هست که ایرانیان ایـن مراسم را در بودن نمادها و در جلوی رویت نمادهای مقدس انجام می دادند . یعنی چنانچه یک مقبره ای که درب آن باز شده باشد را بیابید و در جلوی ورودی به طوری که کمر شما به سمت داخل مقبره باشد مدقت خواهید شد که همه عناصر موجود در اطراف و به گونه ای چیده شده اند که انگار در حال نگاهبانی و یا رویت درب ورود می باشند . نمادها در حال حفاظت یا رویت مقبره می باشند . همـان جا یعنی جلوی درب ورودی مکانی بوده که فرد مذهبی آن زمان و قرار میگرفته و مشغول دعا خواندن و تحویل دادن روح فرد متوفی به خدایان میشده است . پس به راحتی میتوان از ایـن ترفند استفاده کرد تا درب ورودی را یافت . فرض بکنید شما از مقبره بیرون آمدید برترین منظـر ه برای شما کجهست و یا برترین نقطه برای حفاظت دادن نمادها و رویت نمادها و کجهست چون همه نمادها و عناصر موجود به سمت درب ورود نشانه رفته اند حتی چیدمان سنگها و تراش میل کردن سنگها بی دلیل صورت نگرفته است . برای درب ورودی فاصله ای کمتر از ۵ متر با خود مقبره در نظـر بگیرید . مقابر عمدتا تونلهای زیاد ندارند . تونلهای زیاد و مختص دفینه زاغه و یا غار ههست که اکثرا در جلوی درب آنها نگهبان و یا خود سازندگان غار دفن شده اند.

نشانه های محل دفینه و گنج, علائم حتمی گنج و وجود طلا

از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت می شود و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند …

علائم و نشانه های محل دفینه و گنج

انواع نشانه های دفینه
علائم و نشانه های محل دفینه
نشانه های وجود گنج
نشانه های اثبات وجود گنج و وجود طلا
معرفی نشانه ها همراه با عکس
کامل ترین مجموعه نشانه ها
انواع نشانه های دفینه
باستان شناسی – علائم و نشانه های محل دفینه
همونطور که قبلا قولشو داده بودم که دربـار ه ی علائم و نشانه هایی که در حین حفاری امکان داره با اون مواجه بشید اطلاعاتی در اختیارتون قرار بدم .
در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشید که در اکثر محل ها مشترک است . و امکان داره با آثاری مواجه بشید که تا حالا نمونشو از نزدیک مشاهده نکـرده باشید و یا نشنیده باشید . اما ایـن آثار برای محل و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کنه .
اول ایـن که در سطح زمین بایستی نشانه هایی وجود داشته . برای مثال تخته سنگی که نظـر تونو جلب کنه و با بقیه سنگهای منطقه تفاوت داشته باشه و یا نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشه و یا مسائل دیگـر . درخت کهن سـال . چشمه ی آب . تپه خاکی . بعضی از اشخاص فکر می کنند که هر تپه ای نشانه ی بـار است . در صورتی که از نشانه های بـار داشتن یک تپه ایـن ه که جنس تشکیل دهنده ی تپه از خاک باشه نه از سنگ . تپه در مکانی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشه و در نزدیکـی اون تپه آثاری همچون درخت کهن سـال و چشمه ی آب . همه ی ایـن علائم برای ایـن ه که با آثار و شواهد و دلیل و انگیزه ی زیادتری برای حفاری داشته باشید نه صرف تائید بـار داشتن همه ه هدف هاتون …..
دیگـر نشانه ها از ایـن قبیل هست که در عمق یک الی یک و نیم متری آثار خودشو کم کم نشون بده برای مثال سنگ چین . جسد انسان . سفال و کوزه های شکسته . زغال چوب و با سنگ که در قدیم جهت عایق از عبور آب برای حفاظت از اموال استفاده می کردند . اما وجود زغال چوب یا سنگ از دلایل وجود بـار نیست . چون در قدیم امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن محل آتشی روشن کـرده جهت رفاه و رفع نیاز . تاوید زغال چوب در آن محل زمانی تائید می شود که دیگـر نشانه ها وجود داشته باشد و صرف تنها زغال چوب کافیست نیست . از دیگـر نشانه ها سنگ چین یا وجود سنگ های بزرگ طبیعی و غیر طبیعی در عمق های یک و نیم به بالا است . با رنگ و شکل های متفاوت از قبیل سیاه . سفید و سبز رنگ و یا دیگـر رنگ ها که اکثرا ایـن چند رنگ به وفور مشاهده و یافت می شود و دیگـر نشانه ها آجر و خشت های خام و به صورت مربع و یا مستطیل هست که به صورت پله کانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشد که درصد ایـن که ایـن محل مسکونی بوده رو تائید نکند . و دیگـر نشانه ها وجود آهک و یا گل آهک هست که اکثرا جهت پایداری و جلوگیری از نشست خاک بدین منظور استفاده می شده .

ایران یکـی از پر بـار ترین مناطق جهان هست از نظـر اشیاء قیمتی.

آمار نشون میده که بعد از ۲۵۰۰ سـال حفاری در ایـن مملکت هنوز یکصد و هفتاد هزار تن طلا در ایران مدفون هست که هفتاد هزار تن آن در اصفهان و شیراز است .

که اما ممکن هست آمار کلی از ایـن فراتر باشه.

جاهای پر بـار ایران بعد از اصفهان و شیراز عبـار ت هست از:

شمال ایران استان گیلان و مازندران و استان لرستان و استان کردستان و استان تهران و آذربایجان شرقی و غربی .

