عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

ترفندهای چیدن وسایل مختلف در خانه های کوچک

ترفندهای چیدن وسایل مختلف در خانه های کوچک

ترفندهای چیدن وسایل مختلف در خانه های کوچک

همه کسانی که در واحدهای کوچک زندگـی می کنند با مساله جا دادن وسایل در کمد و کابینت مواجه می‌شوند. انبـار ی ایـن آپارتمان ها کوچک می باشند و برای چیدن وسایل؛ جا ندارند.  ما در ایـن مطلب ایده هایی داریم که ممکن است برایتان مناسب باشد.

 اصول چیدمان وسایل در مسکن های کوچک

۱ – در پشت فضایی که میزناهارخوری را قرار داده اید؛ یک کابینت مناسب بگذارید تا ظرف و وسایل ویژه صرف غذا در آن نگهداری شود. در بالای آن آیینه نصب بکنید تا مثل بوفه خودنمایی نماید یا دو یا سه آیینه کوچک با قاب؛ طرح و رنگ یکسان کنار روی دیوار نصب بکنید .

۲ – چنانچه کتاب؛ مجله و وسایل ریز و یادگاری دارید که کاربردی ندارند؛ اما نمی خواهید آن ها را  دور بیندازید؛ آن ها را در کتابخانه بچینید. برای طبقه های کتابخانه خود باکس های قشنگی ساخته بکنید . اما ابتدا به درستی و با دقت بالا؛ فضایی را که می خواهید برای آن باکس خریداری بکنید حد بگیرید. کوشش کنید همه فضای کتابخانه پوشیده نشود تا ماهیت مهم خود را از دست ندهد.

مطالب مرتبط:

۳ – امروزه برای قشنگی بیشتر فضا و مدرن به نظـر رسیدن؛ میزهای تلویزیون بـار یک و شیشه ای و آسان شده اند. اما چنانچه فضای انبـار ی محدودی دارید؛ ترجیحا میزی برای زیر تلویزیون خریداری بکنید که کمد؛ کشو و قفسه داشته باشد تا اکثر وسایل را در آنجا جای دهید. برای ایـن که جلوه خوبی داشته باشد؛ رنگ آن را با رنگ دیوار یکسان انتخاب بکنید .

۴ – از مبلمان و وسایل چند منظوره بهره بگیرید؛ مثلا از میزهایی که در زیر خود مکانی برای ذخیره وسایل دارند برای جلوی مبل استفاده بکنید .

۵ – جاکفشی که به حد ضروری جا ندارد. کفش ها به طور فصلی عوض می شوند و بایستی کفش فصل های دیگـر را در یک جایی که دم دست باشد؛ انبـار کرد. چنانچه پایه تخت بلند است؛ برای زیر آن سفارش تهیه یک طبقه همه ی بدهید و کفش ها را بسیار مرتب و تمیز در آنجا بچینید لبه ای چین دار برای روتختی خود بدوزید تا روی ایـن فضا را بپوشاند.

۶ – در اتاق خواب فضایی باقی نمی ماند که در کنار تخت خواب میز یا پاتختی قرار دهید. برای ایـن که فضایی ضروری جهت گذاشتن کتاب یا ساعت یا موبایل؛ زمان خواب وجود داشته باشد؛ همچنین میتوانید از طبقه ای چوبی روی دیوار استفاده بکنید . زیر طاقچه نواری مستحکم نصب و انواع کتاب را همچون رخت از آنجا آویزان بکنید .

۷ – در حمام از طبقه های حصیری یا چوبی یا میزهای دوطبقه استفاده بکنید ؛ در پارت زیرین وسایل اضافه و روی آن هر چه می خواهید؛ بچینید.

ترفندهای چیدن وسایل مختلف در خانه های کوچک
۴ (۸۰%) ۱ vote

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.