عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

خرید کفش ورزشی با چند نکته مهم

خرید کفش ورزشی با چند نکته مهم

خرید کفش ورزشی با چند نکته مهم

کفش ورزشی اولین نکته با ارزش در درست ورزش کردن است . ایـن روزها در اکثر فروشگاههای لوازم ورزشی کارشناسانی وجود دارند که شما را در خرید کفش ورزشی مناسب راهنمایی می کنند ولی با ایـن حال چند نکته آسان در خرید کفش ورزشی تان بدانید .

در خرید کفش ورزشی چند نکته زیر را بدانید

اگرچه اکثر فروشگاه‌های کفش‌های ورزشی دارای کادری مجرب به عنوان راهنمای خرید می باشند ؛ اما دانستن یک سری مسائل می‌تواند به شما در انتخاب کفش ورزشی مناسب کمک نماید . پوشیدن یک کفش ورزشی مناسب می تواند تمرین کردن شما را لذت بخش تر و اما ایمن تر نماید . کفش نامناسب به بدن صدمات جبران ناپذیری وارد می نماید .

بدین منظور؛ به توصیه های کارشناسانه زیر قبل از خرید؛ دقت کنید.

هرگز کفش های چند کاره خریداری نکنید

کفش های مناسب برای پیاده روی اکثرا سفت بوده و به راحتی خم نمی شوند؛ در حالیکه؛ کفش های مناسب دویدن؛ انعطاف زیادتری داشته و راحت تر خم می شوند. پس ؛ چنانچه قصد انجام هر دو کار را دارید؛ دو کفش مجزا خریداری بکنید .

پاهای خود را بشناسید

همه ما می دانیم که پاهایمان روی ۱۰ انگشت و ۲ پاشنه دارند؛ اما چیز با ارزش تر شکل پاهاست . پس ؛  آگاهی از انحنا و فرم پاها در انتخاب کفش راحت؛ نقش مهمی ایفا می نماید . اما بیشتر مارک های مشهور کفش هایی تولید می کنند که برای انواع پاها مناسب باشد.

سایز پاهای خود را مدام ارزیابی بکنید

ایـن که در بزرگسـال ان سایز پاها تغییر نمی نماید ؛ یک باور غلط است . در واقع ؛ به مرور وقت سایز پاها تغییر می نماید ؛ پس ؛ سـال ی دو بار پاهای خود را حد بگیرید. اما بین مارک های متفاوت سایزها مفرق است ؛ پس بر طبق مارک مورد نظـر تان سایز پاهایتان را بشناسید.

انتها شب کفش بخرید

مطالب مرتبط:

پاها در اثر کارکردن و راه رفتن و یا دویدن در طی روز متورم شده و بزرگتر خواهند شد؛ پس ؛ شب کفش خود را خریداری بکنید تا بعدا مشکلی با سایز کفش پیدا نکنید.

حتما از جوراب استفاده بکنید

وقت دویدن و یا راه رفتن؛ حتما از جوراب استفاده بکنید . بهتر هست از جوراب های ارتز – که سبب بهبود عملکرد و یا کم شدن درد شده و از پیشرفت بدشکلی در اعضا جلوگیری می نماید  – استفاده نمایید تا پاهای شما کاملا با کفش جفت و جور گشته و سلامت پاهای شما تضمین شود.

کفش را امتحان بکنید

به حرف فروشنده اعتماد صد در صد نکنید. پس ؛ کفش را قبل از خریداری پوشیده و در مقابل فروشگاه کمی با آن راه رفته و حتی بدوید تا از راحتی آن مطمئن شوید.

به شست پا دقت کنید

همواره بایستی حدود ۲ سانتی متر بین شست پا و جلوی کفش فاصله باشد. پس ؛ نبایستی کفشی را بخرید که پنجه پایتان را محکم بگیرد.

به قیمت و مارک کفش دقت کنید

کفش با کیفیت و مناسب دویدن؛ نسبتا گران قیمت است و اما به منظور سلامت پا؛ ارزش خرید آن را خواهد داشت.

وقتی که بایستی کفش نو بخرید را درست تشخیص بدهید

نسبتا به طور معدل بعد از ۷۰۰ کیلومتر دویدن؛ کفش جدیدی بایستی خریداری کرد. به عبـار تی دیگـر ؛ به محض ایـن که پشت کفش مستهلک شد و یا ایـن که در پاهای تان احساس خوبی نداشتید؛ کفش بایستی تعوض شود.

میزان راحتی کفش را تشخیص دهید

بعضی از کفش هابه قدری راحت و بی صدا می باشند که شما حس می بکنید دارید تو فضا و یا روی ابرها راه می روید. ایـن کفش ها برای اهداف خاصی طراحی شده اند و مناسب دویدن در یک پارک نیستند.
برای مثال پوشیدن ایـن کفش ها برای کسانی که پاشنه درد دارند؛ می تواند مناسب باشد. اما کسانی که مچ پاهایشان به راحتی پیچ می خورد؛ به هیچ وجه نبایستی از ایـن نوع کفش ها استفاده کنند.

 

خرید کفش ورزشی با چند نکته مهم
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.