عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

جدیدترین فتاوای مضحک وهابیت

جدیدترین فتاوای مضحک وهابیتReviewed by Admin on Sep 9Rating: 5.0

 جدیدترین فتاوای مضحک وهابیت

به گزارش پایـگاه جوان انقلابی ؛ هر روز صبح شـهروندان عرب منتظر مواجه شدن با فتواهای جدید جالب و بحث برانگیزی هستند که فقط با ۱۰ دقیقه جستجو در سـایت ها و یا صفحات شبکه های اجتماعی آنها را می یابند.

این صفحات پر از فتوا در مورد موضوعات عجـیبی است که به ذهن عموم افراد جامعه خطور نمی نماید . به محض اینکه از موج هیجان یک فتوا کاسته می شود، فتــوای جدید دیگری ظهور می نماید که در مورد آن بین موافق و مخالف و مسخره کننده فتوا حرف می شود.

در این گـزارش ۱۰ فتوا از با ارزش ترین و بحث برانگیزترین فتواها از ابتدای سال ۲۰۱۴ را ارائه می دهیم :

ـ

javanenghelabi-vahhabeyat2

۱- اولین فتوای جدید و عجیب که مفتی مصری «أسامه القوصی» آن را صادر کرد و در شبکه های اجتماعی جنجال به پا کرد، مباح بودن نگاه کردن به زنی که مرد قصد ازدواج با او را دارد وقت استحمام زن است، و اشاره می نماید به صحابه که برای دانستن اینکه زن شایستگی همسری دارد یا نه، این چنین می کردند!

او در فتوایش گفت: همانا کارها بر طبق نیت هاست، و حدیثی از “جابر بن عبدالله” را شاهد می آورم که به نقل از پیامبر (ص) گفت: اگر یکی از شما به خواستگاری زنی رفت و امکان نگاه کردن به آنچه که او را ترغیب به ازدواج با آن زن می کرد داشت این کار را بکند، جابر گفت من از زنی خواستگاری کردم پس در جایی پنهان می شدم تا اینکه آنچه را که من را به سمت ازدواج با آن زن می کشاند، دیدم و با او ازدواج کردم.»

این مفتی مصری افزود: یکی از صحابه در حین حمام کردن نامزدش در کنار چاهی او را زیر نظر داشت تا اینکه مطمئن شد آن زن شایستگی ازدواج با او را دارد، پس با وی ازدواج کرد. اما این به معنای عدم ورود مردان به حمام زنان و نگاه کردن به تمام آنها است تا خودش را در معرض شبهه قرار ندهد.

این فتوا، «محمد مختار جمعه» وزیر اوقاف مصر را وادار به پاسخگویی به صادر کننده آن کرد و گفت: ما به او و امثال او می گوییم که فقط تکبر و خودخواهی مردانه در این فتوا است. آیا تو این فتوا را برای دختر خودت نیز می پذیری؟! اگر تو آن را می پذیری بدان که مردم با ایمان و متمدن و تحصیلکرده مصر اعم از مسلمان و مسیحی نه آن را می پذیرند و نه تایید می کنند.

ـ

۲ – فتوای دوم که “کمیته امور اسلامی و اوقاف” امارات متحده عربی آن را صادر کرد این است که اقامت بر روی سیاره مریخ به هیچ وجه اسلامی نیست.

این فتوا بعد از آن صادر شد که ساوقت «مارس ون» در بیانیه ای اعلام کرد که در تلاش است تا امکان اسکان دائمی آدم بر روی سیاره سرخ را تا سال ۲۰۲۵ میلادی ایجاد نماید ، و توضیح داد که ابتدا پروازهایی که بار و وسایل را جابجا می کنند انجام خواهد شد، بعد از آن سفرهای بدون آدم و در پی آن سفرهایی که آدم در آن است صورت می گیرد.

به گفته نشریه اماراتی «خلیج تایمز»، “کمیته امور اسلامی و اوقاف” امارات متحده عربی معتقد است که تلاش برای زندگی در مریخ بسیار تهدید ناک خواهد بود، و این یعنی بالا بردن میزان خودکشی که در ادرود حرام است.

“کمیته امور اسلامی و اوقاف” امارات افزود: این سفرها با رویکردی یکسان برای زندگی تهدید ناک است و به هیچ وجه در ادرود توجیهی برای آن نیست، در سیاره مریخ امکان زندگی و بقا برای آدم وجود ندارد و در معرض مرگ قرار می گیرد.

۲۰ هزار نفر که در بین آنها ۵۰۰ نفر عربستانی هستند برای شرکت در این سفر که با عنوان «سفیران بشر» بر روی سیاره سرخ است ، ثبت نام کرده اند.

ـ

۳ – روی صفحات شبکه های اجتماعی فتوایی منتشر شد که باعث متهم شدن مبلغ سلفی و اردنی آن به نژادپرستی شد و موج بزرگی از خشم و رنجش سوری ها را به راه انداخت. در ویدیویی که در یوتیوپ منتشر شد شیخ «یاسر العجلونی» خواستار تبدیل زنان سوریه به “برده” یا “کنیز” شد!

مطالب مرتبط:

شیخ العجلونی گفت: برای مسأله هجرت که گریبان مردم سوریه را گرفته راه حلی وجود دارد، از آنجا که زنان سوریه که مجبور به ترک خانه های خود شده اند کسی را برای تامین نفقه خود نمی یابند و کسی نیست که از آنها و امنیتشان حفاظت نماید ، برایشان جایز است تا به عقد ازدواج برده ای یا کنیزی درآیند به طوری که این مرد سرور زن بشود و زن جزء دارایی مرد شود.

