عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

تشک مناسب برای کمردرد

تشک مناسب برای کمردرد

در این پست قصد داریم در مورد تشک مناسب برای کمردرد به بحث و تحلیل بپردازیم .و در ادامه به  چند تکته که در هنگام خرید تشک باید مد نظر داشته باشید اشاره خواهیم نمود.  امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برای شما مفید واقع شود.

تشک مناسب برای کمردرد
تشک مناسب برای کمردرد

 

بیمارانی که کمردرد دارند بسیار نسبت به نوع تشکی که بهره گیری مینمایـند حساس می باشند و این طبیعی می باشد. هر انسان حدود یک سوم از عمرش را بر روی تشک طی می کند بـعد اگر کمردرد دارد قطعا گزینش تشک مناسب برایش با ارزش می باشد.

تحقیقات بیشتری بر روی این مقوله که چه نوع تشکی برای کم شدن کمردرد مناسب اسـت صورت گرفته می باشد. آیا تشک های نرم مناسـب تر می باشند و یا تشکی که سفت و محکم باشد. قانون کامل اینست که

“برترین تشک برای کم شدن کمردرد دربـاره هر فردی شانس دارد گوناگـون باشد. چند نوع تشک را امتحان نمایید و آنرا که شما در آن راحت تر میخوابید و در حین خوابیدن در آن کمردرد کمتری احساس مینمایید مناسب شما است”

اما بیشتر اشخـاص ترجیح میدهند که در بستری که کمی سفت تر از معمول هست بخوابند و احساس مینمایـند در آن کمردرد کمتری دارند. خوابیدن بر روی یک پتو که چند لایه شده میتواند مثال خوبی باشد. به این خاطر زیـادتر توصیه می شود که بستر فردی که کمرددر دارد کمی سفت تر از معمول باشد ولی این یک قانون کامل برای تمام اشخـاص نیست.

غیر از نوع بستر، مریض مبتلا به کمردرد می بایست به طرز خوابیدن خود هم دقت نماید .

اگر شخـص عادت دارد به پشت و بصورت طاق باز استراحت کند بهتر هست پایین زانوهای خود یک بالشت بگذارد تا آنان کمی خم باشند.

اگر شخـص به شانه میخوابد مناسـب تر هست بین دو زانوی خود یک بالشت بگذارذ. گذاشتن یک بالشت کم ارتفاع در پایین شکم و کمی بالاتر از لگن در فردی که به شانه میخوابد احتمال دارد آسانـی زیادتری را در حین خوابیدن تهیه نماید . توصیه نمی شود شخـص مبتلا به کمردرد به شکم بخوابد.

 

نکاتی که در هنگام خرید تشک باید رعایت شوند:

پیش از خرید تشک می بایست نکاتی را در نظـر بگیرید تا وقتی تشک را به منزل آوردید و یک شب روی آن به خواب رفتید از انتخابتان راضی باشید:

پرس و جو نمایید : پیش از خرید تشک مناسـب تر هست خوب پرس و جو و پژوهش نمایید . اقسام تشک‌های موجود در بازار را جویا شوید و مارک‌های معروف‌تر و مرغوب‌تر را بیابید. اینجا هم هر قدر زیـادتر پول بپردازید زیـادتر آش خواهید خورد. شما می‌توانید یا در آگهی‌های اینترنتی به دنبال تشک مورد نظـر تان بگردید یا راهی بازار یا نمایندگی‌های فروش تشک شوید. با متخصصین فروش تشک مشـورت نمایید و از آنان بخواهید پـس از شنیدن نیازهایی که به یک تشک دارید، مناسب‌ترین تشک را به شما معرفی نمایـند .

گارانتی: اگر از شرکت‌های معتبر تولید‌نمایـند ه تشک، خرید نمایید تشک شما حاوی گارانتی تعمیرات و تعویض خواهد بود. بطور معمول تشک‌ها تا ۱۰ سـال گارانتی نیز دارند. بطور معمول تشک‌های ضد آب را کارخانه‌های سازنده مناسـب تر گارانتی می‌نمایـند . این تشک‌ها روکش‌‌های ضد آب دارند. پس پیش از خرید تشک دارا بودن گارانتی و شرایط بهره گیری از آن را با فروشنده مدیریـت نمایید .

عجله ننمایید برای خرید تشک عجله ننمایید و زمان ضـروری صرف نمایید . اقسام خیلی مختـلفی از تشک‌ها در بازار وجود دارند. تشک طبی، تشک اسفنجی، تشک بادی، تشک برقی، تشک آبی و… اقسام تشک‌های موجود در بازار می باشند . شما می‌توانید به آرامی روی تشک دراز بکشید و آسانـی آن را امتحان نمایید سپس یک تشک دیگر را امتحان نمایید .

