عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

آغاز حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند

آغاز حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمندReviewed by Admin on Dec 30Rating: 5.0

 آغاز حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند

آغاز حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند

به گزارش خودمونی، اسماعیل جلیلی در گفت و گو با خانه ملت درباره ضرورت حذف دهک های پر درآمد از دریافت یارانه نقدی گفت: باید پذیرفت دولت در حال حاضر برای تامین منابع مالی در اجرای قانون هدفنمدی یارانه ها با مسئله روبروست.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، افزود:بر اساس قانون هدفمندی دولت مکلف است یارانه ها را به اقشار نیازمند اختصاص دهد که البته دولت برای انجام این مهم تاکنون گام ها موثری برداشته و علاوه بر حذف خانوارهای که از دریافت یارانه نقدی بصورت داوطلبی انصراف دادند، به ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز یارانه پرداخت نمی شود.

مطالب مرتبط:

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در حال حاضر دولت روند شناسایی خانوارهایی که به یارانه نیاز ندارند را شروع کرده و برخی از آنها را حذف کرده که البته باید این کار را براساس اطلاعات دقیق انجام دهد.

جلیلی افزود: باید پذیرفت برای تامین منابع مالی پرداخت یارانه های نقدی از دو راهکار افزایش قیمت حامل های انرژی و راهکار حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند راهکار دوم بهتر است به دلیل اینکه سابقه نشان داده با افزایش قیمت حامل های انرژی از سوخت بصورت مطلوب استفاده بهینه ای نشد همچنین در روند کنترل آلایندگی هوا نیز اتقاق قابل توجهی نیافتاد.

وی گفت: سیاست پیچیدن نسخه واحد در حوزه هدفمندی یارانه ها برای همه اقشار جامعه شفا بخش نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس کشور یادآور شد: با توجه به منابع محدود برای پرداخت یارانه نقدی باید اولویت بندی هایی در این زمینه صورت گیرد طبقه بندی خانوارهای نیازمند دریافت یارانه نقدی باید بر اساس اطلاعات دقیق انجام شود.

آغاز حذف یارانه نقدی خانوارهای غیر نیازمند
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.