عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

۱۰نکته خواندنی درباره ماشین های پلیس

۱۰نکته خواندنی درباره ماشین های پلیس

10نکته خواندنی درباره ماشین های پلیس

قصد داریم به ۱۰ نکته جذاب دربـار ه تاریخچه و عملکرد خودروهای پلیس اشاره کنیم که دربـار ه آنها نمیدانستید.

نکات جذاب دربـار ه ماشین  های پلیس

ایـن که در مسیر خود با دیدن خودروی پلیس چه احساسی به شما دست می‌‌دهد مطمئنا ریشه در خاطره‌‌های شما در رابطه با پلیس دارد. ممکن است با دیدن خودروی پلیس احساس امنیت بکنید ؛ ممکن است یک روبات بی‌روح و مکانیکـی از قوت پلیس برای شما مجسم شود. علیرغم تمام ایـن صحبت‌‌ها خودروهای پلیس چیزی بیشتر از یک پیشرانه؛ چهار چرخ و آژیر می باشند .

از ۱۲۰ سـال قبل که اولین خودروی پلیس وارد جاده‌‌ها شد؛ به یک مرکز نظارت سیار بسیار کارآمد تبدیل شد. احتما لا نکات بسیار زیادی از خودروی پلیس وجود دارد که شما نمی‌‌دانید؛ در ادامه ۱۰ مورد از جالب‌ترین نمونه‌های آن را مشاهده می‌کنید.

۱- اولین خودروی پلیس یک خودروی الکتریکـی بود که از کاسه و چکش به عنوان آژیر استفاده می‌کرد

در سـال ۱۸۹۹ مرکز پلیس آکرون در اوهایو از یک درشکه‌ که دارای یک جفت موتور الکتریکـی بود که هر کدام ۴ اسب بخار قدرت داشتند و می‌توانست سریع ۲۵ کیلومتر بر ساعت برسد؛ به عنوان اولین خودروی پلیس استفاده کرد. ایـن خودرو دارای یک برانکار؛ چراغ و کاسه و چکش برای هشدار بود که ایـن کاسه و چکش در واقع اولین آژیر تولید شده است . اولین ماموریت صورت گرفته با ایـن خودرو دستگیر کردن یک فرد مست بود که در سطح شهر بی‌نظمی ایجاد کـرده بود.

۲- یک سـال بعد؛ معترضان اولین خودروی پلیس را به داخل کانال آب انداختند

علی‌رغم داشتن وزنی مساوی با ۲.۵ تن که مساوی با خودروهای شاسی بلند متوسط امروزی است؛ اما آشوب‌گران در یکـی از شدیدترین آشوب‌های که در ایالات متحده اتفاق افتاده ایـن خودروی پلیس را به داخل یک کانال آب بزرگ انداختند. ایـن معترضان که در جلوی مرکز پلیس جمع شده بودند خواستار اجرای عدالت برای زندانی که متهم به تجاوز شده بود؛ بودند. پلیس از ایـن کار امتناع کرد و اتفاقی که بلافاصله بعد از آن افتاد؛ چندین ساختمان از جمله مرکز پلیس توسط مردم تخریب شد و شرایط به میزانی رسید که با دستور رئیس جمهور؛ ارتش در ایـن مسئله مداخله کرد.

۳- کوپه کوچک Deuce توسط پلیس و سارقان مورد استفاده قرار می‌گرفت

کوپه Deuce

کوپه Deuce

فورد مدل Deuce کوپه‌ی قرمز کوچک و اسپرت دارای یک پیشرانه‌ی V8 بود که در عصر خود تبدیل به یک افسانه شده بود. ایـن خودرو ترکیبی ایده‌آل از قیمت پایین؛ قابلیت اطمینان بالا و سرعت زیاد را داشت و در سـال ۱۹۳۰ به عنوان خودروی پلیس انتخاب شد و سبب شد که بیشتر آن وقت به فورد وفادار بمانند. اما از کسی پوشیده نبود که بیشتر تبهکاران از ایـن خودرو استفاده می‌کردند و حتی یکـی مشهور ترین تبهکاران در نامه‌ایی به هنری فورد از او بخاطر تولید ایـن خودرو تشکر کـرده بود.

