عکس بازیگران, مدل لباس, استخدامی جدید, اخبار جالب, زیبایی,دانستنیها

شیوه جدید حیوان‌ آزاری این بار در مشهد

شیوه جدید حیوان‌ آزاری این بار در مشهد

شیوه جدید حیوان‌ آزاری این بار در مشهد

فردی که یک سگ را در یک مجتمع مسکونی با تیرکمان مورد آزار قرار داده بود؛ بازداشت شد.

سگ آزاری با تیرکمان در مشهد

علی کشمیری؛ سرپرست حقوقی پناهگاه حیوانات مهر مشهد؛ اظهار کرد: یکی از ساکنان مجتمع مسکونی؛ سگ پنج ماهه‌ای را با کمان حرفه‌ای هدف قرار داده بود به گونه‌ای که تیر از یک طرف وارد بدن حیوان شده و نیمی از آن از طرف دیگـر بیرون زده بود.وی اضافه مرد: ایـن مجتمع مسکونی دقیقا مرز با ارتفاعات جنوبی مشهد یعنی زیستگاه طبیعی حیوانات بود که با ارتباط یکـی از شهروندان به ایـن منطقه مراجعه کردیم و با پلیس ۱۱۰ ارتباط گرفتیم.

وی اضافه مرد: ایـن مجتمع مسکونی دقیقا مرز با ارتفاعات جنوبی مشهد یعنی زیستگاه طبیعی حیوانات بود که با ارتباط یکـی از شهروندان به ایـن منطقه مراجعه کردیم و با پلیس ۱۱۰ ارتباط گرفتیم.

کشمیری با بیان ایـن که بلافاصله حیوان جهت سیر مراحل بهبود به کلینیک منتقل شد؛ ادامه داد: با همکاری قابل تقدیر قوت انتظامی؛ متهم به بازداشتگاه کلانتری منتقل و عصر همـان روز به دادسرا انتقال یافت؛ پرونده وی جهت صدور رای مفتوح است؛ پناهگاه مهر مشهد شکایتی علیه فرد حیوان‌آزار تنظیم و به مراجع قضایی تسلیم کرد.

مطالب مرتبط:

ایـن فعال پشتیبانی از حقوق حیوانات خاطرنشان کرد: ضارب در کمال خونسردی انگیزه خود را ورود سگ به داخل حیاط مجتمع مسکونی عنوان کـرده است؛ ایـن در حالی بود که تعدادی از ساکنان مجتمع و حابین حیوانات در اعتراض به عمل فرد حیوان‌آزار به کلانتری و مقابل مجتمع قضایی مراجعه کردند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سـال ‌های اخیر خلأ قانونی سبب شده تا اشخاص فرصت‌طلب برای قدرت‌نمایی و زهر چشم گرفتن از دیگـر ان حیوانات را آماج غضب و کینه خود کنند؛ ایـن در حالی است که در شریعت ادرود آیات و احادیث متعددی بر لزوم خوش رفتاری با حیوانات بیان شده است .

کشمیری یادآور شد: کارشناسان معتقد هستند خشونت علیه حیوانات مقدمه‌ای بر خشونت علیه انسان ‌ها خواهد بود.

حمید صالحی؛ مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی در خصوص حیوان آزاری بیان کرد: هرگونه حیوان‌آزاری را محکوم می‌کنیم و بایستی با ایـن گونه مسائل طبق قانون برخورد شود.وی اضافه کرد: در فضای کنونی جامعه که بسیار حساس بوده و مردم اعتراضات زیادی نسبت به ایـن گونه مسائل دارند؛ برخورد قانونی با حیوان‌آزاری برترین شیوه است .

شیوه جدید حیوان‌ آزاری این بار در مشهد
به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.