عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

کشف کتاب انجیل واقعی ۱۵۰۰ ساله و نگرانی واتیکان

كشف كتاب انجيل واقعي 1500 ساله و نگراني واتيكانReviewed by Admin on Aug 22Rating: 5.0

کشف انجیل,کشف انجیل واقعی,کشف انجیل ۱۵۰۰ ساله,نگرانی واتیکان,اظطراب واتیکان

کشف کتاب انجیل واقعی ۱۵۰۰ ساله و نگرانی واتیکان

کشف انجیل ۱۵۰۰ ساله+عکس

این کتاب مقدس به شدت واتیکان را نگران کرده است، چرا که حاوی «انجیل برنابا» است. برنابا یکی از حواریون عیسی مسیح بود و با «پولس مقدس» سفر می‌کرده است.

مطالب مرتبط:

این کتاب در سال ۲۰۰۰ میلادی کشف شده بوده است و در مکانی مخفی در موزهٔ «مردم نگاری» آنکارا از آن نگه‌داری می‌شد. صفحات این کتاب از جنس چرم بوده و به زبان عیسی مسیح یعنی «زبان آرامی» نوشته شده است. برخی از صفحات این کتاب نیز در مرور زمان سیاه شده‌اند. بر اساس اطلاعات دریافتی، این کتاب توسط متخصصان مورد بررسی قرار گرفته و اصل بودن آن ثابت شده است.

برخی از محققان با بررسی متن این کتاب مقدس به این نتیجه رسیده‌اند که عیسی به صلیب کشیده نشده و همچنین او فرزند خداوند نبوده است، ولی او پیامبر خدا بوده و آپوستل پاول «پالس مقدس» تنها یک انسان فریبکار بوده است.

در اواخر این کتاب نیز نوشته شده است که عیسی در صعود به اوج آسمان‌ها زنده بوده است و به جای او، «یهودا اسخریوطی» از حواریون عیسی که مکان وی را به دشمنانش نشان داد، به صلیب کشیده شد.

در این کتاب همچنین ظهور آخرین ناجی اسلام نیز پیشگویی می‌شود. این در حالی است که اسلام در آن زمان هنوز بوجود نیامده بود.

واتیکان به شدت از کشف این کتاب ابراز نگرانی کرده و به دولت ترکیه پیشنهاد کرده است تا با کار‌شناسان کاتولیک در «شورای کلیسای نیقیه روم» محتویات این کتاب را مورد بررسی قرار دهند. گفته می‌شود که «شورای کلیسای نیقیه روم» اقدام به سانسور و حذف برخی از محتوای «کتاب انجیل» نموده است. این حذفیات به احتمال فراوان شامل «انجیل برنابا» نیز بوده است.

کشف کتاب انجیل واقعی ۱۵۰۰ ساله و نگرانی واتیکان
۳ (۶۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.