عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

بنیامین بهادری وصیت نامه اش را نوشت

بنیامین بهادری وصیت نامه اش را نوشتReviewed by Admin on Feb 20Rating: 5.0بنیامین بهادری وصیت نامه اش را نوشتبنیامین بهادری وصیت نامه اش را نوشت,بنیامین بهادری رسما وکیلش را معرفی کرد,متن وصیت نامه بنیامین بهادری,بنیامین بهادری و ماجرای نوشتن وصیت نامه اش

بنیامین بهادری وصیت نامه اش را نوشت

بنیامین اخیرا توری را در اروپا گذراند؛ توری که وسط کنسرتش، مردم و گروه سالن را به دلیل تهدید شدن به بمب گذاری ترک کردند و کنسرت نیمه کاره ماند. آنها مجبور شدند در سرمای وین و زیر نور چراغ ها، برای مدتی کوتاه به ادامه ی اجرا بپردازند و خیلی زود از هم خداحافظی کنند… .

پیش از وین، بنیامین در هامبورگ که کنسرت موفقی را پشت سر گذاشته بود. بعد از آن نیز برای سومین بار در چهار سال قدیم در لندن روی صحنه رفت و لوگان هال را پر از جمعیت کرد. با او در هتلش در لندن ارتباط گرفتیم تا در مورد کنسرت‌های هفته عشق و حاشیه‌های کنسرت وین حرف کنیم اما بحث به جاهای عجیب و جالبی کشید؛ به نوشتن وصیت‌نامه بنیامین که طی یک سال قدیم ، همسرش، همکار و رفیق نزدیکش، نیما وارسته و مرتضی پاشایی، رفیق صمیمی‌اش را از دست داده و نیز اکنون ذهنش به بسیار جاها سرک می‌کشد.

مطالب مرتبط:

بنیامین در تمام کنسرت‌هایش قطعه پرسه را اجرا می‌کند: «می‌دونم یه وقتایی، دلت برام تنگ می‌شه/تو خیابونو نگاه می‌کنی از پشت شیشه/ اون که از پشت درختا می‌گذره، ممکن است منم/که دارم تنهایی با یاد تو پرسه می‌زنم/ زیر یه آواز قدیمی…» و بعد «الهه ناز» را می‌خواند، برخی وقتها «سلطان قلب‌ها» را و یک وقت‌هایی نیز «‌امشب در سر شوری دارم» را. بعد از درگذشت مرتضی پاشایی، بنیامین به جای آواز قدیمی می‌گوید آواز صمیمی و یکی از ترانه‌های پاشایی را می‌خواند که عموما این ترانه، «یکی هست» است. «یکی هست» جزو محبوب‌ترین قطعات پاشایی است که امروز تبدیل شده به یکی از محبوب‌ترین قطعاتی که بنیامین در کنسرت‌هایش می‌خواند. بنیامین «یکی هست» را در هر سه اجرای تور اروپایش نیز اجرا کرد که با استقبال بسیار بهتر حاضران در سالن‌ روبه‌رو شد: «واکنش‌ها و همراهی مردم عالی بود. ایرانی‌های تمام این سه شهر با ارزش ارپایی، این قدر فضای ایجاد شده حول و حوش مرتضی را رفیق دارند که باور نکردنی و در تاریخ موسیقی پاپ ایران بی‌مثل است.»

