خانه » مدل لباس » فرش ایرانی در طراحی لوکس ترین برندهای مد و لباس اروپا

فرش ایرانی در طراحی لوکس ترین برندهای مد و لباس اروپا

فرش ایرانی در طراحی لوکس ترین برندهای مد و لباس اروپا

طرح-گبه-و-فرش-در-لباس

رد پای فرش ایرانی به رد کارپت یا همـان فرش قرمز ‫‏برند لوکس ‏ژیوانشی هم باز شد. مدل‌های ایـن برند مشهور فرانسوی لباس‌هایی را در شو پاییز امسـال بر تن کردند که طراحی آنها الهام‌گرفته از ‫‏فرش ایرانی بود.

ریکاردو تیچی (Riccardo Tisci)و طراح برجسته‌ی برند فرانسوی «ژیوانشی»  (Givenchy) در شو پاییزه ۲۰۱۵ از طرح فرش ایرانی برای طراحی مجموعه پاییز و زمستان مردانه بهره برد. در ایـن مجموعه‌ی جذابو طرح‌های تمثیلی و طرح فرش روی لباس‌‌ها خودنمایی می‌کند. ریکاردو تیچی طراح مد ایتالیایی ژیوانشی توانسته با کمک طرح فرش‌هایی که ما سـال ‌هاست در مسکن داریم و مجموعه پوشاکی خلق نماید که چشم طرفداران مد همه جهان را جذب خودکند.

 طرح فرش 
ایرانی بر روی لباس زنانه

ژیوانشی برند لوکس پوشاکو لوازم جانبیو عطر و لوازم آرایشی است که از سـال ۲۰۰۵ همکاری با ریکاردو تیچی را شروع کـرده . مسکن مد ژیوانشی در ترکیب مد با عناصر رمانتیسم سیاه شهرت دارد و توانسته با استفاده از عناصر گوتیک و نمادهای مذهبی در دل جامعه‌ی مدرن اهمیت شایسته‌‌ی خود را حفظ نماید .

 طرح فرش 
ایرانی بر روی لباس مردانه

امسـال طرح‌های ژیوانشی با الهام از فرش ایرانی مورد دقت متخصصین مد همه جهان قرار گرفت. رنگ‌های پر قدرت و طرح‌های هندسی ایرانی برای بیشتر طراحان مد و پوشاک منبع الهام شد. ژیوانشی از هنر ایرانی لباس‌هایی لوکس و گران خلق کرد که معرف فرهنگ و هنر ایرانی بود.

 طرح فرش 
ایرانی بر روی لباس زنانه

اما ایـن نخستین بـار نیست که فرش ایرانی الهام‌بخش طراحی لباس شده است . در سـال ۲۰۱۳ برند لوکس هرمس با الهام از فرش تبریز آثار شگفت‌انگیز تماشایی به‌نمایش گذاشت. ایـن شرکت فرانسوی تولیدکننده‌ی لوازم جانبی چرمو لباس آمادهو عطرو پوشاک و بقیه کالاهای لوکس است .

جذاب است بدانید پوشاک لوکسی که از نقش‌ فرش ایرانی الهام‌ گرفته‌اندو بسیار گران می باشند . تی‌شرت‌ها از ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو و پیراهن‌ها از ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو قیمت دارند.

طرح های زیبا و خارق العاده فرش 
ایرانی

فرش ایرانی شهرتی جهان ی دارد و همواره به‌عنوان کالای لوکس در بیشتر کشورهای جهان عرضه می‌شود. طرح و نقش فرش ایرانی اکثرا از طبیعت الهام می‌گیرد. پس نقش‌های آن بادقت به شرایط جغرافیایی و آ‌ب‌وهواو فرهنگ و شرایط اجتماعی مفرق است .

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

قالب وردپرس
x

این مطالب را نیز ببینید!

۱۰ مدل عینک آفتابی که همیشه مد روز هستند

۱۰ مدل عینک آفتابی که همیشه مد روز هستند  عینک آفتابی یکـی از ملزومات روزهای گرم تابستان است . در ...