عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

آموزش نصب و استفاده از واتس آپ

آموزش نصب و استفاده از واتس آپReviewed by آموزش نصب و استفاده از واتس آپ on Mar 27Rating: 5.0آموزش نصب و استفاده از واتس آپآموزش نصب و استفاده از واتس آپ,آموزش تصویری نصب WhatsApp روی موبایل,آموزش نصب واتس آپ WhatsApp,آموزش نصب و کار با واتس آپ برای تمام سیستم عامل ها,whatsapp

آموزش نصب و استفاده از واتس آپ

آموزش تصویری نصب WhatsApp روی موبایل

آموزش نصب واتس آپ WhatsApp

آموزش نصب و کار با واتس آپ برای تمام سیستم عامل ها

آموزش نصب واتس آپ بر روی موبایل

آموزش نصب و استفاده از واتس آپ

۱- واتس آپ را دانلود کنید

نرم افزار WhatsApp را برای گوشی موبایل خود دانلود کنید. این نرم افزار قابل دسترسی در شاپ های سیستم عامل ها و همچنین سایت خودش می باشد.

واتس آپ یک نرم افزار تبلیغاتی نیست و هنگام کار با آن، مزاحمتی بخاطر تبلیغات برای کاربر ایجاد نمی شود؛ بنابراین کاربران آن می توانند یک تجربه ی خوب را با نرم افزار WhatsApp تجربه کنند. اما این بدان معنی نیست که نرم افزار رایگان باشد. کاربران آیفون برای استفاده از این نرم افزار باید ۱٫۹۹ دلار پرداخت کنند و همچنین پس از گذشت یک سال از نصب نرم افزار، دوباره باید ۹۹ سنت پرداخت کنند برای ادامه استفاده از آن.

آموزش نصب واتس آپ بر روی موبایل

۲- نرم افزار را بر روی گوشی خود اجرا کنید

برای این کار، طبق تصاویر کار هایی که نشان داده شده است را انجام دهید تا یک اکانت در واتس آپ که به شماره تلفن شما متصل می شود برای خود بسازید. اگر اجازه ی تطبیق سازی (Sync) را به واتس آپ بدهید، به شما اجازه می دهید مخاطبین گوشیتان را که شماره تلفن هایشان در لیست مخاطبین گوشی شما موجود هستند را به این نرم افزار متصل کرده و امکان چت با آنها را برای شما فراهم خواهد کرد.

آموزش نصب و کار با واتس آپ برای تمام سیستم عامل ها

۳- علاقه مندی هایتان را مدیریت کنید

شما می توانید تمام مخاطبین گوشی موبایلتان که از نرم افزار واتس آپ استفاده می کنند را در قسمت Favorites ببینید و آنها را مدیریت کنید. نگه داشتن این لیست به شما این امکان را می دهد که بدانید چه کسانی از واتس آپ استفاده می کنند. این لیست خیلی شلوغ و به هم ریخته است اگر بخواهید چند تا از دوستانتان را از بین اسامی آن لیست پیدا کنید.

اگر این لیست به نظرتان به هم ریخته است می توانید روی دکمه ی “Edit” زده و با انتخاب دکمه ی “Delete All” لیست را به طور کامل پاک کرده و دوباره شروع کنید؛ همچنین می توانید با زدن آیکون کنار هر اسم، به حذف تکی اسامی اقدام کنید.

شما همچنان هم می توانید مخاطبان خود را در قسمت “Contacts” (دکمه ی میانی بخش navigation bar) ببینید. مخاطبینی که نرم افزار واتس آپ را دارند، وضعیت کنونی خود را در زیر نام خود می توانند نشان دهند. اگر شما روی نام یکی از مخاطبین خود بزنید هم می توانید بفهمید از واتس آپ استفاده می کنند یا نه؛ چرا که به شما امکان ارسال پیام و همچنین دعوت آن مخاطب به لیستتان را می دهد.

آموزش نصب واتس آپ WhatsApp

۴- وضعیت خود را تغییر دهید

دکمه ی “Status” را در نوار ناوبری پایین افقی بزنید و سپس “+” را در گوشه بالا سمت راست برای اضافه کردن یک وضعیت سفارشی جدید بزنید.

شما می توانید وضعیت کنونی خود را با زدن دکمه زیر این عبارت “Your current status is:” تغییر داده و ویرایش کنید و یا یکی از وضعیت های کنون یا قبلی را که قبلا فعال بوده را انتخاب کنید.

اگر می خواهید وضعیت خود را پاک کنید، روی دکمه “Edit” در گوشه بالا سمت چپ بزنید تا آنها را به صورت جداگانه حذف کنید و یا صفحه را پایین آورید تا و دکمه ی “Clear Status” را بزنید تا وضعیت ها به طور کامل حذف شوند.

Use WhatsApp Step 4Bullet1.jpg

۵- دوستانتان را دعوت کنید

مطالب مرتبط:

آن دسته از دوستانتان را که دوست دارید از طریق واتس آپ با آنها در تماس باشید را به لیست خود اضافه کنید. در وسط نوار ناوبری دکمه ی “Contacts” را بزنید. مخاطب مورد نظرتان را پیدا کرده و روی اسم آن بزنید تا مشخصات آن را مشاهده کنید. روی دکمه “Invite <اسم مخاطب> to get WhatsApp” بزنید تا یک پیامک برای دعوت آن مخاطب به دانلود واتس آپ ارسال شود.

