عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

مسئولان صداوسیما از مردم عذرخواهی کنند

مسئولان صداوسیما از مردم عذرخواهی کنندReviewed by Admin on Oct 27Rating: 5.0

مسئولان صداوسیما از مردم عذرخواهی کنند

برخی برنامه های صداوسیمای جمهوری اسلامی که طبق رهنمود امام خمینی(ره) قرار بود دانشگاه اسلامی باشد، در حرکتی خزنده و نرم، آرام آرام خطوط قرمز مرتبط با حریم زنان مسلمان را شکسته و با این اقدام، پایه های اخلاقی خانواده ها را سست می نماید.
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی “خودمونی“، تناقض در برنامه ریزی و پخش متفاوت و بعضا متضاد برنامه های مختلف در تلویزیون حکایت از سردرگمی برنامه ریزان این رسانه ملی و عمومی دارد.
مطالب مرتبط:
براساس این گزارش، درحالی که تعدادی از برنامه های معارفی و اجتماعی پربیننده سیما، با حضور کارشناسان نخبه فرهنگی و دینی، تحکیم بنیان خانواده و تقویت مسایل اخلاقی را هدفگذاری کرده اند، برخی برنامه های دیگر به ویژه در حوزه فیلم و ورزش، درحال سست کردن اعتقادات و اخلاقیات هستند.
به عنوان نمونه، پخش زنده مسابقات ورزشی زنان اینچئون اقدام بی سابقه ای بود که در نتیجه تساهل و تسامح مسئولان صداوسیما و نیز، نیروهای انقلابی و ارزشی صورت گرفت.
4545
درحالی که تا قبل از این برای پخش آنها محدودیت هایی اعمال می شد اما طی سال های گذشته و در اقدامی خزنده و آرام، صداوسیما به صورت گام به گام به انعکاس برنامه های ورزشی مربوط به زنان پرداخت تا اینکه در مسابقات آسیایی اخیر، به نقطه رهایی رسید و با انتشار مستقیم و زنده مسابقاتی که در آن، ورزشکاران زن مسلمان کشورمان، براساس نوع آن ورزش، مجبور به استفاده از لباس های تنگ و چسبان بودند، مسابقات آنان در کمال تعجب و تاسف، به صورت زنده برای عموم مردم پخش شد.
پخش برخی تصاویر که دوربین های جهانی، بدون توجه به مسایل اخلاقی به صورت بسته و نزدیک درحال ضبط مسابقات بودند، از تلویزیون جمهوری اسلامی اقدامی بی سابقه پس از انقلاب به حساب می آید و این درحالی است که اگر قرار بود چنین تصویری از یک زن مسلمان با نمایش اندام هایش در تلویزیون صورت بگیرد، پس آن همه مجاهدت ها و ایثارگری ها برای انقلاب به چه منظور بود؟!
شدت انتقادات از این اقدام تا جایی پیش رفت که حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پاسخ به استفتایی در همین رابطه صراحتا نوشتند: “اصل پخش این کار از سوی صداوسیما کار نادرستی است و پخش صحنه‌هایی که ضوابط شرعی در آن مراعات نمی‌شود جایز نیست و در پوشش شرعی تفاوتی بین مسابقات و غیر آن وجود ندارد.”
به نظر می رسد نهادهای نظارتی باید از مسئولان صداوسیما درباره چرایی این اقدام، پاسخ قانع کننده ای (که البته هرگز وجود ندارد) دریافت کنند و عذرخواهی از جامعه ارزشی کشورمان و تعهد بر عدم تکرار چنین اقدامات ضدفرهنگی کمترین توقعی است که از دست اندرکاران رسانه ملی می رود.
“خودمونی” به جهت عدم اشاعه این اقدام منکر، از انتشار تصاویر زننده پخش شده از مسابقات ورزشی زنان در تلویزیون جمهوری اسلامی خودداری می کند.
مسئولان صداوسیما از مردم عذرخواهی کنند
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.