اما توجیه “العجلونی” برای این فتوا کم بودن تعداد مردان و خیلی بودن تعداد زنان به دلیل جنگ ها و کشت و کشتارها است. او در این فتوا اشاره می نماید به اینکه «این فتوا فقط وسیله شرعی است که برای زنان سوری کوچانده شده که هیچ کس را جز خداوند ندارند تضمین می نماید که مورد بهره کشی جنسی قرار نگیرند، به آنها اهانت نشود، مورد تجاوز قرار نگیرند و کسی از راه های غیرشرعی از آنها بهره مند نشود.»

ـ

۴ – فتوای چهارم از مفتی عربستانی «صالح الفوزان» صادر شده است. وی عضو دائمی کمیته فتوا و عضو هیئت علمای سعودی است. این فتوای بحث برانگیز که در نشریات و سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد، در مورد حرام بودن “سلف سرویس” است. یعنی شخص مبلغ ثابتی را در ازای هرآنچه که می خواهد بخورد یا بیاشامد پرداخت نماید .

فتوای “الفوزان” استناد به حرام بودن آن دارد، نقطه شروع خرید و فروش و شرط مهم آن این است که هر دو معین و معین باشد. او ادامه می دهد: فردی وارد سلف سرویس شده و هر چه می خواهد بدون محدودیت می خورد در حالی که قیمت معین و محدود است، این نامعین و مجهول است در صورتی که شرط خرید و فروش آن است که هر دو معین و معلوم باشد. از لحاظ شرعی جایز نیست که کسی در سلف سرویس در مقابل ۱۰ یا ۵۰ ریال هر چه می خواهد بدون محدودیت و تعیین اندازه بخورد!

ـ
۵ – از دیگر فتواهایی که افکار عمومی جهان ادرود را برانگیخت فتوای مفتی سابق مصر علی جمعه در مورد ساختار گفتگو راجع به صبر اسلامی است که از طریق فیلم در شبکه های اجتماعی انتشار یافت.

او در این فیلم از مردان خواسته تا نسبت به همسرانشان صبر و مدارا داشته باشند و گفته: صبر اسلامی از شما می خواهد که قبل از آمدن نزد همسرتان با او ارتباط تلفنی بگیرید، ای برادر با همسرت ارتباط بگیر و اگر گمان می کنی فردی نزد اوست بگذار تا برود!

ـ

۶ – فتوای بحث برانگیز دیگری از شیخ صالح الفوزان بر روی سایت او پخش شده که در جواب فردی است که از او سوالی در مورد بوسیدن سر پدر و مادر وقت نماز یا غیر از آن کرده است.

آنطور که در جدید موجود در سایت آمده “الفوزان” می گوید: «جواب: جایز نیست. زیرا این به خاطر علاقه و دلبستگی است، بوسیدن او از سرعلاقه است پس جایز نیست. اما اگر به خاطر نیکی کردن به او باشد مانعی ندارد، نیکی دنیوی، اما کرده ای محبت آمیز مثل بوسیدن سر و مانند آن جایز نیست.»

ـ

۷ – از شیخ “الفوزان” فتوای دیگری است که تعظیم و خم شدن برای بوسیدن پای مادر را با این توجیه و دلیل که خم شدن در مساوی غیر خدا جایز نیست، حرام می نماید . این فتوا نیز بحث های بسیاری را در محافل جامعه عربستان و شبکه های اجتماعی برانگیخت.

بسیاری از آن انتقاد کرده و اصرار کردند که برای بوسیدن پاهای مادرانشان خم خواهند شد و این خود عبادت و نزدیکی به خداوند است و اگر نیز گناه و غلط است از زیبا ترین گناهان است. اما برخی نیز از شیخ و فتوای او دفاع کرده و توضیح داده اند که وی فقط تعظیم کردن را حرام کرده است و آن نیز به این دلیل که تعظیم تنها در مساوی خداوند باید باشد و بوسیدن پای مادر را حرام نکرده است.

ـ
۸ – «صالح الفوزان» فتوای دیگری نیز دارد که در آن تصویربرداری در مسجدالحرام وقت درس دادنش را حرام کرده که این نشانگر شدت خشم او از تصویربرداری داخل حرم است.

ـ

۹ – فتوای بحث برانگیز دیگری که اخیرا صادر شده، باز نیز از مفتی سرشناس سعودی «صالح الفوزان» است. او گفتن “مرگ بر اسرائیل” و لعن کردن اسرائیل را حرام کرده زیرا به گفته وی “اسرائیل نام حضرت یعقوب است”. او که از اعضای “هیئه کبار العلماء” عالی رتبه ترین هیئت دینی در عربستان است می گوید که “مرگ بر اسرائیل” جایز نیست زیرا «اسرائیل» نام پیامبر خدا یعقوب (ع) است و درست تر این است که گفته شود مرگ بر یهود.

ـ
۱۰- «یاسر برهامی» نایب رئیس مجلس “اداره الدعوه السلفیه” فتوایی صادر کرده مبنی بر اینکه زنان جایز نیستند در مساوی خواهران و فرزندانشان لباس تنگ مانند لباس های کشی و استرج بپوشند.

برهامی در سایت «أنا سلفی» در جواب به این سوال که حکم پوشیدن لباس تنگ در خانه توسط زنان خواه در نقش مادر باشند یا خواهر مقابل فرزندان، برادران، پدر و مادرشان چیست؟ این فتوا را صادر کرد: «اگر لباسی مثل لباس های کشی تنگ بود و اندازه ی از بدنشان را نشان می داد زنان فقط مجاز به پوشیدن آن در مقابل همسرانشان هستند اما اگر لباس گشاد بود می توانند در مساوی پدر، برادران و فرزندانشان بپوشند.»

جدیدترین فتاوای مضحک وهابیت
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.