عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

دور جدید حذف یارانه شروع شد و تنها ۳ گروه یارانه می‌گیرند

دور جدید حذف یارانه شروع شد و  تنها ۳ گروه یارانه می‌گیرند

در ارتباط تلفنی “کمیسیون ماده۱۰ طرح حذف یارانه‌ نقدی خانواده‌های غیرنیازمند” با بعضی سرپرستان خانوار اعلام شد؛ طبق مصوبه مجلس تنها خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی؛ آسیب پذیر و دارای بیمار لاعلاج بایستی یارانه بگیرند و یارانه بقیه حذف خواهد شد.

گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم حاکی است؛ اخیرا ً در ارتباط تلفنی از “کمیسیون ماده ۱۰ طرح حذف یارانه های نقدی خانواده های غیر نیازمند” به بعضی سرپرستان خانوار اعلام شده است؛ طبق مصوبه مجلس یارانه همه مردم غیر از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و ساوقت بهزیستی؛ خانوارهای آسیب پذیر و کسانی که بیماران لاعلاج در خانواده خود دارند؛ حذف خواهد شد.

در ایـن ارتباط های تلفنی با اصرار بر ایـن که مکالمه ضبط خواهد شد؛ جهت احراز هویت؛ نام و فامیل ؛ کد ملی و آدرس محل سکونت پرسیده و از سرپرست خانوار پرسش خواهد شد که آیا ملک مسکونی و یا بیمار لاعلاج در خانواده دارد یا خیر؟

در یکـی از ایـن ارتباط ها؛ سرپرست خانوار از مسئول مربوطه پرسش کـرده که با ایـن وضعیت؛ یارانه حداقل ۶۵ میلیون نفر بایستی حذف شود که مسئول مربوطه ایـن موضوع را تایید کرد.

فایل صوتی بعضی از ایـن مکالمات در اختیار خبرگزاری تسنیم وجود دارد.

مصوبه مجلس حذف یارانه چه کسانی را در بر می گیرد؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ پرونده حذف یارانه بگیران پُردرآمد که بعد از شروع کار دولت یازدهم مجدداً گشوده شد؛ در سـال ۹۴ علیرغم مصوبه مجلس برای حذف یارانه ۶ میلیون ثروتمند به ثمر نرسید و مجلس برای سـال ۹۵ دولت را مکلف به حذف یارانه ۲۴ میلیون ثروتمند کرد ولی ایـن بـار شرایطی را برای حذف یارانه ها اعلام کرد.

در بند الحاقی ۱ تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۵ کل کشور؛ دولت موظف شده است در سـال ۱۳۹۵ یارانه نقدی سرپرست خانوار اقشار زیر را حذف نمایـد :

۱ ــ کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سـال انه آنها حداقل ۳۵۰ میلیون ریال باشد.

۲ ــ نمایـندگان مجلس شورای اسلامی؛ قضات و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی دولتی و غیردولتی؛ پزشکان و دندانپزشکان.

۳ــ کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌گانه و شهرداری‌ها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان کشوری و لشکری و کلیه حقوق‌بگیران و مستمری‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که دریافتی سـال انه آنها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال باشد.

۴ــ کلیه مدیران و اعضای هیأت مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و گذاشته ای عمومی غیردولتی و کلیه مدیران و اعضای هیأت مدیره و رؤسا و معاونان مناطق و شعب بانک‌ها و بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتبـار ی و کلیه کارکنان اشویِژه حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سـال انه آنها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال باشد.

۵ ــ کلیه ایرانیان مقیم خارج کشور.

مطالب مرتبط:

۶ ــ کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور می باشند و در مسائل فوق ذکر نشده‌اند.

مسئولان دولت یازدهم پیش از ایـن با مصوبه مجلس مخالفت کـرده بود. نوبخت سخنگوی دولت و رئیس ساوقت مدیریت پیش از ایـن تصریح کـرده بود: “حذف یارانه کارمند تهرانی با ماهی ۳ میلیون درآمد انصاف نیست و دولت نمی‌تواند یارانه ۲۴ میلیون نفر را حذف نماید .”

