عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی زیاد هستند که ما قصد داریم در این مقاله چند مورد آن را برای شما ارئه دهیم. امیدواریم ای مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد

واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

 

ما در دوره انقلاب صنعتی چهارم قرار داریم که با پیشرفت‌های رباتیک و تکنولوژی ماشین ‌های خودران، لوازم خانگی هوشمند و بسیاری چیزهای بـقیـه شناخته می‌شود. در خط مقدم تمام این‌ها هوش مصنوعی قرار دارد که گسترش سیستم‌های کامپیوتر ی اتوماتیک هست که می‌توانند از نظـر هوش با انسان ‌ها مساوی ی کنند یا حتی از آن ها پیشی بگیرند. هوش مصنوعی آنقدر بزرگ هست که تکنولوژی‌های آینده به آن وابسته خواهند بود. ولی در اینجا با حقایق ترسناکی در مـورد هوش مصنوعی آشنا می‌شوید. در پاراگراف بعدی میخواهیم درمورد ماشن های خودران برایتان صحبت کنیم .

ماشین خودران احتمال دارد برای کشتن شما برنامه ریزی شود

فرض نمایید در حال رانندگی درجاده می باشید که ناگهان گروهی کودک در مقابل ماشین تان سبز می‌شوند. ترمز می‌گیرید، ولی کار نمی‌کند. حالا دو مورد دارید: اول اینکه از روی بچه‌ها رد شوید و جان خودتان را نجات دهید. دوم اینکه به طرف دیوار یا موانع منحرف شوید و جان بچه‌ها را نجات دهید، ولی خودتان را بکشید. کدام را گزینش می‌نمایید ؟

در مقابل گوگل ادعا می‌کند ماشین ‌های خودرانش از برخورد با اشیا و افـراد متحرک حفاظت نشده در جاده اجتناب می‌کند. این یعنی ماشین به سمت موانع منحرف شده و راننده را می‌کشد. گوگل توضیح می‌دهد که در چنین مواقعی، ماشین ‌های خودران به اشیای کوچکتر برخورد خواهند کرد. در واقع آن‌ها همیشه به سمت اشیای کوچکتر منحرف می‌شوند. گوگل هم اکنون حق اختراع تکنولوژی نزدیک شدن خودروهای خودران به ماشین ‌های کوچکتر و دور شدن از ماشین ‌های بزرگتر در جاده را دارد.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

 

ربات‌ها می‌توانند درست مثل انسان ‌ها تقاضای حقوق کنند

با روند فعلی هوش مصنوعی احتمالدارد ربات‌ها به وهله ‌ای برسند که مثل انسان ‌ها حقوق خود را درخواسـت کنند. یعنی به جایی برسند که تقاضـای مسکن، مراقبت‌های تندرستی، حق رای، خدمت در ارتش و حقوق شهروندی داشته باشند. در عوض دولت آن‌ها را ملزم به پرداخت مالیات نماید . این پژوهش در سـال ۲۰۰۶ در بی بی سی گزارش شد، وقتی که هوش مصنوعی هنوز پیشرفت بیشتری نکـرده بود و پیشرفت‌های تکنولوژیکـی ۵۰ سـال آینده را پیش بینی می‌کرد.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

 

 ربات‌های قاتل خودکار درحال بهره گیری می باشند 

وقتی از ربات‌های قاتل خودکار حرف می‌زنیم منظورمان ربات هایی هست که می‌توانند بدون دخالت انسان ‌ها قتل کنند. هواپیماهای بدون سرنشین در این به حساب نمی‌آیند، چون بوسیـله انسان ‌ها مدیریـت می‌شوند. یکـی از ربات‌های قاتل خودکار که در مـورد آن حرف می‌کنیم «SGR-A۱» است، یک ربات نگهبان مسلح که بوسیـله سامسونگ تکوین و دانشگاه کره گسترش داده شده می باشد. این ربات شبیه یک دوربین نظارتی بزرگ هست که اسلحه قدرتمندی دارد که می‌تواند بطور اتوماتیک هدف گرفته و بکشد.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

 

