عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

فتوای آیت الله العظمی علوی گرگانی در مورد ۳G قبل از تحقق شرایط قانونی: جایز نیست + تصویر استفتا

فتوای آیت الله العظمی علوی گرگانی در مورد 3G قبل از تحقق شرایط قانونی: جایز نیست + تصویر استفتا Reviewed by Admin on Sep 7Rating: 5.0

فتوای آیت الله العظمی علوی گرگانی در مورد ۳G قبل از تحقق شرایط قانونی: جایز نیست + تصویر استفتا 

باید دید دولتمردان مدعی اعتدال در مساوی مطالبات مراجع عظام تقلید که برخاسته از شرع مقدس و دغدغه ها و دلواپسی های مردم متدین ایران اسلامی است، چه اقدام مناسب ای را در دستور کار خود قرار خواهند داد؟
“خیبرآنلاین” – اقدام عجیب و مغایر با قانون وزارت رابطه ات در ارایه مجوز برای فعالسازی ۳G (اینترنت پرسرعت) برای تلفن های همراه، قبل از راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و نیز ارایه و تصویب پیوست فرهنگی، موجی از اعتراض علیه این رفتار ضدفرهنگی را برانگیخته است.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی “خیبرآنلاین”، علاوه بر مسئولان مختلف کشور، مراجع عظام تقلید به مخالفت علنی و آشکار نسبت به این مساله پرداخته و با صدور فتاوایی، اعلام موضع شرعی نمودند.

بر طبق این گزارش، پی از صدور فتوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (اینجا)، اینک نوبت به مرجع تقلید دیگری رسید تا به استفتای جمعی از فعالان فضای مجازی جواب دهد.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی در فتوای خود اصرار کردند گسترش پهنای باند اینترنت اگر بدون ملاحظه مضرات آن باشد، سبب تخریب فرهنگ و هویت دینی و ملی مردم می‌شود و خسارات جبران‌ناپذیری را وارد می‌کند و جایز نمی‌باشد و لازم است مسئولین امر در راه گسترش اینترنت پیوست فرهنگی آن را لحاظ کنند.

حال، باید دید دولتمردان مدعی اعتدال در مساوی مطالبات مراجع عظام تقلید که برخاسته از شرع مقدس و دغدغه ها و دلواپسی های مردم متدین ایران اسلامی است، چه اقدام مناسب ای را در دستور کار خود قرار خواهند داد؟ آیا صداوسیما همچنان به تبلیغات در رابطه با این برنامه ضدفرهنگی مبادرت خواهد ورزید؟

گفتنی است موج انتقادها نسبت به اقدام شتابزده وزارت رابطه ات در دادن مجوز برای ۳G از مراجع عظام تقلید شروع و به خطبای نمازجمعه، نمایندگان مجلس، اعضای شورایعالی فضای مجازی به عنوان یک نهاد بالادستی و توده های متدین مردم و خانواده ها کشیده شده است.

5224_148

گفت کامل استفتای جمعی از فعالان فضای مجازی آیت الله العظمی علوی گرگانی و جواب مرجع تقلید بزرگ شیعیان به این استفتا بدین شرح است:

محضر مبارک مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله‌العظمی علوی گرگانی (دام‌ظله)

مطالب مرتبط:

با عرض درود و ادب و احترام

با توجه به آنکه وزارت رابطه ات اعلام کرده است به‌زودی مجوز «خدمات اینترنت پرسرعت همراه و کلیه خدمات نسل سوم و بالاتر رابطه ات همراه» را به اپراتورهای موبایل کشور ارائه خواهد کرد؛ و با عنایت به آنکه حتی در کشورهای لائیک ضوابط و سازوکارهای مختلف ی برای ایجاد امنیت اخلاقی و روانی کاربران و حفاظت از آنان در مساوی آسیب‌های این نوع خدمات ازعبارت دسترسی آسان به مطالب، فیلم‌ها و عکس‌های ضد اخلاقی و ضد آدم ی، شایعه‌پراکنی و فتنه‌انگیزی، تضعیف بنیان خانواده جاسوسی و فروش اطلاعات محرمانه کشور و خانواده‌ها و امثال آن فراهم شده است ولی در کشور ما هنوز بسیاری از این زیرساخت‌ها فراهم نشده است و علی‌رغم مفاسدی که وجود دارد امکان نظارت بر آن ممکن نیست.

ضمن توجه به آنکه بسیاری از کشورهای مستقل جهان از طریق سازوکارهای مختلف توانسته‌اند بخش عمده خدمات فضای‌مجازی مورجهان ز مردم را از طریق شرکت‌های داخلی ارائه دهند که سبب امنیت و سلامت خدمات و ایجاد منافع اقتصادی برای مردم می‌گردد ولی در کشور ما علی‌رغم تأکیدات قانونی برای اجرای پروژه «شبکه ملی اطلاعات» به‌عنوان پیش‌نیاز افزایش پهنای باند اینترنت فرصت سوزی دولت‌های مختلف باعث تأخیر در اجرای این پروژه شده است و با توجه به آنکه طبق قوانین کشور وجود «پیوست فرهنگی» برای چنین طرح‌هایی الزامی است که هنوز این خدمات در کشور ما فاقد “پیوست فرهنگی ” مورد تأیید گذاشته ای قانونی است؛

مستدعی است در صورت صلاحدید نظر خود را در مورد اعطای مجوز برای «خدمات اینترنت پرسرعت همراه و کلیه خدمات نسل سوم و بالاتر رابطه ات همراه» قبل از تحقق شرایط قانونی و الزامات ایمن و سالم‌سازی آن اعلام نمایید.

با آرزوی سلامت و طول عمر حضرت‌عالی

جمعی از فعالان فضای‌مجازی

45454547545242

* جواب آیت الله العظمی علوی گرگانی

بسمه‌تعالی

اینترنت از عبارت وسایلی است که دارای منافع زیاد و مضرات فسادانگیز می‌باشد و لذا گسترش اینترنت و گسترش پهنای باند آن گرچه فی‌نفسه سبب گسترش است و مطلوب می‌باشد، اما اگر بدون ملاحظه مضرات آن باشد سبب تخریب فرهنگ و هویت دینی و ملی مردم می‌شود و خسارات جبران‌ناپذیری را وارد می‌کند و جایز نمی‌باشد و لازم است مسئولین امر در راه گسترش اینترنت پیوست فرهنگی آن را لحاظ کنند و با مصرف از نظرات متخصصین دلسوز و متدین و همین طور نظارت شورایعالی فضای‌ مجازی از نفوذ سایت‌های مخرب و سوءمصرف دشمنان پیشگیری کرده و زمینه تخریب اعتقادات مردم، به ویژه جوانان را از بین ببرند.

بدیهی است بها دادن مدیران مملکتی به نخبگان علمی و جوانان فرهیخته و اتکا به خودباوری ملی می‌تواند زمینه گسترش پایدار در این زمینه را با کمترین مضرات و مفاسد دینی و ملی فراهم نماید .

فتوای آیت الله العظمی علوی گرگانی در مورد ۳G قبل از تحقق شرایط قانونی: جایز نیست + تصویر استفتا
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.