مخالفت با حذف یارانه ۲۴ میلیون ثروتمند ادامه داشت تا ایـن که ربیعی وزیر تعاون؛ کار و رفاه ۱۱ تیر ماه  سـال جاری از جلسه خود با رئیس ساوقت مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به‌منظور ارزیابی روش اجرای قانون حذف ۲۴میلیون نفر پُردرآمد از دریافت یارانه خبر داد.

در حالی یارانه تیر ماه شب قدیم واریز شد که وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی امروز طی اطلاعیه ای در خصوص روش ثبت اعتراض حذف شدگان از یارانه نقدی اعلام کرد آن دسته از خانوارهایی که یارانه آنها در تیرماه سـال جاری حذف گردیده است در صورت تمایل به ثبت اعتراض خود از روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۵ صرفا” به سامانه www.yaraneh10.ir  مراجعه فرمایـن د.

به گزارش خودمونی  «شصت و پنجمین» وهله یارانه نقدی مربوط به تیر ماه سـال جاری همـان ند ماه های قدیم به ازاء هرنفر ۴۵۵/۰۰۰ ریال ساعت ۲۴:۰۰ روز ۱۳۹۵/۴/۲۶ به حساب سرپرستان محترم خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

اعتراض به حذف یارانه؛ زمان ثبت نام معترضان به حذف یارانه اعلام شد

آن دسته از خانوارهایی که یارانه آنها در تیرماه امسـال حذف شده هست در صورت تمایل می توانند به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

معترضان به حذف می توانند از روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه به سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

اعلام اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد

پورابراهیمی از معین شدن اولویت های حذف یارانه ۲۴ میلیون پردرآمد خبر داد و بیان کرد: دولت مجوزهای ضروری برای شناسایی وضعیت درآمدیو هزینه و دارایی اشخاص را در اختیار دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ در بـار ه معیار حذف یارانه ۲۴ میلیون خانوار پردرآمد ایرانی بیان کرد: بخش عمده حذف یارانه ایـن اشخاص با تمرکز بر درآمد آنان هست که در گروههای ذیل قرار دارند:

۳ توصیه به کسانی که یارانه اسفندماه شان قطع شده است:

توصیه اول به کسانی که یارانه شان حذف شده ایـن هست که از مراجعه بودن ی به فرمانداری ها و ستاد هدفمندی یارانه ها خودداری کنند. دومین توصیه ایـن هست که متقاضیان دریافت یارانه در ابتدا با مراجعه با سایت http://www.refahi.ir می توانند مورد اطلاعات یارانه نقدی را انتخاب کـرده و با وارد کردن شماره ملی و سریال شناسنامه سرپرست خانوار از وضعیت یارانه خود مطلع شوند.

در صورتی واریز وهله ۶۱ یارانه درج نشده بود بدان معنهست که یارانه ایـن اشخاص بر طبق ارزیابی سازمان هدفمندی قطع شده از ایـن رو در صورت اعتراض می توانند به سایت http://www.yaraneh10.ir مراجعه کنند.

توصیه سوم ایـن هست که در هنگام مشاهده عبـار ت «تغییری در یارانه شما رخ نداده است» نبایستی به بانک مراجعه کـرده و ایـن جمله را نشانی از حذف نشدن یارانه خود تلقی کنند بلکه بهتر هست با دقت به نماید ی انتقال اطلاعات از سازمان هدفمندی به وزارت رفاه و تعلل ایـن وزارتخانه اصولا ا ح اطلاعات حداقل یک هفته بعد از قطع یارانه خود به سامانه http://www.yaraneh10.ir مراجعه کـرده و با مطلع شدن از دلیل حذف یارانه خود در صورت تمایل به ایـن اقدام سازمان هدفمندی اعتراض کنند.

دور جدید حذف یارانه شروع شد و تنها ۳ گروه یارانه می‌گیرند
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.