ربات‌ها می‌توانند جبهه خود را عوض کنند

در سـال ۲۰۱۱ ایران یک هواپیمای بدون سرنشین فوق سری ارتش آمریکا را دست نخورده به دام انداخت. ایران می‌گوید که هواپیمای بدون سرنشین را پـس از دستکاری سیگنال‌های جی پی اس به طوری که هواپیما فکر نماید وارد قلمروی خودی شده به دام انداخته می باشد. همه ما می‌دانیم که هواپیماهای بدون سرنشین و ربات‌ها، تمام بر حسب کامپیوتر می باشند و تمام ما می‌دانیم که کامپیوتر ‌ها را می‌توان هک کرد. ربات‌های جنگی هم تفاوتی ندارند. در واقع این شانس وجود دارد که ارتش دشمن آن‌ها را هک نماید و از آن‌ها در مقابل همـان ارتشی بهره گیری نماید که آن‌ها را وارد میدان کـرده می باشد. ربات‌های قاتل مستقل هنوز بطور گسترده بهره گیری نمی‌شوند پس تا به حال هک شدن آن‌ها را ندیده ایم. ولی تصور نمایید ارتشی از ربات‌ها ناگهان در میدان جنگ تغییر جبهه دهند و به دشمن دوست ها شان مبدل شوند. یا تصور نمایید کره شمالی ربات‌های نگهبان اتوماتیک کره جنوبی را هک نماید و با آن‌ها سربازان کره جنوبی را بکشد.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

 

مطالب مرتبط:

روسیه از ربات‌ها برای انتشار تبلیغات در توییتر بهره گیری می‌کند

ربات‌ها توییتر را در دست گرفته اند. تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه ایندیانا انجام شده نشان می‌دهد که ۱۵% (۴۸ میلـیون ) حساب کاربری در توییتر بوسیـله ربات‌ها اداره می‌شود. توییتر اصرار دارد که این تعداد حدود ۸.۵ درصد می باشد. ولی تمام این ربات‌ها بد نیستند. بعضـی از آن‌ها واقعا سودمند می باشند . برای مثال ربات هایی وجود دارند که افـراد را از بلایای طبیعی آگاه می‌کنند. ولی ربات هایی هم می باشند که برای تبلیغات بهره گیری می‌شوند که زیـادتر ربات‌های روسی می باشند . تصور می‌شود روسیه از این ربات‌ها برای اختلاف انداختن بیـن رای دهندگان آمریکا در انتخابات سـال ۲۰۱۶ و تبلیغات به نفع دونالد ترامپ بهره گیری کـرده می باشد. هم چنین گزارش شده که روسیه از این ربات‌ها برای نفوذ بیـن رای دهندگان بریتانیا به نفع خروج از اتحادیه اروپا بهره گیری کـرده می باشد. بدتر از تمام اینکه روسیه با بهره گیری از این ربات‌ها برای ممنوعیت روزنامه نگارانی بهره گیری می‌کند که بهره گیری گسترده آن‌ها از این ربات‌ها برای تبلیغات را بیان می‌کنند. وقتی روسیه مقاله‌ای در مـورد وجود این ربات‌ها را شناسایی نماید ، صفحه توییتر نویسنده را پیدا می‌کند و ربات هایش تمام باهم نویسنده را دنبال می‌کند تا وقتی که توییتر شک نماید این حساب بوسیـله یک ربات اداره می‌شود و آن را ببندد. روسیه بازی ربات‌ها را بسیارگسترش داده و این روز‌ها از حساب هایی بهره گیری می‌کند که هم بوسیـله انسان ‌ها و هم ربات‌ها اداره می شود . این کار شناسایی و بستن این حساب‌ها را برای توییتر سخت می‌کند.

 

ماشین ‌ها شغل‌های ما را خواهند گرفت

بی شک یک روز ماشین ‌ها شغل هایمان را از ما می‌گیرند. ولی نمی‌دانیم دقیقا کی و در چه مقیاسی این اتفاق می‌افتد. به گزارش کمپانـی PricewaterhouseCoopers ربات‌ها ۲۱ درصد مشاغل ژاپن، ۳۰ درصد مشاغل انگلستان، ۳۵ درصد مشاغل آلمان و ۳۸ درصد مشاغل آمریکا را تا سـال ۲۰۳۰ تملک خواهند کرد. در قرن پـس آن‌ها بیشتر از نیمی از مشاغل موجود انسان ‌ها را خواهند گرفت.  پیش بینی می‌شود که ماشین ‌ها تا سـال ۲۰۲۷ رانندگی کامیون‌ها و تا سـال ۲۰۳۱ اداره کردن خرده فروشی‌ها را به عهده بگیرند. تا سـال ۲۰۴۹ آن‌ها کتاب خواهند نوشت و تا سـال ۲۰۵۳ عمل جراحی انجام خواهند داد. فقط مشاغل کمی از یورش ماشین ‌ها در امان خواهند بود.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

 

