عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

عکس همسفره با شهیدان

عکس همسفره با شهیدانReviewed by Admin on Nov 3Rating: 5.0

عکس همسفره با شهیدان

خودمونی:عکسی که می بینید، سه تن از رزمندگان لشگر ۱۹ فجر را نشان می دهد. نفر وسط برادر پاسدار “جعفر امیری” است که در قید حیات است اما دو نفر دیگر، هر دو شربت شهادت نوشیده اند. نفر سمت چپ، شهید “ابوذر دهقان” جانشین فرماندهی تبلیغات لشگر ۱۹ فجر و نفر سمت راست، شهید “ذبیح الله فهندژ سعدی” یکی دیگر از مسئولان تبلیغات لشگر است. عکس در بهمن ماه ۱۳۶۳ و در منطقه “دشت عباس” گرفته شده است. (عکس از روایت حماسه و مقاومت رزمندگان دهرم)

ابوذر دهقان ” و “ذبیح الله فهندژ سعدی” هر دو با فاصله کمی از یکدیگر، دردی ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ شربت شهادت نوشیدند.

مطالب مرتبط:

“ذبیح الله فهندژ سعدی” در بخشی از وصیت نامه خود آورده است:

من قبل از هر چیز همه شما را وصیت می کنم به تقوا و نظم در کارهاى خود همه را وصیت می کنم که راهى را بروند که عاقبت آن خیر باشد راهى که آخر آن فلاح باشد پیروزى پیروزى که رسیدن به اوج ملکوت رسیدن به جائى که مومنان رفتند صادقین رفتند کسى به این موفقیت مى رسد که دل به این دنیاى فانى و زودگذر نبندند. دل به خدا بسته و به فکر آخرت باشید هر لحظه که مى گذرد یاد خدا کنید به یاد خدا باشید و هر کارى و هر حرفى که مى زنید رضاى خدا باشد امام موسى کاظم (ع) مى فرماید که خود را به فکر کردن قبل از هر کارى عادت بدهید تا تمام کارهایتان عاقبت به خیرى باشد اگر ما همین جمله امام را در مدنظر قرار دهیم سبب مى شود که به خدا نزدیک شویم از دنیاى فانى دور شویم و به آخرت فکر کنیم خدا همه ماها را به راه راست هدایت کند ان شاء الله

شهید “ابوذر دهقان” نیز در وصیتنامه خود نوشته است:

خدا را حمد و سپاس کرده، شهادت می دهم که او خدای یکتا و پاک و منزه از هر عیبی است و شهادت می دهم که دین اسلام، دین محمدی(ص) بهترین و سالمترین و اکمل ترین دین است و شهادت می دهم که خاتم الانبیاء محمد(ص) بنده و رسول او است و هرکس غیر از این را انتخاب کرده است رو به شقاوت رفت و مشمول (خسرالدنیا والاخره) شد. و هر کس از این در وارد شد، سالم و به کمال دنیوی و اخروی رسید.

خدایا! بارالها! این دروازه اسلامی و نورانی و پاک را به روی ما ایرانیان در این برهه از زمان باز کردی و مسئول این دروازه را عزیزترین بنده هایت، فرزند رسول خدا(ص)، حضرت امام خمینی نایب به حق مهدی موعود(عج) قرار دادی.

عکس همسفره با شهیدان
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.