اما ایـن به ایـن منظور نیست که در جاهای دیگـر ایران اشیاء قدیمی وجود ندارد ولی به مراتب کمتر از ایـن مکانها هست.

در اکثر مناطق ایران حفاری به صورت وسیع انجام شده و بسیار از نشونه ها و علائم از بین رفته هست ولی چنانچه شما یک حفار خوب باشید همواره همچنین میتوانید از کوچکترین علائم بزرگترین نتیجه ها رو بگیرید و خود را به هدف نزدیک بکنید .

جاهائی که رفت و آمد سهل هست و کار حفاری انجام دادن راحت و اکثرا بـار هایشان رفته هست و جاهائی که کار کردن سخت و راه آن بسیار سخت و تهدید ناک هست از نظـر حفاری به مراتب سـال م تر مانده و کمتر از جاهای دیگـر دست خورده و بـار آنها کمتر رفته است .

به همین دلیل استان لرستان و کردستان که تهدید ناک هست کوهستانی از نقاط درگر سـال م تر مانده.

کتابی به دستم رسیده به نام آثار عجم که مختص جاهای تاریخی شیراز هست. از ایـن کتاب دو جلد به صورت سنگی به چاپ رسیده هست که یکـی از آن در موزه پاریس و دیگـر ی به رسم امانت نزد من است . ایـن کتاب به هیچ عنوان غیر قانونی نیست و نگهداری آن آزاد هست و جزو باستان شناسی محسوب نمی شود . ولی به علت ایـن که تنها دو جلد از آن به چاپ رسیده هست بسیار ارزشمند هست. در ایـن کتاب کلیه مناطق باستانی و دارای دفینه شیراز نام برده شده هست که ممکن است بعیر از تخت جمشید و پاسارگاد بقیه مناطق برای شما نا آشنا باشد.

Sep 19, 2016 – انواع علامت ها و نشانه های گنج و دفینه در کوه و کوهستان وجود دارد . … حفاری,آثار علائم و نشانه های آرامگاه قبر مقبره پادشاهان بزرگ ایرانی در گنج یابی و دفینه یابی … آثار و علامت های گنج و طلا و زیرخاکی در تونل غار و راهرو کوهستان ها.

نشانه های مکان دفینه و گنج, علائم حتمی گنج و وجود طلا – آموزش گنج یابی، باستان شناسی، دفینه ، زیرخاکی و تاریخ – گنج یابی، باستان شناسی و دفینه.

دفینه

www.defeneh.blogfa.com/

اگر علائم شناس خوبی نباشید حفار خوب و موفقی نخواهید بود. … یک نمونه از نشانه های حفاری را برایتان میگذارم تا متوجه عمق مطلب بالا شوید. …… دستگاههای فیوچر در موارد مختلف مانند گنج یابی، باستان شناسی ، کابل کشی، سیم کشی ، لوله ….. پنجاه و یک نوع آن بدون اموال (زیر خاکی) میباشد و از باقیمانده انواع ساروج همه دارای طلا نمیباشد.

Dec 31, 2015 – در این پست از سایت treasure-book.ir آثار علائم و نشانه های گنج و دفینه و … آثار و علائم و نیز چگونگی حفاری صحیح و موفقیت آمیز در گنج یابی حرفه ای، … زیرخاکی چیست ؟,عکسهای بزرگترین زیرخاکی های کشف شده در ایران و جهان.

انواع علامت ها و نشانه ها در دفینه – هرچی فکرشو کنی

hamechi88.blogsky.com/1393/…/انواع-علامت-ها-و-نشانه-ها-در-دفینه

بعضی عزیزان در مورد انواع نشانه های دفینه و مفهومشون سوالاتی داشتند که تو این پست سعی کردم تا جاییکه … از نظر بعضی تعابیر دفینه یابی به معنی طلا میباشد.

فیلم یافتن قبرهای مهم به کمک نشانه های گنج و دفینه – شبکه‌ما

www.shabakema.com/…/فیلم-یافتن-قبرهای-مهم-به-کمک-نشانه-ها…
Jan 5, 2016

یکی از موارد مهم در باستان شناسی، کشف دفینه و گنج، تشخیص محل قبرهای مهم، جهت یافتن علائم و نشانه هاست ولی این مورد به…

علایم دفینه یابی

zirkhaki.mihanblog.com/post/tag/علایم%۲۰دفینه%۲۰یابی

وبسایتی درباره زیرخاکی های ایران، گنج ها و دفینه ها، طلایاب و گنج یاب و فلز یاب، سکه های قدیمی، عتیقه و دفینه، … نشانه هایی که هنگام حفاری باید بدان توجه کنید.

Feb 6, 2017 – پیدا کردن گنج و دفینه و زیر خاکی های عتیقه از آرزوهای هر کسی است و … کتاب نمادها و نشانه ها (کامل ترین مرجع رمزگشایی، علائم و نشانه های دفینه)

دفینه – گنج یابی

yeralti.blogfa.com/category/4

Searches related to نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی ، علائم و نشانه های زیرخاکی

 در این پست از سایت خودمونی  شما عزیزان را با نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی و علائم و نشانه های زیرخاکی بیشتر آشنا کردیم . یک کلیپ و تعدادی عکس در این رابطه برای شما عزیزان به نمایش گذاشتیم وامیدواریم که از پست ما نهایت استفاده  را برده باشید .
نشانه های زیرخاکی در دفینه یابی ، علائم و نشانه های زیرخاکی
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.