عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

فوائد پختن بعضی سبزیجات و بیشتر شدن فوائد سبزیجات

فوائد پختن بعضی سبزیجات و بیشتر شدن فوائد سبزیجات

زیاد شنیده ایم که سبزیجات را به صورت خام استفاده کنیم فوائد  زیادتری دارند اما در ایـن مطلب ۴ نوع سبزی را به شما معرفی می کنیم که با پختن آنها همچنین میتوانید فوائد شان را بیشتر بکنید .

ارزش غذایی ایـن سبزیجات با پختن دو برابر می شود

میدانستید کدام سبزیجات با پختن سـالم تر شده و ارزش آنها بالا تر میرود؟ در ادامه با سبزیجاتی آشنا میشوید که چنانچه آنها را بپزید و استفاده بکنید بهتر است .

میل کردن سبزیجات بخش مهمی از یک رژیم غذایی سـال م است . گفته خواهد شد میل کردن سبزیجات خام برترین ارزش غذایی را دارد. با ایـن وجود پختن بعضی  سبزیجات ارزش غذایی آن را بالا می برد.

پختن سبزیجات

سبزیجاتی که بایستی بپزید

گوجه فرنگی

پختن سبزیجات

فوائد پختن گوجه

مطالب مرتبط:

گوجه فرنگی مواد مغذی و ویتامین c و لیکوپن زیادی دارند. لیکوپن فیتوکمیکالی هست که رنگ قرمز و فوائد آنتی اکسیدانی را به گوجه داده است . بخارپز کردن یا پختن گوجه فرنگی روشی برای بالا بردن میزان لیکوپن است . تحقیقات نشان داده اند لیکوپن تهدید سرطان را کم شدن می دهد؛ سلامت قلب را بهبود می بخشد و واکنش عصبی را بهتر می نماید .

بروکلی

پختن سبزیجات

بروکلی را بپزید و استفاده بکنید

بروکلی از سبزیجات چلیایی هست که فوائد آنتی اکسیدان زیادی دارد. همین طور منبعی غنی از لوتئین و توکوفرول است . ایـن ترکیبات شیمیایی تهدید سرطان را با کم شدن التهاب رگ های خونی کم می کنند. بروکلی یک سبزی سم زدا است . پختن بروکلی آزادسازی کارتنوئیدها را سرعت می دهد. کارتنوئیدها پروتئین زیادی دارند و در وقت پخت پروتئین زیادتری آزاد می کنند.

پختن بروکلی کارتنوئیدهایی مثل لوتئین و فیتون را بهبود می بخشند. تحقیقات نشان داده اند فیتون ها تهدید سرطان پروستات را کم کـرده ؛ سلامت قلب را بهبود بخشیده و التهاب رگ های خونی را کم شدن می دهد.

هویج

پختن سبزیجات

هویج را بپزید بهتر است

هویج منبعی غنی از بتاکاروتن؛ فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی زیاد است .  هویج به خاطر میزان زیاد ویتامین A و بتاکاروتن فوائد آنتی اکسیدانی برای سلامت دارد.

فوائد پختن بعضی سبزیجات و بیشتر شدن فوائد سبزیجات
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.