برای ارسال پیام به یک مخاطب، آن مخاطب حتما باید در لیست مخاطبین گوشی موبایلتان قرار گرفته باشد. اطمینان حاصل کنید که شماره مخاطب مورد نظرتان در گوشی شما موجود باشد و او واتس آپ را روی گوشی موبایلش نصب کرده باشد.

آموزش تصویری نصب WhatsApp روی موبایل

۶- یک گفتگو را آغاز کنید

دکمه ی “Chats” را در نوار ناوبری بزنید. روی آیکون مداد در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و برای شروع یک گفتگو با واتس آپ، یک مخاطب را انتخاب نمایید. سپس شما به یک صفحه جدید منتقل می شوید که در آنجا می توانید پیغامتان را بنویسید و یا دکمه arrow icon (iPhone)، menu icon (Blackberry) یا paperclip icon (Android, Nokia, Windows Phone) را برای اشتراک گذاری مکانی که در آن هستید، تصویر، ویدئو یا مخاطبی بزنید. شما همچنین می توانید یک عکس یا ویدئو را در همان لحظه ذخیره کرده و به اشتراک بگذارید.

در قسمت پایین نام گیرنده در صفحه چت، شما می توانید آخرین زمانی که آنها پیام را دیده اند که آخرین زمانی است که آنها واتس آپ را بسته اند و یا اینترنتشان قطع شده است را ببینید. همچنین می توانید ببینید آنها در حال حاضر آنلاین هستند یا نه؛ که اگر آنلاین باشند یعنی آنها هم اکنون واتس آپ را باز کره اند و به اینترنت متصل هستند.

برای ایجاد یک گروه پیامی جدید، دکمه “New Group” را در زیر آیکون مداد (در گوشی های آیفون) و یا دکمه menu/options را بیابید و سپس روی “New Group” بزنید (در گوشی های بلک بری، اندروید، نوکیا و ویندوزفون). در قسمت عنوان، یک اسم برای گروه چت بنویسید و شرکت کنندگان را دقیقا زیر آن دعوت کنید به گروه. شما همچنین قادر هستید یک تصویر برای گروهتان انتخاب کنید.

آموزش نصب و استفاده از واتس آپ

۷- صبر کنید تا پیامتان به گوشی دوستتان برسد

یک علامت تیک کنار پیغامتان به معنای این است که پیغام شما به سرور رسیده است و زمانیکه دومین تیک نیز ظاهر شد، یعنی پیغام شما به گوشی دوستتان رسیده است.

Use WhatsApp Step 7.jpg

۸- گفتگو هایتان را مدیریت کنید

روی دکمه “Chats” در نوار ابزار بزنید. شما لیستی از تمام گفتگو هایتان با دوستان و گروه هایی که در آن عضو هستید را خواهید دید. روی یکی از این گفتگو ها بزنید تا آن را ادامه داده و یا پیغام های قدیمی را بخوانید.

Use WhatsApp Step 8.jpg

۹- تنظیماتتان را تغییر دهید

دکمه “Settings” را در نوار ابزار بزنید. برای تغییر نام یا تصویر پروفایلتان روی “Profile” بزنید. همچنین برای تغییر سایز نوشته هایتان، والپیپر گفتگو، تنظیمات زمان ارسال، و تنظیمات دانلود، روی “Chat Settings” بزنید.

برای مسدود کردن هر کدام از مخاطبینتان برای عدم دریافت پیام از طرف او، روی “Chat Settings” و سپس “Block” بزنید. در زیر می توانید یک لیست از مخاطبینی که آن ها را مسدود کرده اید ببینید. مخاطبین مسدود شده می توانند وضعیت های شما را ببینند، اما نمی توانند آخرین حضور شما (“last seen”) و یا آنلاین بودن شما را ببینند و همچنین قادر نخواهند بود برای شما پیامی ارسال کنند.

اگر می خواهید قابلیت نمایش آخرین زمانی که آنلاین بوده اید را تغییر دهید، به “Chat Settings” رفته و حالت “Message Timestamp” را تغییر دهید. این به این معنی است که دیگران نمی توانند آخرین باری که شما از برنامه خارج شده اید را ببینند.

Use WhatsApp Step 9.jpg

نکات:

– WhatsApp توسط آیفون، بلک بری، اندروید، ویندوز فون و نوکیا پشتیبانی می شود. این نرم افزار قابلیت جابجایی بین سیستم عامل ها را دارد، بنابراین دارندگان هر نوع از این گوشی ها می توانند با دارندگان گوشی های دیگر نیز ارتباط داشته باشند.

– با فعال کردن امکان “Save Incoming Media”، شما اجازه می دهید گوشی موبایلتان تمام تصاویر و ویدئو هایی که دوستانتان در طول گفتگو هایشان به اشتراک می گذارند را دانلود کند. این ممکن است حجم زیادی از اینترنت شما را به خود مشغول کند، بنابراین اگر میزان مصرف داده از اینترنت برایتان مهم است، آنرا خاموش کنید. شما در همه حال قادر هستید فایل هایی که دوست دارید ذخیره کنید را دانلود کنید.

– WhatsApp ممکن است حجم زیادی از دریافت داده اینترنت شما را به خود مشغول کند. بنابراین در زمان هایی که به Wi-Fi دسترسی ندارید و از اینترنت سیم کارت استفاده می کنید، واتس آپ را خاموش کنید.

آموزش نصب و استفاده از واتس آپ
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.