عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

شربت جادویی خانگی ضد میگرن درست بکنید

شربت جادویی خانگی ضد میگرن درست بکنید

شربت جادویی خانگی ضد میگرن درست کنید

حقایق شگفت‌انگیزی کشف شده‌اند که می‌توانند به بهبود دردهای میگرنی کمک کنند؛ بر ایـن اساس؛ یک راه طبیعی وجود دارد که دردهای میگرن را در یک دقیقه و به صورت ناگهانی متوقف می‌کند.آب لیمو با نمک میگرن را در یک دقیقه برطرف می‌کند.

شربت جادوییِ ضد میگرن درست بکنید

برای درست کردن ایـن شربت؛ سه ماده مورد نیاز است: آب؛ آب لیموی طبیعی؛ دو قاشق چای‌خوری نمک. ایـن مواد را با ترکیب بکنید و پس بنوشید؛ و چند لحظه صبر بکنید .

چند مطلب را در انتخاب سه ماده‌ی مذکور بایستی به خاطر بسپارید؛ بایستی از نمکِ باکیفیت استفاده بکنید . نمک دریاییِ صورتیِ هیمالیا به دلیل داشتنِ ۸۰ نوع ماده‌ی معدنی (از جمله منیزیوم) نمک بسیار باکیفیتی محسوب می‌شود. ثابت شده هست میل کردن ِ نمک سریع سطح سروتونین خون را بالا می‌برد؛ و ایـن مسئله باعثِ تسکین درد و التهاب می‌شود.

نشانه‌های میگرن که بایستی به آنها دقت کنید

از هر ۱۰ نفر حداقل ۱ نفر مبتلا به میگرن‌ است . ۳۶ میلیون امریکایی از میگرن‌ رنج می‌برند. جذاب هست بدانید میگرن‌ جزء ۲۰ علت ی هست که سبب می‌شود انسان ‌ها از کارشان مرخصی بگیرند.

چنانچه علائم زیر را دارید؛ احتما لا مبتلا به میگرن‌ می باشید و می‌توانید از فوائد ترکیب آب‌لیمو و نمک بهره ببرید:

 • تپشِ سر
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • کرختی و بی‌حسی
 • مور مور شدن
 • سرگیجه
 • حساسیت به نور یا صدا یا بو (و یا به همه‌ی آن‌ها)
 • دردهایی که ۲ تا ۷۲ ساعت در بدن باقی می‌مانند
مطالب مرتبط:

چرا مبتلا به میگرن‌ می‌شویم

مطمئن هستم؛ آن‌ ۱۰ درصد انسان ‌های بدشانسی که مبتلا به میگرن‌ می‌شوند؛ از خود ایـن پرسش را می‌پرسند: “چرا من؟”؛ و هم‌وقت به کوبیدنِ سرشان به دیوار فکر می‌کنند. اما واضح هست نمی‌توانم به شکل کامل و تخصصی ایـن مسئله را عنوان کنم؛ ولی فهرستی از دلایلِ ابتلا به میگرن‌ را برای‌تان عنوان می‌کنم. ببینید کدام‌یک بیش‌تر مربوط به شرایط‌تان می‌شود؛ و در ایـن صورت ممکن است بتوانید پیش از ابتلا به میگرن؛ جلوی آنها را بگیرید.

 • اضطراب یکـی از عوامل با ارزش در ایجاد میگرن‌ است . ایـن بیماری در ابتدا به صورت سردرد های ناشی از اضطراب شروع ‌‌می‌شود؛ و پس سریع پیشرفت ‌می‌کند و به صورت میگرن ظاهر می‌شود.
 • استفاده الکل بعضی انسان ‌ها را دچار میگرن‌ می‌کند.
 • آلرژی‌ها با ایجاد واکنش زنجیره‌ای در بدن می‌توانند سبب ایجاد میگرن‌ شوند.
 • کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی از دیگـر عواملِ شروع سردرد های میگرنی می باشند .
 • ولی به نظـر می‌رسد رایج‌ترین عوامل ایجاد میگرن‌ کم‌آبی و اختلالات الکترولیت باشند. ایـن دو مورد از دلایل اصلیِ احساس خستگی در بدن می باشند (در برترین حالت) و چنانچه هم‌چنان خود را در معرض ابتلا به میگرن قرار دهید؛ آغوش‌تان را به سمت سردرد ‌های وحشتناکی باز می‌کنید (در بدترین حالت).

کم‌آبیِ بزرگ

به روشنی پیدا هست چنانچه میزان زیادی آب بنوشید؛ باز احتما ل دارد دچار کم آبی شوید. ایـن قضیه به ایـن دلیل هست چنان‌چه الکترولیت‌های بدن‌تان کم باشند؛ بدن به صورت اتوماتیک شروع به کم شدن میزان آب می‌کند تا با میزان الکترولیت موجود در بدن تناسب ایجاد شود. پزشکان ایـن تناسب را نوعی هم‌ایستاییمی‌دانند.

به علاوه؛ بر طبق فرضیه‌های نظـر ی؛ خودِ میگرن‌ می‌تواند سبب ایجاد کم‌آبی شود. و چنانچه ایـن فرضیه درست باشد؛ در ایـن صورت بدن دچار یک چرخه‌ی معیوب می‌شود. کم‌آبی باعثِ میگرن‌ می‌شود؛ در نتیجه میگرن‌ سبب می‌شود بدن آب بیش‌تری از دست بدهد؛ و در نتیجه‌ی آن؛ میگرن شدیدتر می‌شود. جای تعجب نیست در ایـن شرایط تا وقتی که بدن برای به‌دست آوردنِ میزان آب به میزان لازم مبـار زه می‌کند؛ میگرن‌ ممکن است چندین و چند روز ادامه پیدا می‌کند.

اختلالات الکترولیت

پیش از شروع تحقیق ‌های‌ام برای نگارش ایـن مقاله؛ اطلاعات کمی راجع به الکترولیت‌ها داشتم؛ به جز ایـن ‌که تنها می‌دانستم نوشیدنی‌هایی مثل گیتورید (نوشابه غیرگازدار پرطرفدار در امریکا.م) دارای مقادیری از الکترولیت می باشند . ولی درحال‌حاضر می‌دانم الکترولیت‌ها مواد معدنی می باشند که در بدن انسان بـار الکتریکـی ِ مثبت دارند. الکترولیت‌ها مسئول کمک به انجامِ بعضی فرآیندهای بزرگ در بدن می باشند . ایـن فرآیندها عبـار ت‌اند از کمک به دستگاه عصبی؛ تنظیم سامانه‌ی قلبی‌عروقی؛ و تنظیم عملکرد ماهیچه‌ها.

ماده‌ی معدنی دیگـر ی که نقش مهمی در ایـن فرآیندها دارد؛ منیزیوم است . منیزیوم یک ماده‌ی ضد التهابِ طبیعی است . تصور می‌شود میگرن‌ یک واکنش التهابی باشد. همین مسئله اثر مهمِ نمک باکیفیتی را که در شربت جادویی آب‌لیمو و نمک استفاده می‌شود؛ در رفع سردرد نشان می‌دهد. منیزیومِ موجود در نمک با التهابِ داخل سرتان مبـار زه می‌کند.

شربت جادویی خانگی ضد میگرن درست بکنید
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.