۴- خودروی Crown Victoria برای سـال ‌ها موفقیتی بزرگ بود چرا که نگهداری و رانندگی با آن بسیار راحت بود

مطالب مرتبط:

خودروی Crown Victoria

خودروی Crown Victoria

به لحاظ ساختار ایـن خودرو بیشتر به کامیون‌ها شباهت دارد تا به خودروهای مدرن امروزی وقت ی افسری با آن تصادف نماید مرمت آن بسیار کم هزینه خواهد بود. ایـن خودرو به صورت دیفرانسیل عقب طراحی شده که سبب شده مانورهای بهتری داشته باشد و در شرایط اضطراری و ویِژه بهتر عمل نماید .

۵- احتما لا درهای ضد گلوله جالب‌ترین آپشن کارخانه برای خودروی پلیس باشد

درهای ضد گلوله از سـال ۲۰۰۶ در خودروهای پلیس مورد استفاده قرار گرفت و افسران پلیس حال می‌توانستند در پشت ایـن درها پناه بگیرند.

۶- شما نمی‌تونید به همین راحتی پشت فرمان یک ماشین  پلیس قرار بگیرید و آن را بدزدید

شما ممکن است بـار ها در ویدئو‌ها دیده باشید که کسی سوار ماشین پلیس می‌شود و چون سوئیچ روی آن هست به راحتی آن را می‌دزد. اما بایستی بدانید که قابلیتی با نام RUNLOCK در ایـن خودروها وجود دارد که به مامورین ایـن امکان را می‌دهد حتی با خارج کردن کلید خودروی روشن بماند تا عملکرد چراغ‌ها و آژیر ادامه داشته باشد؛ اما به محض ایـن که پدال ترمز یا ترمز دستی در خودروی پلیس فشرده شود؛ خودرو به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. ایـن موضوع بدین مفهوم هست که وقتی که آژیر و چراغ‌های ماشین پلیس روشن می باشند ؛ به ایـن مفهوم نیست که سوئیچ روی خودرو هست و هرکسی به راحتی می‌تواند آن را بدزد.

۷- آژیرهای متفاوت مفاهیم متفاوتی دارد و در مواقع خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد

آژیر کلاسیک wail وقت ی که ماشین پلیس با سرعت در بزرگراه حرکت می‌کند یا وقت عبور از تقاطع‌ها است؛ از آن استفاده می‌کند؛ چون ایـن صدا به راحتی وارد کابین می‌شود در نتیجه رانندگان دیگـر آن را به راحتی خواهند شنید. آژیر yelp در واقع همـان آژیر قبلی هست که با ریتمی سریع ‌تر پخش می‌شود‌ و وقت ی استفاده می‌شود که پلیس در ترافیک سنگین از بقیه خودروها بخواهد که راهش را باز کنند. چنانچه شما همچنان در مسیر او باشید آژیر airhorn را خواهید شنید.

۸- اما با پیشرفت تکنولوژی ممکن است آژیر دیگـر مورد استفاده قرار نگیرد

یک فرستنده رادیویی کوتاه برد در خودروهای پلیس وجود دارد که توسط آن می‌توانند با خودروهای موجود در مسیر رابطه بگیرند و پیام‌های خود را به رانندگان برسانند.

۹- نسبتا سه چهارم خودروهای پلیس آمریکا به سیستم ثبت اطلاعات مجهز می باشند

هرگاه افسری را دیدید و تصور کردید که از دور درحال نور انداختن به سمت شمهست بدانید که بیشتر خودروهای پلیس بدون دخالت افسر در حال خواندن پلاک خودروی شما می باشند و بعد از آن یک عکس از شما خواهند گرفت و موقعیت وقتی و مکانی شما را به همراه عکس ثبت خواهند کرد.

۱۰- کیلومتر شمار خودروهای پلیس ملاک کارکردشان نیست

بیشتر پلیس‌ها ساعت‌های زیادی پشت خودرو می باشند که ممکن است در حال ارزیابی رادار؛ ارزیابی اسناد و مدارک یا حتی در حال میل کردن چیزی باشند و خودرو در ایـن حال روشن باشد. به همین خاطر کیلومتر شمار نمی‌تواند کارکرد واقعی خودرو را نشان دهد. اما مکانیک‌ها می‌توانند تشخیص دهند که ایـن خودرو چه مدت کار کـرده چون در خودروهای پلیس سنسوری وجود دارد که ساعت‌های کارکرد خودرو را محاسبه می‌کند.

۱۰نکته خواندنی درباره ماشین های پلیس
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.