ربات‌ها فریب دادن را یاد گرفته اند

ربات‌ها یاد می‌گیرند که فریبکار باشند. تحقیق گـران موسسه تکنولوژی جورجیا در آتلانتا الگوریتمی را گسترش داده اند که اجازه می‌دهد ربات‌ها تصمیم بگیرند انسان ‌ها یا ربات‌های بـقیـه را فریب بدهند. در ربات هایی که تصمیم می‌گیرند راه فریب را طی کنند، تحقیق گـران الگوریتمی را قرار داده اند که به ربات‌ها اجازه می‌دهد تصمیم بگیرند که چطور آن‌ها را فریب دهند که شانس کمی وجود داشته باشد که کسانی که فریب خورده اند متوجه شوند. در این آزمایش به ربات چند منبع داده می‌سود. ربات مکررا منابع را چک می‌کند، ولی وقتی حضور ربات دیگری را در منطقه تشخیص دهد آغاز به مشاهده مکان‌های نادرست می‌کند. این آزمایش بوسیـله دفتر تحقیقات قوت دریایی آمریکا حمایت شد و احتمالا می‌تواند کاربردهای نظامی داشته باشد. ربات هایی که از تجهیزات نظامی حفاظت می‌کنند چنان چه متوجه شوند که نیروهای دشمن آن‌ها را مشاهده می‌کنند می‌توانند راه گشت زنی خود را تغییر دهند.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

 

 بازار هوش مصنوعی انحصاری است

بازار هوش مصنوعی انحصاری می باشد. شرکت‌های بزرگتر استارتاپ‌های کوچکتر هوش مصنوعی را می‌خرند. با روند فعلی، هوش مصنوعی در دست تعداد محدودی کمپانـی خواهد بود. گزارش‌های اکتبر ۲۰۱۶ نشان دادند که کمپانـی هایی مثل اپل، فیسبوک، اینتل، توییتر، سامسونگ و گوگل طی ۵ سـال ۱۴۰ کسب و کار هوش مصنوعی را خریدند. در سه ماهه اول سـال ۲۰۱۷، شرکت‌های بزرگ تکنولوژی ۳۴ استارتاپ هوش مصنوعی را خریدند. بدتر از تمام اینکه؛ آن‌ها با پرداخت مبالغ زیاد برترین تحقیق گـران در حوزه هوش مصنوعی را استخدام می‌کنند. چنان چه این روند مدیریـت نشود می‌توانید حدس بزنید که به کجا خواهیم رفت.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در هوش و دلیل از انسان ‌ها پیشی می‌گیرد

هوش مصنوعی در دو تیـم دسته بندی می‌شود: هوش مصنوعی پر قدرت و هوش مصنوعی ضعیف. هوش مصنوعی که امروز پیرامون ما وجود دارد در دسته هوش مصنوعی ضعیف قرار می‌گیرد که حاوی هوش مصنوعی پیشرفته مثل دستاصحاب هوشمند و کامپیوتر هایی می‌شود که از سـال ۱۹۸۷ استادان بزرگ شطرنج را شکست می‌دهند. فرق بین هوش مصنوعی ضعیف و پر قدرت در توانایی درک و رفتار کردن مثل مغز انسان می باشد. هوش مصنوعی پر قدرت دارای توانایی دلیل و هوشیاری انسان ی می باشد. هوش مصنوعی پر قدرت به برنامه نویسی اش محدود نمی‌شود و می‌تواند بدون دخالت انسان تصمیم دریافت کند چه کار بکند و چه کار نکند. هوش مصنوعی پر قدرت هم اکنون وجود ندارد، ولی تحقیق گـران پیش بینی می‌کنند که حدود ۱۰ سـال دیگر وجود خواهد داشت.

حقایق ترسناک در مـورد هوش مصنوعی
واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی می‌تواند ما را نابود نماید

ترس هایی وجود دارد مبنی بر این که احتمال دارد دنیا بوسیـله هوش مصنوعی به انتهـا برسد. این هشدارها را چند دانشمند تصادفی یا نظـر یه پرداز مطرح نکـرده اند، بلکه متخصصان برجسته‌ای مثل استیون هاوکینگ، ایلان ماسک و بیل گیتس آن را پیش بینی کـرده اند. استیون هاوکینگ نیز نظـر مشابهی دارد. او فکر نمی‌کند که هوش مصنوعی یک شبه از مدیریـت ما خارج شود بلکه او معتقد هست ماشین ‌ها آنقدر در آنچه انجام می‌دهند خبره می‌شوند که ما را نابود خواهند کرد.درگیری ما با هوش مصنوعی وقتی شروع می‌شود که اهداف آن‌ها بـقیـه هم راستا با اهداف ما نیست. ایلان ماسک تولید انبوه هوش مصنوعی را با احضار شیطان مقایسه کـرده می باشد. او معتقد هست که هوش مصنوعی بزرگترین تهدید برای بشر می باشد.

همراهان عزیز به پایان این مقاله رسیدیم. از توجه و همراهی شما بسیار سپاسگزاریم و از شما می خوایم که در مطالب دیگر نیز ما را همراهی نمایید .

 

واقعیت های ترسناک در رابطه با هوش مصنوعی
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.