عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

“ماست مالی طلایی” سردار!

"ماست مالی طلایی" سردار!Reviewed by Admin on Sep 6Rating: 5.0

۰ماست مالی طلایی, خبر از ماست مالی طلایی, “ماست مالی طلایی” سردار!۰

۰″ماست مالی طلایی”سردار! ۰

واکنش شتاب زده مرتضی طلایی به انتشار تصاویری از خبرنگار روزنامه شرق در صراط، که با ژست احترام به حریم خصوصی انجام شده، در حالی است که او عکس‌های مذکور را در محیط عمومی در فضای مجازی نمایش داده بود.
“گروه سیاسی صراط” – واکنش شتاب زده مرتضی طلایی به انتشار تصاویری از خبرنگار جنجالی روزنامه اصلاح طلب شرق در سایت صراط، که با ژست احترام به حریم خصوصی انجام شده، در حالی است که این خبرنگار عکس‌های مذکور را در محیط عمومی در فضای مجازی نمایش داده بود.

به گزارش گروه سیاسی صراط، مرتضی طلایی در واکنش غیرمستقیم به خبر صراط در خصوص خبرنگار روزنامه شرق که با پاسخ عجیب به طلایی در خصوص تنه به تنه شدن با صد مرد، مورد توجه سایر رسانه ها قرار گرفته بود، گفته است: “اینکه یک خبرنگار در مصاحبه با بنده خلاف اخلاق حرفه ای عمل کرده جای خود دارد و باید در محل خودش بررسی شود اما انتشار عکس ها و مطالبی درباره این خبرنگار در سایت ها ناراحت کننده است.مگر ما می توانیم خارج از قوانین شرع ، قانون، اخلاق و انسانیت با کسی برخورد کنیم. افراد نباید به خودشان اجازه دهند که به حریم خصوصی یک فرد ورود پیدا کند و این کار قطعا قابل قبول نیست .”

تاکید طلایی بر ورود به حریم خصوصی افراد در حالی است که تصاویر منتشرشده در صراط، پیشتر توسط خود فاطمه جمالپور در صفحه فیسبوک شخصی اش منتشر شده و هیچ محدودیتی برای نمایش آنها نیز اعمال نشده بود.

حال چگونه است که سردار طلایی، ناگهان ژست حمایت از حریم خصوصی افراد را گرفته و به غلط، انتشار تصاویر مذکور را مصداق آن دانسته، جای سوال دارد.

طلایی در بخش دیگری از مصاحبه مذکور که با یک سایت وابسته به محمدباقر قالی باف انجام داده، با اتخاذ موضعی دوپهلو که به نظر می رسد با مواضع قبلی او در خصوص طرح شهرداری متفاوت است، تاکید کرد که “من اساسا تفکیک جنسیتی را قبول ندارم”!

 113277_395

او ادامه داده است: “اسلام تفکیک جنسیتی را نپذیرفته است و اساس این امر نیز در شهرداری حادث نشده است. آنچه که اسلام مد نظر دارد توجه به کرامت، منزلت، شخصیت و حقوق زنان است. در نگاه دینی ما از صدر اسلام تا امروز و در فرهنگ ملی ما، پوشش و حیای زن ایرانی در طول تاریخ برجسته بوده است.”

به نظر می رسد این اظهارات طلایی در تصحیح (!) صحبت های پیشین او درباره کار کردن با “سه خانم که دو تا از آنها مطلقه هستند” بیان شده باشد. طلایی در حمایت از طرح جداسازی محیط کاری کارمندان زن و مرد در شهرداری گفته بود “به خانمم گفتم من دارم می‌روم سر کار و آنجا سه خانم که دو تا از آنان مطلقه هستند کار می‌کنند، شما راضی هستی؟ گفت:‌ قلم پایت را می‌شکنم. من به عنوان زن دلم می‌خواهد همسرم امنیت داشته باشد.”

مطالب مرتبط:

ادبیات طلایی در کنار هم قرار دادن واژه هایی چون “زن”، “مطلقه” و “امنیت” واکنش های متعددی را در روزهای گذشته به ویژه در میان اصلاح طلبان به همراه داشت که به نظر می رسد او اکنون فرصت را برای “ماست مالی” این اظهاراتش مغتنم شمرده است.

حامی قالی باف در شورای شهر تهران ضمن آنکه به وضوح دچار اشتباه فاحشی در خصوص تشخیص حریم خصوصی و عمومی افراد شده، به صراحت و “ناگهان”، ژست مخالفت با “تفکیک جنسیتی” – همسو با اصلاح طلبان(!) – و “اخلاق رسانه ای” را نیز گرفته است.

اما به نظر می رسد او از این نظر، از دوست دیرینه اش، محمدباقر قالی باف اندکی عقب مانده چراکه قالی باف اخیرا و پس از ۸ سال و اندی اتخاذ مواضع غیرشفاف و دوپهلو که حتی برخی اصلاح طلبان را نیز به خود جذب کرده و باعث شده بود در برخی محافل صحبت از حمایت این جریان از قالی باف در انتخابات نیز به میان بیاید، این بار تاکتیک دیگری را برگزیده و “ناگهان” با طرح جداسازی محیط کارمندان زن و مرد انقلابی شده است.

مرتضی طلایی بهتر است به جای اتخاذ سیاست “نه سیخ بسوزد نه کباب” که تلاش دارد ضمن حمایت از طرح قالی باف، “بزگوارانه(!)” خبرنگار روزنامه اصلاح طلب را نیز مورد لطف، تفقد و عنایت خود قرار دهد، و از طرفی اظهاراتش به هیچ اصلاح طلب مخالف تفکیک جنسیتی نیز برنخورد(!) موضع خود را در موارد اینچنینی به صراحت و با شفافیت بیان کند.

نظر صریح طلایی درباره طرح جداسازی محیط کاری کارمندان زن و مرد چیست؟

آیا طلایی با طرح تفکیک جنسیتی مخالف است ولی با طرحی که نام قالی باف روی آن باشد موافق است؟

آیا کار کردن طلایی در یک اتاق با سه زن که دو تا از آنها مطلقه هستند “امنیت” او را به خطر می‌اندازد؟

آیا طلایی عکس منتشرشده در فیسبوک به صورت عمومی (public) را حریم خصوصی افراد می داند؟

آیا طلایی معتدل و میانه رو شده است؟ و آیا او قصد دارد خود را در دل اصلاح طلبان جا کند که با “تفکیک جنسیتی” مخالف است؟

نظر طلایی درباره بازی با کلمات تفکیک جنسیتی، اخلاق، امنیت و حریم خصوصی چیست؟

پاسخ طلایی به تمامی این سوالات تا کنون مبهم، دوپهلو و غیرشفاف بوده است. واقعیت آن است که خبرنگار روزنامه شرق که هفته گذشته مصاحبه با طلایی را با تمامی حاشیه هایش منتشر کرد، هرگز چنین نظرات دوپهلویی نداشت و نظر او درباره طرح جداسازی محیط کاری کارمندان و… – اگرچه هرگز مورد تایید نیست – کاملا شفاف و واضح بود درست برعکس مرتضی طلایی که با وجود آنکه در همان مصاحبه از خبرنگار خواسته بود نظر خود را درباره تنه به تنه شدن با صد مرد صریح بیان کند، خود راه دیگری را در پیش گرفته و به تدریج مواضع خود را مبهم تر و نامشخص تر کرده است تا مبادا در این میان از جاده پرطرفدار “اعتدال”(!) خارج شود.

“ماست مالی طلایی” سردار!
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.