عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

بهترین راه درمان زردی نوزاد، سریع و راحت با طب سنتی

بهترين راه درمان زردي نوزاد، سريع و راحت با طب سنتيReviewed by Admin on Aug 17Rating: 5.0

درمان زردی نوزاد, درمان زردی دندان, درمان زردی کودکان, درمان زردی پوست, 

بهترین راه درمان زردی نوزاد، سریع و راحت با طب سنتی

رئیس جامعه متخصصان داخلی گفت: متأسفانه در یکی از سی‌دی‌هایی که به صورت عمده بین مردم پخش شده است عنوان می‌شود برای درمان زردی نوزادان، پشت گوش نوزادان تیغ بزنند که این کار علمی نیست و خرافات است.
پزشکی که این موضوع را در CDهای مختلف مطرح کرده است غیرقابل تأیید است و مقامات نظام‌پزشکی باید این CD را جمع کنند تا از انحراف مردم جلوگیری شود.

ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با  فارس، اظهار داشت: در مورد زردی نوزادان باید گفت نوزادان دو نوع زردی دارند که نوع اول پس از ۲ یا ۳ روز خود به خود خوب می‌شود و اگر بیشتر طول کشید تابیدن اشعه بر روی نوزاد موجب افزایش مقاومت سلول‌های خونی فرد و بهبود وی می‌شود اما نوعی از زردی نوزاد هم هست که بر اثر اختلالات خونی ایجاد می‌شود که در بیشتر اوقات موجب مرگ نوزاد می‌شود.

خسرونیا در پاسخ به این پرسش که آیا تیغ زدن پشت گوش نوزاد موجب درمان زردی می‌شود یا نه خاطرنشان کرد: پزشکی که این موضوع را در CDهای مختلف مطرح کرده است غیرقابل تأیید است و مقامات نظام‌پزشکی باید این CD را جمع کنند تا از انحراف مردم جلوگیری شود.

مطالب مرتبط:

وی گفت: بیماری زردی نوزاد اگر به موقع درمان شود و والدین بخواهند با این جور مطالب خرافی نوزاد را درمان کنند باید در آینده منتظر کاهش ضریب هوشی نوزادان خود باشند.

علی ربانی، رئیس مرکز طبی کودکان نیز پیش از این  گفته بود: بیماری زردی در برخی از نوزادان طی هفته اول بعد از تولد دیده می‌شود که این زردی ” زردی فیزیولوژیک ” نام دارد.

وی گفت: تقریباً در تمام این نوزادان هیچ بیماری زمینه‌ای وجود ندارد و علت بروز آن تنها این است که کبد و دستگاه گوارش کودک در حال تطابق یافتن با زندگی خارج رحمی است.

رئیس مرکز طبی کودکان افزود: زردی در یک کودک سالم زمانی بروز پیدا می‌کند که سطح بیلی روبین در خون بالا رفته باشد. بیلی روبین ماده شیمیایی است که بر اثر تخریب گلبول‌های قرمز خون تولید می‌شود. نوزادان سطح بیلی روبین بالاتری دارند چون تعداد گلبول‌های قرمز در آنها زیادتر است و کبد آنها نمی‌تواند بیلی روبین اضافی را دفع کند.

ربانی اضافه کرد: هر چه سطح بیلی روبین بالاتر می‌رود زردی از سر به پایین به سمت گردن و سپس قفسه سینه پیش می‌رود تا اینکه در موارد شدید به دست و پا می‌رسد.

رئیس مرکز طبی کودکان اضافه کرد: در صورت عدم درمان زردی کودکان، بیلی روبین به صورت غیر مسیتقیم در سلول‌های خاکستری مغز رسوب می‌کند و عوارض مغزی در کودک بروز پیدا می‌کند.

بهترین راه درمان زردی نوزاد، سریع و راحت با طب سنتی
۴٫۷ (۹۳٫۳۳%) ۳ votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.