عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

چرا هات داگ یکی از ناسالم ترین خوراکی های دنیاست؟

چرا هات داگ یکی از ناسالم ترین خوراکی های دنیاست؟

چرا هات داگ خوشمزه یکی از ناسالم ترین خوراکی های دنیاست؟

زمانی به مواد تشکیل‌دهنده‌ی هات داگ و نحوه‌ی تهیه آن نگاه می‌کنید؛ احتمالا با تعجب در می‌یابید چه تهدید اتی برای سلامت ی انسان ‌ها در پسِ ایـن غذای فوق‌العاده محبوب پنهان شده است .

هات داگ که در هر تابستان بیش از هفت میلیارد از آن به فشیوه می‌رسد؛ غذایی لذیذ و محبوب و شماره‌ یک امریکایی‌ها محسوب می‌شود. زمانی هات داگ در قرن نوزدهم توسط مهاجران آلمانی به امریکایی‌ها معرفی شد؛ خیابان‌های ایـن کشور را تسخیر کرد. ایـن غذای محبوب سریع اهمیت ی برجسته برای خود پیدا کرد و به بخش مهم فرهنگ غذایی مردم امریکا تبدیل شد.

ولی زمانی به مواد تشکیل‌دهنده‌ی هات داگ و نحوه‌ی تهیه آن نگاه می‌کنید؛ احتما لا با تعجب در می‌یابید چه تهدید اتی برای سلامت ی انسان ‌ها در پسِ ایـن غذای فوق‌العاده محبوب پنهان شده است .

سوسیس‌ها؛ خوراکی‌های فرآوری‌شده‌ای می باشند که هیچ ارزش غذایی ندارند. هیچ چیز طبیعی در ساختارشان وجود ندارد و کارخانه‌ها ایـن خوراکی‌ها را به رباتیک‌ترین شکل ممکن تولید می‌کنند؛ به طوری که ایـن کارخانه‌ها به شکل حیرت‌آوری ۰۰۰؛ ۳۰۰ هات‌داگ در ساعت تولید می‌کنند.

مطالب مرتبط:

ترکیب سنتی هات‌داگ متشکل از گوشت خوک(در کشورهای غربی)؛  گاو؛ و مرغ بوده است . در تهیه هات داگ از باقی‌مانده‌های برش‌های گوشت استیک یا تکه‌های خوک و اضافات قابل میل کردن  در کشتارگاه‌ها استفاده می‌شود. ایـن اضافات حاوی  بافت چربی؛  پوست؛  سر و پاهای حیواناست .

ایـن اضافات کاملا خرد و با یکدیگـر آمیخته و به یک خمیر سفت تبدیل می‌شوند. برای آن‌که سوسیس خوشمزه شود؛ افزودنی‌های بسیاری به ایـن خمیر اضافه می‌کنند؛ ایـن افزودنی‌ها حاوی  میزان زیادی نمک؛  شربت ذرت؛  مونوسدیم گلوتامات (MSG)؛  نیترات؛ و مواد شیمیایی دیگـر  می‌شود.

نوع ایـن مواد مزه ‌دهنده بستگی به ایـن دارد که هات‌داگ‌ها در چه مناطقی به فشیوه می‌رسند؛ چون انسان ‌ها در مناطق متفاوت ذائقه‌ها و سلیقه‌ّهای متفاوتی دارند. وزارت کشاورزی ایالات متحده تولیدکنندگان را ملزم به درج فهرست کامل مواد مزه ‌دهنده بر روی برچسب سوسیس‌ها نکـرده است؛ پس خودتان می‌توانید بقیه‌ی ماجرا را حدس بزنید. مزه ‌دهنده‌ها حاوی مواد وحشتناکی مثل مونوسدیم گلوتامات و کارمین هست – کارمین رنگی هست که از جوشاندن پوسته‌ی یک نوع سوسک کوچک در آمونیاک یا کربنات سدیم به‌دست می‌آید.

نیترات و نیتریت مواد مشکل‌ساز دیگـر ی در فهرست افزودنی‌های مورد استفاده در تولید هات‌داگ می باشند . ایـن مواد در گرمای شدید با آمین‌های موجود در گوشت فراوری‌شده ترکیب می‌شوند و نیتروزامین تولید می‌کنند.نیتروزامین ماده‌ا‌ی هست که می‌تواند سبب سرطان شود – به ویژهسرطان روده‌ی بزرگ؛ مثانه؛ معده؛ و لوزالمعده.

بر طبق موسسه‌ی امریکایی تحقیقات سرطان؛  استفاده روزانه یک هات داگ تهدید ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ را ۲۱ درصد افزوده شدن می‌دهدحتی هات داگ های ارگانیک حاوی نیتریت می باشند ؛ و حتی گاهی میزان نیتریت هات داگ های ارگانیک بسیار بیش‌تر از هات داگ های معمولی است.

طبق یافته‌های تحقیق ی در دانشگاه هاوایی؛ به طور کلی گوشت‌های فراوری‌شده تهدید ابتلا به سرطان لوزالمعده را تا ۶۷ درصد افزوده شدن می‌دهند. سرعت تولید می‌تواند سبب شود هرگونه آلایـن ده‌ای بدون دقت مسئولان ناظر وارد محصول نهایی شوند؛ از ایـن رو ممکن است با هر شگفتی عجیب‌وغریبی در هات‌داگ‌ها روبه‌رو شوید.

چرا هات داگ یکی از ناسالم ترین خوراکی های دنیاست؟
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.