عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

وابستگی‌های نادرست قبل ازخواستگاری رسمی!

وابستگی‌های نادرست قبل ازخواستگاری رسمی!Reviewed by Admin on Oct 22Rating: 5.0

وابستگی‌های نادرست قبل ازخواستگاری رسمی

viber

خودمونی سوال:

پسری ۳۰ ساله هستم و در یکی از مراکز تحقیقاتی مشغول به کار می‌باشم. در محل کارم حدودا ۱سال است که با خانمی آشنا شده‌ام و به او علاقه‌ پیدا کرده‌ام. اهل دوستی با دخترخانم‌ها نیستم و از اول نیتم برای برقراری این ارتباط ازدواج بوده است. بعد از صحبت‌های ابتدایی ایشان راضی شدند تا برای پیدا کردن شناخت بیشتر برای مدتی ارتباط محدودی با هم داشته باشیم و اگر برای هم مناسب بودیم مسئله ازدواج را جدی‌تر پیگیری کنیم.

ارتباط‌مان با اطلاع خانواده‌ ما و مادر ایشان شروع شد و به خاطر این‌که فعلا نمی‌خواستیم کسی مطلع شود، این ارتباط نه در محل کار که بیشتر از طریق پیامک ادامه داشت. و این رابطه پیامکی آن‌قدر زیاد شد که من بدون آن نمی‌توانم زندگی کنم.

محتوای پیامک‌ها به تدریج به سمت مطرح کردن خصوصی‌ترین مسائل زندگی‌مان کشیده شد. اول ارتباط‌‌مان ایشان می‌گفتند فعلا به خواستگاری من نیاید تا موقعیتم بهتر بشود و درسم به سرانجام برسد و کاری پیدا کنم ولی بعد از مدتی که از این ارتباط گذشت می‌گفت چرا اقدام نمی‌کنی و من را متهم به سرد بودن می‌کرد و می‌گفت نسبت به من حس بدی دارد. الان بین برخوردهای دوگانه‌‌اش مانده‌ام. نمی‌دانم دلیل این‌گونه برخوردهایش چیست؟ آیا واقعا برای ادامه ندادن این ارتباط دنبال بهانه می‌گردد و می‌خواهد این ارتباط را ادامه ندهد یا این‌که واقعا دوست دارد که از من تحرکی در زمینه ازدواج‌مان ببیند؟ من او را خیلی دوست دارم و نمی‌خواهم که او را از دست بدم. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.

با سلام و عرض تشکر به خاطر سوالی که در این انجمن مطرح کرده اید.

ابتدا باید عرض کنم که روابط آزاد و بدون تعهد وقتی به درازا کشیده شود ممکن است برای دو طرف مشکلات و آسیب‌هایی را به وجود آورد.

درست است که از اول قصد شما از این ارتباط ازدواج بوده است و برای پیدا کردن شناخت این ارتباط را برقرار کرده‌اید ولی باید گفت که تا روابط هنوز آن جذابیت ابتدایی‌اش را از دست نداده است و به یک رابطه عادی و گاها تکراری تبدیل نشده است باید به فکر چاره بود و به دنبال یک جمع‌بندی منطقی درباره ادامه مسئله گشت مثلا اگر قصد جدی دو طرف‌تان از این ارتباط ازدواج است و به یک توافق نسبی هم رسیده‌اید در اسرع وقت برای انجام مقدمات رسمی و حرف‌های جدی اقدام کرده و خودتان را از این بلاتکلیفی برهانید.

به جز مسئله ارتباط اولیه‌ایی که با هم داشته‌اید و می‌توانستید در یک محرمیت موقت این ارتباط را برقرار کنید تا هم خدای ناکرده به گناه آلوده نشوید و در خلال این ارتباط هم برای خودتان این اطمینان حاصل بشود که دو طرف‌تان واقعا این شناخت را برای رسیدن به یک تفاهم بر سر مسئله ازدواج شرعی و دائم می‌خواهید، اشکالات دیگری هم در این بین وجود دارد که ما در این مختصر به بخشی از آن اشکالات اشاره می‌کنیم.

مطالب مرتبط:

۱٫نباید دوره شناخت خیلی طولانی باشد چرا که ممکن است به عادی شدن روابط منجر شود و دلزدگی برای یک طرف ایجاد کند و طرف دیگر که حالا بعد از مدتی  به این ارتباط  دل‌بسه و علاقه‌مند شده است در این بین به دلیل قطع ارتباط سرخورده شود.

۲٫شما قبل از این‌که خانواده‌هایتان از هم شناختی پیدا کنند در یک ارتباط محدود و البته طولانی مدت، که منجر به ایجاد محبت بین شما شده است اقدام به برقراری ارتباط کرده‌اید و این درحالی است که اصلا معلوم نیست در برخورد اول خانواده‌ها همدیگر را بپسندند.

۳٫در ازدواج باید مراحل تحقیق جلوتر و قوی تر از مراحل تشدید محبت باشد در حالی که با ارتباط محدودِ شما و حتی مخفی بودن این ارتباط از نظر پدر دختر، این توازن به هم خورده است.

حالا به عنوان راه‌کار به نکاتی اشاره می‌کنیم.

۱٫اولین قدم شما برای خروج از این مشکل این است که این نوع ارتباط را به طور کامل قطع کنید و به هیچ عنوان آن را ادامه ندهید.

۲٫اقدام سریع و صریح بعدی شما در آگاه ساختن خانواده خود و طرف مقال از تصمیمی که درباره خواستگاری از دختر دارید باید باشد.

۳٫بحث را از فضای عاطفی به یک فضای عقلانی-عاطفی بکشانید و بگذارید بزرگ‌ترهای مورد اعتمادتان که چند پیراهن بیشتر از شما پاره کرده‌اند، شما را برای رسیدن به این تعادل کمک کنند.

۴٫در مراحل خواستگاری سعی کنید که خواسته دل‌تان را به نظر دیگر معتمدین مثل پدر و مادر تحمیل نکنید و اگر حرفی در این‌باره دارید در فضای منطقی مطرح کنید.

۵٫صبرو حوصله داشتن کلید موفقیت شماست چرا که بسیاری از مشکلات که به دست شما امکان حل شدنش نیست با گذر شما برای حل خواهد شد.

۶٫ در آخر توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم‌السلام را در مسئله ازدواج‌تان فراموش نکنید که خدا بهترین یاری‌رسان است و ائمه اطهار علیهم‌السلام  بهترین وسیله و مسیر برای ارتباط با خدا می‌باشند. *

وابستگی‌های نادرست قبل ازخواستگاری رسمی!
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.