عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

بی بی سی و وایبر، سران فتنه اسیدپاشی اصفهان

بی بی سی و وایبر، سران فتنه اسیدپاشی اصفهانReviewed by Admin on Oct 26Rating: 5.0

بی بی سی و وایبر، سران فتنه اسیدپاشی اصفهان

Image0345-copy

به گزارش خودمونی، درگیر کردن ذهن تمام اقشار یک جامعه پیرامون یک اتفاق ناگوار در یک شهر از کشوری وسیع همچون ایران  آن هم در یک بازه زمانی کوتاه نشان دهنده برنامه ریزی وسیع و گسترده است. در حالی که  شاهد هستیم در کشور های دیگر علی الخصوص ایالات متحده آمریکا با وجود رخ دادن حوادثی به مراتب ناگوارتر از اتفاقات اخیر اصفهان حتی یک تصویر از آن جنایات در رسانه ها درج پیدا نمی کند. به طور مثال علی رغم تعداد بی شمار حملات مسلحانه به مدارس و مردم در خاک اروپا و امریکا، حتی یک عکس از مجروحان (و نه کشته های ) این حوادث منتشر نمی شود تا مبادا امنیت ذهنی جامعه تحریک شود و ناامنی پدید بیاید.

با وجود دشمنان قسم خورده کشورمان و هزینه های گزاف برای ضربه زدن به ایران وقوع چنین اتفاقاتی به سرعت بوسیله ابزارهای رسانه ای پخش شده و زمینه سلب آرامش مردم را فراهم می آورد. پیشتازی این رسانه ها در مخابره خبر این امکان را به آنان می دهد که با ایراد تحلیل های مغرضانه به ذهن مخاطبان افکار عمومی را جهت دهی کنند و مسئولان را وادار به اظهارنظر کنند. آن هم اظهار نظرهایی که با تکذیبیه های متعدد همراه است.

مطالب مرتبط:

موضوع اسیدپاشی اصفهان هر چند از نظر رسیدگی از اهمیت بسیاری برخوردار است اما تبدیل آن به مساله روز کشور فتنه ایست که فقط از شبکه دولتی انگلیس و ابزارهای صهیونیستی مرتبط با آن بر می آید. تلاش برای استفاده ابزاری از این اتفاق و ایجاد شکاف بین مردم در حالی از سوی این شبکه ها پیگیری می شود که ناگفته پیداست وقوع چنین اتفاقاتی اغلب ثمره نفوذ فرهنگ ماهواره ای به کشور است. روابطی که از سوی همین شبکه های مدعی تبلیغ و تحسین می شود.

القای عدم تلاش مسئولین برای برخورد با عاملان این جنایات با وجود پیگیری و درخواست های متعدد مسئولان بلندپایه برای برخورد جدی با اسیدپاش ها برگ دیگری از این فتنه جدید است. هرچند برگزاری تجمعات حداقلی آن هم با فریب و جریحه دار کردن مردم در چنین مواردی تنها موفقیت سرمایه گذاری کلان این شبکه هاست اما تلاش برای متشنج نشان دادن فضای کشور با همین اقدامات تا حدودی میسر می شود.

Image0344-copy

نقش نرم افزار وایبر در بحران سازی فتنه اسیدپاشی غیر قابل انکار بوده و با این وجود تردید برخی مسئولین در محدود سازی این نرم افزار بسیار تعجب آور است. هتک شدن حرمت آسیب دیدگان جنایت اسیدپاشی جنبه دیگری از تلاش رسانه ای بیگانه است که با بد حجاب یا بی حجاب خواندن آنان خانواده قربانیان را جریحه دار می کند. ضمن اینکه در حوادث مرتبط با اقدام به امر به معروف، این امران به معروف بودند که در موارد متعدد مورد تعرض و خشونت قرار گرفتند و کوچک ترین حمایتی از سوی این رسانه های معلوم الحال از آنان صورت نپذیرفت

همراهی ناباورانه برخی رسانه های داخلی با موج رسانه ای غرب، در حالی که اسیدپاشی خبری این رسانه ها به مراتب خطرناک تر است، برخورد جدی با آنان را می طلبد. القای ناامنی جامعه، تحریک مردم همانطور که در فتنه بعد از انتخابات ۸۸ اتفاق افتاد این بار به سرکردگی بی بی سی و وایبر با همان اهداف شکل گرفته و عدم برخورد مناسب با مسببین رسانه ای و همچنین عاملان این جنایت موجبات بروز دوباره آن با اشکال مختلف را در آینده فراهم می کند. ضمن اینکه امنیت بی بدیل کشورمان در اوضاع متشنج منطقه را نیز تخریب خواهد کرد.

بی بی سی و وایبر، سران فتنه اسیدپاشی اصفهان
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.