مطالب مرتبط:

ثبات و استحکام: هر تشکی که استحکام زیادتری داشته باشد لزوما مناسـب تر و مرغوب‌تر نیست. بعضی‌ها فکر می‌نمایـند هرچه تشک سفت‌تر باشد برای کمر و ستون فقرات مناسـب تر هست ولی این‌طور نیست. چنان چه تشک بسیار سفت باشد به استخوان ستون فقرات شما اجازه نمی دهد ضمناً بر طبق شانه‌ها و استخوان لگن شما خمیدگی پیدا نماید . تشک‌هایی که نرم‌تر می باشند به استخوان شانه و لگن شما اجازه می‌دهند در تشک کمی فرو روند و استخوان ستون فقرات شما به شیوه مستقیم روی سطح تشک قرار گیرد

حد تشک: حد تشک می بایست متناسب با حد قد شما باشد. بزرگ‌ترین حد تشک را برگزینید که با حد تخت شما هماهنگ باشد.

فنرها را مدیریـت نمایید اگر تشکی فنرهای زیادتری درونش کار گذاشته شده باشد لزوما تشک بهتری نیست. بطور معمول فنرهای تشک‌ها به هم پیوسته و یا جدا جدا درون آن کار گذاشته شده می باشد. تشک‌هایی که فنرهای به هم پیوسته دارند بطور معمول درون آنها از فنرهای کمتری بهره گیری شده هست چون فنرها به هم پیوسته و گره خورده‌اند. تشک‌هایی که فنرهای از هم جدا دارند، تعداد فنرهایی که درون‌شان کار گذاشته شده هست زیـادتر است چون هر فنر می بایست به تنهایی از بدن شما وقتی که روی تشک دراز کشیده‌اید، حمایت نماید . مزیت تشک‌هایی که فنرهای مستقل دارند این هست که چنان چه شما روی تشک خوابیده باشید و شخـص دیگری روی تشک جا به جا گـردد شما کمتر متوجه این جابه‌جایی تشک می‌شوید. چنان چه شما خوابتان سبک هست این نوع تشک را خریداری نمایید .

تشک‌های ۲ لایه را برگزینید: تشک‌هایی که ۲ لایه آستر دارند احتمالا هزینه گران‌تری داشته باشند ولی لایه‌های داخلی آن در سال‌های اولیه استفاده به راحتی لک نمی‌شوند. قطعا تشک‌هایی را دیده‌اید که چنان چه آستر آن را بردارید، اسفنج درون آن از لایه‌های سطحی لک شده می باشد. این تشک‌ها چنین مشکلاتی ندارند.

بودجه شما چقدر است؟ قبل از اینکه برای خرید تشک راهی بازار شوید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چقدر پول خرج نمایید ؟ چنان چه شما تشک‌های مختلـف را امتحان نمایید خواهید نگاه کـرد تشک‌هایی که گران‌ترند، راحت‌تر نیز می باشند .

از چه مارکی خرید می‌نمایید ؟ بسیار از اوقات ارزش دارد که شما از یک کمپانـی معتبر تولید‌نمایـند ه تشک، خرید نمایید . تشک‌هایی که در این کارخانه‌ها تولید می‌شوند بطور معمول مدیریـت کیفیت بالایی دارند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تندرست عضلات و اسکلت بدن را زمان دراز کشیدن روی تشک تامین می‌نمایـند .

خجالت نکشید: کوشش نمایید تحت فشار فروشنده تشکی را خریداری ننمایید . اصلا اشکالی ندارد پرسشها بیشتری در مـورد قیمت، گارانتی، کیفیت، طریقه حمل تشک به منزل (هزینه بر عهده شما یا فروشنده)، توانایی تعویض تشک را از فروشنده بپرسید و سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید تشک نمایید .

 

کی به فکر خرید یک تشک تازه باشید

برخلاف اعتقاد اکثر افراد، تشک یکـی از مهم‌ترین لوازم منزل هست چرا که بطور مستقیم با تندرست اسکلت و عضلات شما در رابطه می باشد. ما یک سوم عمر خود را در خواب به سر می‌بریم پس مناسـب تر هست یک سوم عمر خود را در تشک استانداردی طی نمایید که تا خواب ‌آرام و سالمی داشته باشید. چنان چه تشک شما بیشتر از ۱۰ سـال عمر کرده است، گود شده یا قلمبه قلمبه شده هست یا وقتی که از خواب برمی‌خیزید بدنتان کوفته است، نشانه‌هایی می باشند که احتمالا زمان آن هست که به فکر خرید یک تشک تازه باشید. نشانه‌هایی که می بایست تشکتان را تعویض نمایید عبارتند از:

–  در بخـشی از تشک که در آن بخـش می‌خوابید گودی تهیه شده است.

–  وقتی تشک شما غژغژ صدا می‌دهد.

–  بعد از خوابیدن روی تشک احساس کمردرد می‌نمایید یا بدنتان کوفته است.

اگر شما بد خواب می باشید یا خواب ضـروری ندارید، می‌تواند نشانه این باشد که احتمالا تشک شما راحت نیست. خستگی و خواب‌آلودگی در صبح، به سختی از تختخواب بیرون ‌آمدن، صبح وکج خلق بودن، نشانه بدخوابی شما می باشد. مطالعات نشان می‌دهد اشخاصـی که تشک جدیدی را خریداری کرده ‌اند، خواب بهتری را تجربه می‌نمایـند .

خب دوستان به پایان مقاله تشک مناسب برای کمردرد رسیدیم. برای مشاهده نمونه های تشک رویال اصل کلیک کنید.

تشک مناسب برای کمردرد
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.