بنیامین با خواندن قطعات پاشایی در کنسرت‌هایش قصد دارد تا یاد او را زنده نگه دارد اما از رفتار عموم وابستگان و دوست ها مرتضی در قبال او کمی گلایه‌مند است: «مرتضی پاشایی فضایی را منتشر کرد و اتفاقاتی افتاد و شرایطی ایجاد شد که این ماجرا به یک «ابر اتفاق» تبدیل شد و مرتضی پاشایی خودش دلیل اصلی این موضوع بود. من جز خودش و خدای خودش که به او نمره داده، هیچ علت با ارزش دیگری را در این توجه مردم فارسی زبان همه جهان به مرتضی، دخیل نمی‌بینم بقیه داستان‌ها، حواشی، مکمل و متم‌های این اتفاق‌اند. ای کاش، مرتضی نوشته‌ای رسمی منتشر می‌کرد که از بسیار از اتفاقات و حرف و حدیث‌ها و ناهماهنگی‌ها پیشگیری می‌کرد.» بنیامین اما از یک اتفاق بزرگتر حرف می‌کند تا از این فضایی که نسبت به آن گلایه دارد، حداقل خودش فاصله بگیرد: «به تمام دوست ها م نیز اعلام کرده ‌ام. تنها منتظرم شرایطی فراهم شود که فرید احمدی بیاید روی استیج، چون حدود ۴۰ روزی است که فرید پدرش را از دست داده است. من نیز دلم نمی‌خواهد در این موقعیت اذیتش کنم. رفیق دارم هر زمان خودش تصمیم گرفت در یکی از کنسرت‌های ما حاضر شود، در حضور خود او این مساله را اعلام کنم. به خانواده دوست ها نزدیک، همکاران و تمام افرادی که حرف من برایشان با ارزش است گفته‌ام که اگر هر اتفاقی برای من افتاد-که الزاما مرگ نیز نیست- و من نتوانستم خودم برای خودم تصمیم بگیرم، چه مزمان و چه دائم، تنها فرید احمدی می‌تواند حرف انتها را بزند. برآیند تصمیمات خانواده درجه یک، درجه دو، فامیل و آشنا، رفیق و همکار و هر کسی که به من نزدیک است را فرید احمدی اعلام می‌کند و او امضای نهایی را می‌زند. این باعث می‌شود که همواره خیال من آسان باشد. این را اینجا در هفته‌نامه شما گفتم اما یکبار در حضور خود فرید و مردمی که به این ترانه‌ها علاقه‌مندند، رسما این را اعلام خواهم کرد. می‌دانید که تمام ترانه‌های من را فرید احمدی سروده است. با وجود  خانواده بسیار بسیار بهتر و رفیق داشتنی‌ام و دوست ها و نزدیکان عزیزم، هیچ‌کس در این جهان من را به اندازه فرید نمی‌شناسد.» این صحبت‌های عجیب و دور از انتظار، قطعا منشأ و مبدایی دارند. در واقع بنیامین در میانه حرف در مورد مرتضی پاشایی به اینجا رسید که فرید احمدی همواره وصی و وکیل او خواهد بود: «بعد از نسیم، به این فکر کردم که یک عزیزی دیگر نیست و تو چگونه می‌توانی آن کسی را که دیگر نیست، معرفی کنی و در جامعه‌ای که او را می‌شناسد، اسمش را زنده نگه‌داری. نیما وارسته نیز که از بین ما رفت. نیما خانواده فوق‌العاده‌ای دارد که بسیار به ما لطف داشته‌اند.  اتفاقات بعد از نیما، به توصیه ما که دوست ها نزدیکش بودیم، رخ می‌داد. ما توصیه می‌کردی و آنها نسبتا در اکثر زمینه‌ها، با توصیه ما موافقت می‌کردند.»

و نیز اکنون حاشیه‌های حول و حوش نام مرتضی پاشایی او را به این نتیجه رسانده است: «مرتضی نیز که رفت و برخی مواقع، آنچنان که در سطح سلیقه او بود، عمل نمی‌شد. از طرفی، وصیت‌نامه در دین ما نیز توصیه شده است. وقت ی فردی اثری منتشر می‌کند و در اجتماع بیان می‌شود، بعد از خودش بسیار با ارزش می‌شود.

با این که ممکن است حرف من سلیقه‌ای باشد، اما نظر من این است که تمام اتفاقاتی که بعد از مرتضی افتاد، تمام مرتضی نبود. اما حادثه تبدیل مرتضی به آنچه امروز هست، این قدر بزرگ بود که تمام این اتفاقات بعدی را نیز در خود حل و تبدیلش کرد به یک خاطره شیرین، همین ریزه‌کاری‌ها من را به فکر فرو برد.»

حرف های بنیامین که در مراسم تشییع مرتضی پاشایی نیز روی سن حاضر شد و برای مردم و به یاد دوستش خواند، چه افرادی را نشانه رفته است؟ خانواده او را یا خوانندگی که به نظر می‌رسد دارند از نام پاشایی سوء استفاده می‌کنند؟

بنیامین بهادری وصیت نامه اش را نوشت
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.