خانه » مذهبی » بزرگان و احادیث » محل تولد حضرت محمد (ص) در مکه + عکس

محل تولد حضرت محمد (ص) در مکه + عکس

محل تولد حضرت محمد (ص) در مکه + عکسReviewed by Admin on Apr 6Rating:

حضرت محمد (ص),محل تولد حضرت محمد (ص),مولد النبی

خانه ‏ای را که رسول خدا(ص) در آن متولد شده، با نام ‏«مولد النبی‏» می‏ شناسند. این مکان در نزدیکی مسجد الحرام و در انتهای باب صفا قرار دارد.محل تولد پیامبر (ص) در ابتدای شعب ابی طالب قرار داشته و همینک در فاصله محل میلاد تا مسعی سنگ فرش است.
در تاریخ آمده است که وقتی رسول خدا(ص) به مدینه هجرت کرد، این خانه در اختیار عقیل، فرزند ابو طالب بود و پس از آن در اختیار اولاد و نوادگان وی قرار داشت. بعدها خیزران، همسر هارون، آن را خریداری کرد.

حضرت محمد (ص),محل تولد حضرت محمد (ص),مولد النبی

مسلمانان این خانه را گرامی می‏داشتند و به ویژه در شب تولد پیامبر(ص) مراسمی در آنجا برگزار می‏کردند. در پی روی کار آمدن دولت سعودی، همزمان با خراب کردن این قبیل اماکن، محل مولد النبی هم تخریب شد.
تنها با اصرار شیخ عباس قطان شهردار وقت مکه و درخواست وی از ملک عبد العزیز قرار شد تا در آنجا کتابخانه‏ ای بنا کنند که امروزه به نام‏ «مکتبه مکه المکرمه‏» شناخته می‏شود.در حال حاضر بر سر در این مکان تابلوئی با عنوان «مکتبه مکه المکرمه‏» نصب است.

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

حضرت محمد, حضرت محمد ص, حضرت محمد چند زن داشت, حضرت محمد زندگی, حضرت محمد در انجیل, حضرت محمد کودکی, حضرت محمد ص عکس, حضرت محمد دوران کودکی, حضرت محمد عکس, 

محل تولد حضرت محمد (ص) در مکه + عکس
۴٫۸ (۹۵%) ۴ votes

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

قالب وردپرس
x

این مطالب را نیز ببینید!

چه چیزی جلوی اجل معلق را می گیرد؟!

چه چیزی جلوی اجل معلق را می گیرد؟!Reviewed by Admin on Jan 16Rating: 5.0چه چیزی جلوی اجل معلق را می ...