عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

اظهارات روحانی پیش از سفر به باکو

اظهارات روحانی پیش از سفر به باکوReviewed by Admin on Nov 15Rating: 5.0

اظهارات روحانی پیش از سفر به باکو

اخبار,اخبار سیاسی ,حسن روحانی

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر امروز تهران را به مقصد باکو پایتخت آذربایجان ترک کرد.

در این سفر یک روزه رئیس جمهور با مسئولان کشور آذربایجان دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

 

قرار است در این سفر تفاهم‌نامه‌های متعددی بین دو کشور امضاء شود.

نهاوندیان، سیف، ظریف، طیب‌نیا، زنگنه و واعظی، رییس‌جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند.

مطالب مرتبط:

رئیس جمهور پیش از سفر به کشور آذربایجان در جمع خبرنگاران گفت:‌ امیدوارم سفر به آذربایجان مقدمه‌ای برای استحکام هر چه بیشتر روابط دو کشور ایران و آذربایجان باشد.

وی با بیان این‌که ایجاد روابط نزدیک با همسایگان یکی از سیاست‌های مهم دولت است، اظهارکرد: کشور آذربایجان کشور همسایه‌ی ماست و ما با آنها دارای فرهنگ و تاریخ و مظهر مشترک هستیم، بنابراین روابط نزدیک‌تر با این کشور دوست برای ما اهمیت زیادی دارد.

رئیس جمهور با اشاره به این که پیش از این سه دیدار با رئیس جمهور آذربایجان داشته است، خاطر نشان کرد:‌در دیدارهای قبلی در رابطه با روابط دو کشور سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بحث کرده‌ایم که در صفحه چهارم این بحث‌ها ادامه می‌یابد.

روحانی همچنین گفت:در این سفر درباره‌ی انرژی دریای خزر محیط زیست شیلات، منابع زیر سطح دریای خزر، همکاری حقوقی در دریای خزر، مسائل مرزی، نحوه استفاده از رودخانه ارس ، تروریسم و تجارت بحث می‌شود.

رئیس جمهور با بیان این‌که در این سفر جلسه‌ای با تجار ایرانی و آذربایجانی نیز خواهد داشت خاطر نشان کرد: تفاهم نامه متعددی آماده شده که در این سفر امضاء می‌شود.

وی درباره‌ اهمیت روابط دو کشور ایران و آذربایجان گفت: قفقاز پلی برای ایران به سمت شمال و شرق اروپاست وایران هم پل ارتباطی برای آذربایجان به سمت آب‌های جنوب است، بنابراین این پل باید مستحکم شود.

روحانی در پایان افزود: در این سفر درباره مسائل مربوط به تروریسم، مسائل و معضلات اروپا مثل اوکراین، مسائل بین‌المللی و همچنین قیمت نفت مذاکره می‌شود.

اظهارات روحانی پیش از سفر به باکو
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.